Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Így van, 0.75 volt benne kétféle is,mindkettőnek a hangjától megőrültem,simán lehetett hallani alapjáraton az utastérben is.3barossal nincs ilyen. Mivel alapból örült az a szerencsétlen,hogy a tankból az injektorig eljuttatta az anyagot,így én nem tekergettem,alátéteztem a szabályzót. A nagyobb nyomásúnál próbálkoztam vele,de két alátéttől a szabályzó alatt már be sem indult annyira belefulladt a benzinbe egy alátéttel is nagyon sok volt. 3-as pumpa egyel nagyobb injektor nyomásszabályzó piszkálása nélkül pont jó központi injektorosoknál tapasztalataim szerint.

Amúgy központi injektoros suzukikban is 3baros pumpa van úgy tudom. Ott tényleg elég mondjuk e85 átalakító kittnek egy darab alátét a nyomásszabályzó alá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló mindenki.

Egy kis szakértést szeretnék kérni: a problémám, hogy a c16se alacsony fordulaton elég erőtlen, nincs nyomatéka és gázadásra befullad. Valahol 2500 inkább 3000 körül indul(na) el, de most még nem akarom oda pörgetni amíg bejáratós.

Jelenleg így néz ki: blokk, dugók, hf, szívósor gyári c16se. A pillangóból ki van véve a 'holdacska'. A levegőszűrő és a lendkerék x16szr. A leömlő is szr, 45-ös cső, gyári kat, gázgyorsító a középdob helyett és gyári hátsódob. Az injektorok xel-ből valók, és a vezérlő nincs progizva.

Ezek közül mi okozhatja az erőtlenséget? Mit lenne érdemes cserélni?

Terveim szerint, ahogy az anyagiak engedik ezeket változtatnám: direktszűrő, pillagó nagyobbra cserélése (szűkítés kimarása), rendes leömlők és komplett kipuff rendszer, veztengely csere (nem tudom milyenre), injektorok cseréje (gyári se, esetleg nagyobb), a legvégén egy rendes programozás.

Szerintetek mit csináljak? Mivel kezdjem?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az nz után a teljesen gyár se is ugyanezt produkálja, mint amit írsz. Mondjuk nekem hosszú váltó van alatta, az nem igazán illik a karakterisztikához.

Nekem annyi van, hogy még a gyári légszűrőház, és harmonika cső van fent, ez szűkebb az se-énél.

Azt ugye tudod hogy ebbe 98-as benzin kell? Azzal sokkal szebben működik.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki.

Egy kis szakértést szeretnék kérni: a problémám, hogy a c16se alacsony fordulaton elég erőtlen, nincs nyomatéka és gázadásra befullad. Valahol 2500 inkább 3000 körül indul(na) el, de most még nem akarom oda pörgetni amíg bejáratós.

Jelenleg így néz ki: blokk, dugók, hf, szívósor gyári c16se. A pillangóból ki van véve a 'holdacska'. A levegőszűrő és a lendkerék x16szr. A leömlő is szr, 45-ös cső, gyári kat, gázgyorsító a középdob helyett és gyári hátsódob. Az injektorok xel-ből valók, és a vezérlő nincs progizva.

Ezek közül mi okozhatja az erőtlenséget? Mit lenne érdemes cserélni?

Terveim szerint, ahogy az anyagiak engedik ezeket változtatnám: direktszűrő, pillagó nagyobbra cserélése (szűkítés kimarása), rendes leömlők és komplett kipuff rendszer, veztengely csere (nem tudom milyenre), injektorok cseréje (gyári se, esetleg nagyobb), a legvégén egy rendes programozás.

Szerintetek mit csináljak? Mivel kezdjem?

Ha hosszú váltó van alatta akkor az lesz.

Egyébként én a helyedben úgy kezdeném,hogy öntvény központis leömlőt jó messzire. Nekem konkrétan 7le-t és 9Nm-t hozott padon mérve a ráalakított c20xe leömlő. c16se leömlő sem rosszabb ,kb 5cmrel hamarabb jön össze az 1-4, 2-3 hengerek,de nehezebb találni mint c20xe leömlőt.

Tengely meg ízlés kérdése. Alul még gyengébbet (legalábbis nem erősebbet) elviselsz fent erősebb motorért cserébe vagy pl. ami nekem is van kent NV062 az pont alul lesz jobb mint egy gyári c16se tengely,de felül nem lesz különbség,így csúcsteljesítményben sem.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki.

Egy kis szakértést szeretnék kérni: ..

Ha most lett összerakva akkor még nem sokat jelent, most hogy megy, bár jobbnak kell lennie mint volt az szr. Arra azért figyelj, hogy a túl alacsony fordulat sem szerencsés.

Neked még az volt a légszűrő, ahol alatta van a rezonátor a sárvédőívben? Mert ha nem, lehet az most hiányzik.

A rövid leömlővel is elméletileg alul kellene erősebbnek lennie. Ha minden gyári, akkor lehet az injektor gond. Nekem van kettő c16se amit TomTech-től kaptam, azokat oda tudom adni.

Direkt szűrőt nem tennék, de a légszűrő előtti szívócső elején ahol bemegy a levegő ott érdemes majd a keresztmetszetet növelni, amikor nagyobb pillangót teszel. Ha megnézed, a levegő belépésnél kisebb az átmérő, mint most a pillangód.

Amúgy jó ez a sorrend, de majd meglátod, nem lesz legvége. :D

Link to comment
Megosztás:

Először is köszi a válaszokat.

Hosszú váltóm van, ezt nem írtam tegnap, de nekem ez pont jó. Ha 100-110-nél 2500-at forog teljesen rendben van számomra. Nem gyorsulási versenyezni akarok, hanem, egy hétköznapi használatú, de erős(ebb) autót.

Szerintem 95-össel is tudnia kell egy rendes karakterisztikát, nem? :)

A gyári injektorai még ultrahangozáson vannak, majd kiderül, hogy jók-e egyáltalán. Érdemes egyébként nagyobb teljesítményűeket tenni bele? Ha igen milyet?

Az átalakított xe leömlő megoldás tetszik. Mit kell átvarrni rajta, hogy passzoljon?

A tengely, mint írtam, még nem tudom milyen legyen. Nincs összehasonlítási alapom... de ez úgyis csak később jön.

Légszűrőből a rezonátoros van benne, és a gyári szr-hez valóval megy most. A harmonika cső alig ment fel a pillangó házra. Ezt mindenképp cserélni kell, de vajon melyik jó még hozzá? Csak az se vagy esetleg ne, xe vagy 1.8-ból valamelyik?

Link to comment
Megosztás:

Injektorokról ettől az oldaltól 4 oldalon keresztül találsz pár dolgot és keresni is lehet injektor számokra. Érdekes lehet, hogy pl. eltér a 8V és 16V injektorok szórásképe. Azt, hogy a gyakorlatban ez mit okoz nem tudom, meg fogod látni amikor visszakapod a c16se cuccokat.

Nem könnyű adatokat találni, de utána még azt is figyelni kell, hogy az adat 1 hengerre vagy esetleg 4-re vonatkozik.

Az xe leömlőről itt egy kép, írta hakapeszi valahol (most nem találom), hogy kell egy új talpat csináltatni hozzá, ezt a kipufogó tömítés alapján pl. lézerrel ki tudják vágni. Én 10-es lemezből vágattam, utána besüllyesztettem a furatokat a leömlőknek. Régi talpat levágni, majd a csöveknél az y-t össze kell nyomni, mert az xe hengertávolság 92mm a kisblokk pedig 86mm, és a leömlő magasságából is kell elvenni. Ezt látni az első képen is. Még érdemes egy flexibilis csövet beépíteni a leömlő és a katalizátor közé. Erről nincs kép, de ez úgyis attól függ, melyik fajta xe leömlőt tudsz szerezni. A lambda maradhat az xe leömlő eredeti helyén is, de akkor a lambda majd a motor mögé kerül, én betettem a 2-3-as leömlő találkozásához a menetes perselyt a lambdának, ez is látszik a képen. Szóval szabni-varrni kell vagy megcsináltatni.

A többire majd a hozzáértők válaszolnak, bár sajnos eltűntek az érdemi hozzászólások és a megmondóemberek sem mondanak semmit addig, amíg nincs mit kritizálni.

Link to comment
Megosztás:

Talp vágás miatt szerintem nyugodtan megkeresheted Mc-Elek fórumtársat, Ő tud neked segíteni. Ha a lambdát az eredeti helyén hagyod ( mármint az XE leömlő-n eredeti ), akkor tegyél bele egy XE 3vezetékes fűtött szondát. Amiben a fekete vezeték a jel, azt simán rákötöd a mostani jelvezetékre. Marad két fehér, az egyiket letesteled, a másikat pedig rákötöd az AC pumpa pozitívjára. Így akkor kezd el fűteni amikor jár a motor. Nekem is így van, működik. Az Én autómban most "C20NE 0-280-150-725 schwarz --> 172.4 cm³/min" injektorok vannak, azokat is lehet nyugodtan használni az SEhez, az üzemi nyomása megegyezik a C16SEvel. :)

Szerk.: De egyébként 110LEig Tápi motorját kiszolgálta a gyári C14SE/C16SE injektor, csak most lett kevés, mikor rákerült a pillangósor. :)

Link to comment
Megosztás:

Talp vágás miatt szerintem nyugodtan megkeresheted Mc-Elek fórumtársat, Ő tud neked segíteni. Ha a lambdát az eredeti helyén hagyod ( mármint az XE leömlő-n eredeti ), akkor tegyél bele egy XE 3vezetékes fűtött szondát. Amiben a fekete vezeték a jel, azt simán rákötöd a mostani jelvezetékre. Marad két fehér, az egyiket letesteled, a másikat pedig rákötöd az AC pumpa pozitívjára. Így akkor kezd el fűteni amikor jár a motor. Nekem is így van, működik. Az Én autómban most "C20NE 0-280-150-725 schwarz --> 172.4 cm³/min" injektorok vannak, azokat is lehet nyugodtan használni az SEhez, az üzemi nyomása megegyezik a C16SEvel. :)

Szerk.: De egyébként 110LEig Tápi motorját kiszolgálta a gyári C14SE/C16SE injektor, csak most lett kevés, mikor rákerült a pillangósor. :)

Hmm, lehet, hogy bele kéne próbálni egy ilyen injektort...

Van valakinél kölcsönbe? :)

Link to comment
Megosztás:

NE-re gondoltam. SE van nekem is, de nem működtek, ezért ultrahangozásra lesznek/lettek küldve. Majd kiderül mi van velük.

Tomtól annó kaptam X18XE injektorokat, azok is 170cm³/min-esek, csak nekem a pillangósoron nem fért el, mert dundibb mint a gyári. De neki a gyári szívósoron fent voltak. Ha gondolod azokkal tudok szolgálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.