Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ma reggel mikor indítottam a kocsit a "villáskulcsos autó" lámpa nem aludt ki pár másodpercre rá miután gyújtástra tettem, hanem csak akkor mikor beindult a motor, kb egyidőben a motort ábrázoló lámpával. Kezdjek aggódni? Menet közben nem villan fel, és a motoron sem érzek semmi rendkívülit. Ugyanúgy muzsikál mint előtte. Hibakódot nem dobott.

Ui: Az ABS lámpa is eljátszotta már ezt. Kb 20-25 indítás után visszaállt a "normális" működésre.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ma reggel mikor indítottam a kocsit a "villáskulcsos autó" lámpa nem aludt ki pár másodpercre rá miután gyújtástra tettem, hanem csak akkor mikor beindult a motor, kb egyidőben a motort ábrázoló lámpával. Kezdjek aggódni? Menet közben nem villan fel, és a motoron sem érzek semmi rendkívülit. Ugyanúgy muzsikál mint előtte. Hibakódot nem dobott.

Ui: Az ABS lámpa is eljátszotta már ezt. Kb 20-25 indítás után visszaállt a "normális" működésre.

Előre is köszönöm a válaszokat!

szerintem eltárolt valami hibakódot ..

vagy próbáltad kiolvasni?

Link to comment
Megosztás:

szerintem eltárolt valami hibakódot ..

vagy próbáltad kiolvasni?

Szerintem ez lehet a hideg miatt is. Indítás után, ha kialudt rá nem sokra akkor az szerintem hibátlan.

Pl. lehet, h 1mp-re nem úgy működött valami, h kivillant a lámpa, mondjuk megfagyott, v túl hideg volt neki, de csak rövid időre ugorhatott be a hiba, mert aztán megindult a működése, csak lehet h hirtelen hibának vette az elektronika.

Ha nem érzel problémát és nem világít akkor szerintem teljesen jó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez lehet a hideg miatt is. Indítás után, ha kialudt rá nem sokra akkor az szerintem hibátlan.

Pl. lehet, h 1mp-re nem úgy működött valami, h kivillant a lámpa, mondjuk megfagyott, v túl hideg volt neki, de csak rövid időre ugorhatott be a hiba, mert aztán megindult a működése, csak lehet h hirtelen hibának vette az elektronika.

Ha nem érzel problémát és nem világít akkor szerintem teljesen jó.

azaz igazság hogy én aksi gyanakszok..

eléggé érzékenyek ezek a mocik az aksi állapotára... az enyém is...nálam is világít az abs vissza jelzőm kb 2-3 sec , ez ilyen :)

ráadásul az abs nem szereti feszültség ingadozást.. és indításkor van gazdagon :)

Link to comment
Megosztás:

azaz igazság hogy én aksi gyanakszok..

eléggé érzékenyek ezek a mocik az aksi állapotára... az enyém is...nálam is világít az abs vissza jelzőm kb 2-3 sec , ez ilyen :)

ráadásul az abs nem szereti feszültség ingadozást.. és indításkor van gazdagon :)

Igen akár ez is lehet, én is valami ilyesmire gondoltam, vagy akármelyik érzékelőt megzavarhatta egy jégkristály, vagy akármi :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem eltárolt valami hibakódot ..

vagy próbáltad kiolvasni?

Üdv!

Ma rátettem gépre és valóban volt egy hibakód. P1138 (Lack of HO2S12 kapcsoló érzékelő dús keveréket jelez) A kód biztos, a szöveget nem biztos, hogy jól írtam le. Mit jelenthet ez a kód? Töröltem, most azonnal elalsziik a "villáskulcsos autó". Az aksit jól gondolod, ebben a hidegben felvillan az ABS lámpa. Rövid városi használat van sajnos. Az aksi most múlt 5 éves. Érdekes a helyzet, mert pont szombaton volt egy viszonylag hosszabb út és utána jelentkezett a hiba. Olyat viszont észre vettem, hogy múlt héten este, mikor hazaértem melóból az alapjáratot nem vette le, hanem olyan 850 körül pörgette. Máskor merg 800 alatt szokott ketyegni. Lehet valami összefüggés?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma rátettem gépre és valóban volt egy hibakód. P1138 (Lack of HO2S12 kapcsoló érzékelő dús keveréket jelez) A kód biztos, a szöveget nem biztos, hogy jól írtam le. Mit jelenthet ez a kód? Töröltem, most azonnal elalsziik a "villáskulcsos autó". Az aksit jól gondolod, ebben a hidegben felvillan az ABS lámpa. Rövid városi használat van sajnos. Az aksi most múlt 5 éves. Érdekes a helyzet, mert pont szombaton volt egy viszonylag hosszabb út és utána jelentkezett a hiba. Olyat viszont észre vettem, hogy múlt héten este, mikor hazaértem melóból az alapjáratot nem vette le, hanem olyan 850 körül pörgette. Máskor merg 800 alatt szokott ketyegni. Lehet valami összefüggés?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

p1138 lambdaszonda hiba.. a hátsó nyűglődik..

két dolgot tehetsz..

megnézed nem e szivárog valahol kipufgáz..

vagy ,és..

gépen nézel élő adatokat a hátsó szondára.. lényeges hogy már ne fűtsön a szonda...

Link to comment
Megosztás:

p1138 lambdaszonda hiba.. a hátsó nyűglődik..

két dolgot tehetsz..

megnézed nem e szivárog valahol kipufgáz..

vagy ,és..

gépen nézel élő adatokat a hátsó szondára.. lényeges hogy már ne fűtsön a szonda...

Üdv!

Sajnos élő adatot nem tudok nézni, ha tudnék sem tudnám értelmezni, nem értek hozzá. A kipufgáz nem sziszeg, ellenőríztem.

Hogy lekopogjam, azóta nem jelentkezett a problem. A lámpa is "normálisan" kialszik, ahogy előtte.Remélem, nem is jön elő!

Más téma: Folytószelep tisztítást meg lehet csinálni, úgy hogy nem szedem le a házat? Milyen oldószert javasolsz hozzá? Ha lefolyik a trutyi, okozhat-e gondot a motornak? A pillangószelepet hogy lehet kinyitni? (Gyújtás, majd padlógáz?) Ha így, nem generál hibakódot?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Más téma: Folytószelep tisztítást meg lehet csinálni, úgy hogy nem szedem le a házat? Milyen oldószert javasolsz hozzá? Ha lefolyik a trutyi, okozhat-e gondot a motornak? A pillangószelepet hogy lehet kinyitni? (Gyújtás, majd padlógáz?) Ha így, nem generál hibakódot?

Köszi a segítséget!

szerintem fék tisztító spray.. akár úgy is lehet..

hibakód nem lesz...

keveset fújál bele,törekedj arra hogy minimális kerüljön bele a torokba,mert előfordulhat hogy nehezen fog beindulni..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nekem is 1,4 D corsám van és olyan gond jött elő, hogy indulásnál hidegen elkezd rángatni, azaz egyesben szépen engedem fel a kuplungot és nem megy az autó csak rángat, aztán ha több gázt adok akkor elindul. Ami a furcsa benne hogy kb 3km megtétel után, mikor már bemelegszik az autó, nem csinálja, akkor szépen finoman lehet vele indulni.Tegnap volt gyertya meg olaj csere.Esetleg egy szovftver frissítés igaz a kocsi 5 éves 58000 km van benne. Nem tudom hogy a szerviz meg csinálja-e gariba?:)na valaki segíteniNagyon szépen köszönöm a segítséget ha esetleg tudna valaki segíteni.

Üdv Fülöp

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1,4 D corsám van és olyan gond jött elő, hogy indulásnál hidegen elkezd rángatni, azaz egyesben szépen engedem fel a kuplungot és nem megy az autó csak rángat, aztán ha több gázt adok akkor elindul. Ami a furcsa benne hogy kb 3km megtétel után, mikor már bemelegszik az autó, nem csinálja, akkor szépen finoman lehet vele indulni.Tegnap volt gyertya meg olaj csere.Esetleg egy szovftver frissítés igaz a kocsi 5 éves 58000 km van benne. Nem tudom hogy a szerviz meg csinálja-e gariba?:)na valaki segíteniNagyon szépen köszönöm a segítséget ha esetleg tudna valaki segíteni.

Üdv Fülöp

nem remegést érzel amikor ereszted rá a kuplungot?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok volna egy kérdésem ismimnek van corsája,

diesel. a következő jelenséget tapasztalta brutál fogyasztása van a kocsinak és az izzítás jel égve maradt

milyen hibák okozhatnak efféle gondokat? a kocsi nem dadog semmi észlelhető változás max néha büdösnek érzi a kiput de szerintem benézte.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok volna egy kérdésem ismimnek van corsája,

diesel. a következő jelenséget tapasztalta brutál fogyasztása van a kocsinak és az izzítás jel égve maradt

milyen hibák okozhatnak efféle gondokat? a kocsi nem dadog semmi észlelhető változás max néha büdösnek érzi a kiput de szerintem benézte.

Helló!

Szerintem a részecskeszűrő regenerálását nem tudta elvégezni a motor. Ha ez többször egymás után sikertelen az izzítás visszajelzéssel jelzi. Meg a nagy fogyasztás is erre utal. Hosszabb útra kell menni vele és ne állítsa le közben a motort. Azt hiszem a kezelésiben is le van írva.

Én erre gondolok, de a hozzáértők majd megerősítik vagy megcáfolják.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Bár csak most regisztráltam régóta olvasotok vagyok.

Segítséget kérek tőletek, a problèmám a klímával van. Mikor bekapcsolom sistergő-sziszegő-sűvitő hangott hallani, a hideget nyomja csak nem olyan mint tavaly nyáron, nem olyan hideg.a fordulatszám emeléssel elmúlik majd vissza jön a hang.

Kérlek ha tudnátok valamit segítsetek

Köszönöm

U.i: 1,3cdti 2007-és a vas

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Bár csak most regisztráltam régóta olvasotok vagyok.

Segítséget kérek tőletek, a problèmám a klímával van. Mikor bekapcsolom sistergő-sziszegő-sűvitő hangott hallani, a hideget nyomja csak nem olyan mint tavaly nyáron, nem olyan hideg.a fordulatszám emeléssel elmúlik majd vissza jön a hang.

Kérlek ha tudnátok valamit segítsetek

Köszönöm

U.i: 1,3cdti 2007-és a vas

valszeg kevés a gáz benne

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Segítség kellene, a hátsó ülést szeretném ki venni tisztítani , meg új hutatót rakni . Nem tudom kiszedni a corsa d üléseit.

További szép napot

Helló!

Ha jól látom és fordítom az orosz szöveget, akkor a lényeg a következő. Az ülőlap elejénél van 3 műanyag takaró, alatta torx csavarokkal. Azokat kiszeded, majd az ülőlapot az eléjénél fogva megemeled. Elvileg valami sín vagy fül lehet a támla felőli oldalon, abból kell kihúzni, gondolom előrefele. Ha kijött, utána már látod a támlák csavarjait is.

Ennyit tudtam segíteni.

Sok sikert!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

segítséget szeretnék kérni . 2007 es Corsa D autóm van , azt vettem észre kb 2 hete, hogy függetlenül hogy meleg vagy hideg a motor, ha elindítom az olajnyomás jelző lámpa nem alszik el , le is állítom pár mp után , majd ujra indítok , és OK . kb 3 naponta csinálja, hogy csak második indításra alszik el az olajvisszajelző ( de akkor egyből )

Menet közben nem veszek semmi különlegeset észre , meg hangján sem.

Olaj van benne.

mire gondoljak ?? ha valakinek haonsló jelensége már volt , kérném a segítségét.

köszönöm előre is a segítséget és a válaszokat.

üdv : Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. Van egy 2008-as Opel Corsa D Z13DTJ-m. Szeretnék bele egy tempomattot. Addig jutottunk, hogy az index kapcsolót kicseréltük tempomattosra, valamint a műszeregységre és motorvezérlőre fel lett programozva. A BCM modulba pedig nem tudunk belemenni a TEC 2-vel, hogy oda is felprogramozzuk. Másik hasonló Corsánál bele tudtunk menni. Mi lehet a hiba?

Van ötlete valakinek? BCM modul csere? Egyébként az autón minden tökéletesen működik ezt leszámítva.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Robi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.