Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Nem kellett végül? Mit kóstál?

Az igazsag az hogy de kellene de most eldok azaz el kell adnom mindnet kell a pénz! Hat nem tudom mit kostaljon. esetleg egy ajánlat hogy mit ér meg :D vatera felraktam 20 papirkaért nem tudom hogy az jo vagy sok vay keves csak gondoltma valahol elinditom! ha jol tudom a besz ára is hasonlo volt

Link to comment
Megosztás:

Az igazsag az hogy de kellene de most eldok azaz el kell adnom mindnet kell a pénz! Hat nem tudom mit kostaljon. esetleg egy ajánlat hogy mit ér meg :D vatera felraktam 20 papirkaért nem tudom hogy az jo vagy sok vay keves csak gondoltma valahol elinditom! ha jol tudom a besz ára is hasonlo volt

Én átvenném, de most nincs keretem rá. Itt van a Phonocar és a Syrincs SubControl, amit kiváltana, azokat kéne eladnom, akkor megvenném tőled.... na meglátjuk, hogy megy. Ne kótyavetyéld el......

Link to comment
Megosztás:

Én átvenném, de most nincs keretem rá. Itt van a Phonocar és a Syrincs SubControl, amit kiváltana, azokat kéne eladnom, akkor megvenném tőled.... na meglátjuk, hogy megy. Ne kótyavetyéld el......

Hat probald meg eladni aztan maris itt van a keszulek! Nem kotyavetyálem el de nem og bekerülni a kocsib ez mar biztos

ugyhogy porosodással meg nem nő az értéke :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Miért függ össze a kettő? :rolleyes:

Nekem van BC-m is, meg "3rd" gyártótól származó fejegységem is ;)

Most szereztem be egy Pio fejet,amit mindenképp használni szeretnék,ha már rászántam annyi pénzt...

Csakhogy ugye canbusz meg infotainment és társaik...

Ha a gyári fejet kiveszem úgy,ahogy van,attól még a gyári multikormányról fogom tudni vezérelni a BC-t, vagy valahol valamit át kell programoztatni hozzá?

Valahol láttam beépítő keretet Astra H-hoz ,

http://www.addel.hu/template/temp1/detailp...roductid=115961

van iylenje valakinek? Mennyire illeszkedik/néz ki jól beszerelve?

Link to comment
Megosztás:

Most szereztem be egy Pio fejet,amit mindenképp használni szeretnék,ha már rászántam annyi pénzt...

Csakhogy ugye canbusz meg infotainment és társaik...

Ha a gyári fejet kiveszem úgy,ahogy van,attól még a gyári multikormányról fogom tudni vezérelni a BC-t, vagy valahol valamit át kell programoztatni hozzá?

Valahol láttam beépítő keretet Astra H-hoz ,

http://www.addel.hu/template/temp1/detailp...roductid=115961

van iylenje valakinek? Mennyire illeszkedik/néz ki jól beszerelve?

Hello!

Nekem lenne egy eladó (mondjuk 2500.- vadonat uj)mert nekem megse került be a fejegység az automban! canbus áalakitom is lenne de sajnos csak blaupunkthoz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem lenne egy eladó (mondjuk 2500.- vadonat uj)mert nekem megse került be a fejegység az automban! canbus áalakitom is lenne de sajnos csak blaupunkthoz :rolleyes:

Jó lenne, csak ugye Kecsó és Bp:) Canbus átalakítót nézem,jó drága... Tényleg, anélkül is okésan megy a BC? Mondjuk leszedem a rádiót és megnézem.9

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem lenne egy eladó (mondjuk 2500.- vadonat uj)mert nekem megse került be a fejegység az automban! canbus áalakitom is lenne de sajnos csak blaupunkthoz :rolleyes:

Te Dini, akkor most az egész hifi projekt hepli? Mindent kiárusítasz?

Azt hittem, csak a hangváltó nem kell. (Arra még pályázok, ha megvan)

Link to comment
Megosztás:

Te Dini, akkor most az egész hifi projekt hepli? Mindent kiárusítasz?

Azt hittem, csak a hangváltó nem kell. (Arra még pályázok, ha megvan)

Igen jol latod a dolgot. Minden megy.... Erősítő, kabelek, hangváltó, 16cm kiemelő keret, rádió keret, can-bus átalakitó, kb ennyi!

Hangvalto meg van, ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne, csak ugye Kecsó és Bp:) Canbus átalakítót nézem,jó drága... Tényleg, anélkül is okésan megy a BC? Mondjuk leszedem a rádiót és megnézem.9

HAt anéllkülnemtudom hogy fog e müködni. én jarok pest felé meg nem tuom mikor de lehet meg tudom hogy mikor de biztos megyek talan jöv hétvégén. el tudnam vinni aztan találkoznánk m1-m7 közö bevezetőjénál mert én aztan tovabbmegyek sopronba.

üdv

Link to comment
Megosztás:

HAt anéllkülnemtudom hogy fog e müködni. én jarok pest felé meg nem tuom mikor de lehet meg tudom hogy mikor de biztos megyek talan jöv hétvégén. el tudnam vinni aztan találkoznánk m1-m7 közö bevezetőjénál mert én aztan tovabbmegyek sopronba.

üdv

Szia:)

A cuccok pontosan micsodák,amik megmaradtak? Dobok emailt:)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Aki egyéb zenét szeresztett H Astrájába arra vagyok kíváncsi, hogyan és hol vezette el a tápkábelt hátra? Úgy tűnik, elég problémás lesz emberi méretű kábelt hátravinni küszöb alatt... 50es kábelt teljesen esélytelen.... mondjuk gondoltam arra is, hogy 2*20-as menne hátra helyette...

Örülnék,ha írnátok okosat kábelezéshez... no meg az is érdekelne, az ajtókba hogyan vittétek be a jóminőségű hangszórókábelt.

Köszi előre is!

gondoltam arra is, hogy esetleg a tetőkárpit alatt vezetem a kábelt...ott egy rakás hely van, kérdés,odáig el tudom-e juttatni szépen:)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Aki egyéb zenét szeresztett H Astrájába arra vagyok kíváncsi, hogyan és hol vezette el a tápkábelt hátra? Úgy tűnik, elég problémás lesz emberi méretű kábelt hátravinni küszöb alatt... 50es kábelt teljesen esélytelen.... mondjuk gondoltam arra is, hogy 2*20-as menne hátra helyette...

Örülnék,ha írnátok okosat kábelezéshez... no meg az is érdekelne, az ajtókba hogyan vittétek be a jóminőségű hangszórókábelt.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
...

Tűzfal megfúr, és akkor bemegy a 70es kanóc is... csak a biztosításra/szigetelésre/gumidugózásra figyelni kell, ill. célszerű ilyen "áramfelvétel terveknél" a negatívot is akksiról húzni. Jah, és persze korrózió védelem...

Ha a tűzfalon átmentél, a 2x70 elfér a küszöbben - feltéve, hogy minőségi, normálisan hajlítható kábelt vettél.

Biztosításra figyelj! Általában 50es kábelhez 4m-en 150A, 20as kábelhez viszont 4m-en 50A biztosíték használandó! (bár ezt most fejből írtam, nincs előttem a puska-táblázat) - persze ha nő a távolság, a biztosíték értéke csökken -> a "célnál" kevesebb lehet a max. felvehető áramerősség... ez fizika, általános iskolában tanítják...

Hangszóró kábelnél az ajtó átvezető csatikat kell csöppet megjavítani. Itt is általában egy fúrás segít...

F@szság...

1.) alaphangon 2x80cm plusz távolság - ha normálisan tudod "hajlítani" a kábelt.

2.) előzőek alapján kisebb biztosítékot használhatsz ua. kábel keresztmetszetnél - nagyobb "veszteség"

3.) 50es Connection Audio kábel végfelhasználói ára kb. 6eHUF/m - költség+

4.) egyszerűbb és nem annyira időigényes küszöböt bontani, mint oszlop burkolatokat és tetőkárpitot - költség++

5.) mihez/hogyan rögzíted a kábelt?

6.) A oszlopban - főleg, ha légzsákos - nem fogod tudni felvinni az 50es "merev" kábelt - szopás+++

Jelenleg kb. ennyi...

Szólj, ha kell valami :lol:

Köszi szépen az ötletet...korrózió védelem...hmm...pontosan mire gondolsz? Az áramfelvétel egyelőre nem lenne túl nagy, viszont minimalizálni szeretném a feszültségesést...és a későbbiekben valószínűleg tényleg nem lesz apró áramfelvétel:)

A tető alatti megoldást átgondolva tényleg marhaság...ott a légzsák meg minden:) Köszi,hogy megírtad:)

A negatívot egyelőre nem veszem hátra, hátsó övfeszítő alá csatlakozó testelés lesz,természetesen normálisan megoldva...

Amúgy a gyári fej csatin ugye van a Can Bus High meg Low jelszintje, amivel az egyéb funkciókat vezérlem (óra beállítás,etc.)... azon gondolkodom,hogy azt a két kábelt is behúzom valahová és ha ilyet akarok,akkor csak +12-t adok a gyári fejnek (amit leteszek mondjuk az ülésre, mert ugye el nem adom, otthon fog porosodni) meg ezeket és be fogom tudni állítani az órát meg ilyeneket, nem kell kiszedni a másik fejet, stb.. nagyon elvetélt ötletnek tarjátok?

Link to comment
Megosztás:

korrózió védelem - ha fúrod a tűzfalat... többit kitalálod magadtól is :lol:

negatívot egyelőre nem veszem hátra - miért? egyszerűbb most megcsinálni, mint később bontani még1x... szerintem

hátsó övfeszítő alá csatlakozó testelés lesz - nézd meg azért, hogy ne legyen nagyobb itt a kábel keresztmetszet, mint az akksi oldalon a (-) és a karosszéria között... de ezzel azért vigyáznék 50A felett :lol:

Can Bus High meg Low - ezeket nem piszkálnám home-made módszerrel. Kegyetlenül érzékeny rendszer, és vszínűleg a kábelhossz miatt is hibakódot fog dobálni (ellenállás itt is változik)

Arra figyelj, hogy ha hátra tolsz egy akksit, akkor 50-es kanócot használj legalább, és két akksi párhuzamosan kötve, 1 pár kábellel...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=28606

Erről pont nincs kép... ill. olyan nincs, ahol erre fókuszáltam <_<

Amúgy kédés, hogy 1 v. 2DIN-es fejegység lesz benne, illetve annak is milyen a kialakítása...

Én beraktam egy 1DIN fejegységet, ami dupla előlapos, és kb. 1.5cm-t kilóg a normál síkból... De azt meg a fejegységhez adott "keret" betakarja.

Inkább arra figyelj, hogy nem elég a beépítőkeret, szükséged lesz ISO kábel konverterre és antenna konverterre is, illetve egy CAN-BUS - fejegység konverterre, amennyiben gyári kormánytávos a gép :huh:

Összességében olyan 40e körül áll meg ez így summa... (gyári cuccokból)

Link to comment
Megosztás:

Hja, konkrét tervek még nincsenek, eddig igyekeztem az 1000km-ert beletenni, ami most sikerült is. 1 hét alatt azért baráti! <_<

Az f astrámnál nem voltak ilyen gondok, ott kényelmessen belement, ebbe még nem tudom hogy fog belekerülni, még nem volt lelki erőm szétszedni, de így jó hogy előre tudom mire számíthatok. Mondjuk megfelpő volt hogy a gyári is szépen szól, az f-be gyárilag nekem olyan volt mint a Sokol rádió.

Link to comment
Megosztás:

Azért a különbség mindenképp érezhető lesz <_<

Javaslom, hogy Opel márkakereskedésben, vagy Csergőnél kérj árat első körben a beépítő keretre. Itt a szükséges kábeleket is adják, és a középkonzolnak megfelelő színekből válogathatsz. (~20e)

A kormánytáv adapter pedig az utólagos rádiónak megfelelően "típusspecifikus"... (~7e-20e)

Olyan sajnos egyenlőre nincs, ami a gyári kijelzőt is vezérelné, tehát ott az RDS infók nem fognak megjelenni... viszont BC-hez elvileg kell ez a modul :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

_Én még azt a segítséget adnám hogy mielőtt beleölsz pár tízest az átalakításba a hátsóajtóba lévőt kéne megpróbálnod kicserélni valami komolyabb érzékenyebbre mint a gyári duálkónuszos (kb 10eft) amiben több a dinamika és a mély mert megtudja hajtani fejegységed, mert ha cd30, cd30mp3 azért hangzásra gyári létére nem rossz de ez csak tipp!

(cd30mp3 ad van benn annak 2 db TDA 7375végfok van benn így adja a ki a 4x35wattot ami persze nem ennyi, kevesebb)

Talán a kalaptartóra át ültetni de ez csak egy ötlet.

Hidd el hogy másabb lesz az igaz hogy nem lesz a nagyköltségű, meg a gyárinál jobb de ez is egy lehetőség!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Még egy kérdés, ugye nekem a hátsó ajtókban is van hangszóró, valaki meg tudja mondani hogy mekkora hangszórók vannak benne és milyet lenne érdemes bele tenni?! Egyenlőre erősítő nélkül vok szóval olyan kellene ami szép basszust adna és a gyári meg tudja hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Még egy kérdés, ugye nekem a hátsó ajtókban is van hangszóró, valaki meg tudja mondani hogy mekkora hangszórók vannak benne és milyet lenne érdemes bele tenni?! Egyenlőre erősítő nélkül vok szóval olyan kellene ami szép basszust adna és a gyári meg tudja hajtani.

Igen alul vannak az ajtóba a hangszórók úgy tudom 13 cm esek és csak alul vannak tehát vagy duálkónuszos vagy közép-mély . Figyelj nézd meg azt a honlapot ami a nevem alatt fut ott találsz egy-két infot! Én ajánlom azt hogy vagy a kalaptartóra rakj egy jó nagy ovált 3 utast, vagy egy 20 cm 3 utast MAC audio red attack vagy magnatot, vagy a hátsó ajtóba komponens szettet hidd el változni fog a hangzáskép.

A kalptartóra azért lenne célszerű rakni mert a nagyoválvagy a 20 cm nagyok ott jobban dolgoznának a csomagtér tere miatt és ott fér el, előnyűk érzékenyek, és 30hz dolgoznak tehát mély egy kicsivel több lesz és lehet hogy nem kell láda ha ez így megfelel! Igaz az új kalaptartó nem egy olcsó dolog. Hangsúlyozom ez egy tipp de előtte próbáld ki!!

A gyári fejegység kb 4x20 watt teljesítményt lead és basszusa ( dinamikája) is van úgy hogy kell szólni és jól!

Mac audio 20cm 3utast

És ugyanez van Magnatból kör alakú nem ovál de a nagy oválok is jók!

Üdv

Levente

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.