Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Igen.Nekem MNC magasak vannak bent,amit a médiában lehet kapni,elég sokat javult tőle a hangzás.A vezeték ott van az ajtókárpit alatt,csak le kell szedni a kárpitot,utána meg a háromszöget.Nem lehet ezeket bepattintani a helyükre,de a háromszögben lévő kemény szivacs frankón megfogja,és nem mozognak.

Tényleg sokat javul a hangzás ha van magas. De a kárpitot nem kell le szedni, elég a háromszöget. És onnan ügyesen ki lehet bányászni a vezetéket. Egy éles szerszámmal egyszerűen el kell vágni a ragasztószalagot ami a másik vezetékhez fogja.

Link to comment
Megosztás:

Az a SAL ADT-55-ös nagyon hasonlít az általam használt MNC-re,és ha jól emlékszem csak a nevük különbözik.Átmérőre sztem jó,de azt hiszem,hogy ROLÓ kolega már leírta valamikor,vkinek

A tükörháromszögben lévő csipogó helyének az átmérője 3.8 cm, azaz ekkora átmérőjű csipogó szépen, könnyedén, de mégis passzosan illeszkedik.

Ha ettől kisebbet teszel bele nincs gond, mivel a szivacs tényleg a helyén tartja.

Piezzo -t semmiképpen sem, az nagyon bántó éles magasakat fog adni. Valami selyem vagy milar-dóm csipogókat érdemes betenni, ezeknek kellemes simulós szép magasai vannak. Fontos, hogy legyen benne kondi, a mély frekvenciák levágása miatt, egyébként kinyírod a csipogókat.

Tényleg változni fog a hangzás és a szinpadkép is, de az is lehet, hogy bántóan sok lesz benne a magas.

Igazán jó megoldást egy komponens szett fog hozni, ahol a hangszórók a keresztváltóval illesztve vannak egymáshoz, azaz sokkal kiegyenlítettebb hangzást fog produkálni az egész...... <_<

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A segítségeteket kérném:

Új G Astrámba mp3-as rádiót szeretnék venni 30.000 jómagyar forintig bezárólag (mivel SZVSZ a gyári gagyi és horror árcédulájú).

Viszont! Fontos, hogy tökéletesen illeszkedjen a középkonzolba oly módon, h ne "lógjon ki" egy kicsit se a rádió-előkészítés-résből és esztétikus legyen.

Kinek mi a tapasztalata, véleménye?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A segítségeteket kérném:

Új G Astrámba mp3-as rádiót szeretnék venni 30.000 jómagyar forintig bezárólag (mivel SZVSZ a gyári gagyi és horror árcédulájú).

Viszont! Fontos, hogy tökéletesen illeszkedjen a középkonzolba oly módon, h ne "lógjon ki" egy kicsit se a rádió-előkészítés-résből és esztétikus legyen.

Kinek mi a tapasztalata, véleménye?

Szerintem egyik sem lóg ki ilyen árkategóriában. Nekem JVC G 441 van benne és a kormánytáv is összehozható a megfelelő kábel megvételével. Nekem bevált, én sem adnék többet egy autórádióért. Van rajta előlapi AUX (navigáció kihangosításra jó), meg USB bemenet is van az előlapon. Nekem tetszik!

kozep2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Léteznek olyan erősítők amire te gondolsz, de a remote szálas az elterjedtebb. Erre konkrét típust nem tudok mondani sajnos. Én mondjuk úgy raktam be a hátsó két pár rca szálat hogy a közöttük futó remote kábelt egy kapcsolóval kivezettem és így nem fogja leszívni az akkumat ha álló motorral zenélek. (55Ah akksihoz a 300w azért jól fogyaszt szerintem, de nem volt még bátorságom kipróbálni)

:huh:

1. És hogyan zenélsz, ha nem kap remote-ot az erősítő és így nem is megy? :D

(ja, persze, csak a szub van erősítőn.....)

2. Mikor hallgatsz álló motorral zenét órákon át? Ezt a részt sohasem értettem igazán....

3. Nekem elég kemény cucc van bent, 3 erősítő meg egyebek, és nem gond 30-40 percet zenélni nagyobb hangerőn, álló motorral...

(ja, persze, nekem 75Ah akksim van....) <_<

Link to comment
Megosztás:

Munkatársam ma felhomályosított, a Classic II-ben nincs is magas hangszoró, és tényleg nem szól.

Corsa C-ben lehet hallani, és látni is...

Vajon érdemes beszerelni?

Ha csak gyári magas kell, akkor ne görcsölj, van nekem 1-2 garnitúra plusz..... (upgrade-eltem pár autót)

Küldj PÜ-t, ha érdekel....

Link to comment
Megosztás:

...

Kinek mi a tapasztalata, véleménye?

Az átlag cd/mp3 rádióval semmi gondod nem lesz. JVC, Panasonic, Pioneer stb. nem problémás.

TIPP: Asszem most 19-ért van a Euronicsban JVC KD-G345 fejegység... most néztem reggel az újságot. De máshol is van biztos hasonló.

TIPP2: Ha nem érdekel az mp3, 18-ért van egy JVC KD-SH55R high-end cd játszóm. Motoros alu előlap, osztályon felüli hangzás, stb. (ez használt, de ha belegondolsz, anno 80eFt volt.... csak hát nem mp3-as)

TIPP3: Akkor már érdemes a hangszórót is lecserélni, mert a gyári gagyesz. Minden G Astrásnak, aki nem feltételen akar erősítőt beépíteni, csak a fejegységről hajtja a hangszórót bátran ajánlom a DLS B6 szettet,, most 22 pénz, ennyiért nem hiszem, hogy kapsz jobbat. PS: beszerelő keretet nem elfelejteni!

Link to comment
Megosztás:

Az átlag cd/mp3 rádióval semmi gondod nem lesz. JVC, Panasonic, Pioneer stb. nem problémás.

TIPP: Asszem most 19-ért van a Euronicsban JVC KD-G345 fejegység... most néztem reggel az újságot. De máshol is van biztos hasonló.

TIPP2: Ha nem érdekel az mp3, 18-ért van egy JVC KD-SH55R high-end cd játszóm. Motoros alu előlap, osztályon felüli hangzás, stb. (ez használt, de ha belegondolsz, anno 80eFt volt.... csak hát nem mp3-as)

TIPP3: Akkor már érdemes a hangszórót is lecserélni, mert a gyári gagyesz. Minden G Astrásnak, aki nem feltételen akar erősítőt beépíteni, csak a fejegységről hajtja a hangszórót bátran ajánlom a DLS B6 szettet,, most 22 pénz, ennyiért nem hiszem, hogy kapsz jobbat. PS: beszerelő keretet nem elfelejteni!

Ez az R6 kistestvére?

Link to comment
Megosztás:

Engem a 16 mm magas izgat csak. Illetve nem is értem. Jah és a 60 hz se sok mélyláda nélkül. Tudsz olyan helyet ahol meg lehet hallgatni falban?

A Török Audiónál (Fehérvári út) biztosan meghallgatható. Egyik kollégám ezt rakta BMW520-ba. Nagyon korrekt volt.

A 16mm magas a membrán átmérője. Nem számít extrém kicsinek. Nem nagy, bárhova könnyű beépíteni, akár az A oszlop borításába is (ami az ideális hely lenne elvben).

A 60Hz nem tűnik soknak, de szerintem ez korrekt specifikáció. Aki ennél kevesebbet ír egy átlagos szettre az jórészt kamu. (na jó, 40-50 Hz-ig le tud menni pár speciális kick hangszóró). Ja, persze ha 1W terheléssel nézed az átvitelt műszeres mérésnél, lehet, hogy ott még a 3dB-en belül van az átvitel, de teljesítményt már nem tudsz rá adni. A gyakorlatban egy átlag 16-os mélyközép nem szereti a 60-80Hz alatti tartományt. Az egy dolog, hogy torzítani fog, de épp pár hete pont így nyírtam ki az MTX első szettem. Figyelmetlenségből kb. kicsit 50Hz alá volt leengedve - tönkre is ment. (A membrán elvált a gumiperemtől). Info: a hangszóró névleges teljesítménye háromszor akkora mint az erősítőmé.... ennek ellenére ki lehet pukkantani.

A másik fele, hogy az ember által "mély basszusnak" hallott tartomány a 60-120Hz... jó az, hidd el. De én is azt mondom, hallgasd meg! Az a tuti. Nem a specifikáció dönti el, mi a jó, hanem az, hogy neked mi tetszik.

Link to comment
Megosztás:

A Török Audiónál (Fehérvári út) biztosan meghallgatható. Egyik kollégám ezt rakta BMW520-ba. Nagyon korrekt volt.

A 16mm magas a membrán átmérője. Nem számít extrém kicsinek. Nem nagy, bárhova könnyű beépíteni, akár az A oszlop borításába is (ami az ideális hely lenne elvben).

A 60Hz nem tűnik soknak, de szerintem ez korrekt specifikáció. Aki ennél kevesebbet ír egy átlagos szettre az jórészt kamu. (na jó, 40-50 Hz-ig le tud menni pár speciális kick hangszóró). Ja, persze ha 1W terheléssel nézed az átvitelt műszeres mérésnél, lehet, hogy ott még a 3dB-en belül van az átvitel, de teljesítményt már nem tudsz rá adni. A gyakorlatban egy átlag 16-os mélyközép nem szereti a 60-80Hz alatti tartományt. Az egy dolog, hogy torzítani fog, de épp pár hete pont így nyírtam ki az MTX első szettem. Figyelmetlenségből kb. kicsit 50Hz alá volt leengedve - tönkre is ment. (A membrán elvált a gumiperemtől). Info: a hangszóró névleges teljesítménye háromszor akkora mint az erősítőmé.... ennek ellenére ki lehet pukkantani.

A másik fele, hogy az ember által "mély basszusnak" hallott tartomány a 60-120Hz... jó az, hidd el. De én is azt mondom, hallgasd meg! Az a tuti. Nem a specifikáció dönti el, mi a jó, hanem az, hogy neked mi tetszik.

El fogok menni mindenféleképpen. Ha tetszik, akkor legalább rögtön meg is vehetem helyben.

Bizony néhány hangszóróra olyan zöldségek vannak írva hogy ha fele igaz lenne is jó lenne. Ezért is inkább a fülemnek hiszek, nem az írásnak.

Hallgattam kicket is. Ott a mély elég jó lett volna, és a magas se volt rossz, de a közép tartományban elég gyászosnak tűnt. Azt inkább a hangoskodós emberkéknek találták ki szerintem. Én meg nem szeretem bömböltetni a cuccost. Persze kisebb hangerőn meg kevés hangszóró hajlandó szépen szólni, és azok is csak erősítővel.

Sokan esnek abba a hibába hogy nem a megadott frekvrencián használják a hangszórót, és akkor jönnek a meglepetések. Én már többször is jártam így mint te <_<

Ha nincs kevesebb, akkor kénytelen leszek beosztani a 60-at :huh:

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni.Az erősítő tápkábele és az RCA kábelek futhatnak egymás mellett(4-5 cm-re),vagy külön oldalon legyen elvive.Erölködő kédésében MAC MPX2000 v. SAL WRC200?A láda 1 Magnat 300-as,nem az autó szétrobbantása a célom. Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni.Az erősítő tápkábele és az RCA kábelek futhatnak egymás mellett(4-5 cm-re),vagy külön oldalon legyen elvive.Erölködő kédésében MAC MPX2000 v. SAL WRC200?A láda 1 Magnat 300-as,nem az autó szétrobbantása a célom. Előre is köszi a segítséget.

Külön oldalon vezesd, de legalább a középkönzolnál, ha nem akarod a másik küszöböt szedegetni.

Arra is vigyázz, hogy amikor elértél az erősítőhöz, még egy kicsit se fussanak egymás mellet (nem véletlen van külön oldalt a táp és másik oldalt az RCA csatlakozó az erősítőkön), mert onnan is összeszedhet zavart. Én így szívtam a corsánál.... <_<

Link to comment
Megosztás:

A Török Audiónál (Fehérvári út) biztosan meghallgatható. Egyik kollégám ezt rakta BMW520-ba. Nagyon korrekt volt.

A 16mm magas a membrán átmérője. Nem számít extrém kicsinek. Nem nagy, bárhova könnyű beépíteni, akár az A oszlop borításába is (ami az ideális hely lenne elvben).

A 60Hz nem tűnik soknak, de szerintem ez korrekt specifikáció. Aki ennél kevesebbet ír egy átlagos szettre az jórészt kamu. (na jó, 40-50 Hz-ig le tud menni pár speciális kick hangszóró). Ja, persze ha 1W terheléssel nézed az átvitelt műszeres mérésnél, lehet, hogy ott még a 3dB-en belül van az átvitel, de teljesítményt már nem tudsz rá adni. A gyakorlatban egy átlag 16-os mélyközép nem szereti a 60-80Hz alatti tartományt. Az egy dolog, hogy torzítani fog, de épp pár hete pont így nyírtam ki az MTX első szettem. Figyelmetlenségből kb. kicsit 50Hz alá volt leengedve - tönkre is ment. (A membrán elvált a gumiperemtől). Info: a hangszóró névleges teljesítménye háromszor akkora mint az erősítőmé.... ennek ellenére ki lehet pukkantani.

A másik fele, hogy az ember által "mély basszusnak" hallott tartomány a 60-120Hz... jó az, hidd el. De én is azt mondom, hallgasd meg! Az a tuti. Nem a specifikáció dönti el, mi a jó, hanem az, hogy neked mi tetszik.

Már csak azt lenne jó tudni, hogy biztosan befér a mélysége miatt? Persze kerettel.

Link to comment
Megosztás:

Külön oldalon vezesd, de legalább a középkönzolnál, ha nem akarod a másik küszöböt szedegetni.

Arra is vigyázz, hogy amikor elértél az erősítőhöz, még egy kicsit se fussanak egymás mellet (nem véletlen van külön oldalt a táp és másik oldalt az RCA csatlakozó az erősítőkön), mert onnan is összeszedhet zavart. Én így szívtam a corsánál.... <_<

Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

:huh:

1. És hogyan zenélsz, ha nem kap remote-ot az erősítő és így nem is megy? :D

(ja, persze, csak a szub van erősítőn.....)

2. Mikor hallgatsz álló motorral zenét órákon át? Ezt a részt sohasem értettem igazán....

3. Nekem elég kemény cucc van bent, 3 erősítő meg egyebek, és nem gond 30-40 percet zenélni nagyobb hangerőn, álló motorral...

(ja, persze, nekem 75Ah akksim van....) <_<

Hic!

Igen jól látod a problémát, órákon át szoktam hallgatni a zenét pl dunaparti összeriffenéseken a haverokkal. Azért csak a sub mert a magnat rave 220 hídba van kötve és ha nem lényeg annyira a sub akkor jó lekapcsolni. Még új az akksim de voltam már úgy hogy 30 perc után leszívta csak a fej az akkut

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Igen jól látod a problémát, órákon át szoktam hallgatni a zenét pl dunaparti összeriffenéseken a haverokkal. Azért csak a sub mert a magnat rave 220 hídba van kötve és ha nem lényeg annyira a sub akkor jó lekapcsolni. Még új az akksim de voltam már úgy hogy 30 perc után leszívta csak a fej az akkut

Én van amikor egész délelőtt a garázsban ténykedek és dübörög az egész ház:)

És nekem gyári aksim van 1 éves(mint az autócskám) és kb 600watt rms-t tud a motyim.....

mégsem merül le!!!

miért? tán elromlott?? <_< :huh:

Link to comment
Megosztás:

Á, ugyanmár.... Egy kicsit gagyi riasztó is le tudja szívni az akksit, pedig csak párszáz mA-t visz el.... <_<

Az "szinte mindegy" szól-e a cucc, vagy sem. (nem dBDrag szinten értem) Alapvetően nem is a "wattokkal" van a gond, hanem a nyugalmi árammal. A jó erősítőknek ez kicsi (nincs jel, nincs áram) - az olcsóbbaknak már nem annyira. Ez a különbség. Nem is kell szóljon a hifi, ha be van kapcsolva, a gagyi erősítő leszívja az akkut. (Elnézést mindenkitől, aki nagyon meg van elégedve a zenéjével, és mégis ez a gondja, de sajnos ez az igazság)

Aztán ott az akksi. (Nem feltétlen sz@r az még attól, hogy gyári). A hifinél nem csak a kapacitás számít, hanem az indítóáram is ami az akku belső ellenállássával függ össze. Nagyobb belső ellenállású (ld. gagyibb) akksit jobban leszívja a fogyasztás.... (adott áram mellett nagyobb fesz esik az akku belső ellenállásán)

Link to comment
Megosztás:

Appropó apró popó...

Ha már itt vagyok nem tud nekem valaki felületre melegithető bitumen lapot szrezni? olcsón persze....

Hic Kolléga pl.... ?

Ócsóé csak a karosszériások által használt cuccot tudok, 50x50-es lapokban, kb. 3-4eFt között van egy négyzetméter. De olvastam valahol, talán aproneten, hogy valaki tud ilyen árban "hifis" zajcsillapítót is. De lehet, hogy az is olyan, csak a hirdetés túloz. Ja, és az valami tekercses cucc, méterre. Talán jobb mint az 50x50, mert pl. ajtóra egyben mehet fel, nem kell vele annyit szórakozni.

Aztán vannak a Connection féle lapok, kb. 2x drágábban, azoknak kis rombuszos felülete van, ami jobb akusztikai szempontból, pl. amikor a hangszóró mögötti lemezre kell rakni. Agressor26 tudott szerezni ilyesmi lapokat valami nagykerből, de nemtom él-e még ez a vonal.

Vagy DynaMat aranyárban. Talán az ajtóra megéri, ha nem adod el az autót hamarosan.

Az ilyen fújós, spray-kel kapcsolatban inkább nem nyilatkozom. Én próbáltam NoiseKillert még régebben, de nem volt meggyőző. Mondjuk, sokkal egyszerűbb, mint az ajtó belsejében bitumenezgetni. Ha az ajtó belsejét csillapítod, arra nincs nagyon más. Talán a kenős változat kicsit jobb lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ócsóé csak a karosszériások által használt cuccot tudok, 50x50-es lapokban, kb. 3-4eFt között van egy négyzetméter. De olvastam valahol, talán aproneten, hogy valaki tud ilyen árban "hifis" zajcsillapítót is. De lehet, hogy az is olyan, csak a hirdetés túloz. Ja, és az valami tekercses cucc, méterre. Talán jobb mint az 50x50, mert pl. ajtóra egyben mehet fel, nem kell vele annyit szórakozni.

Aztán vannak a Connection féle lapok, kb. 2x drágábban, azoknak kis rombuszos felülete van, ami jobb akusztikai szempontból, pl. amikor a hangszóró mögötti lemezre kell rakni. Agressor26 tudott szerezni ilyesmi lapokat valami nagykerből, de nemtom él-e még ez a vonal.

Vagy DynaMat aranyárban. Talán az ajtóra megéri, ha nem adod el az autót hamarosan.

Az ilyen fújós, spray-kel kapcsolatban inkább nem nyilatkozom. Én próbáltam NoiseKillert még régebben, de nem volt meggyőző. Mondjuk, sokkal egyszerűbb, mint az ajtó belsejében bitumenezgetni. Ha az ajtó belsejét csillapítod, arra nincs nagyon más. Talán a kenős változat kicsit jobb lehet.

Ez egy külön tudomány, ha normálisan megakarod csinálni eléggé munkás és drága dolog, vetekszik egy jó installáció árával.

Persze utána a különbség "megfizethetetlen"...... <_<

Az aksikkal kapcsolatosan: Exide Orbital XCD vagy Exide Maxxima, vagy Optima Red Top, nem fogsz bennük csalódni, de nem is olcsó cuccok....

A lényeg:

" EXIDE MAXXIMA egy felitatott elektrolitos, spirálcellás akkumulátor. A pozitív és negatív lemezek közé üvegszál szövetből készített szeparátort tekernek, amelyben elnyeletik, felitatják az elektrolitot.

- lemezek: ólom-kálcium ötvözésű negatív, ólom-kálcium-ón ötvözésű expandált

- szeparátor: üvegszövetből készült szeparátor

- elektrolit: az üvegszövet szeparátorban felitatott, folyadék fázist nem tartalmaz

- zártság: biztonsági szelepekkel lezárt edényzet

- gáz és vízveszteség: az akkumulátor élettartama alatt nem kell pótolni

- önkisülés: minimális, kb.10-12 hónap 50%-ig

- élettartam: a zárt, antimonmentes technológiából adódóan hosszabb

- ciklusélettartam: ciklikus igénybevételre a MAXXIMA DC alkalmas

- kivezetések: 2+2db kúp (balos+jobbos), valamint amerikai lapos oldalcsatlakozó

A 900A (EN) indítóáramú, abszolút karbantartásmentes, rázkódásra és beépítési helyzetre érzéketlen akkumulátor felhasználási területe jellemzően a diesel motoros személygépkocsik, hajók, mezőgazdasági és építőipari gépek.

A MAXXIMA 900 DC ennek egy ciklikus igénybevételre tervezett változata, amely a kiemelkedően magas, kb. 700 ciklusával, és 900A (EN) indítóáramával az erősebb igényvételű felhasználásokban,

pl. nagyteljesítményű autó HiFi ellátására ideális......."

Az Optima szerkezeti felépítése és az alkalmazott technológia nagyban hasonló.

EXIDE

MAXXIMA_20k_F6z_E9pcsapos_202keret_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

OPTIMA

optujkeret_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.