Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Hívtalak ma, de minek is neked a mobil :rolleyes: Vittem dögöket a hotelba, mondom ha nem te dolgozol nem megyek be, de végül is bementem, mondta a kollégád hogy te sose dolgozol, holnap holnap után kne neked, de már nem hisz benne hogy leváltod. neki kell miattad is dolgozni állandóan :lol: :blink:

:D ;) :D

Jaja, holnap vagyok, meg holnap után...

Telót most néztem, és valóban hívtál... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát jópofa... szeretem is... :blink: engem is meggyőz minden nap... :rolleyes:

Utána nézegettem dolgoknak áraknak fentartási költségek stb stb,,,, lényegében a GSI-re ugyenezt majdnem ugyan enyiért rá költöm,,, max a fő darabok sokkal drágábbak... a fogyasztás az nokedli én is beetettem 15-16 litert vele a nagy hidegben szal....

Link to comment
Megosztás:

Utána nézegettem dolgoknak áraknak fentartási költségek stb stb,,,, lényegében a GSI-re ugyenezt majdnem ugyan enyiért rá költöm,,, max a fő darabok sokkal drágábbak... a fogyasztás az nokedli én is beetettem 15-16 litert vele a nagy hidegben szal....

Hát amikkel számolni kell, hogy pl kuplung nem 30-40e, hanem ha olyat akarsz ami nem fog megcsúszni mondjuk mókázás közben akkor az majdnem 200, de persze lehet ennél olcsóbban is venni... vezérlés csere kb 90-100, olaj nyilván kicsit drágább, mert jobbat próbál belerakni az ember... nehogy baja legyen... ugyanakkor kb 600k egy moci bele... szóval nem sokkal húzósabb mint egy Let...

Fékek drágák, úgyszintén, de mondjuk az is sokáig bírja, nem kell annyit fékezni... :rolleyes:

Amúgy meg minden egyébb kb átlagos árúnak mondható... nincs nagy ördöngösség, ez is csak egy autó...

Ami még növelheti a költségeket, az mondjuk egy hajtás körüli bibi... ott is vannak elég húzós árak, de leszámítva a központi difit, ott sem szokott baja lenni semminek... a központi difi esetében is 200k körül lehet számolni, de mondjuk az sem a normál használattól megy tönkre... :blink:

Ha viszont töri az ember akkor viszont vannak árak... ellenben ebayon minden van hozzá...meg már itthon is van sok bontó... :lol:

Link to comment
Megosztás:

naja, viszont a gsivel el tudsz járni 7-8literekből is, bubunál ez szerintem megoldhatatlan. Bár majd Anti mindjá megmondja. :lol:

Valóban nem lehet vele 10 lici alatt eljárni... még a 10-is necces... az akkor jön össze amikor nagyon nyugis vagyok, no dugó, és 80-90 ötödikben... semmi durvulás... Most hogy vidéki lettem... :D és kevesebb a dugó jobban lehet közelíteni a 10-hez, viszont azt mondom, hogy úgy sem lehet megállni... néha rá kell lépni arra a gázpedálra... ;) főleg amikor jönnek szembe azok a rohadt körforgalmak... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem lehet vele 10 lici alatt eljárni... még a 10-is necces... az akkor jön össze amikor nagyon nyugis vagyok, no dugó, és 80-90 ötödikben... semmi durvulás... Most hogy vidéki lettem... ;) és kevesebb a dugó jobban lehet közelíteni a 10-hez, viszont azt mondom, hogy úgy sem lehet megállni... néha rá kell lépni arra a gázpedálra... :D főleg amikor jönnek szembe azok a rohadt körforgalmak... :blink: :lol:

Ez így van a gsivel is, lehet vele menni 90-100at is nyugodt tempóban lassan, de ki az aki kibírja hogy ne b*sszon oda neki ha valaki kötözködik? :D

Mondjuk most a fagyos, havas időkben az átlagsebességem a computer szerint 37km/h volt, ami ahhoz képest elég gáz hogy 60-70szokott lenni. De most újra felszáradt minden, egyenlőre nem is fagy, szal megint kúszik felfele. :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez így van a gsivel is, lehet vele menni 90-100at is nyugodt tempóban lassan, de ki az aki kibírja hogy ne b*sszon oda neki ha valaki kötözködik? :blink:

Mondjuk most a fagyos, havas időkben az átlagsebességem a computer szerint 37km/h volt, ami ahhoz képest elég gáz hogy 60-70szokott lenni. De most újra felszáradt minden, egyenlőre nem is fagy, szal megint kúszik felfele. :rolleyes: :lol:

Psze GSI vel lehet takarékosan is vezetni ,,, Lásd Debrecen oda-vissza 6,8 L átlag 100-110 :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt még anno Lacika építette, aztán a barátnője mikor lelépett vitte magával az autóját... aztán gondolom így lett eladó... nem rossz még most sem, de régen sokkal szebb állapotban volt...

nah jah, oldala nem kicsit hullámos, alja viszont elég jó, bár egyik első nyúlvány mintha heggesztve lenne,fény sem múlt heti de ez a legutolsó szempont, aránylag egyben van ahhoz képest hogy nem garázsban tárolt, de ár-fizetési mód-állapot viszonyitásában jó vételnek tűnik egyenlőre ;)

jah és 33 éves,pöccre indult eddig, -10C-ban is :rolleyes:

bármi infót elfogadok róla talán még képet is de csak pozitivat:blink: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

nah jah, oldala nem kicsit hullámos, alja viszont elég jó, bár egyik első nyúlvány mintha heggesztve lenne,fény sem múlt heti de ez a legutolsó szempont, aránylag egyben van ahhoz képest hogy nem garázsban tárolt, de ár-fizetési mód-állapot viszonyitásában jó vételnek tűnik egyenlőre :D

jah és 33 éves,pöccre indult eddig, -10C-ban is :rolleyes:

bármi infót elfogadok róla talán még képet is de csak pozitivat:blink: :lol: :D

meg szabad kérdezni mennyi vót ? privtában is jöhet ;) na meg mi lesz benne ? és sikerült-e a biztosítás.....

Link to comment
Megosztás:

aútozz blog-on volt:

Személygépkocsi B kategóriás tanuló:

Oktató: Ha megnézi az üzemanyag szintjelző műszert, mit lát, mennyit mutat? Mennyi üzemanyag van a tankban? (a mutató az ½-nél áll)

Tanuló: Ezt literben mérik?

Oktató: Igen.

Tanuló: Akkor ½ liter.

Közvetlen járműkezelés (rutin), vizsga előtt a vizsgabiztosra várva, aki a másik autóban éppen befejezi az előző vizsgát.

Oktató: A vizsgabiztos mindjárt átül hozzánk, kérdez majd néhány dolgot a biztonsági ellenőrzéssel kapcsolatban, aztán megcsináljuk a gyakorlati részt. Elindulunk balra, bevesszük a kanyart és megállunk a járdaszegély mellett.

Tanuló: Gyalog?

Oktató: Nem!!!! A járműkezelés vizsgát az autóval hajtjuk végre!!!!

Járműkezelés vizsgára készülve:

Oktató: Hogyan lehet ellenőrizni a motorolaj szintjét?

Tanuló: Azt a sárga cumiszerű valamit kihúzzuk. (nivópálca)

Járműkezelés vizsgán:

Vizsgabiztos: Hogyan ellenőrzi a lábfék állapotát?

Helyes válasz: a fék és a kuplung pedált egyszerre lenyomom, a fékpedálnak a pedálút felső harmadában fel kell keményednie és meg kell tartani a keménységét. A kuplung pedált viszonyítás miatt nyomom le, ehhez hasonlítom a fékpedál útját.

Tanuló (csinos fiatal hölgy): a két lábam között levő rés méretéből tudom megállapítani, hogy jó-e a fék.

Járműkezelés vizsgára készülve:

Oktató: Hol kell a motorba betölteni a motorolajat?

Tanuló: A benzinkútnál.

Táblaismeret, elsőbbség kérdése:

Oktató: Hátulról nézve jellegzetes alakja van az elsőbbségadás kötelező táblának. Honnan lehet felismerni?

Tanuló: Fejre állított háromszög.

Oktató: A háromszögnek nincs feje.

Tanuló: Ja, csúcsára állított háromszög.

Oktató: Rendben. És az Állj! Elsőbbségadás kötelező tábla hogy néz ki hátulról (STOP, nyolcszög)?

Tanuló: Az a nyolcszögletű háromszög.

Forgalmi vizsgán kissé sötétedik már, indulásnál fel kellett volna kapcsolni a tompított fényt. A vizsgabiztos a tanuló mögötti ülésen elhelyezkedve segíteni próbál:

Vizsgabiztos: Mondja kedves jól lát?

Tanuló: Igen.

Vizsgabiztos: Én nem.

Tanuló: Akkor üljön be középre, onnan jól látja majd az utat!

Sikertelen forgalmi vizsga végén a vizsgabiztos magyarázza a tanulónak a közlekedési táblák fontosságát. A tanuló egyetértően bólogat, majd a következő megjegyzést teszi a vizsgabiztosnak:

Tanuló: Ezt olyan jól elmagyarázta. Magát tenyészteni kellene.

Forgalmi vizsgán, közvetlen indulás után a tanpályáról kihajtva, még a kapuban a tanuló nem ad elsőbbséget az úton érkezőnek. Az oktató a baleset elkerülésére lefékezi az autót. Ilyenkor sikertelen a vizsga.

Vizsgabiztos: Sajnos ez a vizsga nem sikerült. Kérem, adja át az autót az oktatójának!

Tanuló: De, hát még meg sem mutathattam mit tudok!

Vizsgabiztos: Maga már megmutatta mit tud, most az oktatója következik.

Forgalmi vizsgán a tanuló be akar hajtani egy egyirányú utcába a tilos feléről. Az oktató megállítja az autót.

Vizsgabiztos: Ne haragudjon, hogy megkérdezem, de mi volt az elképzelése ebben a helyzetben? Maga előtt egy tábla, hogy tilos behajtani, egy másik tábla, hogy csak balra mehet. Útburkolati jel, hogy kanyarodjon balra. Parkolt magával szemben egy autó, a másik sávban jött egy szembe magával. El sem fértek volna. Mit akart csinálni?

Tanuló: Hmmm?

Vizsgabiztos: Adja át az autót az oktatójának!

Tanuló: Akkor most megbuktam?

Vizsgabiztos: Igaza van, nem voltam egyértelmű. Nem sikerült a vizsgája!

Forgalmi vizsgán a tanuló nem áll meg Az Állj! Elsőbbségadás kötelező táblánál, hanem lassan gurul és egyest kapcsol közben.

Vizsgabiztos: Mondja fiatalember, milyen tábla ez? Állj ! Elsőbbségadás kötelező vagy Guruljon be lassan az útkereszteződésbe?

Link to comment
Megosztás:

...

Forgalmi vizsgán, közvetlen indulás után a tanpályáról kihajtva, még a kapuban a tanuló nem ad elsőbbséget az úton érkezőnek. Az oktató a baleset elkerülésére lefékezi az autót. Ilyenkor sikertelen a vizsga.

Vizsgabiztos: Sajnos ez a vizsga nem sikerült. Kérem, adja át az autót az oktatójának!

...

így buktam meg elsőre :rolleyes: stoptábla, megálltam. lóf@szt nem lehetett látni, előrébb gurultam h kilássak, csávó beesett balról 70el. köszönjük szépen, nem adta meg az elsőbbséget. kérem adja át... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.