Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autóápolás


Amusing

Recommended Posts

  • Hozzászólások 159
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Antikarccal.... :roll:

Amúgy gondolom polírozó szerekkel, de csak jó minőségűt használj! Amúgy ha mély a karc akkor semmivel...szerintem... vizescsiszolás, és polír... 8)

azt gondoltam, de

1, mi számít jó minőségnek? Mert autó boltba tuti azt adják ami a legrdágább, és az nem biztso hogy a legjobb

2, lehet hogy hülye a kérdés, de mi a vizecsiszolás?

Link to comment
Megosztás:

Mi 2000es vizes papirral szoktuk a kabindekket csiszolni és az elég baba megoldás.

Biony....a beragadt bogarak kiszedésére tuti megoldás, a nagyok is alkalmazzák ám!! Ki gondolná, hogy a lakkozást is lehet még fényesíteni!! (az autó fényéről beszélek, nem a kabindekkről... :oops: )

Ha nem ipari teknológiával fényezünk szinte biztos, hogy beragadnak szennyeződések a fényezésbe! Na akkor várnak száradásig, és utánna következik a már említett teknológia! Hatásos, márha nem VIM -mel polírozunk!

Mondjuk AKZO.... 8) :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én vettem ilyen Turle Vax-os polír pasztát folyósat! Azt kipróbátam és nagyon ######a! Felkened - megszárad (olyan mint a fogkrém) Utánna letörlöd!

((Ott használtam ahgol mattult már az autó! Meg ha L baszom ne láccon))

ÉS NAGYON FÉNYES POLIR LESZ AZ AUTÓ!!!!! Ha mély a kar akkor az csak sz@rabbul fog kinézni ha polírozod! Ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én vettem ilyen Turle Vax-os polír pasztát folyósat! Azt kipróbátam és nagyon ######a! Felkened - megszárad (olyan mint a fogkrém) Utánna letörlöd!

((Ott használtam ahgol mattult már az autó! Meg ha L baszom ne láccon))

ÉS NAGYON FÉNYES POLIR LESZ AZ AUTÓ!!!!! Ha mély a kar akkor az csak sz@rabbul fog kinézni ha polírozod! Ennyi :lol:

hol vetted és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

hol vetted és mennyiért?

Nekem is van olyan Turttle Vax -om, kék dobozos, direkt metál fényezéshez..... nem rossz, de fele annyiért is vettem olyat ami uagyanazt tudja!!! Sztem a Turttle nem valami nagy szám!!

Ha gondoljátok utánnajárok a haveromnál mi az ami igazán minőség! Ő nagy spiller ilyesmiben!Fentebb Bazs a Sonaxot írja....azt nem ismerem. Igaz mást sem nagyon!

Dremu által is említett Turttle baja az, hogy a finom karcok kiszedésére sem alkalmas, csak fényesíteni a kocsit! Polírozó tulajdonsága nem nagyon van, csak a benne lévő szilikonos anyag fényesedik...

Anno vagy 12 éve vettem fémpalackban valami külföldi autóápoló folyadékot. Olyan állaga volt mint az étolajnak, még a színe is! Nem tudom már sajna mi volt a neve, de az nagyon ott volt a szeren! A car 22 éves lada fényezésével csodákat művelt! ...csak már nem tudom mi volt az! valami teflonos kulimáz.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

TOP3: Sonax, Maxolen, Tege

ebből a sonax kapható egyedül kiskereskedelmi forgalomban

az autó állapotától függ, hogy mit kell rá használni

általában ha egyszer jól megcsinálod valami durvább anyaggal, akkor azt utána már nem kell használnod, feltételezve, hogy nem gépi mosóba viszed és rendszeresen ápolod (pl minden mosás után gyorsviasz)

másfél évig vezettem egy autókozmetikát nagykanizsán, van némi tapasztalatom a termékekkel és a technológiákkal kapcsolatban is

;-)

Link to comment
Megosztás:

TOP3: Sonax, Maxolen, Tege

ebből a sonax kapható egyedül kiskereskedelmi forgalomban

az autó állapotától függ, hogy mit kell rá használni

általában ha egyszer jól megcsinálod valami durvább anyaggal, akkor azt utána már nem kell használnod, feltételezve, hogy nem gépi mosóba viszed és rendszeresen ápolod (pl minden mosás után gyorsviasz)

másfél évig vezettem egy autókozmetikát nagykanizsán, van némi tapasztalatom a termékekkel és a technológiákkal kapcsolatban is

;-)

Csak kiegészítés:a Tege egyes bkutaknál kapható,amit irtál mind oké.

én is dolgoztam mosóban,és igaz fusiban de sokáig vállaltunk autó puccot.pl.tege szerekkel. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Én Csorváson egy autós boltba vettem a Turtlésat!

Olyan mint a nivea tényleg... a karcokat nem de a finom karcsokat ami valószínüleg a szivacs vagy rongy okozott mosáskor azt eltünteti mivel ######a fényes lesz..... de mást valóban nem sőt rosszabb is lesz ott!!! 2000 e körül volt aszem..... vettem iylen bogár oldó sprayt is mellé az is ######a nagyon...

A sok bogár szart ami az aotón van az istennek nem lehet leszedni....

Sárga kis gané foltok!

De ezzel pfffff pffffff és lent van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.