Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Sziasztok!

Kb. 2 hete dobott egy "P0116=Hűtőközeg-hőmérséklet-jeladó "kell" értéktartományon kívüli érték" hibakódot a kocsi, ma pedig egy "P0118=Hűtőközeg-hőmérséklet-jeladó Jel nagy" kódot. Ezzel egy időben a hűtőventilátor is bekapcsolt. (A rejtett menüben -40°C-ot mutatott a motor hőfokra)

Szerintetek csak kontakt hiba lehet a csatlakozóban, vagy kezdi beadni a kulcsot a hőmérséklet szenzor? Ha utóbbi, milyet érdemes venni? Csak gyárit, vagy jó az utángyártott is?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. 2 hete dobott egy "P0116=Hűtőközeg-hőmérséklet-jeladó "kell" értéktartományon kívüli érték" hibakódot a kocsi, ma pedig egy "P0118=Hűtőközeg-hőmérséklet-jeladó Jel nagy" kódot. Ezzel egy időben a hűtőventilátor is bekapcsolt. (A rejtett menüben -40°C-ot mutatott a motor hőfokra)

Szerintetek csak kontakt hiba lehet a csatlakozóban, vagy kezdi beadni a kulcsot a hőmérséklet szenzor? Ha utóbbi, milyet érdemes venni? Csak gyárit, vagy jó az utángyártott is?

Előre is köszönöm a segítséget!

valszeg megunta az életét :)

szerintem gyári vagy bosch ( valszeg a kettő ugyan az :) )

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Corsa tulajok! Fogadjatok sok szeretettel, új vagyok még itt!

Van egy ajánlatom...Nem kérek "ingyen" tanácsadást, segítséget, hanem megosztok egy újságcikket az autóteknikából egy korábbi "rejtélyes" turbóhibám (P0234) megoldását. Cserébe megköszönném, ha valaki segítene nekem is.

Az autóm: Corsa 1.3 cdti 75Le (Z13 DTJ) 2007-es.

A hibakódom: P0180 üzemanyag hőmérséklet érzékelő áramkör, magas bemeneti feszültség.

Az Opel Gombosnál és Schillernél is kimérettem a hibát, a vezetékek rendben vannak. De sem ők, sem más márkakereskedés nem találkozott ezzel a hibával (párat felhívtam, ezt a jeladót nem is tartják raktáron, 3 nap az érkezése). Mindenki csak vakarja a fejét. Ebből a jeladóból nem létezik utángyártott, csak gyári.

Az ára 42.000 Ft, mondjuk az opel csergőnél már bealkudtam 30.000 Ft-ra. A márkaszervizesek is azt tanácsolták, hogy keressek bontottat, mert vérlázítóan drága. Felhívtam pénteken 27db bontót, ritka cucc, még várok pár visszajelzést, de valszeg 5-10.000 Ft-ért akad.

Kerestem ezt a hibát külföldi (angol, olasz) fórumokon, és nagyjából az a helyzet, hogy ez a jeladó a ludas.

Felvettem a kontaktot Fiat kereskedéssel, náluk ez a jeladó 13.000 Ft, de szerintem nem kompatibilis, hiába szinte ugyan az a motor(Grande Punto).

Igazából, ha kell megveszem a gyári jeladót, de érdekelne, hogy volt e valakinek már ilyen hibája. Én azt vettem észre, hogy amikor a külső hőmérséklet 20 fok alatt van, akkor indítás után, meg néha később is, egyszer-egyszer felvillan a villáskulcsos kontroll lámpa, de ennyi. Az autó működésén semmilyen hibát nem tapasztalok menet közben. Nyáron pl egyszer sem jött elő ez a hiba, igaz előtte már átnézettem a vezetékeket, kontaktspray stb, majd szeptemberben megint elkezdett néha felvillanni. Ez a hibakód angol fórumok szerint 1.7-es cdti Astrákon, dízel Fiatokon is "gyakori".

Az autót hirdetem és vannak komolynak tűnő jelentkezők, de ezt hibát szeretném megszüntetni és úgy átadni.

Ez a jeladó a gázolajszűrő ház aljában van. Most kértem, hogy a víztelenítsék a szűrőt, hátha az is közrejátszik. Ez a hibakód már a tavaly októberi gázolajszűrő cserém előtt is megvolt.(mondjuk ebben nem vagyok 100 százalékig biztos).

A kérdésem talán azért izgalmas, mert a vezetékek másik végén a vezérlőmodul van, de arra, hogy az legyen a hibás nagyon kevés az esély az opelesek szerint.

Szóval P0180: gázolaj hőmérséklet érzékelő magas bemeneti feszültség.

Nagyon megköszönném a segítséget, akár telefonon is. (visszahívlak).

És végül az újságcikkem a turbóhibáról: http://honlap.hu/pages/novothauto/contents/static/16/doc/201112cikkem.pdf

Üdv.:Péter

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nekem egy 1.2 D Corsim (Z12XEP) van, "hagyományos" kijelzővel megáldva, az volna a kérdésem, hogy a nagyobbik kijelzőt ami talán a GID (nem biztos, hogy ez a neve) szeretném a kocsiba ami mutatja a pillanatnyi fogyasztást meg egy csomó hasznos dolgot. Hogyan lehet ilyet berakatni vagy berakni? Mi kell hozzá? Kb mennyibe kerül? Meg ugyanez igaz a tempomatra is, azt is szeretnék ha megoldható!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1.2 D Corsim (Z12XEP) van, "hagyományos" kijelzővel megáldva, az volna a kérdésem, hogy a nagyobbik kijelzőt ami talán a GID (nem biztos, hogy ez a neve) szeretném a kocsiba ami mutatja a pillanatnyi fogyasztást meg egy csomó hasznos dolgot. Hogyan lehet ilyet berakatni vagy berakni? Mi kell hozzá? Kb mennyibe kerül? Meg ugyanez igaz a tempomatra is, azt is szeretnék ha megoldható!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv a fórumon!

Tempomat: Először is nézd meg, hogy van-e kuplung kapcsolód, vagy legalábbis a vezetéke ott van-e. Ha igen már fél siker. Utána csak egy tempomatos indexkar (kb. 12-14000Ft) kell és egy programozás. (Nekem csak a kar kellett, a kapcsoló bent volt.) Ha minden jól megy akkor működni fog, bár olyasmit olvastam egy másik fórumon, hogy nem minden évjáratnál lehetett aktiválni. De lehet, rosszul emlékszem.

GID kijelző: Ha kormánytávos a rádiód, akkor azzal lehet vezérelni a BC-t és talán nem kell a rádiót kicserélni BC gombosra. A kijelzőt meg a tartójával együtt ki kell cserélni, rádugni a csatit, programozni. Elméletileg. Gyakorlatilag nem tudom, hogy ilyen egyszerű-e. Én is gondolkodtam már a cserén, de konkrét válaszokat nem kaptam, még a szervizben sem. Kijelzőt szerintem 50000 alatt nem kapsz. Ráadásul ritka is. A H Astra GID-je tudtommal nem jó hozzá.

Ha sikerül megoldanod a GID kérdést, várom a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!

Tempomat: Először is nézd meg, hogy van-e kuplung kapcsolód, vagy legalábbis a vezetéke ott van-e. Ha igen már fél siker. Utána csak egy tempomatos indexkar (kb. 12-14000Ft) kell és egy programozás. (Nekem csak a kar kellett, a kapcsoló bent volt.) Ha minden jól megy akkor működni fog, bár olyasmit olvastam egy másik fórumon, hogy nem minden évjáratnál lehetett aktiválni. De lehet, rosszul emlékszem.

GID kijelző: Ha kormánytávos a rádiód, akkor azzal lehet vezérelni a BC-t és talán nem kell a rádiót kicserélni BC gombosra. A kijelzőt meg a tartójával együtt ki kell cserélni, rádugni a csatit, programozni. Elméletileg. Gyakorlatilag nem tudom, hogy ilyen egyszerű-e. Én is gondolkodtam már a cserén, de konkrét válaszokat nem kaptam, még a szervizben sem. Kijelzőt szerintem 50000 alatt nem kapsz. Ráadásul ritka is. A H Astra GID-je tudtommal nem jó hozzá.

Ha sikerül megoldanod a GID kérdést, várom a tapasztalatokat.

Hello Ernie!

Nagyon köszi a segítséget megnézem ezt a kuplung dolgot (remélem van kapcsoló).

Ha van és van kar is, amit szerintem simán be tudnék rakni akkor ki tud nekem segíteni a programozásban?

Amúgy igen, kormánytávos a rádió és szerintem simán tudok 50 alatt ilyen kijelzőt (osztrák bontós haver segít ha kell), amint van valami tapasztalatom, jelzem!

Link to comment
Megosztás:

Hello Ernie!

Nagyon köszi a segítséget megnézem ezt a kuplung dolgot (remélem van kapcsoló).

Ha van és van kar is, amit szerintem simán be tudnék rakni akkor ki tud nekem segíteni a programozásban?

Amúgy igen, kormánytávos a rádió és szerintem simán tudok 50 alatt ilyen kijelzőt (osztrák bontós haver segít ha kell), amint van valami tapasztalatom, jelzem!

Helló!

Nincs mit!

Az jó, ha bontós ismerősöd van! :icon13: Azt mondanom sem kell, hogy a kijelző le legyen tanítva különben nem sokra mész vele. Ha sikerülne megoldanod, ledokumentálnád (programozás, miket kell beállítani, különösen a kódindexek), esteleg egy pár fényképet is csinálnál hozzá? Azt megköszönném!

Programozásról meg érdeklődj a G Astra topicban, biztos tudnak segíteni.

Várom a fejleményeket!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap belém jöttek hátulról, és a hátsó lökhárító tropára tört. A rendőrök legalább 1,5 óráig helyszíneltek, aztán utamra engedtek. Csakhogy az autó nem indult, kattanás aztán semmi. Egyből arra gondoltuk hogy lemerült az aksi, mivel az egész baleseti procedúra kb 3 órán át tartott (helyzetjelző, vészvillogó). Csakhogy felfigyeltünk arra hogy műszerfalon gyújtás után elkezdett villogni az "autó ikon csavarkulccsal", szerintetek mi lehet a gond? Miért tilt le a számítógép, vagy az indításgátló? Mi köze annak hozzá hogy belém jöttek hátulról? Előtte semmi ilyen gondom nem volt? Most rendesen megszívtam, mert a világvég kellet hagynom az autót, pedig csak a hátsó lökhárító lett tropa, még a lámpáim se sérültek meg. A kocsi egy 1,4-es , 4 éves D Corsa.

válaszotokat köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap belém jöttek hátulról, és a hátsó lökhárító tropára tört. A rendőrök legalább 1,5 óráig helyszíneltek, aztán utamra engedtek. Csakhogy az autó nem indult, kattanás aztán semmi. Egyből arra gondoltuk hogy lemerült az aksi, mivel az egész baleseti procedúra kb 3 órán át tartott (helyzetjelző, vészvillogó). Csakhogy felfigyeltünk arra hogy műszerfalon gyújtás után elkezdett villogni az "autó ikon csavarkulccsal", szerintetek mi lehet a gond? Miért tilt le a számítógép, vagy az indításgátló? Mi köze annak hozzá hogy belém jöttek hátulról? Előtte semmi ilyen gondom nem volt? Most rendesen megszívtam, mert a világvég kellet hagynom az autót, pedig csak a hátsó lökhárító lett tropa, még a lámpáim se sérültek meg. A kocsi egy 1,4-es , 4 éves D Corsa.

válaszotokat köszönöm!

szerintem túl alacsony lett a rendszer feszültség

és az már kevés lehet a CIM modulnak ami többek között felelős nagy részben az indításgátlásnak

próba másik aksival... hátha az segít

Link to comment
Megosztás:

szerintem túl alacsony lett a rendszer feszültség

és az már kevés lehet a CIM modulnak ami többek között felelős nagy részben az indításgátlásnak

próba másik aksival... hátha az segít

Próbáltuk bikázni, másik aksival, de semmi. Valaki azt mondta hogy új autóknál ütközéskor letilt az üzemanyag ellátás. Létezik ilyen? El sem tudom képzelni mi lehet a baj, az önindító meg sem moccan, tuti hogy a számítógép tilt le. Csak egy kattanás jön a motortérből aztán semmi.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltuk bikázni, másik aksival, de semmi. Valaki azt mondta hogy új autóknál ütközéskor letilt az üzemanyag ellátás. Létezik ilyen? El sem tudom képzelni mi lehet a baj, az önindító meg sem moccan, tuti hogy a számítógép tilt le. Csak egy kattanás jön a motortérből aztán semmi.

akkor marad a gépes átnézés :(

nekem így látatlanban nincs ötletem

Link to comment
Megosztás:

Annyit sikerült kideríteni, hogy a D Corsába nincs üzemyag elletást biztosító védelmi rendszer. Szóval nem az tilt le.

Helló!

Hibakódot olvastál, hátha könnyebb lenne behatárolni? A biztosítékok jók, lehet kinyomta valamelyiket. Tapogatózás, de hátha.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszéltem egy autószerelővel aki opel szalonba dolgozik, ő sem tudja mi lehet. Azt mondta az indításgátló tiltott le, esetleg nézzem meg a biztosítékokat, ha nem megy semmi akkor vontassam be a szalonba. A csomagtér ajtó viszont nem akar zárni, lehet hogy annak lehet valami köze hozzá?

A kocsi egyébként Tatán van.

köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszéltem egy autószerelővel aki opel szalonba dolgozik, ő sem tudja mi lehet. Azt mondta az indításgátló tiltott le, esetleg nézzem meg a biztosítékokat, ha nem megy semmi akkor vontassam be a szalonba. A csomagtér ajtó viszont nem akar zárni, lehet hogy annak lehet valami köze hozzá?

A kocsi egyébként Tatán van.

köszi a válaszokat.

az ######a ...

az van a cim modulban ...

nézzél biztiket , valszeg kapott a rec modul egy pofont... azárt nem záródik az ajtó

és ez lehet összefüggésben a cim-mel is

nézd át nincs e zárlat vagy szakadás a sérült elemeknél ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint oly sok embernek nekem is egy kis segítség kellene Corsa 1.3 cdti 75 le 2007-es autóhoz!

Most volt olajcserén az autó a norautó szervízben. minden flottul is ment olajat szűrőket magam vettem majd a munka végén megpróbálták lenullázni a szervízszámlálót. Na ez nem ment sajnos. Megpróbálták manuálisan (gyújtás le, kilométer nullázó gomb be, fékre rálép, gyújtás ráad), majd számítógépre csatlakoztatva is, de úgy sem sikerült. Az autó még nem írta ki az Insp. feliratot mikor elvittem szervízbe, és azt mondták hogy addig amíg nem írja ki addig nullázni sem tudnak szervíz intervallumot. Kérdezték is hogy miért hoztam el szervízbe, mert nem írja még. Nos azért vittem el mert a szervízkönyv szerint letelt az egy év, igaz a kilométer még messze nem, mivel az egy év alatt nem mentünk az autóval 15 e km-ert sem. Ezért mivel az éves idő letelt, vittem olajcserére. Viszont nézegettem a szervízkönyvet amiben találtam érdekességet. Pl az előző szervíze az autónak még márkaszervízben történt ahol 2011.11 hóban volt az autó. A köv szervíz esedékességét 2012.11, vagy 30.000 km-erben adták meg. Ez már azért is fura mert tudtommal ennek az auótnak a szerviz intervalluma 20.000 kmer vagy 1 év. Na mindegy is, valószínűleg elírták.

Attól még a problémám fennál, tudja valaki hogy a szerviz intervallum számlálót hogy lehet nullázni úgy hogy még nem írja ki az INSP feliratot?

Mondjuk már az is fura hogy az egy év elteltével miért nem jelzett....

Minden segítséget előre is köszönök!

Link to comment
Megosztás:

hmm :)

a csere intervallum az 30ekm ,gyárilag

de ha jót akarsz a motornak akkor max 15ekm csere ,persze ha mész vele annyit egy évben :)

az insp törlést asszem nyomod a napi számlálót és közben ráadod gyújtást

hogy ez működik e akkor is amikor még nem írja ki ,azt nemtom

Link to comment
Megosztás:

Igen közben én is utána néztem és tényleg 30.000 km/év a csere intervallum. Ettől függetlenül még az évi 15 e km-es futásteljesítményt sem produkáltuk soha az autóval. Az utóbbi egy év alatt mentünk vele a legtöbbet és ez sem volt 15 e km sem. És ez nem is fog változni, mivel második autónak van használva a kis Corsa. Szóval ezzel nem lesz gond. A napi számlálós nyomkodós módszert meg próbáltuk a szervízben, de nem működött. Állítólag azért mert nem írta ki még az szervízelésre felszólító INSP jelzést. Pedig már az egy év letlet az elmúlt szervíz óta. Ezért kérdeztem hogyan lehetne nullázni az intervallum jelzőt :)

Link to comment
Megosztás:

Igen közben én is utána néztem és tényleg 30.000 km/év a csere intervallum. Ettől függetlenül még az évi 15 e km-es futásteljesítményt sem produkáltuk soha az autóval. Az utóbbi egy év alatt mentünk vele a legtöbbet és ez sem volt 15 e km sem. És ez nem is fog változni, mivel második autónak van használva a kis Corsa. Szóval ezzel nem lesz gond. A napi számlálós nyomkodós módszert meg próbáltuk a szervízben, de nem működött. Állítólag azért mert nem írta ki még az szervízelésre felszólító INSP jelzést. Pedig már az egy év letlet az elmúlt szervíz óta. Ezért kérdeztem hogyan lehetne nullázni az intervallum jelzőt :)

:)

ha nem jelent meg annak több oka is lehet.. de semmi képen nem hiba

majd ha jelez akkor majd törlöd ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah jelentem sikerült! :) Fogtam magam lementem a garázsba, majd elkezdtem próbálgatni az összes variációt amit tudtam. aztán az egyiknél sikerült!

Megjelent az INSP felirat villogva majd nyomtam tovább és egyszer csak átváltott nyégy vonalra. Azaz törlődött az intervallum számláló! :)

A jó kombináció pedig a következő volt: Gyújtás le, egyszer rányomtam röviden a számláló nullázóra, majd rögtön utána újranyom, nyomva tart, közben fékpedál benyom, gyújtás ráad, vár, vár, aztán egyszercsak kiírta az INSP feliratot, tovább vár nyomva tart mindent pedál gomb, aztán egyszer csak átvált az INSP felirat négy vonalra. A szervízben a szerelő is ezt csinálta csak a sorrend nem volt jó. ő a fékkel kezdte, utána gomb stb. persze hogy nem történt neki semmi... :)

Link to comment
Megosztás:

Nah jelentem sikerült! :) Fogtam magam lementem a garázsba, majd elkezdtem próbálgatni az összes variációt amit tudtam. aztán az egyiknél sikerült!

Megjelent az INSP felirat villogva majd nyomtam tovább és egyszer csak átváltott nyégy vonalra. Azaz törlődött az intervallum számláló! :)

A jó kombináció pedig a következő volt: Gyújtás le, egyszer rányomtam röviden a számláló nullázóra, majd rögtön utána újranyom, nyomva tart, közben fékpedál benyom, gyújtás ráad, vár, vár, aztán egyszercsak kiírta az INSP feliratot, tovább vár nyomva tart mindent pedál gomb, aztán egyszer csak átvált az INSP felirat négy vonalra. A szervízben a szerelő is ezt csinálta csak a sorrend nem volt jó. ő a fékkel kezdte, utána gomb stb. persze hogy nem történt neki semmi... :)

ennyi :)

ezt is megoldottad :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.