Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ebből az erősítőből sose jön ki csatornánként 250W....mert ha ez így lenne,akkor senki nem venne 100e ért steget vagy audisont......

És még most is azt mondom hogy nem a több W nyírja ki a szettet,hanem a torz kocka jel,amit hic és johnny leírtak 1 oldallal előbb :blush:

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon értem ezt a hídba kötést

ennél az erősítőnél:http://elektrogoldmix.hu/index.php?lap=93_102_260&param=1&center=uj_termekek&term_id=417

kimenőteljesítmény: 4 x 60 W (4 Ohm)

hídba köthető: 2 x 160 W (4 Ohm)

ezt úgy értik hogyha hídba kötöm hogy a 4 csatornából csak kettő csatornát fogok majd tudni használni ahol az egyik csatornából is 160w és a másik csatornából is 160w jön ki?

vagy úgy kell értelmezni a hídba kötést hogy a 4 csatornából kettőt hídba kötök és akkor 160w x2=320w és emellett még maradna 2 db 60 wattoscsatorna ?

Link to comment
Megosztás:

hát ebből okosabb nem lettem :blush:

557248817_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Blaupunkt - GTA 4 Special 4ch erősítő

Nem egy felső kategória, de tisztességes cucc. Van hozzá elsőszett és lehet hozzá ládikót is kapni nem is drágán!

Lenne egy egységes alap szetted!

73228_arufoto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Blaupunkt GTc 172 hanszóró szett

Rendszer: kétutas komponens

165mm+40mm, komponens szett, 200/50W, 50-22.000 Hz, PP membrán, beépítési mélység 56 mm

Bruttó ár: 11.900 Ft

ITT:

Link to comment
Megosztás:

viszont nekem az astrába nicsen kialakítva hely a visszapilantótükörnél ahova be tudnám tenni a kicsi hangszórókat

Hely van, csak be kell faragni :blush:

Attól még, hogy gyárilag nem volt ott, be lehet szépen rakni. Nézegess vissza itt a topikban, pont van egy magashangszóró beépítés a tükörháromszögbe, tavaly december eleje körül.

Link to comment
Megosztás:

akkor mijet vegyek?

kétutas komponens -t?

Tényleg nem bántás képpen, de azért figyizzél már jobban oda, ha válaszolunk neked erre a sok kérdésre amiket felteszel!!

Rajtam kívűl is jó pár, nálam régebbi és hozzáértőbb hifis is leírta és konkrét típusokkal alátámasztotta, hogy előre normális rendszerbe komponens szettet teszünk. Azért komponenes, mert több összetevőből (komponensből) áll össze az a szett, ami azt a tartományt hivatott lesugározni.

Mélyközép, magas és egy normális hangváltó!

Ettől el lehet térni (lásd az általad felhozott Mac koax. sugárzó) de nem jó irányba, azaz nem az igazi hangzás fog megvalósulni.

Mint ahogy akkor sem, ha hátulra is ilyen karakterisztikájú hangszórókat pakolunk, mivel jókora fázis -hibákat eredményez és szintén csak ront a hangzáson.

Tegnap én egy négycsatornás erősítőt és egy hozzá illeszkedő komponens szettet linkeltem be, csak azért, hogy konkrétumokkal segítsük az elképzeléseid!

De! akkor tiszteld már meg a kedves hozzászólókat azzal, hogy figyelsz arra amiket tanácsolnak, esetleg megfogadod, vagy elgondolkozol rajta, mert a kérdéseidből messze ennek még nyoma sem látszik......:)

Egyébként a te szubjektív döntésed, hogy mit pakolsz az autódba leendő hifid gyanánt, de ha ennyire nem veszed az itt leírtakat akkor ne csodálkozz ha a végén egy teljesen kaotikus csim-bum fog szólni zene helyett..... :blush: :lol:

És akkor jönnek az újabb kérdések, hogy miért is szól ez így....????

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem bántás képpen, de azért figyizzél már jobban oda, ha válaszolunk neked erre a sok kérdésre amiket felteszel!!

Rajtam kívűl is jó pár, nálam régebbi és hozzáértőbb hifis is leírta és konkrét típusokkal alátámasztotta, hogy előre normális rendszerbe komponens szettet teszünk. Azért komponenes, mert több összetevőből (komponensből) áll össze az a szett, ami azt a tartományt hivatott lesugározni.

Mélyközép, magas és egy normális hangváltó!

Ettől el lehet térni (lásd az általad felhozott Mac koax. sugárzó) de nem jó irányba, azaz nem az igazi hangzás fog megvalósulni.

Mint ahogy akkor sem, ha hátulra is ilyen karakterisztikájú hangszórókat pakolunk, mivel jókora fázis -hibákat eredményez és szintén csak ront a hangzáson.

Tegnap én egy négycsatornás erősítőt és egy hozzá illeszkedő komponens szettet linkeltem be, csak azért, hogy konkrétumokkal segítsük az elképzeléseid!

De! akkor tiszteld már meg a kedves hozzászólókat azzal, hogy figyelsz arra amiket tanácsolnak, esetleg megfogadod, vagy elgondolkozol rajta, mert a kérdéseidből messze ennek még nyoma sem látszik......:)

Egyébként a te szubjektív döntésed, hogy mit pakolsz az autódba leendő hifid gyanánt, de ha ennyire nem veszed az itt leírtakat akkor ne csodálkozz ha a végén egy teljesen kaotikus csim-bum fog szólni zene helyett..... :blush: :lol:

És akkor jönnek az újabb kérdések, hogy miért is szól ez így....????

ok bocs majd legközelebb jobban figyelek

Link to comment
Megosztás:

ezen a fejegységen:http://www.paradoxautohifi.hu/fejegyseg/Pioneer-DEH-P40MP.html

úgy van írva hogy 2 pár RCA kimenet van

tehát akkor összesen 4 db RCA van rajta ? így 4 db erősítőt lehet hozzákötni?

igen, 4 mono erősítőt:D

komolyabbra fordítva a szót, ez 2 darab sztereo csatornát jelent, tehát akár 1 darab 4 csatornás erősítő ráköthető, akár 2 darab két csatornás...viszont egy 2csatornás is ráköthető, attól függ,mit akarsz erősíteni...

amúgy egy fontos kérés:

írd le, mégis mit szeretnél elérni mekkora keretből, mik a fontos szempontok, úgy mint:

mélyláda feltétlenül kell?

hátra feltétlenül akarsz 2 hangszórót? (miért??)

az elsőszettet erősítővel akarod hajtani? feltétlenül?

de fontosabb kérdések: ki fogja hallgatni a zenét? milyen zenét fog rajta hallgatni, mármint milyen stílust?

milyen adathordozóról? audio cd, írt cd, mp3, rádió?

mi a célja a beépítésnek? saját örömre vagy haveroknak utcát döngetni?

gondold át normálisan,higgadtan, iratkozz fel mondjuk a surányihifi hírlevelére, ne kérdezz egyszerre túl sokat és figyelj oda, mit mondanak a többiek itt és akkor lehet,hogy nem az lesz,hogy beszédülsz valami kereskedőhöz, aki rádsóz valami gagyi noname sz.rt, és meggyőz,hogy ez tízezer wattos hiper-szuper,ezzel nyerik a versenyeket és most csak neked csak ilyen olcsón....aztán pár ilyen után vagy megpróbálod haveroknak átvágni a vacakkal,ha már rádsózták, vagy simán csak buksz rajta,amikor veszel egy normálisat...

Link to comment
Megosztás:

na akkor sorba válaszolok a kérdésekre :lol:

* mélyládát mindenféleképp szeretnék és már eldöntöttem hogy egy sal 300w os passzív csövet fogok venni és hozzá erősítőt

* hátulra nem fogok hangszórókat venni maradnak azok amik most benne vannak és a fejegységről lesznek hajtva

* az első szettet is erősítővel akarom hajtani de azt nem tudom hogy vegyek e inkább e egy 4 csatornás erősítőt és akkor az tudná hajtani a mélyet is és az első szettet is vagy esetleg inkább 2 darab 2 csatornás erősítőt és akkor az egyik erősítő hajtaná az első szettet a mások erősítő meg a mélyet

* a zenét én és a hawerok fogják hallgatni cd, írt cd, mp3 és usb

* célja a beépítésnek főleg saját örömre

a surányihifire pedig már föliratkoztam és már ki is töltöttem az első tesztlapot :blush:

Link to comment
Megosztás:

Meg jött ma a Hertz szett...gyorsan be is került az autóba...de még csak a csomiba... :blush:

Várom, hogy HIC jelezze, hogy megvannak a kábelek, tipli érte, és Istvánékkal egyik délután egy fűtött garázsban megpróbáljuk beszórni...

HIC! Holnap nem nézel ki Lurdy vagy Campona irányában estefele??? Nálam az erősítő...

No meg még Piiiistával kell összefutnom, hogy hozzám jusson az Sherwood, hozzá meg a lóvé... :lol:

Link to comment
Megosztás:

na akkor sorba válaszolok a kérdésekre :lol:

* mélyládát mindenféleképp szeretnék és már eldöntöttem hogy egy sal 300w os passzív csövet fogok venni és hozzá erősítőt

* hátulra nem fogok hangszórókat venni maradnak azok amik most benne vannak és a fejegységről lesznek hajtva

* az első szettet is erősítővel akarom hajtani de azt nem tudom hogy vegyek e inkább e egy 4 csatornás erősítőt és akkor az tudná hajtani a mélyet is és az első szettet is vagy esetleg inkább 2 darab 2 csatornás erősítőt és akkor az egyik erősítő hajtaná az első szettet a mások erősítő meg a mélyet

* a zenét én és a hawerok fogják hallgatni cd, írt cd, mp3 és usb

* célja a beépítésnek főleg saját örömre

a surányihifire pedig már föliratkoztam és már ki is töltöttem az első tesztlapot :blush:

kezdetnek nem rossz, bár a zenei stílust nem írtad:) ez sem mind1---

2 darab 2 csatornás marha jó dolog, de minek? túl drága és ekkora büdzsénél szerintem kizárt,hogy jó rendszer lesz belőle...

amúgy a mélyláda az,amit hallgatásra kellene a kocsiba próbálni.... a mélycsövek pedig elég szarok szoktak lenni,mind anyag,mind hangzás szempontjából...nem hiába látni ládát a legtöbb helyen.

amúgy milyen kialakítású az autó? mert a mélyláda kiválasztása nagyban függ ettől is... 4 ajtós, 5 ajtós,kombi?

szerintem sokkal többre mennél mondjuk egy használt Magnat sub 300/supreme 3000 hangszóróval egy normál reflex ládában...nekem mind2 van (de nem adom el egyiket sem), és rettentő jó ár/érték arányú hangszórók, szerintem (főleg használtan)

Link to comment
Megosztás:

Meg jött ma a Hertz szett...gyorsan be is került az autóba...de még csak a csomiba... :blush:

Várom, hogy HIC jelezze, hogy megvannak a kábelek, tipli érte, és Istvánékkal egyik délután egy fűtött garázsban megpróbáljuk beszórni...

HIC! Holnap nem nézel ki Lurdy vagy Campona irányában estefele??? Nálam az erősítő...

No meg még Piiiistával kell összefutnom, hogy hozzám jusson az Sherwood, hozzá meg a lóvé... :D

1. Nem megyek most sehová, hétvégén is meló van (fordítás), max. minimum szórakozás fér bele

2. Tápkábel megvan. Azért kéne saru is rá, ezmegaz, van az is, csak túrni kell - ha jössz, kapsz :D

3. Tudtok forrasztani Coupéval? (páka, ón, van? .... kell?)

4. Beépítő keret a hangszóróhoz? (vanazis)

5. Meg amit most elfelejtettem, és majd ott jöttök rá, hogy kell :D :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

1. Nem megyek most sehová, hétvégén is meló van (fordítás), max. minimum szórakozás fér bele

2. Tápkábel megvan. Azért kéne saru is rá, ezmegaz, van az is, csak túrni kell - ha jössz, kapsz :D

3. Tudtok forrasztani Coupéval? (páka, ón, van? .... kell?)

4. Beépítő keret a hangszóróhoz? (vanazis)

5. Meg amit most elfelejtettem, és majd ott jöttök rá, hogy kell :P :blush: :lol:

Építsétek má be minél hamarabb, lejár a garancia...... :) :D

Anti! Zsír a szett....??? Mint a gyári...... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.