Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 422
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Pittinek problémája sztem nem biztos, hogy csak annak a tipikus ellustulásnak tudható be, vagy ha igen, akkor nagyon extrém esetnek tűnik. Az hogy hideg motornál ennyire radikálisan másképp viselkedik, mint bemelegedettnél (6-8 mp után hirtelen fejet rángatóan megugrik), az azért fura...

Biza én is gondoltam már sokmindenre, valami gyújtás bibi, gyertyák sem voltak cserélve (50.000km sztem még a gyári van benne)... vagy az injektor rakoncátlankodik... nemtom, de nem is értek hozzá, remélem a szervíz csak kitalálja mi a hiba :rolleyes:

Estefele már talán valamit tudni fogok

Link to comment
Megosztás:

Az igazsághoz még azért hiányzik egy apró infó. Tavaly ősszel egy pesti úton tankoltam egy M7-es melletti kis kútnál, kb 30 litert. A hazafelé vezető úton jelentkezett először a probléma. Ekkor egyértelműen a rossz benzin minőségre gondoltam, tehát kiautózom és megszűnik. Szidtam is a kútat rendesen. Nos mivel a második tankolás után sem szűnt meg, így vitettem akkor először szervízbe, ahol a protec adalékot kaptam és a jótanácsot, hogy pörgessem rendszeresen 3000 fölé. Valamint 4000-es fordulat környékén viszonylag hosszabb úton, "kormoljam ki".

Aztóta eltelt fél év, javulás nincs... ezért van most megint szervízben.

Így én arra gondolok, hogy mégiscsak az a benzin volt anno baromi rossz, így lerakódott a szelepeken valami trutyi, ami azóta sem tud kiégni, kipucolódni.

De ez csak találgatás a részemről.

Link to comment
Megosztás:

Az igazsághoz még azért hiányzik egy apró infó. Tavaly ősszel egy pesti úton tankoltam egy M7-es melletti kis kútnál, kb 30 litert...

Tankolás után jelentkezett először? Tehát észrevehetően nagy változás viszonylag hirtelen? Sztem ez nem ellustulás, hanem tényleg vmi más probléma. Én sem értek hozzá nagyon, de talán tényleg a benzinnel lehetett vmi. Benzinszűrő volt már cserélve aztóa? Nem segített esetleg?

Egyébként ha pesti vagy tudok ajánlani egy jó szervízt PÜ-ben... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tankolás után jelentkezett először? Tehát észrevehetően nagy változás viszonylag hirtelen? Sztem ez nem ellustulás, hanem tényleg vmi más probléma. Én sem értek hozzá nagyon, de talán tényleg a benzinnel lehetett vmi. Benzinszűrő volt már cserélve aztóa? Nem segített esetleg?

Egyébként ha pesti vagy tudok ajánlani egy jó szervízt PÜ-ben... :mellow:

Fehérvári vagyok :rolleyes:

Ha benzinszűrő lenne eldugulva akkor nem hiszem, hogy csak gyorsuláslkor lenne lusta és "darabos". Mindegy nem találgatok, talán ma már felhívnak, hogy mi van vele :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Fehérvári vagyok :rolleyes:

Ha benzinszűrő lenne eldugulva akkor nem hiszem, hogy csak gyorsuláslkor lenne lusta és "darabos". Mindegy nem találgatok, talán ma már felhívnak, hogy mi van vele :mellow:

márpedig lehet. mert gyorstáskor több benya fogy, és a trutyis szűrőn nem megy át annyi. :unsure: pláne a protec meg eleve olyan, hogy utána cserélni kell a szűrőt. Vagy legalább ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

márpedig lehet. mert gyorstáskor több benya fogy, és a trutyis szűrőn nem megy át annyi. :mellow: pláne a protec meg eleve olyan, hogy utána cserélni kell a szűrőt. Vagy legalább ajánlott.

Hehh, na ez jó... azért remélem egy opel márkaszervíz-szakember is gondol erre, mert ha tényleg csak ennyi a baja akkor megharapom a cimborát... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Szerencse vagy nem de a led felpislan amikor megnyomom a gombot tehát az elem érintkezik. Csak azt a frekit nem adja ki ami nyitná a szerkezet.

Mivel ugrókódos az adó, kieshetett a szinkronból - Ha így van, akkor esetleg próbáld meg 15 mp-ig folyamatosan nyomni az autó közelében, és aztán próbáld újra.

Az a baj, hogy nem emlékszem pontosan, hogy Astránál is így kell-e újraszinkronizálni. Kukkants bele a könyvébe, ott le kell legyen írva, mi ilyenkor pontosan a teendő.

Link to comment
Megosztás:

vannak érdekes szervizek és szerelők.

De szerencsére vannak jó szakemberek is.

Nem eléxel volt-e cserélve azóta a szűrő?

Mióta az autó nálam van nem volt semmi cserélve, de erősen gyanítom, hogy előtte se.

Amúgy a szerelőt nagyon jól ismerem 30 éve, mindíg is alapos precíz volt. Valamint tényleg ért ahhoz amit csinál. Ezért bízom benne, soha nem vinném abba a szervízbe ahol dolgozik, de ha ő csinálja az autót akkor igen... (ezt ő is tudja) :rolleyes:

Így én odaadom neki az autót, majd ha elkészült házhoz hozza, :mellow: ez nekem kényelmes is valamint tudom, hogy ha Ő pl. lecserélte az olajat, akkor az le is van cserélve...

Nagyon remélem, hogy nem fogok benne most sem csalódni.

Habár a protec adalékot is ő töltötte bele, akkor sem nézte meg a szűrőt, meg most se, említést sem tett rá...

Kicsit most félek, mert gyakorlatilag a motort szétkapták (ez az utolsó infóm) ami költséges lesz, ahogy felkészített rá...:unsure:

Link to comment
Megosztás:

Rastalosnak volt (van?) ilyen problémája nemrég. Villant, de nem nyitott. Nem tudom, mit sikerült csinálnia vele...

Rastalosnak végleg beadta a kulcsot, h stílszerű legyek... :rolleyes: A reset már nem segít.

Elektronika-change lesz :mellow: Most a mechanikus megközelítés játszik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nos... elkészült az autó... és jó is... végre, úgy megy ahogy kell :rolleyes:

Viszont még nem tudok róla túl sokat, mert még csak telefonon beszéltem a haverral pár szót, még el sem számoltunk, majd a hétvégén...

A tünetek nagyon röviden: felmelegedett motorral az autó kigyorsításkor darabos, gyenge, néha rángat, csak kigyorsításkor és csak melegen. (Bővebben korábbi hsz-ekben írtam :D )

Amit eddig tudok, motort szétszedték a kipufogószelepek leragadása illetve a szelepszárak szorulása miatt. Tegnap kaptam egy telefont, hogy elkészült a műtét, de sajnos az autó továbbra is produkálja a jelenséget, keresik tovább a hibát. Jeleztem, hogy az autón nem volt még cserélve semmi, azaz gyertyák, benzinszűrő, stb... szal SEMMI.. nem akarok tippeket adni mert nem értek hozzá, csak hátha...:lol:

Szerelők szerint a benzinszűrő hibája nem ilyen jelenséget okoz, és nem csak meleg motornál... (az autóval ők is mentek és érewzték a jelenséget)

Kb 2 óra múlva ismét egy telefon, hogy "mehetek az autóért, még egy trafót kellett cserélni és jó lett" ....

Nos ennyi kapásból az infó... :lol:

ebből én arra következtethetnék, hogy gyakorlatilag csak trafó volt rossz. Nemtom hány trafó van a G astrában, teljesen mindegy de saját eszmefuttatásom alapján, valóban okozhat egy gyújtótrafó ilyet, hogy bizonyos hőfok felett nem megfelelő frekvenciával adja a szikrát a gyertyáknak, főleg gyorsulásnál. Szal ez teljesen logikusan hangzik elektromágneses indukciós tekercs hőfokváltozással bizony tud csinálni érdekességeket. Na mindegy ha konkrét információim lesznek megírom, egyenlőre ennyit tudok. Volt egy motorgenerál is... lehet, hogy feleslegesen :mellow:

A végeredmény a lényeg, a kis drágám újra a régi ;):) :unsure: Kicsit költséges lesz valószínűen, (koplalok egy kicsit.... :D ) de legalább nem idegeskedek már ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez akár egy 2300 forintos hőfok jeladó is lehet. Kb. ugyan ezt a hibát produkálja. Vagy gyertyakábel. Vagy gyertya.

De hogy szoruló kipuff szelep, meg motorgenerál rángatás miatt... :rolleyes:

A trafo tényleg lehet tud(hat) ilyen jellegű hibát, de inkább a 10 éves feletti autókon szokott előfordulni.

Link to comment
Megosztás:

De hogy szoruló kipuff szelep, meg motorgenerál rángatás miatt... :mellow:

remélem, nem egy qrva nagy autóst lenyúló sztorinak vagyunk szemtanui. Mert én meg nem bontottam volna ezért a motort.

kíváncsi vagyok a végösszegre,mert így a leírás alapján húzós összeg lesz :rolleyes:

rángatás miatt motorgenerált csinálni valóban elég gáz....és qrva drága is :unsure:

Link to comment
Megosztás:

rángatás miatt motorgenerált csinálni valóban elég gáz....és qrva drága is :rolleyes:

Jaja, nem olcsó mulatság. Én már csak tanúsíthatom... :mellow: Pedig nekem még viszonylag jó árban csinálták, és sajna szükséges is volt. Csak úgy találomra megbontani egy motort mielőtt végigjárnánk az összes többi lehetőséget azért nem túl bölcs döntés sztem... Pitti, sztem legyél kicsit bizalmatlanabb ezzel a szerelővel a továbbiakban. De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy nem szándékos lehúzásról van szó, a szerelőt nagyon régóta ismerem, és megbízom benne.

Itt mindannyian "sima rángatásról" beszéltek, lehet, hogy azt nem kellett volna beleírni. Nagyon nehéz leírni elmagyarázni a jelenséget. Nem találom a megfelelő szavakat se erre. Menni kell az autóval..., olyasmi mintha gyorsuláskor behúznád a kéziféket egy picit, majd kiengeded... vagy nemtom baromi nehéz szavakba önteni :rolleyes: Ezért is volt a legjobb ha szakember megy vele. A "motorgenerál" meg megint nem teljesen igaz, valójában szét lett szedve és összerakva, gondolom szelepek megpucolva vagy mittomén. Valamint azokat a szükséges dolgokat cserélték ami egy hengerfej leszedése után mindenképpen kell. (tömítések, szimmeringek vagy mittomén)

Aztán ha lehúzásról lenne szó, akkor tuti, hogy nem mondja el, hogy trafócsere oldotta meg a problémát. Ennyire nem béna senki :D

A bizalmatlanság nálam is alapértelmezés már egy ideje, de azért van pár kivétel. Lehet, hogy mellényúltak, de az egész dolog teljesen korrekt volt.

Mindenesetre ezt a jelenséget látni kellett volna, nem tagadom, hogy vannak jobb szerelők, akik elsőre kiszúrják, hogy "ez trafó", ők majd máshol nyúlnak mellé. Konkrétan még azt sem tudom, hogy milyen trafó... :mellow:

Na mindegy majd ha beszélek haverral, megírom... meg a végösszeget is :unsure:

Link to comment
Megosztás:

szétszedés előtt azért mérhettek "volna" (azért idézőjel, mert nem tudjuk mértek-e) kompressziót, veszteséget... ezek is elárulják, ha valami nem jó. Egy szelep szorulás meg elég durva tud lenni... 16 szelepes esetén meg már nem nagyon menne a moci... szerintem.

a bizalom relatív...

mennyi is van a kocsiban km?

Link to comment
Megosztás:

szétszedés előtt azért mérhettek "volna" (azért idézőjel, mert nem tudjuk mértek-e) kompressziót, veszteséget... ezek is elárulják, ha valami nem jó. Egy szelep szorulás meg elég durva tud lenni... 16 szelepes esetén meg már nem nagyon menne a moci... szerintem.

a bizalom relatív...

mennyi is van a kocsiban km?

50.000km, abban az esetben, ha 2 éves korában valóban 42.000 volt mint ahogy az óra mutatta :rolleyes: Gyakorlatilag az akkori független átvizsgálás is megerősítette, hogy a 42ezernek megfelelő állapotban van, sőt... De természetesen az igazság nem derül ki sosem :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.