Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Nem biztos nem...de megvan a baj azért köszi, kicsit bonyolult volt a dolog, komplett b2 vectra fékrendszer lett astra alá téve, főfékhenger adta meg magát..nem bírta a nyomást :unsure: mostmár csak aza baj hogy a 15-ös felni nem megy rá az első nyeregtől :wacko: 16 kell rá mindenképp...

A gyári 15-ös alu-, vagy lemezfelni se megy rá? Ha jól tudom, azok még rámennek a 288-as fékekre. A tiéd a V6-é nem?

Link to comment
Megosztás:

Egy isminél van bontásra egy Vectra B 2.5V6, és sztem a nyergek még rajta vannak.......

Itt szerintem nem a nyergek a legfontosabbak, hanem az egész futómü, mivel elöl-hátul 5 lyukú felniket akar. Tehát ugyanúgy kellenek a kerékagyak és a komplett hátsó cuccos is.

Link to comment
Megosztás:

Itt szerintem nem a nyergek a legfontosabbak, hanem az egész futómü, mivel elöl-hátul 5 lyukú felniket akar. Tehát ugyanúgy kellenek a kerékagyak és a komplett hátsó cuccos is.

Gondolod, hogy nincs rajta a gépen? :unsure: Egyedül ami le lett bontva róla, az az első/hátsó tárcsa+betét, mert az Morgó gépén van, a szép felnik amik ha jól tudom, visszavándorolt a régi gazdájához, ill. a sportdob.......

Link to comment
Megosztás:

Ha csuklócserére gondolsz, az nem nagy kaland! :wacko:

Az egy dolog hogy recseg ha kitekerem a kormányt, de nekem mintha a váltónál a vége lenne kikopva (bordás rész), induláskor is csattan, mint amikor nincs kihézagolva egy fogaskerék, aztán lehet hogy a váltómon belül van a gond. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

A gyári 15-ös alu-, vagy lemezfelni se megy rá? Ha jól tudom, azok még rámennek a 288-as fékekre. A tiéd a V6-é nem?

Azt tudom hogy 286 a hátsó :lol: kicsit brutál lett ,nem tom milyen b vectra alól van de pl a 2.0 DTI-ben is ilyen van...

Astra gólyaláb lett összefaragva vectra kerékaggyal meg mindennel a hátsóknak meg ugyanaz a felfogatása úgyhogy nem volt nagy kaland a csere... csak ajánlani tudom :unsure: csak ha belefog valaki főfékhengert vigyen magával, nekünk két napunkba telt, mondjuk a 8 légtelenítési kísérlettel... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

megnézhetem, hogy megvan-e még az a 2.5v6, ami majdnem alapul szolgált Mor-éknak.

holnap úgyis kell menjek arra. :lol:

Egy kérdést megér ami kell:első hátsó agyak,első nyergek,és ha jól tudom akkor abs jeladót is kell cserélnam.Ha megkérdeznéd mennyibe kerül akkor azt megköszönném :unsure:

Egy isminél van bontásra egy Vectra B 2.5V6, és sztem a nyergek még rajta vannak.......

Neked is :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom hogy 286 a hátsó :lol: kicsit brutál lett ,nem tom milyen b vectra alól van de pl a 2.0 DTI-ben is ilyen van...

Astra gólyaláb lett összefaragva vectra kerékaggyal meg mindennel a hátsóknak meg ugyanaz a felfogatása úgyhogy nem volt nagy kaland a csere... csak ajánlani tudom :wacko: csak ha belefog valaki főfékhengert vigyen magával, nekünk két napunkba telt, mondjuk a 8 légtelenítési kísérlettel... :lol:

Hátra teljesen felesleges a 286 attól nem lesz nagyobb a fékhatás.....És így nem kell cserélni a főfékhengert :unsure:

Link to comment
Megosztás:

De hamár csere akkor hogy néz ki hátul dobokkal meg 4*100-al :wacko:

A GSI Caravanon már gyárilag tárcsák vannak hátul, asszem 260-asok. Nagyobbat tényleg nem tennék én se rá, mert valamilyen szinten én is a hátsó tárcsafékeknek és a könnyü kaszninak köszönhetem, hogy elszállt a Corsa. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

nekem a toronyagy csapágy recsegett mikor kitekertem teljesen ... nem lehet az nálad is ?

Az egy dolog hogy recseg ha kitekerem a kormányt, de nekem mintha a váltónál a vége lenne kikopva (bordás rész), induláskor is csattan, mint amikor nincs kihézagolva egy fogaskerék, aztán lehet hogy a váltómon belül van a gond. :unsure:
Link to comment
Megosztás:

De hamár csere akkor hogy néz ki hátul dobokkal meg 4*100-al :wacko:

Ezért kell a 2.5V6 vectra cuccai,mert ott megegyezik a hátsó a gsi mérettel és a kéziféket se kell átalakítani....Meg kell cserélni egy fékerő szabályozót.....Legalábbis ilyen infókat gyüjtöttem eddig. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

nekem a toronyagy csapágy recsegett mikor kitekertem teljesen ... nem lehet az nálad is ?

Nem sajna, nekem a féltengely csuklók vannak ki, de már Dénessel bizniszeltem tengelyeket :unsure: de attól tartok a kattanás meg fog maradni csere után is, mert az a váltóból jön..:wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell a 2.5V6 vectra cuccai,mert ott megegyezik a hátsó a gsi mérettel és a kéziféket se kell átalakítani....Meg kell cserélni egy fékerő szabályozót.....Legalábbis ilyen infókat gyüjtöttem eddig. :unsure:

Túl egyszerű lett volna :wacko: mondjuk így kereshetek 5*110 felniket de nem bántam meg...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.