Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Sajnos erre a hibára látatlanban elég nehéz bármit is mondani.Az biztos hogy nem kell a hátsó hangszóró,csak az első és a mélyláda...Így elég a 2pár RCA.Még azt lehetne kipróbálni,hogy megcseréled az erősítőt,hátha azzal van a gond.

A remote szálat honnan vetted az erősítőhöz?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sajnos erre a hibára látatlanban elég nehéz bármit is mondani.Az biztos hogy nem kell a hátsó hangszóró,csak az első és a mélyláda...Így elég a 2pár RCA.Még azt lehetne kipróbálni,hogy megcseréled az erősítőt,hátha azzal van a gond.

A remote szálat honnan vetted az erősítőhöz?

Eleinte úgy volt, hogy nem volt hátul hangszóró de nekem így 100x jobban tetszik úgy is csak a magasak szólnak belőle és tetszik, hogy hátulról is hallom szóval az marad, amúgy meg ha az első hangszórók HPFre vannak kapcsolva a hátsó 2 ovál is HPFre van kapcsolva és a mélyláda van LPFbe nem hiszem, hogy olyan nagyon nagy baj hogy hátul is van ovál lehet, hogy a nagy autóhifisek szerint hülyeség de én kipróbáltam és így jobban tetszik a moziba is van hátul hangszóró otthon az 5.1nél is és még rengeteg millió helyen, szóval nem hiszem, hogy ez akkora nagy hiba. Hát nem tudom mi a baj szóval igen az erősítő csere lesz, a remote szál az a fejegységről jön van rajta 1 anya saru tettem 1 apa sarut az 1ik RCA kábelen va remote száll végig vezettem hátra a másik RCA remote szállkát nem kötöttem be a másik erősítőre meg 1 sima kábellel átvezetem ami úgy néz ki mint a remote szálak boltba vettem a 4 csatornás erősítőről a 2 csatornás erősítőre a remote szálat ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Eleinte úgy volt, hogy nem volt hátul hangszóró de nekem így 100x jobban tetszik úgy is csak a magasak szólnak belőle és tetszik, hogy hátulról is hallom szóval az marad, igen az erősítő csere lesz, a remote szál az a fejegységről jön van rajta 1 saru tettem 1 apa sarut az 1ik RCAn vam remote száll megy végig hátra a másik RCA remote szállkát nem kötöttem bem amásik erősítőre meg 1 sima kábellel átvezetem a 4 csatornás erősítőről a 2 csatornás erősítőre a remote szálat ennyi.

Lehet az a baj,hogy a fejegységből vitted hátra a remote szálat. Próbáld meg a gyári kábelkötegből hátra vinni(pontosan meg nem mondom melyik az,arra emlékszem hogy van benne kék szín)de ha rákeresel ebben a topicban valaki már biztos leírta..... Ettől megszűnhet a hiba :D :lol: Nem T elennél az eéső,akinél ettől elmúlt,de azt hiszem ebben a topicban is beszéltünk már erről.....

Sose fogom megérteni,miért erőlteti mindenki a hátsó hangszórót is..... :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet az a baj,hogy a fejegységből vitted hátra a remote szálat. Próbáld meg a gyári kábelkötegből hátra vinni(pontosan meg nem mondom melyik az,arra emlékszem hogy van benne kék szín)de ha rákeresel ebben a topicban valaki már biztos leírta..... Ettől megszűnhet a hiba :D :lol: Nem T elennél az eéső,akinél ettől elmúlt,de azt hiszem ebben a topicban is beszéltünk már erről.....

Sose fogom megérteni,miért erőlteti mindenki a hátsó hangszórót is..... :D

Te próbáltad már hátsó hangszórókkal? Amúgy sokfélék az emberek mindenkinek más tetszik unalmas lenne ha mindenkinek ugyan az tetszene és mindenki ugyan olyan cucca lenne! Köszönöm szépen a tippet vissza olvasok és kifogom próbálni akksiról hozok 1 szálat az jó 12V? Ideiglenesen csak megnézni ezt? Köszönöm még1x

Link to comment
Megosztás:

Te próbáltad már hátsó hangszórókkal? Amúgy sokfélék az emberek mindenkinek más tetszik unalmas lenne ha mindenkinek ugyan az tetszene és mindenki ugyan olyan cucca lenne! Köszönöm szépen a tippet vissza olvasok és kifogom próbálni akksiról hozok 1 szálat az jó 12V? Ideiglenesen csak megnézni ezt? Köszönöm még1x

Igen próbáltam....Szerintem az a jó ha minden a műszerfalról szól és nem össze vissza :D Nekem a mély sem a csomagtartóból szól,mert ha onnan szólna akkor semmit nem érne az egész.

Kipróbálásra jó ha az aksitól viszel egy szálat.

Link to comment
Megosztás:

Igen próbáltam....Szerintem az a jó ha minden a műszerfalról szól és nem össze vissza :D Nekem a mély sem a csomagtartóból szól,mert ha onnan szólna akkor semmit nem érne az egész.

Kipróbálásra jó ha az aksitól viszel egy szálat.

Hát ha a kombi a verdád akkor onnan hátulról elég gáz lenne a mély igen, de a kis corsába jó onnan de már gondoltam hogy kivágok a kalaptartó 1 nagy lyukat bár akkor már leszakítani a fejemet a mély :lol: azért ez a 1202D JBL a neve asszem elég szépen szól pedig ezek a MAC audio erősítők nem világ szenzációk. De a hangszórókkal is megvagyok elégedve!

Link to comment
Megosztás:

Hát ha a kombi a verdád akkor onnan hátulról elég gáz lenne a mély igen, de a kis corsába jó onnan de már gondoltam hogy kivágok a kalaptartó 1 nagy lyukat bár akkor már leszakítani a fejemet a mély :D azért ez a 1202D JBL a neve asszem elég szépen szól pedig ezek a MAC audio erősítők nem világ szenzációk. De a hangszórókkal is megvagyok elégedve!

Hidd el hogy sehonnan nem jó,van egy ford focusom is,annak is van a hátsó ajtajában,de nem jó.... :lol: ;) Minden elölről szóljon,és ne hátulról :) :D

Kikerestem helyetted.A kék fehér kábel kell neked.....

Link to comment
Megosztás:

Hát ha a kombi a verdád akkor onnan hátulról elég gáz lenne a mély igen, de a kis corsába jó onnan de már gondoltam hogy kivágok a kalaptartó 1 nagy lyukat bár akkor már leszakítani a fejemet a mély :D azért ez a 1202D JBL a neve asszem elég szépen szól pedig ezek a MAC audio erősítők nem világ szenzációk. De a hangszórókkal is megvagyok elégedve!

Nem sokat tompít a kalaptartó :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem sokat tompít a kalaptartó :D :D

Köszi, hogy kikerested elsőre megnézem hogy viszek hátra az aksi Pozitíváról delejt 1 kábellel és beindítom a verdát és ha nincs hang akkor ezt még meghálálom valahogy, bár meg kéne néznem azt is, hogy a zsír új RCA kábel 4x árnyékoltnak a remote szálát kötöm be hátha az jobb, hihetetlen számomra, hogy egy Remote száll miatt lehet ilyen para bár simán elhiszem. Köszi ezekre majd rálesek. És ha esetleg a gyári kék-fehér ami a kábelkötegbe abba kötöm bele mert ez lesz a hiba akkor honnan tudja mikor kell kapcsolnia? :lol: Mert én a fejegységet is úgy kötöttem be hogy kulcs nélkül is szól nem értem ha abba belekötöm akkor, hogy tud kapcsolni? Az is baj lehet ha az erősítők a hátsótámlára vannak csavarva az meg fém? üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy kikerested elsőre megnézem hogy viszek hátra az aksi Pozitíváról delejt 1 kábellel és beindítom a verdát és ha nincs hang akkor ezt még meghálálom valahogy, bár meg kéne néznem azt is, hogy a zsír új RCA kábel 4x árnyékoltnak a remote szálát kötöm be hátha az jobb, hihetetlen számomra, hogy egy Remote száll miatt lehet ilyen para bár simán elhiszem. Köszi ezekre majd rálesek. És ha esetleg a gyári kék-fehér ami a kábelkötegbe abba kötöm bele mert ez lesz a hiba akkor honnan tudja mikor kell kapcsolnia? :D Mert én a fejegységet is úgy kötöttem be hogy kulcs nélkül is szól nem értem ha abba belekötöm akkor, hogy tud kapcsolni? Az is baj lehet ha az erősítők a hátsótámlára vannak csavarva az meg fém? üdv

Volt már ilyen probléma is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy kikerested elsőre megnézem hogy viszek hátra az aksi Pozitíváról delejt 1 kábellel és beindítom a verdát és ha nincs hang akkor ezt még meghálálom valahogy, bár meg kéne néznem azt is, hogy a zsír új RCA kábel 4x árnyékoltnak a remote szálát kötöm be hátha az jobb, hihetetlen számomra, hogy egy Remote száll miatt lehet ilyen para bár simán elhiszem. Köszi ezekre majd rálesek. És ha esetleg a gyári kék-fehér ami a kábelkötegbe abba kötöm bele mert ez lesz a hiba akkor honnan tudja mikor kell kapcsolnia? :lol: Mert én a fejegységet is úgy kötöttem be hogy kulcs nélkül is szól nem értem ha abba belekötöm akkor, hogy tud kapcsolni? Az is baj lehet ha az erősítők a hátsótámlára vannak csavarva az meg fém? üdv

A kék fehér vezeték,azt hiszem hogy az elektromos antenna vezetéke lenne,tehát ha bekapcsolod a fejegységet,akkor kinyomná az antennát.Tehát kapcsolja az erosítőt :D Először vigyél az aksitól egy vezetéket,az a legegyszerűbb,ha úgy jó akkor ráérsz a többin agyalni :)

Szinte mindenkinek ott van,ha minden rendben van akkor kicsi az esélye hogy hiba lenne a háttámla :D

Még érdemes megnézni,hogy az RCA és a táp nem kersztezi egymást valahol,bár nekem olyan összevisszaság van a csomiban,és semmi bajom nincs ;)

Link to comment
Megosztás:

A kék fehér vezeték,azt hiszem hogy az elektromos antenna vezetéke lenne,tehát ha bekapcsolod a fejegységet,akkor kinyomná az antennát.Tehát kapcsolja az erosítőt :lol: Először vigyél az aksitól egy vezetéket,az a legegyszerűbb,ha úgy jó akkor ráérsz a többin agyalni :D

Szinte mindenkinek ott van,ha minden rendben van akkor kicsi az esélye hogy hiba lenne a háttámla :D

Még érdemes megnézni,hogy az RCA és a táp nem kersztezi egymást valahol,bár nekem olyan összevisszaság van a csomiban,és semmi bajom nincs :)

Ja már értem, kicsit sufni tuning megoldás de jó 5let ;) amúgy ezt hol találtam az ISO kábel előtti? Hát ezt az RCA táp párost már elszeparáltam egymástól elég rég :D A tápkábel jobb oldalon jön be, a 2 pár RCA a bal oldalon megy végig hátul meg nem érnek egymáshoz sehol, az is baj lehet ha a jobb oldalon a tápkábel melett megy vissza az első hangszóró kábel? Bal oldalon meg az RCA-k mellett megy vissza a hangszóró kábel? Ja igen és még jobb bal oldalon fut az m3mas tükör index kábelei mert lusta voltam és kidobtam a vonóhorgot úgy se fogok soha vontatni semmit rozsdás is volt és dolgozó lány csúnya is nem tetszik nem érdekel, hogy védi a kocsit mert nem minden esetbe védi és onnan kötöttem le az indexeknek a delejt és előre vittem hangszóró kábelen :D:D:D Bár nem hiszem, hogy ezek befolyásolnának e bármit is. Majd nyáron megcsinálom akkor azt hogy középen a 2 pár RCA, jobb oldalon a tápkábel és bal oldalon a hangszóró kábelek fognak futni bár nem hiszem, hogy annyira nagy befolyásoló tényező lenne ez. Köszi próbálkozok ha valaki van valami 5lete még írja meg PLS mert mindent kipróbálok egyszer csak kiderül mi lehet a baj, de hogy előtte 1 PÁR rcaval a sony fejegységgel és az RCA átalakító kis dobozzal semmi baja nem volt, a fejegységbe tudom, hogy nincs kimenve bizti mert már halottam, milyen amikor kivan menve és ez nem olyan hang. Ez valami alattomos testelési hiba vagy zaj vagy nem is tudom én mi lehet

Link to comment
Megosztás:

Ja már értem, kicsit sufni tuning megoldás de jó 5let :D amúgy ezt hol találtam az ISO kábel előtti? Hát ezt az RCA táp párost már elszeparáltam egymástól elég rég :lol: A tápkábel jobb oldalon jön be, a 2 pár RCA a bal oldalon megy végig hátul meg nem érnek egymáshoz sehol, az is baj lehet ha a jobb oldalon a tápkábel melett megy vissza az első hangszóró kábel? Bal oldalon meg az RCA-k mellett megy vissza a hangszóró kábel? Ja igen és még jobb bal oldalon fut az m3mas tükör index kábelei mert lusta voltam és kidobtam a vonóhorgot úgy se fogok soha vontatni semmit rozsdás is volt és dolgozó lány csúnya is nem tetszik nem érdekel, hogy védi a kocsit mert nem minden esetbe védi és onnan kötöttem le az indexeknek a delejt és előre vittem hangszóró kábelen :D:D:D Bár nem hiszem, hogy ezek befolyásolnának e bármit is. Majd nyáron megcsinálom akkor azt hogy középen a 2 pár RCA, jobb oldalon a tápkábel és bal oldalon a hangszóró kábelek fognak futni bár nem hiszem, hogy annyira nagy befolyásoló tényező lenne ez. Köszi próbálkozok ha valaki van valami 5lete még írja meg PLS mert mindent kipróbálok egyszer csak kiderül mi lehet a baj, de hogy előtte 1 PÁR rcaval a sony fejegységgel és az RCA átalakító kis dobozzal semmi baja nem volt, a fejegységbe tudom, hogy nincs kimenve bizti mert már halottam, milyen amikor kivan menve és ez nem olyan hang. Ez valami alattomos testelési hiba vagy zaj vagy nem is tudom én mi lehet

Az ISO csati elött van.Szét kell vágni,és hozzá kötni a hátra menő remote szálat.

Nekem is elég sok kábel megy még az RCA mellett a hangszóró is,és semmi bajom vele,felesleges középen elvinni.Az a baj ezzel a hibával,hogy rengeteg dolog miatt lehet ez,és látatlanban elég nehéz rájönni.Én is szívtam emiatt,de eladtam az erősítőt,és azóta semmi bajom nincs :)

Ja és Én is télen szívtam végig az egészet,de jó lett.Azóta hozzá se kellett nyúlni ;)

Link to comment
Megosztás:

Az ISO csati elött van.Szét kell vágni,és hozzá kötni a hátra menő remote szálat.

Nekem is elég sok kábel megy még az RCA mellett a hangszóró is,és semmi bajom vele,felesleges középen elvinni.Az a baj ezzel a hibával,hogy rengeteg dolog miatt lehet ez,és látatlanban elég nehéz rájönni.Én is szívtam emiatt,de eladtam az erősítőt,és azóta semmi bajom nincs :D

Ja és Én is télen szívtam végig az egészet,de jó lett.Azóta hozzá se kellett nyúlni :lol:

Hát szerintem se kéne lebontani a fél kocsit mert az megalománia meg azért elég jó minőségű kábelek vannak nem a legolcsóbb gagyi, akkor ennyi erővel a kocsiban a levegőbe vezessük a kábel mert ott nincs körülötte másik kábel max a hátsó utasoknak levágja a fejét :DDDDDD azért egy 3-4x árnyékolt kábel legyen már jó és ne kelljen már külön ide oda vezetni tenni, meg az is hogy mert rá van csavarozva a háttámlára hát már vagy 300 kocsiba láttam így hogy fém volt még se volt baja meg az előző fejegységemmel és 1 pár RCAval és az RCA átalakítóval semmi ilyen gondom nem volt nagyon érdekes simán elképzelem, hogy sajnos a remote is bekavarhat de ez kifog derülne el kell mennem bringaboltba venni 2 küllőt hogy kiszedjem a fejegységet mert a kiszedőm volt valahol de persze, hogy azóta se találom ezt a leleményes kiszedést is itt találtam :D jót nevettem de jó 5let :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Sporik!

Azért azt el kell mondanom,egyszer én is benyaltam ezt a történetet a búgással és semmi más baj nem volt ,csak az hogy túl hosszú volt az RCA vezetékem

és szakszerűen szépen feltekertem karikára és kötegelővel összekötöttem.Szépen csináltam egy kis földhurkot! Aztán szétszedés ,csak úgy elvittem amerre elfért ,semmi összetekerés és a búgás MEGSZÜNT!

Gondoltam megosztom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Sporik!

Azért azt el kell mondanom,egyszer én is benyaltam ezt a történetet a búgással és semmi más baj nem volt ,csak az hogy túl hosszú volt az RCA vezetékem

és szakszerűen szépen feltekertem karikára és kötegelővel összekötöttem.Szépen csináltam egy kis földhurkot! Aztán szétszedés ,csak úgy elvittem amerre elfért ,semmi összetekerés és a búgás MEGSZÜNT!

Gondoltam megosztom.

Nekem is hosszú a kábel de nincs feltekerve majd megigazgatom köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Ja már értem, kicsit sufni tuning megoldás de jó 5let :D amúgy ezt hol találtam az ISO kábel előtti? Hát ezt az RCA táp párost már elszeparáltam egymástól elég rég :lol: A tápkábel jobb oldalon jön be, a 2 pár RCA a bal oldalon megy végig hátul meg nem érnek egymáshoz sehol, az is baj lehet ha a jobb oldalon a tápkábel melett megy vissza az első hangszóró kábel? Bal oldalon meg az RCA-k mellett megy vissza a hangszóró kábel? Ja igen és még jobb bal oldalon fut az m3mas tükör index kábelei mert lusta voltam és kidobtam a vonóhorgot úgy se fogok soha vontatni semmit rozsdás is volt és dolgozó lány csúnya is nem tetszik nem érdekel, hogy védi a kocsit mert nem minden esetbe védi és onnan kötöttem le az indexeknek a delejt és előre vittem hangszóró kábelen :D:D:D Bár nem hiszem, hogy ezek befolyásolnának e bármit is. Majd nyáron megcsinálom akkor azt hogy középen a 2 pár RCA, jobb oldalon a tápkábel és bal oldalon a hangszóró kábelek fognak futni bár nem hiszem, hogy annyira nagy befolyásoló tényező lenne ez. Köszi próbálkozok ha valaki van valami 5lete még írja meg PLS mert mindent kipróbálok egyszer csak kiderül mi lehet a baj, de hogy előtte 1 PÁR rcaval a sony fejegységgel és az RCA átalakító kis dobozzal semmi baja nem volt, a fejegységbe tudom, hogy nincs kimenve bizti mert már halottam, milyen amikor kivan menve és ez nem olyan hang. Ez valami alattomos testelési hiba vagy zaj vagy nem is tudom én mi lehet

A másik kocsimnál az antenna vezeték árnyékolása volt a gond /kontakthiba / és így a fejegység nem volt le testelve.Szintén halk turbóhangot produkált.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is volt olyan bugó problémám. Az RCA-t gégecsőbe vittem az erősitőkig,/nem a tápkábel mellett/, valamit gyengült a bugás. A Remote szálat is külön vezettem el, igy már az sem lehetett,de még mindig hallottam egy kis búgást,és kértem telefonos segitséget. Megtaláltuk a hibát. A /kis/ erősitőm /KICKER/a PÁRA hatására valahol valami zárlatot okoz,és ez szórakozott velem. Karcsi bátyám visszahozta az erőlködőt,és lám....tökéletesen tisztán ordit a Linkin Park 145 dB-n.

Remélem tudtam valamit segiteni.

ui.: előre "sikitó" szett...hátra "vesezörgető" :D

Jah, és előtte csiszolj rendesen, ugy fogj testet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is volt olyan bugó problémám. Az RCA-t gégecsőbe vittem az erősitőkig,/nem a tápkábel mellett/, valamit gyengült a bugás. A Remote szálat is külön vezettem el, igy már az sem lehetett,de még mindig hallottam egy kis búgást,és kértem telefonos segitséget. Megtaláltuk a hibát. A /kis/ erősitőm /KICKER/a PÁRA hatására valahol valami zárlatot okoz,és ez szórakozott velem. Karcsi bátyám visszahozta az erőlködőt,és lám....tökéletesen tisztán ordit a Linkin Park 145 dB-n.

Remélem tudtam valamit segiteni.

ui.: előre "sikitó" szett...hátra "vesezörgető" :D

Jah, és előtte csiszolj rendesen, ugy fogj testet.

Az erősítő probléma hogy lett megoldva?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem árulta el, valami csinált vele, de az is lehet, hogy csak kontakt sprével átfujkálta.. ingyé vót, én meg örültem mint majom a ...nak..

Én már kezdek megőrülni, hogy nem tudom száműzni ezeket az idióta zajokat és nagyon idegesít, most kaptam pár tippet és ezeket megnézem remélem valami kiderül már, de jöhetnek még tippek ha valakinek van 5lete köszönöm eddig mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.