Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Következő a probléma:

Hengerfej tömítés csere lett végrehajtva a vectrán, motor beindul elalszik minden lámpa majd az olajnyomás fel fel villan majd világít, kis gázadásra elalszik majd alapjárat világít - ennyi

valakinek valami ötlete, esetleg tapasztaltabbak találkoztatok-e már ilyennel ha igen mi volt az

Gondolunk egy olaj gomba hibára vagy az olaj nyomás szabályozóra (hajlamos ez beragadni?)

A hengerfej tömítés jól lett felrakva (nincs olyan furat amit takarna)

A hidrotőkék hangosabbak lettek mint előtte de olajnedvesek a szelepek tehát valamennyi olaj van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem régebben csinált ilyet. Az volt a gond, hogy az olajteknőből ahonnan szívja fel az olajat csövön, azon van egy fém szűrőszerű valami. Na az volt valamennyire eldugulva, az olajsártól. Mikor lent volt az olajteknő akkor féktisztítóval jól kifújkáltam. Azóta nincs ilyen hiba.

Következő a probléma:

Hengerfej tömítés csere lett végrehajtva a vectrán, motor beindul elalszik minden lámpa majd az olajnyomás fel fel villan majd világít, kis gázadásra elalszik majd alapjárat világít - ennyi

valakinek valami ötlete, esetleg tapasztaltabbak találkoztatok-e már ilyennel ha igen mi volt az

Gondolunk egy olaj gomba hibára vagy az olaj nyomás szabályozóra (hajlamos ez beragadni?)

A hengerfej tömítés jól lett felrakva (nincs olyan furat amit takarna)

A hidrotőkék hangosabbak lettek mint előtte de olajnedvesek a szelepek tehát valamennyi olaj van.

Link to comment
Megosztás:

Következő a probléma:

Hengerfej tömítés csere lett végrehajtva a vectrán, motor beindul elalszik minden lámpa majd az olajnyomás fel fel villan majd világít, kis gázadásra elalszik majd alapjárat világít - ennyi

valakinek valami ötlete, esetleg tapasztaltabbak találkoztatok-e már ilyennel ha igen mi volt az

Gondolunk egy olaj gomba hibára vagy az olaj nyomás szabályozóra (hajlamos ez beragadni?)

A hengerfej tömítés jól lett felrakva (nincs olyan furat amit takarna)

A hidrotőkék hangosabbak lettek mint előtte de olajnedvesek a szelepek tehát valamennyi olaj van.

Ha a hengerfejtömítés csere előtt nem csinálta ezt, akkor a hibát ott kell keresni.

Lehet, hogy nem takar furatot, de előfordulhat, hogy nem olyan átmérőjű, mint amilyennek lennie kell.

Link to comment
Megosztás:

Következő a probléma:

Hengerfej tömítés csere lett végrehajtva a vectrán, motor beindul elalszik minden lámpa majd az olajnyomás fel fel villan majd világít, kis gázadásra elalszik majd alapjárat világít - ennyi

valakinek valami ötlete, esetleg tapasztaltabbak találkoztatok-e már ilyennel ha igen mi volt az

Gondolunk egy olaj gomba hibára vagy az olaj nyomás szabályozóra (hajlamos ez beragadni?)

A hengerfej tömítés jól lett felrakva (nincs olyan furat amit takarna)

A hidrotőkék hangosabbak lettek mint előtte de olajnedvesek a szelepek tehát valamennyi olaj van.

Tessék olajnyomást mérni.

Az olajpumpa nyomásszabályzója is fel lehet akadva, az előfeszítő rugó alá mehetett kosz, nyomásmérés után ott keresném a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Tessék olajnyomást mérni.

Az olajpumpa nyomásszabályzója is fel lehet akadva, az előfeszítő rugó alá mehetett kosz, nyomásmérés után ott keresném a problémát.

Megmérve 4,5

Olajszűrőnél volt eldugulva <_< a fém szűrő + kilett takarítva az olajnyomás szabályzó is

most már ok :angry:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kb. két hete jött elő a probléma. Indításkor ,mindegy hogy hidegen vagy melegen néha azt csinálja, hogy beindul pöccre azután néhány másodperc leesik a fordulat és leáll! De nem mindig, van amikor semmi baja. Szerelők azt mondták hogy EGR, le is falazták, de ugyanúgy csinálja. Esetleg ha van valakinek ötlete,megoldása annak nagyon örülnék mert lég bosszantó. Néha piros lámpánál is csinálja. Esetleg menjek el és hajtsam meg???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. két hete jött elő a probléma. Indításkor ,mindegy hogy hidegen vagy melegen néha azt csinálja, hogy beindul pöccre azután néhány másodperc leesik a fordulat és leáll! De nem mindig, van amikor semmi baja. Szerelők azt mondták hogy EGR, le is falazták, de ugyanúgy csinálja. Esetleg ha van valakinek ötlete,megoldása annak nagyon örülnék mert lég bosszantó. Néha piros lámpánál is csinálja. Esetleg menjek el és hajtsam meg???

Szia! Alapjárati léptetőmotort tisztítottak a mélyen tisztelt szakik? Mert EGR mellett az szokott felelős lenni az ilyen tünetekért.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Alapjárati léptetőmotort tisztítottak a mélyen tisztelt szakik? Mert EGR mellett az szokott felelős lenni az ilyen tünetekért.

Köszi a választ!

Nem tisztítottak! Én meg tudom otthon csinálni szerinted? B) Mert ha nem annyira bonyolult és esetleg ha leírnád hol találom és mire figyeljek akkor nem viszem vissza inkább! Z16XE motor

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Nem tisztítottak! Én meg tudom otthon csinálni szerinted? B) Mert ha nem annyira bonyolult és esetleg ha leírnád hol találom és mire figyeljek akkor nem viszem vissza inkább! Z16XE motor

Hátööö.... Z16-nál nem tudom hol lehet, nekem X20XEV van. :D

Mondjuk most rákerestem, és még csak nem is hasonlít a Z16 alapjáratija az X20-éra, így már nem is vagyok biztos benne, hogy az is takarítható.

A tied így néz ki: http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Fo...mp;cMegnNr=8748

Az enyém meg így: http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Fo...mp;cMegnNr=8748

X20-as motoron két darab csavar fogja, azokat le kell oldani, plusz bilincset le, elektromos csatit le. A kütyü belsejét alaposan eláztatni féktisztítóban, azt kilötyögtetni belőle, és kész. Visszaszerel, örül. De hogy ez a tieden is működik-e, azt sajna nem tudom megmondani, viszont biztosan lesz itt olyan, aki igen.

Link to comment
Megosztás:

Hátööö.... Z16-nál nem tudom hol lehet, nekem X20XEV van. :D

Mondjuk most rákerestem, és még csak nem is hasonlít a Z16 alapjáratija az X20-éra, így már nem is vagyok biztos benne, hogy az is takarítható.

A tied így néz ki: http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Fo...mp;cMegnNr=8748

Az enyém meg így: http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Fo...mp;cMegnNr=8748

X20-as motoron két darab csavar fogja, azokat le kell oldani, plusz bilincset le, elektromos csatit le. A kütyü belsejét alaposan eláztatni féktisztítóban, azt kilötyögtetni belőle, és kész. Visszaszerel, örül. De hogy ez a tieden is működik-e, azt sajna nem tudom megmondani, viszont biztosan lesz itt olyan, aki igen.

A kép alapján elvileg tisztítható. Csak meg kell hogy találjam. B) Hasonlít az EGR-re. Próba gereblye :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy Vectra B-t, 1996-os évjárat, 2000c3-s, 16 szelepes. A problémám az, hogy a motor hátsó részénél elfolyik a hűtővíz. Mi lehet az oka?

Szia és üdv itt B) Hűtővíz csöveket megnézted?Nem szakadt,repedt ki valamelyik?Bilincsek meg vannak húzva rendesen a csatlakozásoknál?

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni, pontosan hol folyik. Lehet a hengerfej repedt el, lehet, hogy csak a hengerfejtömítés égett át. Be kell határolni pontosan a helyet.

Mikor vetted a kocsit, nem látszott?

x20xev-nek van a motor mögött egy nagy keresztirányú vízcsöve, az szokott elöregedni. Idén már volt valaki, aki szívott ezzel itt a fórumon, csak nem emlékszem ki.

Link to comment
Megosztás:

A motor hátuljánál folyik, rá a kipufogóra.

Nekem a motor Hátúljánál az olaj ömlött nemrég, hengerfejtömítés csere lett a vége.

Így friss az élmény

Bal első részét jól felemeled háton aláfekszel rendesen a motor alá

Onnan fel lehet látni a motor hátuljához az injektor alá

Ha tömítés vagy repedés ott talán látni fogod

Persze aknából egyszerűbb ha van

Link to comment
Megosztás:

Szia és üdv itt :) Hűtővíz csöveket megnézted?Nem szakadt,repedt ki valamelyik?Bilincsek meg vannak húzva rendesen a csatlakozásoknál?

Szia.Köszi a választ:) Igen,ezeket megnéztem,de nem találtam problémát.

Megnézettem aknából, az önindító feletti gumicső van elöregedve.

Mégegyszer köszönöm a tippeket:)

Egyszer végre én is... :D B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.