Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Ciao!A segítségeteket szeretném kérni az ügyben,miszerint van egy erősítőm meg egy mélyládám,láda az valami SAL erősítő meg valami Daewoo(abszolut nem értek hozzá)na szal a dolog igazán kezdetleges csupán a fejegység nem gyári de a 6 hangszóró az gyári még!Mindegy.A minap észrevettem hogy ha erősebben belehallgatok a mélyládába akkor hallom benne az egész zenét!van rajta olyan funkció is(az erősítőn hogy ka átkapcsolom akkor teljes mértékben hallom az egész zenét,de ha visszakpcsolom arra a hogy csak a nahát szóljon akkor is hallom a zenét(igaz sokkal halkabban)Namármost: Mi lehet a probléma?nem lehet ezt valahogy kiszűrni??(a zene többi részét),hiszen feltételezem hogy ez ront a nahát minőségén is!Válaszotokat előre is köszönöm!

Nos , ezek nem a csúcskategória termékei...

de , az erősítőn valszeg találsz egy aktív hangváltót , azt kellene SUB állásba kapcsolni .VAGY :Ha van rajta HPF vagy LPF kapcsoló, akkor a HPF állásba.

És kész is vagy. 8)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Áh itt az ideje lassan egy vérfrissítsének!kivárom mostmár csak azt hittem valami kis jelentéktelen probléma amiben én vagyok a ludas 8)

A SAL Hangvaltoja ugy nez ki hogy ennyit tud, es kesz... :P

Kell egy rendes erosito meg egy rendes lada, es akkor majd nem hallasz ott semmilyen "zenet" sem csak azt a frekitartomanyt amit kell. A melyeket a szubbol. A "zenet" meg a tobbi hangszorobol.

Az erositon pedig gondolom amikor halkan szol csak a kozep es magas taromany akkor LP allasba teszed a kapcsolot. Hagyd is ott a melylada halytasahoz.

Ja es 3e ft en nem aldoznek egy ilyen erosito feljavitasara... bocs...

Link to comment
Megosztás:

A SAL Hangvaltoja ugy nez ki hogy ennyit tud, es kesz... :P

Kell egy rendes erosito meg egy rendes lada, es akkor majd nem hallasz ott semmilyen "zenet" sem csak azt a frekitartomanyt amit kell. A melyeket a szubbol. A "zenet" meg a tobbi hangszorobol.

Az erositon pedig gondolom amikor halkan szol csak a kozep es magas taromany akkor LP allasba teszed a kapcsolot. Hagyd is ott a melylada halytasahoz.

Ja es 3e ft en nem aldoznek egy ilyen erosito feljavitasara... bocs...

Ha tudnád hogy ezen tulajdonképpen smemilyen állás nincs csak 2 helyre lehet átkapcsolni....1:a mélyládából is egy az egybe zene szóljon magassal mélyel középpel mindennel,meg gondolom a mély van még a 2.-ba de mondjuk ott is jön a magas csak halkabban!ez tuladjonképpen is azért van mert ez legalább egy kevés bass-t ad!majd ha lesz kess lesz komolyabb rendszer is ez nyilvánvaló

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Valaki tud nekem ajánlani vmi olcsó erőssítőt+mélyládát?

Mit kell nézni ha használtba vennék? És melyiket jobb használtba venni, ládát vagy erölködőt?

ajánlom figyelmedbe:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9006145

mennyit szánsz rá?

milyen autóba kéne? javaslom vegyél 4 csatornás erősitőt, és az első hangszórókat is hajtsd erősítőről.

Link to comment
Megosztás:

CsövI! mennyit szánsz rá?

én igazából a használtat hanyagolnám, mert be lehet fürödni vele (vagy pedig megbízható helyről kell venni , ha jól emléxem akkor Gugu cartársnak van eladó cucca a régi kocsijából, érdemes vele egyeztetni)

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=85&st=260

az új meg olyan hogy kell egy összeget meghatározni és abból lehet elindulni.....

Link to comment
Megosztás:

CsövI! mennyit szánsz rá?

én igazából a használtat hanyagolnám, mert be lehet fürödni vele (vagy pedig megbízható helyről kell venni , ha jól emléxem akkor Gugu cartársnak van eladó cucca a régi kocsijából, érdemes vele egyeztetni)

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=85&st=260

az új meg olyan hogy kell egy összeget meghatározni és abból lehet elindulni.....

nem értek egyet. ha megbizható helyről van a használt, akkor miért ne. ez kb olyan, mint hogy használt autót sem szabad venni, csak újat.

40 körül szánok rá, nem akarok én profi cuccot

2 csatornásra gondoltam meg egy sima mélyláda

Somogyinál már van pár ilyen szett, azok valamelyikén gondolkodom

40 az kevés.

egy valamire való láda újonnan 30-40 pénz. erősitőt jót csak 150felett lehet kapni. addig csak kompromisszumokkal. :lol:

SOMOGYIT CSAK A TESTEMEN ÁT. add oda valami alapitványnak a 40ft-ot az többet ér, mert jót teszel. somogyival csak magaddal baszol ki. (nincs smile, muszáj észhez téritenem valahogy mielőtt olyat vennél).

van 1 ismerősöm, akinek van 1 eladó herz erősitője, asszem 4 csatornás. ha érdekel megkérdezem. de 40ből tuti kijön, és megbizható. majd ha gyűlik még cash, akkor veszel hozzá ládát. elkapkodni amúgy sem jó a ládikó vásárlást.sokat ki kell próbálni. hogy őszinte legyek én még jó ládát nem hallottam 100alatt(már minőségre, nem hangnyomásra),de vannak olcsón is egész jók.

ja, kemencé meg többi ilyen szutyok se jó.

Link to comment
Megosztás:

igen, Somogyiról már többen is lebeszéltek

Viszont, az a baj, hogy nem tom mi számít, miért lesz jó egy erőssítő meg egy mélnyomó, tehát tök segg vagyok a hifibe :lol:

vizsont a médiába láttam tök szép plexis ládákat, 20-30 körül

Meg ajánlottak már egy ilyen erőssítőt:

Sony XM-450G 4 csatornás erősítő csak még árat nem tok rá, mert ládával együtt akarja adni. Ládából meg inkább a plexis kéne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem egy olyan kérésem van hogy milyen mp3as audi lejátszót vegyek a kocsimba?? :lol:

Sajna már mindehol járttam de jót eddig még nem igen találtam egy márkát ha mondana vki meg köszöném. er7csy@freemail.hu címre küldjétek

Köszi :lol:

1.2 es opel astra

Link to comment
Megosztás:

igen, Somogyiról már többen is lebeszéltek

Viszont, az a baj, hogy nem tom mi számít, miért lesz jó egy erőssítő meg egy mélnyomó, tehát tök segg vagyok a hifibe :lol:

vizsont a médiába láttam tök szép plexis ládákat, 20-30 körül

Meg ajánlottak már egy ilyen erőssítőt:

Sony XM-450G 4 csatornás erősítő csak még árat nem tok rá, mert ládával együtt akarja adni. Ládából meg inkább a plexis kéne

Szerintem először azt gondolod végig magadban, hogy mire is kéne a cucc.

Ha normális zenét szeretnél hallgatni, akkor nagy valószínűséggel felejtős lesz a plexis mélynyomó és a többi tescos, metros, media marktos okosság. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Andris! nem tudom olvastad-e de leírtam, hogyjó helyről lehet jó használt cuccot venni

a 40 k nem sok, én bizos gyüjtögetnék hozzá, de a SAL ban lehet tudok segíteni..... mit néztél pontosan?

amúgy nagyon nem kell a salt fikázni.. kevesebb pénzbőúl simán kijön, és veri az összes többi mekajudiót (persze csak a vele egy árkategóriában lévőt) sőőt úgy van kitalálva, hogy jobb is náluk.....

rohadjak ketté de nem tudom szerkeszteni ezt a k. hozzászólást.... közben rájötttem :lol:

Link to comment
Megosztás:

értem.. nézz szét a sal oldalán, és írd majd meg mi érdekel....

érdemes több féle cuccot összehasonlítani, bár ebben a kategóriában nincsenek nagy eltérések... szinte csak a márkát kell megfizetni.....

milyen fejegységed van? elöl gyári hangszórók vannak benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem egy olyan kérésem van hogy milyen mp3as audi lejátszót vegyek a kocsimba?? ;)

Sajna már mindehol járttam de jót eddig még nem igen találtam egy márkát ha mondana vki meg köszöném. er7csy@freemail.hu címre küldjétek

Köszi :lol:

1.2 es opel astra

Helló ercsy!

Árat nem írtál, így elég sok a lehetőség! :lol:

Nekem például Pioneer DEH-P6700Mp-m van a Mantában, és semmi gáz nincs vele! :lol:

Ára (ha hiszitek, ha nem) 35.000 Ft!! Ja, és boltban vettem, tehát nem olyan "leesett a kamionról" féle!!

Link to comment
Megosztás:

igen, Somogyiról már többen is lebeszéltek

Viszont, az a baj, hogy nem tom mi számít, miért lesz jó egy erőssítő meg egy mélnyomó, tehát tök segg vagyok a hifibe :lol:

vizsont a médiába láttam tök szép plexis ládákat, 20-30 körül

Meg ajánlottak már egy ilyen erőssítőt:

Sony XM-450G 4 csatornás erősítő csak még árat nem tok rá, mert ládával együtt akarja adni. Ládából meg inkább a plexis kéne

ajajajajjj

itt elvi nemtudások is vannak.

most sietek, de este akkor vések egy hosszút, csak hogy képbe legyél, addig ne vegyél semmi szart! AMIN PLEXI VAN AZ NEM JÓ. a sal + plexi együtt a széttépett bankó kategória.

Link to comment
Megosztás:

Helló ercsy!

Árat nem írtál, így elég sok a lehetőség! :lol:

Nekem például Pioneer DEH-P6700Mp-m van a Mantában, és semmi gáz nincs vele! :lol:

Ára (ha hiszitek, ha nem) 35.000 Ft!! Ja, és boltban vettem, tehát nem olyan "leesett a kamionról" féle!!

köszke. annyit szánok rá amennyi kell csak jó legyen

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.