Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Azért ez kurv@ jól van kitalálva. Nem értem hogy gondolják, hogy ha szmogriadó van akkor nem mehet napokig az autójával az akinek nem telik újabb autóra. Egy nap még oké, mondjuk ha munkaeszköz akkor is egy napot nem mész, na de most úgy tűnik 4 napot ne menjek? Miért nem akkor már a koszos dieseleket tiltják, őket csak megkérik már 4 napja, hogy légyszi ne használd ha lehet. Hát ez röhej. Sokkal jobb volt a páros páratlan akkor már, mert úgy legalább másnap tuti tudtam menni az autóval. Most itt állok csöcsre futva a felújítás közepén, és ha Lanti nem visz ide vagy oda akkor érdekesen intézem a dolgokat. Na de minden nap nem lehet a barátokat ugráltatni, pláne ha nincs is kit mondjuk. Szétb@sz az ideg. Ma is itt vagyok autó nélkül, remélem anyós nem akar sehova menni este és akkor el tudok menni a bricoba meg a kikába, holnap akkor át tudok menni beszélni a kivitelezővel stb. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért ez kurv@ jól van kitalálva. Nem értem hogy gondolják, hogy ha szmogriadó van akkor nem mehet napokig az autójával az akinek nem telik újabb autóra. Egy nap még oké, mondjuk ha munkaeszköz akkor is egy napot nem mész, na de most úgy tűnik 4 napot ne menjek? Miért nem akkor már a koszos dieseleket tiltják, őket csak megkérik már 4 napja, hogy légyszi ne használd ha lehet. Hát ez röhej. Sokkal jobb volt a páros páratlan akkor már, mert úgy legalább másnap tuti tudtam menni az autóval. Most itt állok csöcsre futva a felújítás közepén, és ha Lanti nem visz ide vagy oda akkor érdekesen intézem a dolgokat. Na de minden nap nem lehet a barátokat ugráltatni, pláne ha nincs is kit mondjuk. Szétb@sz az ideg. Ma is itt vagyok autó nélkül, remélem anyós nem akar sehova menni este és akkor el tudok menni a bricoba meg a kikába, holnap akkor át tudok menni beszélni a kivitelezővel stb. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :) :P

Sokat javult BP levegője most h ezt a döntést meghozták :lol: :lol: :lol:

Én izgi 20km-t mentem ma de többet nem tervezek, monjuk nem is találkoztam rendőrrel, mert az bizti ugrott volna mint tyúk a takonyra :lol: ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Sokat javult BP levegője most h ezt a döntést meghozták :) :P :lol:

Viszont talán nem romlott tovább. És már ez is előrelépés.

Én izgi 20km-t mentem ma de többet nem tervezek, monjuk nem is találkoztam rendőrrel, mert az bizti ugrott volna mint tyúk a takonyra :lol: ;) :)

Elég merész, én azt hittem, hogy tele lesz minden rendőrrel, miután egyszer az életben sikerült nekik jogszerűen eljárni a kihirdetéssel most megpróbálják tűzzelvassal betartatni a törvényt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont talán nem romlott tovább. És már ez is előrelépés.

Elég merész, én azt hittem, hogy tele lesz minden rendőrrel, miután egyszer az életben sikerült nekik jogszerűen eljárni a kihirdetéssel most megpróbálják tűzzelvassal betartatni a törvényt :)

:lol: ;) :) annyira nem kell a pénz mert túl hideg van ahhoz hogy kint álljanak, tegnap sütött a nap 5 helyen láttam őket az út szélén

Link to comment
Megosztás:

Ezen én is gondolkoztam...hogy lesz jövőre melóba járás... Veki idén meg jövőre még okés...viszont következő vizsgán megkapja a pirosat... Veki piros... Szusi ződ vagy kék... az okés... Detti szerencsére már Szigetszentmiklóson melózik, úgyhogy nem kell bemennie Bp-re... így ő még választhat is... Bár én is... mert a HÉV is zöld... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezen én is gondolkoztam...hogy lesz jövőre melóba járás... Veki idén meg jövőre még okés...viszont következő vizsgán megkapja a pirosat... Veki piros... Szusi ződ vagy kék... az okés... Detti szerencsére már Szigetszentmiklóson melózik, úgyhogy nem kell bemennie Bp-re... így ő még választhat is... Bár én is... mert a HÉV is zöld... ;)

Dettinek jó lesz a Veki bejárni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezen én is gondolkoztam...hogy lesz jövőre melóba járás... Veki idén meg jövőre még okés...viszont következő vizsgán megkapja a pirosat... Veki piros... Szusi ződ vagy kék... az okés... Detti szerencsére már Szigetszentmiklóson melózik, úgyhogy nem kell bemennie Bp-re... így ő még választhat is... Bár én is... mert a HÉV is zöld... :P

combo-t kihagytad a számításból ;) :) :)

ez nem kék fekete :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sokat javult BP levegője most h ezt a döntést meghozták :) :P :lol:

Én izgi 20km-t mentem ma de többet nem tervezek, monjuk nem is találkoztam rendőrrel, mert az bizti ugrott volna mint tyúk a takonyra :lol: ;) :)

Tegnap éjjel, mikor elváltak útjaink eléggé közelről nézték meg a kékek kamerás focussal a matricámat, majd megelőztek, és mentem dolgukra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont talán nem romlott tovább. És már ez is előrelépés.

itt a baj csak az, hogy kib@sznak 1000ből 10 emberrel úgyhogy azok be se ülhetnek az autójukba, de a helyzet nem változik, és ha nekik dolguk van akkor k@pják be kb. Megértem, hogy szar a levegő akkor valamit tenni kell, de azért mert én nem tudok mozogni autóval még a világ megy tovább, viszont ha a világ nem tud mozogni autó nélkül akkor engem sem hiányolnak bizonyos helyekről. Remélem érted mire gondolok. Most látszódik, hogy kb semmit nem ér ha kitiltanak 200 autót a városból mikor 2000000 autó halad át rajta. Kicsit nagyobb lenne a hatásfok ha azt mondanák egyik nap diesel másik nap benya marad, vagy páros páratlan, és akkor úgy tervezi az ember a dolgokat, hogy oké másnap intézem, nem pedig úgy hogy oké kitudja meddig én nem intézem mert nem tudom intézni.

Link to comment
Megosztás:

itt a baj csak az, hogy kib@sznak 1000ből 10 emberrel úgyhogy azok be se ülhetnek az autójukba, de a helyzet nem változik, és ha nekik dolguk van akkor k@pják be kb. Megértem, hogy szar a levegő akkor valamit tenni kell, de azért mert én nem tudok mozogni autóval még a világ megy tovább, viszont ha a világ nem tud mozogni autó nélkül akkor engem sem hiányolnak bizonyos helyekről. Remélem érted mire gondolok. Most látszódik, hogy kb semmit nem ér ha kitiltanak 200 autót a városból mikor 2000000 autó halad át rajta. Kicsit nagyobb lenne a hatásfok ha azt mondanák egyik nap diesel másik nap benya marad, vagy páros páratlan, és akkor úgy tervezi az ember a dolgokat, hogy oké másnap intézem, nem pedig úgy hogy oké kitudja meddig én nem intézem mert nem tudom intézni.

Értem én, hogy most sok dolgod lenne és szétb@sz az ideg amiért úgy érzed szivatnak, sajna ez most egy ilyen szitu. Ha árvíz lenne, vagy vegyi anyag szivárgás akkor meg lehet, hogy haza sem tudnál menni, mert lezárnák a környéket.

Viszont a páros/páratlan nem jó megoldás, mert szerintem semmiféle statisztika vagy adat nem létezik arról, hogy melyik kategóriában milyen autók vannak, így lehet, hogy egyik nap alig lenne forgalom másnap meg amikor elkezdene tisztulni a levegő megint az egekbe emelkedik a szmog. Arról nem is beszélve, hogy némelyik embert erősen megmattolná ez a páros/páratlan szám feladvány :lol:

A matricás megoldásnál tisztább helyzet nincs. Persze ez tervezhetetlen, de ha valamennyire ránézel egy előrejelzésre és látod, hogy nicns sem eső, se szél akkor várható, hogy nem csökken a szennyezettség. Ez meg valamennyire terhezhető.

Link to comment
Megosztás:

Értem én, hogy most sok dolgod lenne és szétb@sz az ideg amiért úgy érzed szivatnak, sajna ez most egy ilyen szitu. Ha árvíz lenne, vagy vegyi anyag szivárgás akkor meg lehet, hogy haza sem tudnál menni, mert lezárnák a környéket.

Viszont a páros/páratlan nem jó megoldás, mert szerintem semmiféle statisztika vagy adat nem létezik arról, hogy melyik kategóriában milyen autók vannak, így lehet, hogy egyik nap alig lenne forgalom másnap meg amikor elkezdene tisztulni a levegő megint az egekbe emelkedik a szmog. Arról nem is beszélve, hogy némelyik embert erősen megmattolná ez a páros/páratlan szám feladvány ;)

A matricás megoldásnál tisztább helyzet nincs. Persze ez tervezhetetlen, de ha valamennyire ránézel egy előrejelzésre és látod, hogy nicns sem eső, se szél akkor várható, hogy nem csökken a szennyezettség. Ez meg valamennyire terhezhető.

Korrekt, de még mindig felvetődik bennem a kérdés: a BKV buszoknak milyen matricjáa van? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Korrekt, de még mindig felvetődik bennem a kérdés: a BKV buszoknak milyen matricjáa van? :lol:

Talán ezért hívják tömegközlekedésnek ;) Szennyezőbb mint egy autó, de kivált pártucat autót.

A teherhajó is sokszor szennyezőbb mint a kamion, mégis teknővel hozzuk Kínából a szajért, mert elfér rajta sokszáz konténer :)

Link to comment
Megosztás:

persze,kék a matricája.96-os X22XE gondolom jövöre a müszakin kap pirosat.

Vagy mázlid lesz mint nekem... :) lásd fentebbi írásaim.. :)

Csabi: nah ja.. és mi van ha én egy csoringer vagyok, vagy látástól mikulásig dolgozok, és nem nézek tv-t? nem olvasok újságot... amit tényleg igaz.. csak ritkán .. akkor honnan tudjam hogy smogriadó van?

Nah mindegy.. én csendben vagyok, mert nekem kék van, ma is bementem az árpádig, igaz a népfürdő utcán.. aztán vissza a vácin, de egy SÜN nem sok, annyit nem láttam...

BKV buszok.. sirályak.. nem fűstől nem kormol! ;)

Am: az újabbaknak lehet kék,mert egy asszem volánbuszt láttam szép fehér, relative új, azon kék volt.. legalábbis annak látszott a kosz alatt.. :lol:

am: van igazság abban is amit redi mond...

Link to comment
Megosztás:

Csabi: nah ja.. és mi van ha én egy csoringer vagyok, vagy látástól mikulásig dolgozok, és nem nézek tv-t? nem olvasok újságot... amit tényleg igaz.. csak ritkán .. akkor honnan tudjam hogy smogriadó van?

A törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól. Ezt tudod te is. Ez pont olyan mint amikor valaki azzal jön, hogy "ő még úgy tanulta a kreszt".....hát lol, akkor aki 100 éves az közlekedjen szemben?? :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Talán ezért hívják tömegközlekedésnek :lol: Szennyezőbb mint egy autó, de kivált pártucat autót.

A teherhajó is sokszor szennyezőbb mint a kamion, mégis teknővel hozzuk Kínából a szajért, mert elfér rajta sokszáz konténer ;)

Akkor ezen elv szerint haladva nyugodtan okádhatja a 30éves Ikarus a kékes kormot...

Link to comment
Megosztás:

Talán ezért hívják tömegközlekedésnek :lol: Szennyezőbb mint egy autó, de kivált pártucat autót.

A teherhajó is sokszor szennyezőbb mint a kamion, mégis teknővel hozzuk Kínából a szajért, mert elfér rajta sokszáz konténer ;)

Ha nem ül negyven akármilyen matricás átlag 1.2-2.0 tulaj a buszon,aki amúgy egyedül ülne az autójában,akkor nem nyert hangszórót a mutatvány.

Link to comment
Megosztás:

Redi csak nem olvastad ki a lényeget. Nekem akkor is az a meglátásom, hogy ha 200 autót kitiltanak annak semmi eredménye nincs ami látszik is. Teli minden út mint ahogy az index.hu képein is látszik és a szmog is itt van még ugyan olyan mennyiségben. Viszont a páros páratlannal akárhogy is nézzük minden második autót kirakja a forgalomból és még tervezni is lehet előre. Akárhogy nézzük az autók 2/3-a magyarországon, bp-en az autók 15% az amit kitiltottak. Ezek az emberek kitudja meddig szívnak, míg a nagy része (akik ugye nem fekete és kék matrinyásak) ugyanúgy közlekedik és belesz@rik abba, hogy szmogriadó van. Ráadásul mivel ő beleszärik én mégtovább szívok.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez kurv@ jól van kitalálva. Nem értem hogy gondolják, hogy ha szmogriadó van akkor nem mehet napokig az autójával az akinek nem telik újabb autóra. Egy nap még oké, mondjuk ha munkaeszköz akkor is egy napot nem mész, na de most úgy tűnik 4 napot ne menjek? Miért nem akkor már a koszos dieseleket tiltják, őket csak megkérik már 4 napja, hogy légyszi ne használd ha lehet. Hát ez röhej. Sokkal jobb volt a páros páratlan akkor már, mert úgy legalább másnap tuti tudtam menni az autóval. Most itt állok csöcsre futva a felújítás közepén, és ha Lanti nem visz ide vagy oda akkor érdekesen intézem a dolgokat. Na de minden nap nem lehet a barátokat ugráltatni, pláne ha nincs is kit mondjuk. Szétb@sz az ideg. Ma is itt vagyok autó nélkül, remélem anyós nem akar sehova menni este és akkor el tudok menni a bricoba meg a kikába, holnap akkor át tudok menni beszélni a kivitelezővel stb. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ;) :)

Nem értem miért a dízel szúrja a szemét mindenkinek...persze azoknak,akiknek benzin temetőjük van.A peugeot szerintem fele annyi káros anyagot bocsájt ki,mint az astrád.Ez van el kell fogadni :lol: Menjél taxival :P Vagy add el a 2 kocsidat,és vegyél belőle egy olyat,amivel tudsz közlekedni.Mindenki tudta,hogy ez lesz télen,és ha olyan idő marad,mint amilyen nyáron volt akkor lesz még ilyen bőven.

Elég merész, én azt hittem, hogy tele lesz minden rendőrrel, miután egyszer az életben sikerült nekik jogszerűen eljárni a kihirdetéssel most megpróbálják tűzzelvassal betartatni a törvényt :)

Minden tele volt rendőrrel.Viszont üres volt az egész város :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha 40 nem is, de 20 simán elképzelhető. Egy ilyen szmogriadós napon talán több is.

De miért pont 40? :lol:

Évfolyamtársam számolta ki a diplomamunkájában.

g/km mértékegységben,átlagos terhelést,légellenállást feltételezve egy tesztciklus gyorsításait,lassításait figyelembe véve.

Pl elég gyakori BKV busz:Ikarus 280.06 D10 Rába csuklós:3,016887 g/km CO, 0,83g/km CH, 12,36g/km NOx

Ezzel szemben a közép magyarországi gépjármű állomány átlagos NOx emissziója 0.30g/km.(ezekkel van most nagy baj) Az pontosan 41.2-szerese.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.