Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Leslie ez pedig 16cm-es lesz szerintem! 99%

Pattintsd ki a hangszoro takarót és meglátod!

Leslie, ide be kell férnie a 16-osoknak! :wink:

A hangszóró mélységére ügyelj, mert ha túl nagy, vagy az ablakot nem tudod lehúzni, vagy a kárpit nem megy a helyére!

Szerintem vedd le a kárpit.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

No, itt az első kis hangszóró helyem:

w3.enternet.hu/dleslie/images/opel/p3290051.jpg

Parallaxis hibát tessék beleszámolni, szal kissé fenntről volt fényképezve. De azért látszik, hogy a 16cm csak pajszerral menne bele. :D

BTW elöl a rács levehető, vagy az egész ajtó borítást kell leszedni?

Az első hangszóró F-Astrán 16cm-s, ez 1000%. Cseréjéhez le kell venni a kárpitot, amit össz. 5 csavar és bolhák fognak. Ablaktekerő levétele trükkös! :P

Ja, a rács egy mp alatt levehető, hátsó ill. alsó élénél szolídan alányúlsz csavarhúzóval és már repül is, csak kapd el!

Link to comment
Megosztás:

Ha 16-os, akkor nagyon lapos az a hangszóró. :D

De ma este megnézem, leveszem a rácsot előle.

Kárpitot én nem bántom, mert úgyis szereltetni fogom a Hifit a kocsiba /majd/, vezetéket, minden fenét kicserélni, nekem megéri a munkadíjat kicsengetni, és akkor látom, hogy hogyan kell szétszerelni a kocsit belülről...

Mondjuk nagy kaland nem lesz, 2 mély-közép, 2 magas előre, hátra egy kisebb mélynyomó, plusz egy erősítő, de sztem ez jövőre lesz.

Most előbb futómű, majd kisebb lakatos-fényezési munkák, addíg kibírom a gyári csipogókkal, bár elég vacakul szólnak.

Link to comment
Megosztás:

nézd csak meg az én autom honlapját nekem ugyan olyan mint neked és 16 os phase hangszoro van benne 6,7 cm a málysége az még belefér!

Montam én hogy 16 os belefér de miert nem hitted el mennyi gépelést megsporoltál volna!

Tényleg elfér... Le fogom kapni a rácsot, alákuksizom. De a gyanúmat fenntartom ettől független. :D

Link to comment
Megosztás:

Szeretném lecserélni a gyári hangszórószettemet, de nem akarok vagyonokat költeni rá!

Egy 4x50W-os MD-t vettem használtan, ehhez kellene nekem elérhető áron hangszóró. Első nekifutásra olyan 30ezerig :oops: várnám a javaslatokat, negatív és pozitív véleményeket.

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szeretném lecserélni a gyári hangszórószettemet, de nem akarok vagyonokat költeni rá!

Egy 4x50W-os MD-t vettem használtan, ehhez kellene nekem elérhető áron hangszóró. Első nekifutásra olyan 30ezerig :oops: várnám a javaslatokat, negatív és pozitív véleményeket.

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

www.suranyihifi.hu

30-ból én vennék 2 pár első 16 centis mélyközép hangszórót, a hozzájuk tartozó csipogóval. Pl. Phase Linear PC 165.20, ez 27e+ a beszerelés.

Persze, attól függ, h mit hallgatsz, tüc-tüc-re nem kell, hogy szépen szóljon.

Link to comment
Megosztás:

Én a komplett szettre (első+hátsó) szánnék 30-at, nem csak az elsőkre! :oops:

Nem kell hátsó.

Olvass kicsit utána a linkelt oldalon, jól le van írva.

A kocsi nem dizsi, hogy 63 hangszóró legyen benne. Zavaros lesz a hangkép. Kell előre 2 jó minőségű, hátra egy mélynyomó, plusz erölködő, és kalap. Igaz, ez 100e pénz. :D

Esetedben legjobb megoldás, ha a hátsókat kikötöd, és veszel előre 2 rendes, jó minőségű hangszórót. A hangszóró milyensége pedig attól függ, h mit hallgatsz. Tüc-tüc esetén nem kell egy minőségi darab, csak nagy teljesítmény, ezek pedig elég keményen szólnak általában. Ha hangszerelt zenét hallgatsz, akkor sajnos drágább, minőségibb zenét kell venni. Nekem ez utóbbi kell, ez van, nem trendi a zenei izlésem. :P

Nálam az lesz a sorrend, h elölre az említett szett, aztán gyűjtés, majd mélynyomó+erősítő+átkábelezés. 90-100 körül megúszom. A mélynyomó 35e, amit kinéztem, nem olcsó darab, de legalább szépen szól. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi leslie!

Elolvastam a surányit. Valószínű, hogy első lépésben csak az első szettet veszem meg. Aztán később jöhet az erőlködő + a mélyláda? (Egy kicsit sajnálom rá a csomagtartót!)

Én eléggé mindenevő vagyok zenei téren, bár talán jobban hajlok a "tüc-tüc" felé. A Phase jó a tüc-tüc-re is? Vagy van olcsóbb is, ami jó erre?

Dénes! Te is ezt a típust javasoltad, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a surányit. Valószínű, hogy első lépésben csak az első szettet veszem meg. Aztán később jöhet az erőlködő + a mélyláda? (Egy kicsit sajnálom rá a csomagtartót!)

Én eléggé mindenevő vagyok zenei téren, bár talán jobban hajlok a "tüc-tüc" felé. A Phase jó a tüc-tüc-re is? Vagy van olcsóbb is, ami jó erre?

Ha rám hallgatsz, akkor megnézed az oldalukon a fórumot, és kérdezősködsz ott. :D

Alapvetően tüc-tüc-re lesz olcsóbb is, nyilván a legolcsóbb gagyit nem szabad megvenni, mert akkor ugyanott leszel, ahol most. Alap, hogy az igényidhez képest a lehető legjobbat vedd, amire úgy gondolod, hogy nem kell lecserelned jobbra, mert minek. És akkor jöhet a mélynyomó, erölködő. Ez utóbbikkal vagyok én is gondban, szokott kelleni a csomagtartó. Erölködő még csak-csak elférne, de egy 40L-es fadoboz már kevésbé. :P

Link to comment
Megosztás:

Lehet tudni, h merre van? Ajtokarpit mogott, kozvetlen fent, a tükörnél, a magas hangszórónál, vagy eleve betették a lenti mélyközép után?

Nem akarom majd megbontani az ajtót. :D

Nemes egyszerúséggel a csipogó hátuljára van forrasztva :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.