Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni! Milyen okból lehet az hogy erősítőre kötött hangszórókból (járó motornál) hallatszik a ford.számmal 1ező "generátorzaj"? fej:JVC, erősítő:Solid Audio 4csat. , mac láda, ( az erősítő jele nem magas jelszintű hanem rendes rca) A végfok rövid,10-es kábellal van a kasznira testelve, a 10-es táp és a remote a bal, rca pedig a jobb küszöb alatt behúzva, sehol nem futnak egymás mellett és nem keresztezik egymást. Az rca autóhifiben vett sima 5m-es.

Mi lehet még a baj? Talán rossz az erősítő? A láda mélyre van állítva így nem annyira hallani, de közeljövőben egy szettet is hajtana akkor pedig iszonyú lesz még az el.ablak (meg minden el kütyü működtetése pl. index) hangja is hallatszik :devlish:. légyszi segítsetek! Amúgy a kocsi egy '95 ös A vectra 1.7td.

köszi

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hy! :lol:

Valakinek van tapasztalata a Macrom márkával kapcsolatban? Kellene nekem egy mélyláda, és most kettőn áll a vásár :lol: . Az olcsóbbik versenyző az egy DLD SO 12 lenne, a drágábbik pedig egy Macrom M3E.10V.

A rendszer ami várja a kiegészítőt az pedig egy Sony CDX-GT610U fejből, egy DLS CA41-es 4 csatis erősítőből és egy DLS PS5, 13cm-es, ajtópanelbe épített szettből áll. A próbáljam be mindkettőt elmélet most nem működik :devlish: . A Macrom "valahogy" minőségibb cuccnak tűnik, de még soha életemben nem hallottam róla ;) . Amúgy zeneileg mindenevő vagyok, jazz, musical, rock, metal, tuc-tuc, filmzene, pop, bla-bla-bla... Tudom, a legrosszabb fajtából való vagyok :lol: . Jah, és sedanba lenne a láda. Ti melyiket választanátok? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hy! :lol:

Valakinek van tapasztalata a Macrom márkával kapcsolatban? Kellene nekem egy mélyláda, és most kettőn áll a vásár :lol: . Az olcsóbbik versenyző az egy DLD SO 12 lenne, a drágábbik pedig egy Macrom M3E.10V.

A rendszer ami várja a kiegészítőt az pedig egy Sony CDX-GT610U fejből, egy DLS CA41-es 4 csatis erősítőből és egy DLS PS5, 13cm-es, ajtópanelbe épített szettből áll. A próbáljam be mindkettőt elmélet most nem működik :devlish: . A Macrom "valahogy" minőségibb cuccnak tűnik, de még soha életemben nem hallottam róla ;) . Amúgy zeneileg mindenevő vagyok, jazz, musical, rock, metal, tuc-tuc, filmzene, pop, bla-bla-bla... Tudom, a legrosszabb fajtából való vagyok :lol: . Jah, és sedanba lenne a láda. Ti melyiket választanátok? :lol:

Storno, végül vettem egy 25-ös zárt Clarion-t... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 300W-os Sal mély ládám és erősítőm hozzá,minden be van kötve,és szól!

Na de van egy olyan gond,hogy amikor leállítom az autót,és kikapcsol az erősítő,

durran egyet a sub! :lol:

Havertól vettem a cuccost,nála nem csinálta mikor kipróbáltuk,ezért gondolom,valamit

félre csesztem :devlish:

Valakinek ötlet?

Link to comment
Megosztás:

HElló mindenki!

Olyan kérdésem lenne hogy Remote szálat az RCA kábel közepén melyik szálra kell kötni a fejegységből kijövők közül?????

előre is köszi a választ!!!!

Hali!

Szerintem nézd meg a fejegység kézikönyvében hátha jelöli melyik a remoot szál,vagy a neten keress rá a rádió tipusára!

Én mondjuk az enyimről nem találtam semmit ,úgy hogy rápróbáltam mindegyikre,és egyszer csak bekapcsolt az erősítőm :devlish:

De ez csak tipp,és egy ötlet!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem nézd meg a fejegység kézikönyvében hátha jelöli melyik a remoot szál,vagy a neten keress rá a rádió tipusára!

Én mondjuk az enyimről nem találtam semmit ,úgy hogy rápróbáltam mindegyikre,és egyszer csak bekapcsolt az erősítőm :devlish:

De ez csak tipp,és egy ötlet!

okés, kösziiii

Link to comment
Megosztás:

HElló mindenki!

Olyan kérdésem lenne hogy Remote szálat az RCA kábel közepén melyik szálra kell kötni a fejegységből kijövők közül?????

előre is köszi a választ!!!!

Hali!

Szerintem nézd meg a fejegység kézikönyvében hátha jelöli melyik a remoot szál,vagy a neten keress rá a rádió tipusára!

Én mondjuk az enyimről nem találtam semmit ,úgy hogy rápróbáltam mindegyikre,és egyszer csak bekapcsolt az erősítőm :devlish:

De ez csak tipp,és egy ötlet!

Ahogy a kollega írta, a kézikönyvben lehet h le van írva. Az a szál, amit az elektromos antenna vezérlésére jelölnek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tervezem egy mélynyomó beépítését amit már kinéztem:

Pioneer TS-WX301

Jellemzők

* 30cm (12") mélynyomó

* Bass-reflex subwoofer

* Frekvencia átvitel: 20 - 400 Hz

* Érzékenység 95 dB

* Max. teljesítmény: 800W

* RMS: 150W

A hozzá való erősítő szempontjából melyik adat a mérvadó: max. teljesítmény vagy az rms?

Csak mert a vélemények igen megoszlanak a mélynyomó-erősítő viszony terén..

Van aki szerint 2:1 más szerint 1:1 van akit meg nem is érdekel... ;) :rolleyes:

Én meg már belezavarodtam... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem egy mélynyomó beépítését amit már kinéztem:

Pioneer TS-WX301

Jellemzők

* 30cm (12") mélynyomó

* Bass-reflex subwoofer

* Frekvencia átvitel: 20 - 400 Hz

* Érzékenység 95 dB

* Max. teljesítmény: 800W

* RMS: 150W

A hozzá való erősítő szempontjából melyik adat a mérvadó: max. teljesítmény vagy az rms?

Csak mert a vélemények igen megoszlanak a mélynyomó-erősítő viszony terén..

Van aki szerint 2:1 más szerint 1:1 van akit meg nem is érdekel... ;) :rolleyes:

Én meg már belezavarodtam... :D

Szerintem az erősítő RMS teljesítménye semmiképpen se lépje túl a hangszóró RMS teljesítményét! Bár én nem vok szakértő.

Lehet hogy Hic kolléga okosabbat tud szólni! UFF! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az erősítő RMS teljesítménye semmiképpen se lépje túl a hangszóró RMS teljesítményét! Bár én nem vok szakértő.

Lehet hogy Hic kolléga okosabbat tud szólni! UFF! :rolleyes:

AHA! ;)

Köszi a gyors választ.. :D

Én meg már tiszta dillemmába voltam hogy egy erőművet kell beépítenem a kocsiba.. hogy ki hajtsa a 800 W-ot..:D

Sajnos ezt nem tanították az isibe.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennek nincs túl nagy jellentősége.....

de szerény véleményem szerint inkább legyen több kraft az erősítőben,mert ha elfogy akkor hamar torzítás lesz belőle,az meg hangszóró károsodáshoz vezethet.

Valaki szerint pont ez miatt ajánlott az 1:1 arány..meg akkor az erősítő sem küzd annyira hogy kihajtsa..elvileg akkor a hangszóró és az erősítő is tovább bírja.

Link to comment
Megosztás:

Valaki szerint pont ez miatt ajánlott az 1:1 arány..meg akkor az erősítő sem küzd annyira hogy kihajtsa..elvileg akkor a hangszóró és az erősítő is tovább bírja.

Én is úgy tudom hogy az a legideálisabb ha az erősítő meg a hangszóró kb egy "súlycsoportú".Én is így párosítottam őket és lekopogjam semmi gond velük sem működés sem hangzás terén.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy az a legideálisabb ha az erősítő meg a hangszóró kb egy "súlycsoportú".Én is így párosítottam őket és lekopogjam semmi gond velük sem működés sem hangzás terén.

Elvileg úgy egy teljesítmény illesztés lesz..ha jól tudom..

Tehát célszerű úgy választanom hogy a mélynyomó és az erősítő névleges teljesítménye megegyezzen.. ;)

Már csak az nem tiszta hogy mi az erősítőknél a névleges teljesítmény? Amit ráírnak nagy betűkkel vagy valami "lábjegyzet" formájában van az is mint a hangszoróknál? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg úgy egy teljesítmény illesztés lesz..ha jól tudom..

Tehát célszerű úgy választanom hogy a mélynyomó és az erősítő névleges teljesítménye megegyezzen.. :D

Már csak az nem tiszta hogy mi az erősítőknél a névleges teljesítmény? Amit ráírnak nagy betűkkel vagy valami "lábjegyzet" formájában van az is mint a hangszoróknál? :rolleyes:

Az adatlapjaikon leírtakra hagyatkozz, ne pedig a csomagolásra...

Az lesz a legtisztább, ha az RMS teljesítmény és a zenei teljesítmény is megegyezik... ;)

Az RMS az amit tartósan le tud adni az erőlködő, valamint amit a hangszóró eltud viselni hosszú távon.

A zenei teljesítmény meg az a maximum, amit egy pillanatig le tud adni az erősítő és amit a hangszóró el tud viselni egy rövid ideig.

Érthető amit leírtam, vagy csak nekem tűnik annak? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Érthető :rolleyes:

Nekem a hangszóró bír többet mind az erősítő és inkább így jó, az 1:1 sem jó az meg pláne ha többet tud az erősítő mint a hangszóró.

erősítő + mélynyomó Az erősítőre csak a mély van rákötve hídban ami ha jól számolom 120W-ot jelent a hangszórónak (hídba ugye ha jól tudom csak 2 csatornát lehet kötni, 4-et nem lehet összevonni).

A hangszórónál pedig ugye rá van írva, hogy 1000 WATTS... igen de ez a max amit 1-1 pillanatra el tud viselni de 250W az RMS amit folyamatosan tud ;)

Link to comment
Megosztás:

Aham. Na akkor passz :rolleyes:

A lényeg nekem is az, hogy szól, nem torzít olyan minden mint újkorában ;) Napi két óra ugyan mostanában nincs meg de volt már olyan nap amikor 13 órát ment egyhuzamban közben teleportáltam nyugat felé meg olyan is, hogy 8 órát szólt szerelgetés közben utána meg lekapcsolt az erősítő mert kicsi volt a feszültség az akkuban... haver+bikakábel kellett a végén :D

Egyébként sok watt ide-oda nekem nincs bika rendszer az autóban mégsem a hangtechnika miatt nem szól maxon hanem olyankor már rezonálnak egyes alkatrészek pláne ha a mély van odatekerve egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor szoktam mondani,hogy a jóbol is meg árt a sok :rolleyes:

Basszusból soha nem elég ;) "No bass,no fun" :D Én is csak háromnegyed hangerőt tudok használni,mert a mélynyomók még bírnák,de az első szettek már torzítanak.Plusz az egész autó rezonál,úgyhogy nagyon hamarosan jön a bitulapozás.Lehet hogy kicsit sok az 1500Watt RMS. :D

Link to comment
Megosztás:

Basszusból soha nem elég ;) "No bass,no fun" :D Én is csak háromnegyed hangerőt tudok használni,mert a mélynyomók még bírnák,de az első szettek már torzítanak.Plusz az egész autó rezonál,úgyhogy nagyon hamarosan jön a bitulapozás.Lehet hogy kicsit sok az 1500Watt RMS. :D

bazz...

nálam még a 120 W környéke is sok a kocsinak... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.