Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Én is elolvastam és nagyon meglepődtem ezen a mondaton :lol:

A műszeres méréseken ugyanis kiderül, hogy ezek a jellemzően tíz-tizenöt éves kocsik bemelegítés után az Euro II normában előírt szén-monoxid, szén-dioxid, illetve lambda értékek megengedett maximumának tíz százalékát produkálják, vagyis egyáltalán nem olyan környezetszennyezők, mint azt a besorolásuk alapján sokan hiszik. Mint mondja, szerinte nagyobb gond lesz később a dízelekkel, amelyek, részecskeszűrő ide vagy oda, jelentősen növelik a szállópor-koncentrációt a kipufogójukból távozó koromszemcsékkel
Link to comment
Megosztás:

pont most olvastam, tehát mindkét autóm 2es-ből 4es-be lépne mert van rajta kati és kék matricát kapnék, persze az astra ezt amúgy is teljesítette, és a kadi is megtette volna ha rajta lett volna a kati, így is éphogy kiesett a határértékből.

Na és ez a mondat amit én mondtam: "Mint mondja, szerinte nagyobb gond lesz

később a dízelekkel, amelyek, részecskeszűrő ide vagy oda, jelentősen növelik a szállópor-koncentrációt a kipufogójukból távozó koromszemcsékkel."

Link to comment
Megosztás:

Ez meg a másik amit mondtam, hogy az évjárat szerinti besorolás milyen értelmetlen: "supán azért kaptak rosszabb, EURO I besorolást, mert a határévnek számító 1996 előtt készültek. Pedig ha megmérték volna a károsanyag kibocsátásukat, és összehasonlították volna egy két évvel későbbi, tökéletesen ugyanilyen, szabályozott katalizátorral épített példány eredményeivel, közel azonos eredmények születnének"

Link to comment
Megosztás:

"A műszeres méréseken ugyanis kiderül, hogy ezek a jellemzően tíz-tizenöt éves kocsik bemelegítés után az Euro II normában előírt szén-monoxid, szén-dioxid, illetve lambda értékek megengedett maximumának tíz százalékát produkálják, vagyis egyáltalán nem olyan környezetszennyezők, mint azt a besorolásuk alapján sokan hiszik. Mint mondja, szerinte nagyobb gond lesz később a dízelekkel, amelyek, részecskeszűrő ide vagy oda, jelentősen növelik a szállópor-koncentrációt a kipufogójukból távozó koromszemcsékkel"

Simán mérés alapján kéne besorolni az autókat eleve, nem pedig, hogy mi "van az adatbázisban". Ez lett volna az értelme szerintem a zöldkártyának. De ha tovább mennénk: mi van, ha pl. valaki átállítja Etanolos üzemre a tíz-tizenöt éves kocsiját?

Mondjuk azok után, hogy erre is ráb@sszák a jövedéki adót ne csodálkozzunk már, hogy nincs ésszerűség az egészben csak a lehúzásról szól az egész.

Link to comment
Megosztás:

Mehetne mérés alapján is, de lássuk be itthon simán még a 30 éves lada is megkapná akkor lehet a zöld matricát. Itt igazán - ahogy mondtam már- azzal van a gond, hogy kitiltanak mondjuk 100 autót az ezerből annak nem túl nagy a hatásfoka. Ha viszont előre közlik, hogy na ma diesel te nem mész, holnap meg a benya, akkor 2 nap alatt szerintem simán kitisztul a város úgy hogy nem kell minden hétvégén szmogriadót elrendelni. Ráadásul akkor tudja az ember, hogy na egy napot nem megy kocsival még ha melós autó is. Egy napot valahogy ki lehet bírni és lehet előre tervezni is. Vagy azt mondják, hogy oké szmogriadó, holnapután hétvégi napot tartunk és majd kövi hét szombaton bepótoljuk az elmaradt munkát.

Link to comment
Megosztás:

pont most olvastam, tehát mindkét autóm 2es-ből 4es-be lépne mert van rajta kati és kék matricát kapnék, persze az astra ezt amúgy is teljesítette, és a kadi is megtette volna ha rajta lett volna a kati, így is éphogy kiesett a határértékből.

Na és ez a mondat amit én mondtam: "Mint mondja, szerinte nagyobb gond lesz

később a dízelekkel, amelyek, részecskeszűrő ide vagy oda, jelentősen növelik a szállópor-koncentrációt a kipufogójukból távozó koromszemcsékkel."

az akkorsem úgyvan :lol: ;) :) add el a kettőt oszt vegyé egy jót pl.: villanyrönót

Én aláírom h fekete matrica jár a zöldnek, lehet azt se kapná meg :)

Link to comment
Megosztás:

Mehetne mérés alapján is, de lássuk be itthon simán még a 30 éves lada is megkapná akkor lehet a zöld matricát. Itt igazán - ahogy mondtam már- azzal van a gond, hogy kitiltanak mondjuk 100 autót az ezerből annak nem túl nagy a hatásfoka. Ha viszont előre közlik, hogy na ma diesel te nem mész, holnap meg a benya, akkor 2 nap alatt szerintem simán kitisztul a város úgy hogy nem kell minden hétvégén szmogriadót elrendelni. Ráadásul akkor tudja az ember, hogy na egy napot nem megy kocsival még ha melós autó is. Egy napot valahogy ki lehet bírni és lehet előre tervezni is. Vagy azt mondják, hogy oké szmogriadó, holnapután hétvégi napot tartunk és majd kövi hét szombaton bepótoljuk az elmaradt munkát.

Engem nem érdekelne hány éves. Ha jó állapotban van (nem közveszélyes Flintstone autó) és még a normákat is teljesíti: hadd menjen! Legalább nem csak szürke Focus-okat látok az utakon.

Azzal meg maximálisan egyetértek: a tervezhetőség hiánya a legrosszabb az egészben. Ráadásul egy csomó helyről homlokegyenest más infók jönnek és csak abban lehetsz biztos, hogy úgyis megbüntetnek.

Csak az a baj, hogy hiába találjuk fel itt a spanyolvigaszt, nem mi döntünk. Ráadásul még mi sem értünk egyet :) :) :lol:

Erről nem is beszélve ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha viszont előre közlik, hogy na ma diesel te nem mész, holnap meg a benya, akkor 2 nap alatt szerintem simán kitisztul a város úgy hogy nem kell minden hétvégén szmogriadót elrendelni. Ráadásul akkor tudja az ember, hogy na egy napot nem megy kocsival még ha melós autó is. Egy napot valahogy ki lehet bírni és lehet előre tervezni is. Vagy azt mondják, hogy oké szmogriadó, holnapután hétvégi napot tartunk és majd kövi hét szombaton bepótoljuk az elmaradt munkát.

Mivel a gázolaj az egyetlen üzemanyag,amit el lehet számolni (teszem hozzá 400ft-ért)így sose fogják tudni azt mondani,hogy dízel autóval nem lehet bemenni a városba.Csak ha az én munkámat nézem,akkor ténylegesen életmentő gyógyszereket is szállíthatunk,a pék kenyeret stb.....Még most is azt mondom,hogy ha betiltanak a fával tüzelést erre az időre.Vidéken meg a szemét égetést,hétfőn és pénteken,akkor nem lenne szükség szmogriadóra sem.Tiszta vicc,hogy hétfőn és pénteken nem lehet látni Tahiban,és leányfalun a hegyet,akkora a füst körülötte....És ez nem csak itt van így,Pesten is ezt csinálják azok akik kertes házban laknak.....Mert ugye olcsóbb eltüzelni,mint elvitetni a szemetet...Amit 100ft/zsákért elvisznek a kukások egy héten egyszer

Link to comment
Megosztás:

Mivel a gázolaj az egyetlen üzemanyag,amit el lehet számolni (teszem hozzá 400ft-ért)így sose fogják tudni azt mondani,hogy dízel autóval nem lehet bemenni a városba.Csak ha az én munkámat nézem,akkor ténylegesen életmentő gyógyszereket is szállíthatunk,a pék kenyeret stb.....Még most is azt mondom,hogy ha betiltanak a fával tüzelést erre az időre.Vidéken meg a szemét égetést,hétfőn és pénteken,akkor nem lenne szükség szmogriadóra sem.Tiszta vicc,hogy hétfőn és pénteken nem lehet látni Tahiban,és leányfalun a hegyet,akkora a füst körülötte....És ez nem csak itt van így,Pesten is ezt csinálják azok akik kertes házban laknak.....Mert ugye olcsóbb eltüzelni,mint elvitetni a szemetet...Amit 100ft/zsákért elvisznek a kukások egy héten egyszer

Nálunk pl nem viszik el a szemetet, mert csak egy kukára fizetted be a díjat, ha mellé raksz zsákot, akkor örülhetsz ha csak simán otthagyják, nem szakítják ki ahogy baszkodják a kukákat. Ha raksz mellé egy üveg sört, TALÁN elviszik, de az is mák kérdése. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel a gázolaj az egyetlen üzemanyag,amit el lehet számolni (teszem hozzá 400ft-ért)így sose fogják tudni azt mondani,hogy dízel autóval nem lehet bemenni a városba.Csak ha az én munkámat nézem,akkor ténylegesen életmentő gyógyszereket is szállíthatunk,a pék kenyeret stb.....Még most is azt mondom,hogy ha betiltanak a fával tüzelést erre az időre.Vidéken meg a szemét égetést,hétfőn és pénteken,akkor nem lenne szükség szmogriadóra sem.Tiszta vicc,hogy hétfőn és pénteken nem lehet látni Tahiban,és leányfalun a hegyet,akkora a füst körülötte....És ez nem csak itt van így,Pesten is ezt csinálják azok akik kertes házban laknak.....Mert ugye olcsóbb eltüzelni,mint elvitetni a szemetet...Amit 100ft/zsákért elvisznek a kukások egy héten egyszer

A Fával tüzelés betiltásával az a baj h akinek "nincs pénze gázra", fával fog tüzelni, mi is azzal tüzelünk, mert olcsóbb, más kategória mint az autó használat szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

A Fával tüzelés betiltásával az a baj h akinek "nincs pénze gázra", fával fog tüzelni, mi is azzal tüzelünk, mert olcsóbb, más kategória mint az autó használat szerintem.....

a legszörnyübb, hogy tényleg így van. itt surányban a környékünkön ha mindenki épp füt, akkor csak oxigénmaszkban lehet hazajönni. Ráadásula parasztállat mindent eléget, a multkor valaki tuti müanyag flakonokat nyomott be a kályhába....

azt ami itt van ilyenkor kb 1000 autó sem füstöli be....

Link to comment
Megosztás:

Nálunk pl nem viszik el a szemetet, mert csak egy kukára fizetted be a díjat, ha mellé raksz zsákot, akkor örülhetsz ha csak simán otthagyják, nem szakítják ki ahogy baszkodják a kukákat. Ha raksz mellé egy üveg sört, TALÁN elviszik, de az is mák kérdése. :lol:

Itt se viszik el,csak ami a kukában van....de lehet venni zöld zsákot 100ft-ért,amibe ha bele teszed a zöld hulladékot,akkor kötelesek elvinni ;) Nálunk két sör a tarifa,de csak az a jó amiben 5%alkohol tartalom van :) :)

Link to comment
Megosztás:

Tiszta vicc,hogy hétfőn és pénteken nem lehet látni Tahiban,és leányfalun a hegyet,akkora a füst körülötte....És ez nem csak itt van így,Pesten is ezt csinálják azok akik kertes házban laknak.....Mert ugye olcsóbb eltüzelni,mint elvitetni a szemetet...Amit 100ft/zsákért elvisznek a kukások egy héten egyszer

Sok helyen azért már meg van oldva, ősszel elviszik a zöldhulladékot ingyenesen, még csak FKFV-s zacsit sem kell venni hozzá. Sőt a XVIban még ajándék kukás zsákot is kapott mindenki, csak ne füstöljünk levelet.

A fával fűtéssel meg nem értem miért van bajod, az teljesen más eset (amúgy már egyszer írtad hogy az nem baj amikor szó volt a szeméttel tüzelésről).

És lehet hogy Te életmentő gyógyszert szállítasz de Csabi meg épp felújít és mindkettőtöknek KELL mennie adott esetben. Csak ugye akinek megtiltják, az nem mehet és ezért nem mindegy hogy mi alapján döntik el...

Link to comment
Megosztás:

Itt se viszik el,csak ami a kukában van....de lehet venni zöld zsákot 100ft-ért,amibe ha bele teszed a zöld hulladékot,akkor kötelesek elvinni :lol: Nálunk két sör a tarifa,de csak az a jó amiben 5%alkohol tartalom van ;) :)

de ezért még 1 kukát elvisznek :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.