Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi, Hagymácska, majd egyszer egy későbbire, amikor már a Manóval is jobban tudunk mozogni.

Ha arra jársz, tényleg gyere fel, hogy dumáljunk egy kicsit! (de tényleg csak egy kicsit, mert hosszú távon nem bírlak elviselni :D )

Hagalex! Köszönöm a hangszóróra vonatkozó tájékoztatást.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem rendelsz rádiót, max. az első 2 mélyet kapod, semmi mást, és a többi nem valószínű, hogy vezetékkel elő lesz készítve!!

Plusz nem tudom, kell-e kormányvezérlés, mert az csak car400-tól rendelhető. Ha azt megrendeled, később lecserélheted másra, pl. a Sonynak is van olyan kütyüje, melyet a műszerfal mögé kell betenni és az illeszti a Sonyt mind a kijelzőhöz, mind a kormányvezérlőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem rendelsz rádiót, max. az első 2 mélyet kapod, semmi mást, és a többi nem valószínű, hogy vezetékkel elő lesz készítve!!
nekem a ket elso magas ki volt vezetekelve, par oldallal korabban olvashato hogyan is lehet megtalalni.

Plusz nem tudom, kell-e kormányvezérlés, mert az csak car400-tól rendelhető. Ha azt megrendeled, később lecserélheted másra, pl. a Sonynak is van olyan kütyüje, melyet a műszerfal mögé kell betenni és az illeszti a Sonyt mind a kijelzőhöz, mind a kormányvezérlőhöz.

es aranyarban merik az illesztot... kenwood-hoz kerdeztem meg, ahhoz 32e-ert hozattak volna kulfoldrol (egy fehervari ceg mondta)

Link to comment
Megosztás:

-ha utólag teszel bele cd-t akkor a középső kijelződ csak a dátumot fogja mutatni

-illene valami hasonló szinű kijelzőset találni mert csak akkor szép a középső konzol szerintem

-mint ahogy előttem is írták az illesztő írdatlan drága ( kijelzőhöz+vezérléshez)

Nekem Car300-as van a gépben, szeretnék bele én is cd-t,de pont a fentiek miatt ha cserélek akkor Car500 lesz. Azt is lehet használtan kapni 30k-ért max. Igaz hogy az egy fapados cucc a szintén 30k-s sony,pana-k mellett ( mp3 illetve extra szolgáltatások).

Off

Link to comment
Megosztás:

-ha utólag teszel bele cd-t akkor a középső kijelződ csak a dátumot fogja mutatni

-illene valami hasonló szinű kijelzőset találni mert csak akkor szép a középső konzol szerintem

ez igy nem igaz. pl. a vdo egyes tipusai alapbol tudjak a kijelzot kezelni. meg szinben is van hasonlo (egy picit sargabb) es hogy-hogy nem a car500-at is a vdo gyartja... (legalabbis a vdo is)

a clarionom a kekes szinevel, pl passzol a hideg-meleg allito kek szinehez :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én januárban vettem Astra Classic II-t. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy 2 db hangszóró volt az első ajtóban és annyi (nem rendeltem rádiót, de a Corsa C-mben alapból 6 hangszóró volt, pedig abba sem kértem rádiót). Beledobtam Audiobank csipogót (5000 HUF/pár) és azzal már egész jól szól a PIONEER MP3-as fejegység. Én javaslom, hogy valami nem túl csicsás egyszínű kijelzőst (pl. fehér, gyárihoz talán az áll legközelebb, amit manapság lehet kapni) válassz. Nekem Clarionom volt (kilopták, száradjon le a kezük) és most PIO van. Mindkettő gyönyörűen szól, szerintem. Sony volt apámék Focusában, attól nem voltam elájulva. Illetve volt a Corsámban egy ideig kölcsönben Sony, dettó, mint a Focusban....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat,aztán majd megpróbálok valami okosat kiagyalni. Ha megvan,jövök és bemutatom a kis szerzeményt,ha nem untatlak Benneteket.

Előre is Mindenkinek Kellemes húsvéti ünnepeket,a lányokat ne hagyjuk elszáradni,na meg persze mi se tikkadjunk ki !!!!!!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Betyár!

Üdv. a klubban. Én kb. 1 hónapja vettem át a gépet, hasonló paraméterekkel mint te, ha nem késő nekem az a véleményem hogy egy elektromos csomagot, meg egy ékszer csomagot mindenképpen kérjél bele (persze csak ha belefér a költségvetésedbe). Nemtom neked mennyit ajánlottak de nekem úgymond alapáron benne volt mindez. Érdemes több helyen is körbenézni, mert pl. én is voltam annó a Tóthnál (szintén Erzsébeti vagyok) és végül is Fehérváron vettem meg a gépet (itt melózok) mert ott a régit is többért vették volna be meg ugyanabban az árban bővebb felszereltséget adtak. Remélem nem vettem el a kedved a vásárlástól csupán a tapasztalataimat akartam megosztani veled és mindenki mással is. A Tóth különben elég jó hely, szülők ott vették a gépüket és eddig még nem panaszkodtak.

A rádióval kapcsolatban: tényleg érdemes külön venni hozzá,mert annyi pénzért nemigazán éri meg a gyári. Csak annyi utánna a gond, hogy a jó hangzás érdekében érdemes a gyári hangszórókat kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Help plíz!

VDO CD500-as multikormányos "zene" van a Sárkányban. A rádió ok, de a cd-t nem olvassa be. A fej nem koszos, az tuti. Vélemény? Mi lehet a baja? Esetleg javaslatok eg ycserére, javításra!?

Előre is köszi!

Milyen CD-t nem olvas? Gyárit, írtat, újraírtat?

Milyen idős a ketyere?

Adj egy kis infót, hogy körbe tudjuk járni a dolgot. Enélkül max, azt a segítséget tudjuk adni, hogy cseréld ki.

Link to comment
Megosztás:

Help plíz!

VDO CD500-as multikormányos "zene" van a Sárkányban. A rádió ok, de a cd-t nem olvassa be. A fej nem koszos, az tuti. Vélemény? Mi lehet a baja? Esetleg javaslatok eg ycserére, javításra!?

Előre is köszi!

Hogy az olvasólencse nem koszos honnan tudod. Sajnos bármikor belekerülhet bármi, ez nem a kor függvénye. A "pofával" való belefújást nem javaslom(a beleköpés veszélye miatt:)), de lehet kapni sűrített levegős spray-t. A szétszedés előtt érdemes próbálkozni. De ugye nem csak egy cd-vel próbáltad?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én januárban vettem Astra Classic II-t. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy 2 db hangszóró volt az első ajtóban és annyi (nem rendeltem rádiót, de a Corsa C-mben alapból 6 hangszóró volt, pedig abba sem kértem rádiót). Beledobtam Audiobank csipogót (5000 HUF/pár) és azzal már egész jól szól a PIONEER MP3-as fejegység. Én javaslom, hogy valami nem túl csicsás egyszínű kijelzőst (pl. fehér, gyárihoz talán az áll legközelebb, amit manapság lehet kapni) válassz. Nekem Clarionom volt (kilopták, száradjon le a kezük) és most PIO van. Mindkettő gyönyörűen szól, szerintem. Sony volt apámék Focusában, attól nem voltam elájulva. Illetve volt a Corsámban egy ideig kölcsönben Sony, dettó, mint a Focusban....

Az enyém februári és nem kértem gyári rádiót, mert nagyon drágának találtam és "ajándékba" kaptam egy JVC CD-set. Csak az első ajtókban szól, de vannak felül csipogók az biztos ezt jól hallani. A hátsó ajtókban ezek szerint nincs hangszóró? Eddig hideg volt, hogy utána nézzek, de akkor nem értem miért van gyári átvezető a hátsó ajtóknál hiszen a központi zár sem gyári és ott ablakemelő sincs.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém februári és nem kértem gyári rádiót, mert nagyon drágának találtam és "ajándékba" kaptam egy JVC CD-set. Csak az első ajtókban szól, de vannak felül csipogók az biztos ezt jól hallani. A hátsó ajtókban ezek szerint nincs hangszóró? Eddig hideg volt, hogy utána nézzek, de akkor nem értem miért van gyári átvezető a hátsó ajtóknál hiszen a központi zár sem gyári és ott ablakemelő sincs.

Nekem csipogó sem volt benne, és a hátsó ajtóban tuti nincs hangszóró. Ezt több Classi II tuladonos is megerősítette, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús nekem is, mert miért ne kötötte volna be ha ott van és a rádió is tudja. Legalább szabvány méret és a legfőbb a madzagok bent vannak?

Azért ezt a rendelésnél megemlíthetnék! Nekem annyit mondott az értékesítő: a hangszórók benne vannak rádió nélkül is. Hát, de nem mindegy mennyi! Utólag vezetékelni, meg kész lehetetlenség. A kalaptartó mivel mobil, csak széthúzható csatlakozással és onnantól ha le kell venni nyűg hová teszed a sérülés miatt. Samaraban már volt szerencsém így megoldani. Szóval epekedve várom a választ, hogy legalább a vezeték legyen benne.!? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én úgy tudom , hogy ha nem kérsz bele gyári audió rendszert akkor csak az első két ajtóba tesznek egy-egy koaxális hangszórót (ami egyébként nem a legjobb minőségű, hogy szolídan fekezzem ki magamat, én már kicseréltem őket és láttam hogy milyenek, meg éreztem is a hangzásbeli különbséget), a magas hangoknak ilyenkor nincsen külön csipogó beépítve. A hátsó ajtókba sem tesznek semmit, ha minden igaz a vezetékek a középső oszlopig vannak kíhúzva és onnan kell az ajtókba bevezetni. Nekem legalábbis így volt kialakítva.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én úgy tudom , hogy ha nem kérsz bele gyári audió rendszert akkor csak az első két ajtóba tesznek egy-egy koaxális hangszórót (ami egyébként nem a legjobb minőségű, hogy szolídan fekezzem ki magamat, én már kicseréltem őket és láttam hogy milyenek, meg éreztem is a hangzásbeli különbséget), a magas hangoknak ilyenkor nincsen külön csipogó beépítve. A hátsó ajtókba sem tesznek semmit, ha minden igaz a vezetékek a középső oszlopig vannak kíhúzva és onnan kell az ajtókba bevezetni. Nekem legalábbis így volt kialakítva.

Azt hiszem ha igazán jó idő lesz utána nézek a dolognak. Egyébként elég jól szól és a magasak felülről jönnek a tükörnél. A mély néha sok is. A hátsó ajtóknál van átvezető, ha tényleg benne van az oszlopban a vezeték egyszerű a dolog. Milyen típusú sugárzókat érdemes venni, amik illeszkednek alul és felül is méretben?

Link to comment
Megosztás:

Milyen típusú sugárzókat érdemes venni, amik illeszkednek alul és felül is méretben?

Én audiobank csipogót vettem a vilcomp-nál (www.vilcomp.hu). 5.500,- Ft/pár és az pontosan passzolt a gyári helyre.

h-tc5t.jpg

Ha nem akarsz kalaptartóval, vagy mélyládával bíbelődni, akkor előre és hátra is vegyél 16 cm-es szettet, szerintem. Elvileg elég sok márkához van beépítő keret, amivel simán be tudod tenni, a gyári helyre.

OFF

Egyébként, ha valakit érdekel a saját csipogómtól megválok 5k körül, mert szettet szeretnék venni előre.

ON

Link to comment
Megosztás:

Milyen CD-t nem olvas? Gyárit, írtat, újraírtat?

Milyen idős a ketyere?

Adj egy kis infót, hogy körbe tudjuk járni a dolgot. Enélkül max, azt a segítséget tudjuk adni, hogy cseréld ki.

Úgy döntött, hogy semmit sem olvas be. Bár a Háború és békét még nem kínáltam fel neki... :-) De ha így folytatja, még megkaphatja...a háborút.

A fejre ránéztem, onnan tudom, hogy nem koszos. Egyébként 2 és fél éves a szerkezet. Egy ideje már köhögött, ha bele akartam "tekerni" egy számba, vagy ha léptetni akartam, de a múlt héten megadta magát.

Szóval? Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

A rádió ok, de a cd-t nem olvassa be. A fej nem koszos, az tuti...

Úgy döntött, hogy semmit sem olvas be...

A fejre ránéztem, onnan tudom, hogy nem koszos...

Hát akkor ezt szerintem már te eldöntötted, hogy nem szerelhető sk. tehát szervíz.

Eredeti a nicked. Próbálkozz vele ITT. :( :( :lol: ...ja lehet h oda csak klubtagok írhatnak... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor ezt szerintem már te eldöntötted, hogy nem szerelhető sk. tehát szervíz.

Eredeti a nicked. Próbálkozz vele ITT. :( :( :lol: ...ja lehet h oda csak klubtagok írhatnak... :oops:

Köszi!

A link alatt nincs semmi. (A fórum nem létezik) üzenet jön be.

Hát sk én meg sem próbálnám, mert utána a rádió sem szólna szerintem... :?

A héten rászabadítok egy villnyosmérnököt. Ha ő sem gyógyítja meg, akkor (majd egyszer vmikor a kocsi köv. tulaja megkapja...) :twisted:

Viszont ha adnál/adnátok tippeket, hogy milyen fejet érdemes venni a ketyere helyett, megköszönném. (multikormány gondolom ugrik. a kijelző talán nem)

Azért leírom: 2002.11. havi 5 ajtós 1.4 G Astra Njoy a szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.