Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Nagyon durván elő van feszítve a rugó, szóval rugóösszehúzó nélkül jobb ha elfelejted a rugó, a lengéscsillapító vagy a toronycsapágy leszerelését a gólyalábról. Ha szerencséd is van, és nem vág jól pofán, összehúzó nélkül az életben nem rakod össze. Szóval ez nem játék.

Másik dolog, hogy a gólyalábat csak indokolt esetben szedjük ki (a rugótisztítás az nem az :) ), mert utánna elvileg futóműállítás is kell. Kivéve ha biztosítod, hogy ugyanúgy rakod össze, ahogy volt, és erdetileg is jó volt. Különben azt veszed majd észre, hogy a guminak a külső vagy a belső felét megeszi a járgány pár ezer km alatt :(

Igen,azt észrevettem hogy feszül,ezért is nem szedtem le,de azt nem tudtam hogy mennyire van "megfeszítve"!

Nem akarnám már összerakni,mert ezt vettem most a rugó csere miatt és csillapítóval,toronycsapágyakkal,rugóval együtt adták,nem a

jelenleg benne lévőt szereltem ki! :D

Ha viszem a szerelőhöz az autót,akkor ő leszedi,kicseréli és összerakja,ennyi!Ezért szerettem volna szétszedni,letisztítani,esetleg lekenni (bár a festék is csak 1-2 helyen van megkopva rajta) hogy mire megjön a lengéscsillapító,mát ott van a szép rugó is vele!

Mellesleg jó hogy írtad ezt a futómű beállítást,mert a multkori időpontomban nem értek rá B) de akkor így csak

a csere után viszem!

Link to comment
Megosztás:

Igen,azt észrevettem hogy feszül,ezért is nem szedtem le,de azt nem tudtam hogy mennyire van "megfeszítve"!

Nem akarnám már összerakni,mert ezt vettem most a rugó csere miatt és csillapítóval,toronycsapágyakkal,rugóval együtt adták,nem a

jelenleg benne lévőt szereltem ki! :D

Ha viszem a szerelőhöz az autót,akkor ő leszedi,kicseréli és összerakja,ennyi!Ezért szerettem volna szétszedni,letisztítani,esetleg lekenni (bár a festék is csak 1-2 helyen van megkopva rajta) hogy mire megjön a lengéscsillapító,mát ott van a szép rugó is vele!

Mellesleg jó hogy írtad ezt a futómű beállítást,mert a multkori időpontomban nem értek rá B) de akkor így csak

a csere után viszem!

Én is lefestettem először az új (bontott) rugókat, mielőtt beszereltem őket. Nem voltak nagyon vészesek, 2-3 helyen volt felpúposodva a festék, rozsdás volt alatta. Azokat a részeket lejavítottam.

Itt a rugóról letörött darab:

IMG00836-20100130-1637_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig a törött rugó:

IMG01451-20100808-1734_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig az új (bontott) lefestve:

IMG01452-20100808-1735_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig a rugóösszehúzó:

IMG01371-20100727-1846_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ötlet innen a fórumról jött.

Link to comment
Megosztás:

Én is lefestettem először az új (bontott) rugókat, mielőtt beszereltem őket. Nem voltak nagyon vészesek, 2-3 helyen volt felpúposodva a festék, rozsdás volt alatta. Azokat a részeket lejavítottam.

A régi rugó nekem talán még rosszabbul is néz ki,a bontott viszont szép,de szebb lenne lefújva ha már lenne rá lehetőség!

Hogyan készült ez az összehúzó?Menetes szár meg az anya megvan B)

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad már vele?

Csakmert a 10-es menetet is eléggé megviseli, bele sem merek gondolni, hogy ez hogy bírná B)

Nem próbáltam és nem is fogom! :D

Lefestettem én is a rugókat!Csak matt fekete festékem volt,de ahhoz képest elég jó lett :)

thumb-7DF5_4DA30E33.jpg thumb-8668_4DA30E33.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Azért mert 16-os méretben 7 colos felnivel a 205/55-ös gumi nagyon kemény még így is ráadás ehhez a sport futómű így érezni azt a + 2,5 centit bőven és mivel a felni és gumi is szélesebb így kb 3 centivel szélesebb kerekekenként a valódi futófelület ami az aszfalttal érintkezik. Nekem ekkora nyomással sem látni, hogy kicsit is lapos lenne még az első keréknél sem :)

Nekem 8,5J ×18" felnik vannak elöl 215/40 ZR18; hátul 245/35 ZR18 gumikkal és 2,5 bar nyomással járok....... +sport futómű is van az autó alatt szóval nagyon kemény a menet vele B) viszont fogalmam sincs mennyivel szélesebb így a futófelület de biztos sokkal szélesebb mint a gyári mert 9-10l alatt nem úszok meg 100km-t :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem 8,5J ×18" felnik vannak elöl 215/40 ZR18; hátul 245/35 ZR18 gumikkal és 2,5 bar nyomással járok....... +sport futómű is van az autó alatt szóval nagyon kemény a menet vele B) viszont fogalmam sincs mennyivel szélesebb így a futófelület de biztos sokkal szélesebb mint a gyári mert 9-10l alatt nem úszok meg 100km-t :D

Az már elvetemült méret :( Neked kb 30-31%-kal szélesebb a futófelület mint a gyári 15-ös felnivel ugyanakkor a futófelület nagysága még nagyobb valamivel tehát az a rész ami az aszfalttal érintkezik neked lehet akár 35%-kal is nagyobb ami elég jelentős és nem csoda, hogy fogyaszt is :)

Link to comment
Megosztás:

Az már elvetemült méret :D Neked kb 30-31%-kal szélesebb a futófelület mint a gyári 15-ös felnivel ugyanakkor a futófelület nagysága még nagyobb valamivel tehát az a rész ami az aszfalttal érintkezik neked lehet akár 35%-kal is nagyobb ami elég jelentős és nem csoda, hogy fogyaszt is B)

itt a bibi :) :( :)

Link to comment
Megosztás:

Megérkezett a Gweindefahrwerke a Vectra-hoz B)

Nagyon komolyan néz ki alatta :D http://mypic.carstyling.hu/39240/uploads/3..._1303492917.jpg

http://mypic.carstyling.hu/39240/uploads/3..._1303492931.jpg

:D :)

Mennyi idő alatt érkezett meg? Jól sejtem, hogy ebay.de 210-230 eur mit kostenlosen versand? :(

Mennyire magas a legfelső állása? TA techniket néztem eddig de arról sok jó vélemény nem volt ellenben az FKról pedig csak jó van :) A magasságot pedig csak azért kérdezem, hogy nem ártana télre kicsit megemelni nyáron leengedni :)

Úttartása milyen? Mennyire kemény? Nekem most gyári irmscher van piros rugók + telók is mind irmscher ezzel jó igazán csak lehetne télre magasabb kicsit :)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi idő alatt érkezett meg? Jól sejtem, hogy ebay.de 210-230 eur mit kostenlosen versand? :D

Mennyire magas a legfelső állása? TA techniket néztem eddig de arról sok jó vélemény nem volt ellenben az FKról pedig csak jó van :) A magasságot pedig csak azért kérdezem, hogy nem ártana télre kicsit megemelni nyáron leengedni :(

Úttartása milyen? Mennyire kemény? Nekem most gyári irmscher van piros rugók + telók is mind irmscher ezzel jó igazán csak lehetne télre magasabb kicsit :)

Őszintén megmondom 55e Ft volt és egyből az FK-tól rendeltük a neten keresztűl! Kb 1 héten belül itt volt. A legfelső állásról nem tudok nyilatkozni mert azt nem használom :) de szerintem kb a gyári méret lehet a legfelső állás!!! Elvileg 0-12cm között állítható a magasság!!! télen felemelni??? Megoldható szerintem ha ilyenben gondolkodsz!!!! De mivel én nem használom az autót ezért ilyen tapasztalatom nem nagyon lesz :) :D :D Az úttartása pont olyan mintha gokartoznál.......... De ez nagyban függ a futómű szilentek állapotától!!! Mennyire kemény??? Hát kb mintha a padon ülve vezetnél :D :lol: :lol: de ez köszönhető a 18" felniknek a /40 és a /35 gumiknak na meg a letekert Gewinde-nek........... De ha a kinézetre kérdezel az überbrutálfantaszikus B)

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik B) Na igen, az én kocsikám télen is annyit megy mint nyáron, nincs kímélve. 0-12 az elég tág tartomány és ha a felső állás a gyári méret na az még jobb :D Gondolom csak levett kerekekkel lehet magasságot állítani. Egy ilyet idén beújítok :)

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik B) Na igen, az én kocsikám télen is annyit megy mint nyáron, nincs kímélve. 0-12 az elég tág tartomány és ha a felső állás a gyári méret na az még jobb :D Gondolom csak levett kerekekkel lehet magasságot állítani. Egy ilyet idén beújítok :)

nem teljesen..... ha megemeled akkor is lehet állítani :(

Link to comment
Megosztás:

Van persze B)

Téli B1 15" 6,5J felnik Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 gumikkal

Nyári B2 16" 7J felnik, Fulda Carat Progresso 205/55 gumikkal

225-ös gumiméretig fér el az állványon a gumi így pont jó nekem :D

Szép autó! Látszik, hogy van gazdája :) A B1 jobban tetszik, mert nem annyira tömör, viszont a B2 meg elég robosztusnak tűnik és csalhat az órád pár km-t a gumi miatt. Viszont tűri a kátyúkat a felni :( A heveromnak Caravan-ja van, hasonló színben. Szerencsére elég jó állapotú és üzembiztos is, nem volt még vele gondja :)

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik B) Na igen, az én kocsikám télen is annyit megy mint nyáron, nincs kímélve. 0-12 az elég tág tartomány és ha a felső állás a gyári méret na az még jobb :D Gondolom csak levett kerekekkel lehet magasságot állítani. Egy ilyet idén beújítok :)

Az ablak fóliázásoddal kapcsolatban kérdeznék. Az első, ahogy látom, kicsit világosabb, a hátsó sötétebb, viszont nem ütnek el nagyon egymástól. Hány %-ban áteresztőek? Illetve mennyit fognak meg a napfényből. Gondolom ha napon áll az autó, akkor szinte ugyanúgy felmelegszik a beltér, viszont menet közben nem tűz be annyira a nap. Jól sejtem? Nekem is le kellene ugyanígy fóliáztatnom...

Link to comment
Megosztás:

Szép autó! Látszik, hogy van gazdája :) A B1 jobban tetszik, mert nem annyira tömör, viszont a B2 meg elég robosztusnak tűnik és csalhat az órád pár km-t a gumi miatt. Viszont tűri a kátyúkat a felni :) A heveromnak Caravan-ja van, hasonló színben. Szerencsére elég jó állapotú és üzembiztos is, nem volt még vele gondja B)

B1-es nekem is tetszik de ez a B2-es felni még jobban :D Nekem az ilyen tömörebb felnik tetszenek nem a nagyon vékony küllős kis pehely cuccok :) Valamennyit csal de még így is csak valami 0,3% az eltérés ha jól emlékszem. Amikor 90-et mutat a mutató az 86km/h szóval nem vészes :(

Link to comment
Megosztás:

Az ablak fóliázásoddal kapcsolatban kérdeznék. Az első, ahogy látom, kicsit világosabb, a hátsó sötétebb, viszont nem ütnek el nagyon egymástól. Hány %-ban áteresztőek? Illetve mennyit fognak meg a napfényből. Gondolom ha napon áll az autó, akkor szinte ugyanúgy felmelegszik a beltér, viszont menet közben nem tűz be annyira a nap. Jól sejtem? Nekem is le kellene ugyanígy fóliáztatnom...

Őszinte leszek, fogalmam sincs B) Én már így vettem az autót de az első és hátsó megegyezik legfeljebb az csalhat, hogy az autó hátulja mindig sötétebb főleg a hátsó roló és a hátsó ajtók rolói miatt de amúgy teljesen ugyanaz és %-ot nem tudok mondani sajnos. Kopottas már de annyira fullos, hogy nem szedetem le amíg nem lesz muszáj, még tuti németországban kerülhetett rá mert bentről kifelé nézve alig sötétebb mint a szélvédő de kintről benézve elég sötét.

Felmelegszik persze de pl ha a kezedre süt a nap felhúzott ablaknál meleg van de ennyi majd ha lehúzod szinte éget a napfény.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.