Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 422
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Jó nekem az 1.6... :rolleyes:

Csak úgy berakni egy ilyen mocit azért nem olyan egyszerű sztem, hogy fogom és berakom azt csá. Sok átalakítást kellene még csinálni az autón hozzá (váltó, fékek stb)... Sztem jobban megéri már akkor egy eredeti OPC-t venni, bár mondjuk 51 (vagy inkább 5100 az?) euró az nem rossz kiindulási alapnak... ;) Mit ír amúgy mellette? Németül sajna nem tok... <_<

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Kérnék ismét egy kis segítséget. Lecserélném a vízpumpámat,és ragaszkodnék az SKF-hez. A kérdés az,mivel két fajta vízpumpával szerelték a G astrákat nem tudom melyiket rendeljem meg,még szétszedés elött. G Astra gy.év:2003 mot.kód:Z14XE20AL9---

Előre is köszönöm!

Egy kis segítség:

Itt egy kép a dilemmáról!

Szerintem a Csergőben tudnak segíteni ez ügyben és ráadásul igen jó áron tudnak is adni ilyet.

Ráadásul ha klubtag avgy, további 15%-os kedvezmény igénybevételére vagy jogosult.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Egy kollégám keresett meg a nagyon jó G Astra Caravánjának a bajával, amit leirattam vele emailben:

Helló Albi,

szóval az a gond, hogy jellemzően induláskor 1-esben hallatszik egy sercenés a bal futómű felől a kuplung felengedésekor.

Ritkán jelentkezik kuplungolás nélküli gázelvételkor is.

Ez a sercenés egészen újkorától megvan (2 éve), de korábban csak az első elinduláskor jelentkezett, én meg nem vagyok az a hipohonder fajta.

A márkaszervizben vmi gömbcsukló-cserét javasoltak 80-90e Ft-ért. Én jövő hét végén megyek nyaralni és most tanácstalan vagyok, hogy bevállaljam-e, mert éppenséggel nem úgy tűnik, hogy a járgány szét akarna esni, de ha mégis gond van, az nyaralás alatt sokszorosan kellemetlen.

Előre is köszi, ha tudsz vmit tanácsolni: Andy

Szóval ha valaki javasolna valamit hogy ne vágják le ennyi pénzzel a srácot, azt továbbitanám neki köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem tudok sok mindent mondani erre... A leírás alapján nem ismerős a jelenség számomra. Talán majd Ákos vagy Hic vagy vki tud érdemleges tanácsot vagy segítséget adni. Esetleg most csütörtökön Lurdyhoz nem tud kijönni a haverod? A srácokkal meghallgathatjuk, hátha kiderül vmi. Amúgy én sem hinném, hogy szét fog esni az autó, lehet vmi jelentéktelen apróság is (pl vicces, de a műanyag dísztárcsa is tud sercegni), de azért megértem a haverod aggodalmát...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Asegitségetekre lenne szükségem-ha tudtok mert a szervizek nem tudnak-.

Van egy astra g-m 2001 xel mkódos. A hibája: elinduláskor valami fojtja a motort mert nem bir felpörögni. Ha a klimát bekapcsolom akkor még rosszabb. Gyorsitás közben a fordulatszámmérő kóvájog ide-oda ezt érezni a motoron is. Ezek a hibák télen néha nyáron viszont mindennaposak. Kicseréltem rajta: benzin-levegő szűrő, gyujtáshid, folytószelepház, agr szelep.

A szerviz tanácstalan mert nincs hibakód.

Ebben kérném e segitségeteket.

Előre is köszönök mindent!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziaasztok!

Segítségre lenne szükségem, lécci adjatok valami jó ötletet.

1.4 Z14XE motor 2001. dec évjárat, 91000 km van benne.

Milyen olajat öntsek a motorba 5W40 vagy már 10W40 et? Jelenleg 5W40 es Vavoline van benne, nem eszi az olajat.

De hallottam olyat hogy ennyi km után már inkább 10W40 et öntsek bele mivel már kopottak a cuccosok benne.

A szerviz 5W40 et mondja.

Köszi a segítséget előre is!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szeretnék egy G Astrat venni, és abban kérném a segítséget, hogy melyiket érdemesebb. Az 1.6i - t, vagy az 1.4 16v - t?

Illetve, a kettő közül, melyiknek terheli le jobban a légkondija a motorját?

Előre is köszönöm a választ!

8 szelepes 1.6-ra gondolsz most?

Link to comment
Megosztás:

Igen a 8. szelepesre. 1.6i.

Volt erről már szó régebben a Technika/Astra G fórum valamely topikjában, és a 8 szelepes 1.6-ról ha jól emlékszem inkább negatívak voltak a vélemények (szervíztapasztalatok, megbízhatóság). De lehet rosszul emlékszem. Nekem egy Merivában volt szerencsém egy ilyenhez, ott elég meggyőzően mozgatta a kasznit, bár nem én vezettem és csak városon belül utaztam benne. Alsó fordulatszám tartományban valószínű jobban húz az 1.6i, és lehet, hogy elinduláskor kevésbé érzed meg rajta a klímát, de hamarabb kifogy az ereje, mint egy 16 szelepesnek. Picit magasabb fordulaton az 1.4 16v is elég jól meg tud indulni, ekkor már nem érzed a klíma hatását. És az 1.4-nek még olcsóbb a fenntartása is... :unsure: De sztem mindenképp ki kell próbálni mindkettőt, mert csak úgy tudod összehasonlítani, hogy teljesítmény szempontjából neked melyik a megfelelőbb.

Link to comment
Megosztás:

Volt erről már szó régebben a Technika/Astra G fórum valamely topikjában, és a 8 szelepes 1.6-ról ha jól emlékszem inkább negatívak voltak a vélemények (szervíztapasztalatok, megbízhatóság). De lehet rosszul emlékszem. Nekem egy Merivában volt szerencsém egy ilyenhez, ott elég meggyőzően mozgatta a kasznit, bár nem én vezettem és csak városon belül utaztam benne. Alsó fordulatszám tartományban valószínű jobban húz az 1.6i, és lehet, hogy elinduláskor kevésbé érzed meg rajta a klímát, de hamarabb kifogy az ereje, mint egy 16 szelepesnek. Picit magasabb fordulaton az 1.4 16v is elég jól meg tud indulni, ekkor már nem érzed a klíma hatását. És az 1.4-nek még olcsóbb a fenntartása is... :unsure: De sztem mindenképp ki kell próbálni mindkettőt, mert csak úgy tudod összehasonlítani, hogy teljesítmény szempontjából neked melyik a megfelelőbb.

Köszönöm szépen a válaszod! Igazából a klíma miatt érdekelt a dolog, és, hát az 1.6i "csak" 85 Le, az 1.4 16v ,meg 90. Akkor egyenlőre még várok a döntéssel, nem ugrom bele egy 1.6i-be.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszod! Igazából a klíma miatt érdekelt a dolog, és, hát az 1.6i "csak" 85 Le, az 1.4 16v ,meg 90. Akkor egyenlőre még várok a döntéssel, nem ugrom bele egy 1.6i-be.

igazság szerint ami nagy baj a 8v-vel hogy sokat fizetsz rá de nem megy....

viszont ha maradsz ennél a motornál akkor a használtautón van egy zöld színű 3 ajtós, ösküi astra...múlthéten megnéztük és nagyon korrekt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szeretnék egy G Astrat venni, és abban kérném a segítséget, hogy melyiket érdemesebb. Az 1.6i - t, vagy az 1.4 16v - t?

Illetve, a kettő közül, melyiknek terheli le jobban a légkondija a motorját?

Előre is köszönöm a választ!

Szerintem ez nem kérdés..... 1.4 16v. 1.6i-t nem vennék. akkor már inkább 1.6 16v.....

Amúgy nekem 1.4 16v caravanom van digit klímával.(tehát szinte folyamatosan megy a légkondi) Semmi bajom vele. Persze nem 1.8as, de azért megy ez szépen.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszod! Igazából a klíma miatt érdekelt a dolog, és, hát az 1.6i "csak" 85 Le, az 1.4 16v ,meg 90. Akkor egyenlőre még várok a döntéssel, nem ugrom bele egy 1.6i-be.

Régi opelos időszakomból úgy tünik, nekem jobban bejött a Z16SE(1.6 i), mert alacsonyabb fordulatszámon jobban teljesitett.

A végét nemtom, de nem hiszem, hogy nagy különbség lenne.

Rengeteg 1.4-est hajtottam(MOL), melyek között akadt sok ill. kevés km-es, nekem nem volt megyöző.

A Z motorkódos 3000-ig alig húz, ez mindegy hogy 1.4 16v vagy 1.6 16v, a klimát mindegyik érzi, de ha nem vagy gyorsulgatós tipus akkor mindegy melyiket választod.

A régi X-esek jobbak voltak, jobban gyorsult, de semmi más.

A 16 szelepesek előszeretettel kajálják az olajat...

Ezek után próbálj választani :unsure:

Én egy Z16XE Caravant hajtok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.