Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

2 éve jártam itt legutóbb, mikor megvettem az első saját autómat (G Astrát EnjoyZ14XE 2003)

42.000 km-el vettem, most 50.000 van benne... bizony keveset használom, csak ha szükség van rá.

Az ősszel jöttek elő első gondjaim, melegen alacsonyabb fordulaton nem volt benne erő, majd egyszer csak "elkapta a ritmust" és elindult. Ez gyakorlatilag városban igen kellemetlen, mikor eltelik néha 6-8 másodperc "gondolkodási idő" egy gyorsításkor. Igazából 3000-es fordulat környékén viszonylag szépen gyorsul ha odalépek. De minél melegebb a motor annál rosszabb a helyzet. Hidegen gyakorlatilag még semmi baja. Végülis mikor már a "kipufogógázok" checklámpa is világítani kezdett egy hosszabb városi "tötyörgést" követően, elvittem egy barátomnak, aki a helyi márkaszervízben dolgozik. Rárakta az "okosműszert" ami végülis nem tudom mit mondott neki, de azt gyanította, hogy túl öregurasan vezetek, és le vannak ragadva a kipufogó szelepeim. Kaptam egy adag protec adalékot, és utasítást, hogy bizony forgassam a motort 3000 főlé bőségesen.

Mivel az öreguras vezetés tényleg kicsit jellemző rám, elhittem, hogy ezt ezek az autók nem szeretik. Nos hát pörgettem pörgettem, de nem javult :rolleyes:

Mivel a csekklámpa megint világít ismét szervízbe vitettem a haverral. Az előbb hívott, hogy holnap bontják le a hengerfejet mert valószínű, hogy a kipufogószelepek le vannak ragadva...stb stb... Ez elég költséges lesz, de hát nincs mit tenni :mellow:

Nos a kérdésem... ezt az autót valóban 3000-es fordulat körül kell használni??? Tehát pl városi közlekedésben 4.-be se tudok kapcsolni? Hiszen 3.-ban 3000-es fordulattal már 60-al megyek.. ugye 50 a megengedett. Valamint ha 20km/h sebességről kell kigyorsítanom (..pl körforgalomba lendületesen begurulni) akkor rakjam vissza 1-esbe??

Mert gyakorlatilag utóbbi időkben már így vezetek...

Bízom benne, hogy valóban ez a szelep leragadás a baja.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 422
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

huhhh,hát nem irigyellek.

valóban érdemes pörgetni néha,az én autómban még csak 20e km van,de 1-2 hét városi használat után érezhetően lustul kicsit...

országúton nem szoktam annyira óvatos lenni,ha kell 80-100körül is visszaváltok hármasba,nem fáj neki...

egyébként én még 3000ig sem szoktam pörgetni,2500 körül váltok,normál menetben :rolleyes:

ha valóban leragadt kicsit,vagy ilyesmi,akkor sztem elég lenne 100-200 km-es hajtós túra...

még egy dolog,AGR szelepet nem néztétek?

Link to comment
Megosztás:

huhhh,hát nem irigyellek.

valóban érdemes pörgetni néha,az én autómban még csak 20e km van,de 1-2 hét városi használat után érezhetően lustul kicsit...

országúton nem szoktam annyira óvatos lenni,ha kell 80-100körül is visszaváltok hármasba,nem fáj neki...

egyébként én még 3000ig sem szoktam pörgetni,2500 körül váltok,normál menetben :rolleyes:

ha valóban leragadt kicsit,vagy ilyesmi,akkor sztem elég lenne 100-200 km-es hajtós túra...

még egy dolog,AGR szelepet nem néztétek?

Nos, hát én annyira nem értek ehhez, rábízom haverra... csak tudja mit kell nézni :mellow:

Gyakorlatilag azért is szeretem neki odaadni, hogy ő mennyen vele reggel a munkahelyére és érezze, hogy mi a szitu. :unsure:

Nehéz körülírni, azt a gyorsuláskor fellépő "daráló" menni nem akaródzó érzést ami után pár másodperc elteltével úgy indul el, hogy beverem a fejem a fejtámlába...

Rendszerint ilyeknor már épp váltani akartam mert 3000 környékén kapja el :D:)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy tényleg kérdezem, 5-10km/h-nál vagy akármilyen lassan, de mozgó autónál Ti visszateszitek egyesbe?

Én más autóknál is (vezettem már vagy 15-20 félét) az egyes sebességfokozatot csak elindulásra használom, ha már/még mozog az autó akkor másodikba kapcsolok csak vissza...

Aztán ha nem kapom el normálisan a normális esetben is "késlekedő" elektronikus gázpedállal a fordulatot, egész jó kis motorféket kapok egy pillanatra, néha van bólogatás... :rolleyes:

Gyakorlatilag elég sok féle autót vezetek most is, de az astrával bénázok :mellow:

Jó igaz most beteg is szegény, de normális esetben is nekem fura, hogy a másodikat 40-50ig húzatom aztán harmadik, és 50-el még nem "kéri" a negyediket. Amíg nem volt gond a motorral én biza 4.-el közlekedtem a városban is 50-el. Aztán úgy néz ki ennek iszom most a levét.. Hozzáteszem, hogy a 2 év alatt max 40-50 km-es rövid szakaszokon használtam. Legtöbbször még rövidebb útakra.

100-200km-es útam talán 2x volt 2 év alatt. Ráadásul az első észlelt problémám pont egy ilyen hosszabb út után jelentkezett...

Link to comment
Megosztás:

Az elején én is sokat mentem 3-ban városban, mert úgy éreztem, nem húz eléggé, meg hogy elég magas legyen a fordulat. De ma már felváltok 4-be. 1-est viszont csak elinduláskor használok. Ahogy Adorjant is írta, előzésnél én is néha visszakapcsolok 3-ba, mert akkor eszeveszetten húz.

Szerintem felesleges annyira pörgetni városban. Ott normál esetben úgysem előzgetünk.

Link to comment
Megosztás:

Az elején én is sokat mentem 3-ban városban, mert úgy éreztem, nem húz eléggé, meg hogy elég magas legyen a fordulat. De ma már felváltok 4-be. 1-est viszont csak elinduláskor használok. Ahogy Adorjant is írta, előzésnél én is néha visszakapcsolok 3-ba, mert akkor eszeveszetten húz.

Szerintem felesleges annyira pörgetni városban. Ott normál esetben úgysem előzgetünk.

Na ez így lenne normális, akkor bízakodom, hogy rendbejön aztán majd megrángatom a bajszát sűrűbben... a lényeg, hogy guruló járműnél ne kelljen már egyesbe raknom :rolleyes:

persze előzésnél más autóknál is "dukál" a hármas, az rendben van :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy tényleg kérdezem, 5-10km/h-nál vagy akármilyen lassan, de mozgó autónál Ti visszateszitek egyesbe?

...

egyesbe nem szoktam visszarakni,amikor gurul.néhány igen kivételes esetet leszámítva persze.

egyébként épp az utóbbi időben figyeltem fel alaposabban arra,hogy ha 110-120 körül utazok,hosszabb városi időszak után,akkor semmi változást nem érzek,mert ez még semmi a motornak.130-140től érződik az,hogy "iiigennn vvégree dolgozhatokkk" :D

városban én kihasználom mind az öt fokozatot,60tól már viszi az ötöt is simán.

egyébként pedig az ecotec motorok érzékenyek a sok városi menetre,gyengévé,egyenetlen járásúvá válnak,stb,javaslatként azt olvastam még régebben,hogy injektortisztító adalék a benzinhez,és egy hosszabb túrán meg kell hajtani a gépet,és akkor minden oké utána.

Szerintem felesleges annyira pörgetni városban. Ott normál esetben úgysem előzgetünk.

ddeeeeeehoggynemmmmm :mellow: :rolleyes: :unsure:

Link to comment
Megosztás:

130-140től érződik az,hogy "iiigennn vvégree dolgozhatokkk" :unsure:

Hát tudod amerre én közlekedem 110 fölött többet vagyok a levegőben mint az aszfalton :D

A mogyoróscsoki ezekhez az utakhoz képest csiszolt márványlap...:rolleyes:

Pályán meg nagyon ritkán járok :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Hát tudod amerre én közlekedem 110 fölött többet vagyok a levegőben mint az aszfalton ;)

A mogyoróscsoki ezekhez az utakhoz képest csiszolt márványlap...:lol:

Pályán meg nagyon ritkán járok :lol:

errefelé sem túl rózsás a helyzet,nehogy azt hidd :rolleyes:

de én úgy gondolom,és látom,mindenképpen fejlődik a dolog,bár nem olyan gyorsan,mint ahogy az astra tudna menni :mellow: :unsure: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Noh a héten elviszem egy motorrevízióra. (olaj, szűrők, gyertyák, stb. cseréje) Viszont a Pitti féle probléma nálam is jelentkezik. Bár még csak péntek óta használom, de én is lomhának találom. Illetve más autók után ezzel a pörgős motorral olyan érzésem van, mintha csúszna a kuplung 2-3-asban. Valószínü, hogy ez csak a pörgés miatt van, de ha már szerelőhőz kerül adatok a kuplungnak egy kis holtjátékot (mert nem túl sok van neki) csak a magam megnyugtatására. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

holtjátékot nem hiszem fognak tudni adni neki, mivel hidraulikus kulpung, automata beállás, stb..

szal az a kuplung olyan. Nem lehet állítani.

Köszi!

Nah szépen vagyunk. Mi a fenét automatizálnak már mindent? 2 centit nyomok a pedálon, de már kiemel és még ott a pedál alatt egy végtelen űr.

Ráizzítottam egy havert, akinek 10 éve Opeljei vannak. Ment vele egy kört és azt mondja, hogy nincs ennek semmi baja, inkább nekem van falábam. Jah kérem, aki Zsigulihoz meg Skodához esetleg Zuk-hoz, IFA-hoz szokott, annak furcsa, hogy egy motor szétpörgi az agyát. Anno a Pannóniáknál is furcsa volt a T5-ös és P10-es után a P21-es. Amazoknál meg tudtam számolni, hányat robban egy percben. :rolleyes: Noh majd megszokom ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nah szépen vagyunk. Mi a fenét automatizálnak már mindent? 2 centit nyomok a pedálon, de már kiemel és még ott a pedál alatt egy végtelen űr.

akkor lassan kezdjél gyüjtögetni egy kuplunbg cserére...

az enyém középen fog, és ott a jó. ha fent fog, és már nagyon, akkor el van kopva a tárcsa...

Link to comment
Megosztás:

akkor lassan kezdjél gyüjtögetni egy kuplunbg cserére...

az enyém középen fog, és ott a jó. ha fent fog, és már nagyon, akkor el van kopva a tárcsa...

Igen, ez nálam is így van. 1-2 centi benyomásra még egyáltalán nem emel ki, és nem is szabadna neki normál esetben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem is van egy "G-s" astrám és van egy kicsi problémám ha tud valaki segítsen.

Tegnep cseréltem elemet a központizár távirányítóba és azóta nem működik. A másik kulcs nyit zár de ez amiben elemet cseréltem nem mükszik. Kivettem a másikból az elemet de azzal sem, tehát nem elem baj van. Eddig tökéletesen ment mindkettővel. Nem tudja valaki nincs valami titok az elemcserére vonatkozóan. Ha valakinek valami ötlete van kérem segítsen.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Pittinek problémája sztem nem biztos, hogy csak annak a tipikus ellustulásnak tudható be, vagy ha igen, akkor nagyon extrém esetnek tűnik. Az hogy hideg motornál ennyire radikálisan másképp viselkedik, mint bemelegedettnél (6-8 mp után hirtelen fejet rángatóan megugrik), az azért fura...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem is van egy "G-s" astrám és van egy kicsi problémám ha tud valaki segítsen.

Tegnep cseréltem elemet a központizár távirányítóba és azóta nem működik. A másik kulcs nyit zár de ez amiben elemet cseréltem nem mükszik. Kivettem a másikból az elemet de azzal sem, tehát nem elem baj van. Eddig tökéletesen ment mindkettővel. Nem tudja valaki nincs valami titok az elemcserére vonatkozóan. Ha valakinek valami ötlete van kérem segítsen.

Előre is köszi

Sajnos előfordul érintkezési probléma az elemtartó és a nyáklapka között (ha jól emlékszem ott, de javítsatok, ha nem)... De lehet elem érintkezési probléma is. Esetleg próbálj meg egy papírlapot behelyezni az elem fölé. Nem biztos hogy segít, de hátha.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos előfordul érintkezési probléma az elemtartó és a nyáklapka között (ha jól emlékszem ott, de javítsatok, ha nem)... De lehet elem érintkezési probléma is. Esetleg próbálj meg egy papírlapot behelyezni az elem fölé. Nem biztos hogy segít, de hátha.

Köszi

Szerencse vagy nem de a led felpislan amikor megnyomom a gombot tehát az elem érintkezik. Csak azt a frekit nem adja ki ami nyitná a szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Szerencse vagy nem de a led felpislan amikor megnyomom a gombot tehát az elem érintkezik. Csak azt a frekit nem adja ki ami nyitná a szerkezet.

Rastalosnak volt (van?) ilyen problémája nemrég. Villant, de nem nyitott. Nem tudom, mit sikerült csinálnia vele...

Link to comment
Megosztás:

Rastalosnak volt (van?) ilyen problémája nemrég. Villant, de nem nyitott. Nem tudom, mit sikerült csinálnia vele...

nemtom az opelnél hogy van,nekem még nem volt ilyen gondom,de más autóknál szinkronizálni kell,gyújtáskapcsolóba be,és mindenféle dolgot végrehajtani :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nemtom az opelnél hogy van,nekem még nem volt ilyen gondom,de más autóknál szinkronizálni kell,gyújtáskapcsolóba be,és mindenféle dolgot végrehajtani :rolleyes:

Tényleg, jó ötlet! Nekem eszembe sem jutott. Csinálj egy szinkronizálást! Lehet, az segít. Kézikönyvben le van írva asszem a művelet. Azt nem tudom pontosan mit szinkronizál (frekvenciát vagy vmi immobis dolgot), de lehet segít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.