Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

a flat nem a teljeshangszín, hanem az pont a szettnek való lenne.

"Front Crossover-Filter Selector

• LP: Select for subwoofer(s).

• FLAT: Select for full-range speakers when

no subwoofer will be used in the system.

• HP: Select for midrange speakers or

full-range speakers when a subwoofer is

used in the system."

HP a nyerő jelen esetben :o

Állítgattam már sokat de még a mély hang vágásával kicsit játszani kell csak ugye más ha rádiót hallgatok és 2 mp3 sem egyforma.... így kb minden számhoz lehetne állítani külön-külön de van pár szám eltérő műfajban azokhoz beállítom úgy, hogy mind aránylag jó legyen és az lesz a nyerő beállítás.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Joestét.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy vettem egy szetet, amiben van 4 közép, és két magas és két hangváltó.

Ugye alap,hogy két közép megy a polcra, mert F astrába nem fér csak kettő.

Nos a hangváltót hol helyezzem el?

Két tervem van, egyik az hogy a műszerfal tetejére tenném a magasakat, és a közepeket az ajtóba. Ekkor a hangváltó értelem szerűen ajtón kívül lesz.

Másik tervem az hogy belevágom a magasat a tükör 3szögébe, ekkor már kérdéses hol legyen a hangváltó...

Igazábol a kédésem az hogy a hangváltót mennyire lehet távol helyezni a hangszóróktol?

Link to comment
Megosztás:

Joestét.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy vettem egy szetet, amiben van 4 közép, és két magas és két hangváltó.

Ugye alap,hogy két közép megy a polcra, mert F astrába nem fér csak kettő.

Nos a hangváltót hol helyezzem el?

Két tervem van, egyik az hogy a műszerfal tetejére tenném a magasakat, és a közepeket az ajtóba. Ekkor a hangváltó értelem szerűen ajtón kívül lesz.

Másik tervem az hogy belevágom a magasat a tükör 3szögébe, ekkor már kérdéses hol legyen a hangváltó...

Igazábol a kédésem az hogy a hangváltót mennyire lehet távol helyezni a hangszóróktol?

Megfelelő vezetékekkel akár 1 méterre is lehet.

Ja és az F Astrában 4 közép és 2 magas van... :o

Link to comment
Megosztás:

Megfelelő vezetékekkel akár 1 méterre is lehet.

Ja és az F Astrában 4 közép és 2 magas van... :)

Köszi :o

Jó de caravanbaa hátsó kettőt kiváltom két másikkal, ami nagyobb és nem is ottlesz, így akét 16os megmarad a 4ből.

Pontosabban két mélyközép, két magas és két szélessávú. :D

A gyári hangszórókra ez egy picit lehet tulzás, és nekem csak a két szélessávú van az ajtóban elől :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Akkor jó lesz nekem is ott a NEGATÍV TÁP kábel :lol: :lol:

kössz a mergerősítést am :excl:

Nekem is ott van.

Ja és a javaslatom az, hogy alá-felé egy-egy rugós alátétet tegyél, mert ha fellazul, akkor el fog hallgatni...

Én így jártam, és azt hittem rossz az erőlködő...de csak fellazult... :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem is ott van.

Ja és a javaslatom az, hogy alá-felé egy-egy rugós alátétet tegyél, mert ha fellazul, akkor el fog hallgatni...

Én így jártam, és azt hittem rossz az erőlködő...de csak fellazult... :excl:

Egyelőre ezt nem tettem meg, de első ilyen esetnél ezt fogom megnézni, és pótlom :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
3 márkán gondolkozok, csak nem tudom eldönteni melyik lenne a tökéletes választás.

1 szett 3utas szett a kalaptartóba, 1 szett kétutas szett az ajtókba csipogóval és hangátváltókkal, erősitő és mélyláda

Ez a 3 márka:

-Kicx

-Kicker

-Mac Audio

Sztetek??? következő hozzászólásomba megmutatom miket néztem ki, csak most megyek dolgozni lassan, és nem tudom addigra összegyüjteni :/

Nemtudom beszerelted e mar :lol: de en is most szeretnek kicsit jobb hangot belevinni a dolgokba :lol:

itt vannak kickx cuccok, amik ugye hatra a 13cm.es reszre gyari helyre bemennek.

Illetve mint melyhangfanatikus ezen a csomagon elgondolkoztam szinten gyari helyre bemenne... somogyi eleg jo cuccokat csinal viszonylag elerheto aron csak ehhez ugye ott az erolkodo, amit fogalmam sincs hova tudnek betenni az amugy sem nagy csomagtartobol nem nagyon vennek el helyet...

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom beszerelted e mar :lol: de en is most szeretnek kicsit jobb hangot belevinni a dolgokba :lol:

itt vannak kickx cuccok, amik ugye hatra a 13cm.es reszre gyari helyre bemennek.

Illetve mint melyhangfanatikus ezen a csomagon elgondolkoztam szinten gyari helyre bemenne... somogyi eleg jo cuccokat csinal viszonylag elerheto aron csak ehhez ugye ott az erolkodo, amit fogalmam sincs hova tudnek betenni az amugy sem nagy csomagtartobol nem nagyon vennek el helyet...

Nem nem, tavasszra tervezem, autóm kasztniját raktam rendbe.

Azóta utána néztem rendesen. Kicx a nyerő választás plusz DLD.

Holnap ráérek és mutatom mire gondoltam

Szerk: Salt ne hogy vegyél. kis plusz pénzért már kickert meg mac audiot kapsz. Osztálytársamnak ez a SAL van és egyáltalán nem szól jól, de te döntesz :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nem, tavasszra tervezem, autóm kasztniját raktam rendbe.

Azóta utána néztem rendesen. Kicx a nyerő választás plusz DLD.

Holnap ráérek és mutatom mire gondoltam

Szerk: Salt ne hogy vegyél. kis plusz pénzért már kickert meg mac audiot kapsz. Osztálytársamnak ez a SAL van és egyáltalán nem szól jól, de te döntesz :lol:

Megmondom oszinten azert tetszett meg mert melynyomo nelkul lehet elerni jo melyhangteljesitmenyt ami nekem fontos lenne mert mindezt raadasul ha jol tudom akkor a 13 cm-es atmero miatt gyari helyre siman beteheto... de oszalytarsadnak milyen negativ tapasztalata van ??

Link to comment
Megosztás:

Megmondom oszinten azert tetszett meg mert melynyomo nelkul lehet elerni jo melyhangteljesitmenyt ami nekem fontos lenne mert mindezt raadasul ha jol tudom akkor a 13 cm-es atmero miatt gyari helyre siman beteheto... de oszalytarsadnak milyen negativ tapasztalata van ??

Hát jó mélyet biztos nem. Egyáltalán nem remegteti be a kocsit, meg nem lüktet. Neki jó tapasztalata van, annyi pénzért jobbat nem is tudott volna venni, de én mint külsös hallom hogy egy kalap sz*ar

Link to comment
Megosztás:

Segítséget és véleményt kérnék!

Szeretnék valami szolidabb ablakkiverős technikát

Van most egy mnc ethernál fejesen (sokan csili vili csicsa mehet a kukáva kategóriának tartják)

és egy dragster komponens szettem elől a gyári hangoskodók hátul.

van erre a cuccokra +50.000-em ennyit szánok rá

köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem érzel ellentmondásokat a mondatban? :D :) :lol:

Tudom:D Gondoltam igy majd kapok segítséget

Havernak mutattam a technikát. Mondta nézzem már meg mit vaterázott ösze pár forintból :lol: Hát a fejegységem árából hozott ki olyat, hogy a mondeoba az ablakon ment a kavicsfelverődésnek a helye.

Valami olyat szeretnék ami szól rendesen nem egy high end de megfizethető.

Link to comment
Megosztás:

Tudom:D Gondoltam igy majd kapok segítséget

Havernak mutattam a technikát. Mondta nézzem már meg mit vaterázott ösze pár forintból :lol: Hát a fejegységem árából hozott ki olyat, hogy a mondeoba az ablakon ment a kavicsfelverődésnek a helye.

Valami olyat szeretnék ami szól rendesen nem egy high end de megfizethető.

Ahhoz hogy valami hangosan szóljon nem kell sok pénz :lol: :)

Kell egy reflex láda,és erősítő.

Link to comment
Megosztás:

ajánlat? kábelekkel eggyüt úgy hogy kéne magas mellé max 50.000et szánok vagy kevesebbet.

Az én ládámhoz 3000-ért vettem a hangszórót(Earthquake DB12), 7000-ért az erőlködőt(Daewoo DB23) és a hangszóróhoz programmal megterveztem a ládát és otthon megcsináltuk.

Szól hangosan és szép tisztán. De túllőttem a célon, mert kb 2 hónapja zúg a bal fülem és a magas hangokat nem teljesen hallja...

Szóval a rendszer elég hangoska lett...

De ez nagyon szubjektív, hogy kinek mi szól jól...

Ui.: Amikor apámékat megelőztem, behallatszott hozzájuk a dübörgés. Pedig mindkét autónál fel volt húzva az ablak...

Szerk: Elírtam az erőlködőt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az én ládámhoz 3000-ért vettem a hangszórót(Earthquake DB12), 7000-ért az erőlködőt(Daewoo DB12) és a hangszóróhoz programmal megterveztem a ládát és otthon megcsináltuk.

Szól hangosan és szép tisztán. De túllőttem a célon, mert kb 2 hónapja zúg a bal fülem és a magas hangokat nem teljesen hallja...

Szóval a rendszer elég hangoska lett...

De ez nagyon szubjektív, hogy kinek mi szól jól...

Ui.: Amikor apámékat megelőztem, behallatszott hozzájuk a dübörgés. Pedig mindkét autónál fel volt húzva az ablak...

Eartquake hangszorót 3e Ftért :| hol kukáztad :lol:??? Vaterán pont ládába van egy 13e ftért

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hang..._189197406.html

erősitőt meg nézzél hozzá , hogy rms-be maximum 200w legyen, plusz egy jó kábelszett 5e ft és kész. Vagy veszel 4 csatornás erősitőt és az első szettet is megtudod hajtani.

Kalaptartóba ne vegyél 3utasat, mert a méllyel összefog zavarodni és az úgy nem jó. Sztem 50e ne dobj ki rá, 30ból kijösz simán :lol:

Link to comment
Megosztás:

udv.

3 ajtos f astraba hatso ules alatt mennyi hely van ? elferne egy erosito? Vagy ki hova tette a csomagtarton kivul mert onnan nem veszek el egy centit se!

A hátsó ülés alatt semmi hely nincs.Esetleg az első ülés alá lehetne tenni,de szerintem ott is elég kicsi a hely.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.