Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy mennyire érdemes 20 centis mélynyomóval kezdeni.

Létezik olyan amely kis mérete ellenére is lehet ütős darab, vagy min. 25cm es kell a jó bass reprodukálásához....??

Ez szerintem márka függő.

Egy "Roadstar" vagy "Mikosonic" márkájúból a 30-as is kaka... :lol:

De egy Pioneerból a 20-as is jó lehet, megfelelő ládával. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ez szerintem márka függő.

Egy "Roadstar" vagy "Mikosonic" márkájúból a 30-as is kaka... :lol:

De egy Pioneerból a 20-as is jó lehet, megfelelő ládával. :huh:

jaj bizony, de mncből is van már, ami elég ütős, de rockford vagy drágább magnatok

nekem most a bandpassban a 25ös szól olyat, mint a reflexbena 30as szólt.

Link to comment
Megosztás:

jaj bizony, de mncből is van már, ami elég ütős, de rockford vagy drágább magnatok

nekem most a bandpassban a 25ös szól olyat, mint a reflexbena 30as szólt.

Lényeg, h széles gumiperem legyen rajta. Ebből látszik hogy megfelelő kilengéseket tud produkálni.

Meg legyen rajta nagy mágnes, ami mutatja, h elég erő rejlik a testében! :huh:

És akkor tud így mozogni, mint ez:

http://www.youtube.com/watch?v=aXEHiyXszBc

Ilyen van nekem. De nekem nem mozog így, mert kicsi hozzá az erőlködő! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lényeg, h széles gumiperem legyen rajta. Ebből látszik hogy megfelelő kilengéseket tud produkálni.

Meg legyen rajta nagy mágnes, ami mutatja, h elég erő rejlik a testében! :huh:

És akkor tud így mozogni, mint ez:

http://www.youtube.com/watch?v=aXEHiyXszBc

Ilyen van nekem. De nekem nem mozog így, mert kicsi hozzá az erőlködő! :lol:

szerintem ez egy kicsit már azért túl volt hajtva

de ja az ilyenek már tudnak szólni

de ami nekem van 25ös magnat, fele ennyit se mozog, de mégis elég, legalábbis nekem.

Link to comment
Megosztás:

Lényeg, h széles gumiperem legyen rajta. Ebből látszik hogy megfelelő kilengéseket tud produkálni.

Meg legyen rajta nagy mágnes, ami mutatja, h elég erő rejlik a testében! :huh:

És akkor tud így mozogni, mint ez:

http://www.youtube.com/watch?v=aXEHiyXszBc

Ilyen van nekem. De nekem nem mozog így, mert kicsi hozzá az erőlködő! :lol:

nekem ilyen van .... http://www.youtube.com/watch?v=9Tp5agckal4

no ez mozog rendesen ^_^

az enyem ugyan ez csak szimpla ládába ...

Link to comment
Megosztás:

Ez mind nagyon szép, de engem még mindig a 20cm es szubokról érdekelnének konkrétumok....

Esetleg ha Hic mester is mondana valami okosat..... :huh:

a 20ymesre is ugyan ez igaz

jó vastag gumipereme legyen, és jó nagy mágnese.

de igazából, csak akkor dől el, ha már a kocsiban van és kipróbáltad.

Link to comment
Megosztás:

Audio System Radion zárt láda, de fogok feltenni képeket róla.... :lol:

Hic! STR -ben építkezel? Nagyon jó a "tarantula" első szettje és a Lil erősítői.... :huh:

ezek utan nem is értem miert nem volt idevalo az Mtx 8500 as ami nekem van

10" ban tökéletes lett volna ... az igaz hogy elég huzos az ára ...

viszont 500W Rms ami nem rosz egy 10" hangszorotol

Link to comment
Megosztás:

Audio System Radion zárt láda, de fogok feltenni képeket róla.... B)

Hic! STR -ben építkezel? Nagyon jó a "tarantula" első szettje és a Lil erősítői.... :huh:

- Fej: JVC KD-SHX851 - 5V kimenet, aktív háromutas váltó benne :lol:

- Erősítő: Xetec Gravity 5G-900 (4x100/4ohm + 1x500/2ohm)

- Magas: Coral HE98 (100W RMS selyem magas!!!) - ha befér (98mm), egyébként Carpower DT284

- Mélyközép: talán Audio System EX165 SQ, vagy Emphaser ECP-6, de ez még nincs meg, úgyhogy rugalmas

- Szub: Soundstream Picasso PCW-12

Nem lesz túlbonyolítva.

Szub téma: A vastag perem, nagy mágnes, meg ilyesmi inkább SPL-re számít. SQ szempontjából inkább a feszesség lényeges, és a gyorsaság. Nagy lökettel nagyon nagy power kell, ha gyorsan akarod mozgatni. Sonique se egy SAL végfokkal küldi az MTX-et... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Korrekt a rendszer!

Na és mi a véleményed az AS zárt szubról, hogy megy a Lil Wonder -hez?

Ahhoz megy, de szubnál mindig az a kérdés, hogy megy az autóhoz.... :lol:

Meghallgattad?

Corsába elég kell legyen a 20-as, amúgy, és a kisebb szubok nagyon gyorsak. Azért is jobb 2 db 25-ös, mint egy 38-as... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz megy, de szubnál mindig az a kérdés, hogy megy az autóhoz.... :lol:

Meghallgattad?

Igen és szerintem is Ok! :lol:

Érdekes a dolog, mert úgy gondoltam csak jobb lenne egy reflex, mégis csak ütősebb, persze nem huszas nyomóval amire gondoltam a hely miatt.

De sokkal precizebben muzsikál a zárt, sőt hallottam egy dupla nyomóval szerelt (Massive) zárt ládát 2 Ohm -on hajtva, hááááát az úgy nagyon odab....ott......

Szerintem a zárt is tud igen-igen nagyot szólni.... :lol:

Talán megérdemelne a rendszer egy 20-as tápkábelt, esetleg egy kondit, biztos stabilabb lenne a mélyátvitel.....

Link to comment
Megosztás:

Igen és szerintem is Ok! :lol:

Érdekes a dolog, mert úgy gondoltam csak jobb lenne egy reflex, mégis csak ütősebb, persze nem huszas nyomóval amire gondoltam a hely miatt.

De sokkal precizebben muzsikál a zárt, sőt hallottam egy dupla nyomóval szerelt (Massive) zárt ládát 2 Ohm -on hajtva, hááááát az úgy nagyon odab....ott......

Szerintem a zárt is tud igen-igen nagyot szólni.... :lol:

Talán megérdemelne a rendszer egy 20-as tápkábelt, esetleg egy kondit, biztos stabilabb lenne a mélyátvitel.....

Hehehe.... most adtam el a dupla Massive ládámat a hétvégén. Az már túl nagyot is tud szólni.... a Corsába sok lett volna, pláne, hogy kellett volna hozzá még egy erősítő is (tényleg, az még megvan :lol: )

Tápkábel kellene szerintem a nagyobb, ha behúznál egy 25-öst, nem kellene még kondi sem a Lil'Wondernek. A Globiznál (MNC) olcsó, és debreceniek....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jó a massive sub,pedig ránézésre vicc.Az egész kb 4 kiló,kicsi a mágnese is.....De tényleg nagyot szól,csak nem nálam,és nem a hozzá adott massive P500.1 erősítővel kell hajtani.....

Tábkábel cserét mindenféleképpen meg kell lépni.....Nekem van hátul egy pótakksim kondi helyett,nagyon bevállt így.Bár nekem van hely a csomiban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jó a massive sub,pedig ránézésre vicc.Az egész kb 4 kiló,kicsi a mágnese is.....De tényleg nagyot szól,csak nem nálam,és nem a hozzá adott massive P500.1 erősítővel kell hajtani.....

Tábkábel cserét mindenféleképpen meg kell lépni.....Nekem van hátul egy pótakksim kondi helyett,nagyon bevállt így.Bár nekem van hely a csomiban :lol:

Én már alig várom hogy reflexbe legyen a krypton :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az AS Radion láda nagyon brutál, olyan mély frekvenciákat szólaltat meg amilyeneket nem is hallottam a CD -n.

A Soundstream szépen boldogul vele, kihajtja rendesen és baromi nagyot szól.....

Viszont az első szett idő előtt összecsuklik, nem bír együtt szólni a ládával, azaz sokkal hamarabb vége van és kezd torzulni (Power Bass -alap szettje), de ehhez már tul sok a láda. Valószínűleg csere lesz az AS Radion első szettre.... :lol:

71122343228953_nagyarufoto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én is egy AS mélyközéppel szemezek, mert elérhető áron lenne:

audiosystem_ex165sq.jpg

AS EX165 SQ

De lenne jó áron ez is (30k a pár):

chpw_RM406-1.preview.JPG

u-Dimension RM406

viszont erre azt írják, hogy szubwoofer. Az frankó lenne, hogy le tud menni 30Hz köré is, de lehetséges lenne, hogy nem tud felmenni 2kHz-ig? Ott lenne vágva a magas, és hülyén venné ki magát, ha lyukas maradna a hang. Bár legfeljebb berakok egy 10-es közepet még, csak attól félek, el fogok szállni a fázisproblémákkal..... semmi TS adatot nem találtam hozzá.

Ha nem ezek, akkor még ezek játszanak:

Focal V2 (ez akár szett is)

Emphaser ECP-6 (a legjobb kick)

de még nincs eldöntve semmi sem.

Link to comment
Megosztás:

Én már alig várom hogy reflexbe legyen a krypton :D :D

Ja, tényleg, nem is mondtam, hogy a PCW-12 bekerült a ládádba, úgyhogy most már be is üzemeltem....

Xetec már úton van.... :lol:

Fejegységemmel bonyodalmak vannak, másikat kell venni... :lol:

Mélyközepem nincs még, mindig.... :lol:

Igaz, autóm se.... :P :D :D

(A Van-ben gyári fej van, majd megőrülök... mindegy, szól a rádió.... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Most tervezem a meglévő szubládám lecserélését, úgy h a benne lévő hangszórót egy bandpass ládába szeretném átteni!

Elsőre a hangfaltervező ezt a diagrammot mutatja.

Sztem bíztató:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090910/EQ-DB1...ltoltes.hu_.jpg

Én nem biztos hogy erőltettném a bandpass ládát...Tud jól szólni,de csak egy kicsi frekvencia tartományban....Ráadásul nehéz jó bandpass ládát tervezni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.