Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Nem fér bele az az átkozott.mélységre biztos jó lenne mert mondták 55-nél nagyobbat ne vegyek mert nekiütközik az ablak de ez 53,csak épp nem fér be. http://www.mikroelektron.hu/catalog/produc...products_id=618 ilyet vettem és ezt néztem hátha ez jó lesz-e: http://www.mikroelektron.hu/catalog/produc...products_id=619

Hát ez érdekes, szerintem ha most vetted vidd vissza ha tudod 3 napon belül kötelesek visszavenni, meg nem látszanak valami csúcstechnikának, én nekem JBL 2 utas van elől és a kalaptartóba 3 utas JBL ovál én vágtam be oda a hátsók 10 körül van a MM-ba az elsőket nem tudom de az se lehet drágább az meg hogy miért nem fér be azt nem értem de ez érdekes nem a kiemelő kerettel van gondod? Én a helyedbe nem foglalkoznék milyen mély mert csinálsz kiemelő keretet otthon fából azt kész úgy be kell férnie szerintem

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát ez érdekes, szerintem ha most vetted vidd vissza ha tudod 3 napon belül kötelesek visszavenni, meg nem látszanak valami csúcstechnikának, én nekem JBL 2 utas van elől és a kalaptartóba 3 utas JBL ovál én vágtam be oda a hátsók 10 körül van a MM-ba az elsőket nem tudom de az se lehet drágább az meg hogy miért nem fér be azt nem értem de ez érdekes nem a kiemelő kerettel van gondod? Én a helyedbe nem foglalkoznék milyen mély mert csinálsz kiemelő keretet otthon fából azt kész úgy be kell férnie szerintem

MM-ba voltam de ott mind túl nagy lett volna.talán Kikéne vágnom az ajtóból és akkor csak beférne már.Ar eredeti hangszóró jóval laposabb az azért tudott bemenni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kell kivágni semmit az ajtóból, a kiemelő kereten van a hangsúly én erre tippelek..

F astránál nem nagyon lehet játszani,mert kifelé az ajtó kárpitba ér bele,befelé pedig az ablak sínbe :lol:

Lehet hogy túl széles a kosár és azért nem megy bele :D

Link to comment
Megosztás:

F astránál nem nagyon lehet játszani,mert kifelé az ajtó kárpitba ér bele,befelé pedig az ablak sínbe :lol:

Lehet hogy túl széles a kosár és azért nem megy bele :D

Akkor meg kivágnám azt a gagyi műanyag védő részt és csinálnék kiemelőt egyedit viszont akkor nem árt használni a gyári védőt amit adnak a hangszoróhoz mondjuk nekem tök egyedi a megoldás...

image-C698_4D77BBD0.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg kivágnám azt a gagyi műanyag védő részt és csinálnék kiemelőt egyedit viszont akkor nem árt használni a gyári védőt amit adnak a hangszoróhoz mondjuk nekem tök egyedi a megoldás...

4 ezer ftos hangszóróért? Na nemár....

A teljes ajtókárpitot levette a kolléga, vagy csak a rácsot, és ott próbálja berakni??? Nem tudom elképelni, hogy egy ilyen somogyinak akkora hely ne legyen elég. Sanci a HZ kat is berakta előlre és hátulra is a caravanba.

Link to comment
Megosztás:

4 ezer ftos hangszóróért? Na nemár....

A teljes ajtókárpitot levette a kolléga, vagy csak a rácsot, és ott próbálja berakni??? Nem tudom elképelni, hogy egy ilyen somogyinak akkora hely ne legyen elég. Sanci a HZ kat is berakta előlre és hátulra is a caravanba.

Hát igen ezért nem értem én az egészet. Meg mondjuk halottam már ilyen SAL cuccokat pénz kidobás megvenni az ilyet lehet, hogy dupla annyi egy viszonylag jobbnak számító hangszóró de nyugodtan összelehet hasonlítani a 2őt bármikor jöhet meghallgatni bárki a JBL hangszóróm nem a világ legjobbjai de legalább viszonylag értelmesen szólnak.. pedig én aztán üvöltve használom nem családias zenehallgatásra, nekünk a másik kocsinkba apám SAL cuccokat vett hulladék hallgatatlan.... na mindegy mindenki maga dönti el mit szeretne... Az erősítők alá szerinted elég ha beteszek valami fadarabokat, vagy szőnyeg kárpit anyagot a talpakhoz? Mert akkor már nem érne fémhez nem tudom mennyire lenne ez elég...

Link to comment
Megosztás:

4 ezer ftos hangszóróért? Na nemár....

A teljes ajtókárpitot levette a kolléga, vagy csak a rácsot, és ott próbálja berakni??? Nem tudom elképelni, hogy egy ilyen somogyinak akkora hely ne legyen elég. Sanci a HZ kat is berakta előlre és hátulra is a caravanba.

Természetesen kárpit nélkül próbáltam.ma hozok egy másik hangszórót hátha azzal már jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen kárpit nélkül próbáltam.ma hozok egy másik hangszórót hátha azzal már jó lesz.

Helyes próbálj valami jobb félét nézni szerintem ne salt mnc és társait magad érdekébe is hiába olcsók... Vannak jobb márkák amik szebbem szólnak és nem drágák... Sok szerencsét :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen ezért nem értem én az egészet. Meg mondjuk halottam már ilyen SAL cuccokat pénz kidobás megvenni az ilyet lehet, hogy dupla annyi egy viszonylag jobbnak számító hangszóró de nyugodtan összelehet hasonlítani a 2őt bármikor jöhet meghallgatni bárki a JBL hangszóróm nem a világ legjobbjai de legalább viszonylag értelmesen szólnak.. pedig én aztán üvöltve használom nem családias zenehallgatásra, nekünk a másik kocsinkba apám SAL cuccokat vett hulladék hallgatatlan.... na mindegy mindenki maga dönti el mit szeretne... Az erősítők alá szerinted elég ha beteszek valami fadarabokat, vagy szőnyeg kárpit anyagot a talpakhoz? Mert akkor már nem érne fémhez nem tudom mennyire lenne ez elég...

Ha csak alá fogsz tenni vmit, attol a tartó csavarok még testelik az erősítőt!!

Mindenféleképpen tennék távtartókat az erősítő alá, hogy szellőzzenek alulról is!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak alá fogsz tenni vmit, attol a tartó csavarok még testelik az erősítőt!!

Mindenféleképpen tennék távtartókat az erősítő alá, hogy szellőzzenek alulról is!

Uhh köszi ez jogos a csavarok eszembe se jutottak ez teljesen kiment a fejemből de ez tök egyértelmű igazad van. Akkor valami falapot kéne rögzíteni rá és bevonni valami szép szövettel és arra rögzíteni az erősítőket, régen gondoltam arra is kívülről is teszek elé egy falapod, hogy eltüntessem, de rájöttem, hogy butaság mert nem tud jól szellőzni pedig elé valami falat és bekárpitozva majdnem olyan mintha gyári lenne:)

Link to comment
Megosztás:

Elég ha a csavarok alá teszek valami szép gumialátétet, azt hogy érted? Mert nekem csak simán fel van csavarozva az erősítő a 4 talpánál azt szevasz a fél háttámlára, arra gondolsz elég ha a talp alá teszek egy gumialátétet + a csavar feje alá mondjuk ettől még a teste hozzáér a fémhez elvileg? De erre írta novy, hogy attól még a csavar testel szóval akkor lényegébe tök mindegy, hogy teszek e alá valamit vagy nem. Mondjuk most nincs zaj így, hogy leszedtem a gyári pio fém keretet szóval lehet hagyom a fenébe így az egészet legalább le van testelve rendesen :D:D

Link to comment
Megosztás:

Elég ha a csavarok alá teszek valami szép gumialátétet, azt hogy érted? Mert nekem csak simán fel van csavarozva az erősítő a 4 talpánál azt szevasz a fél háttámlára, arra gondolsz elég ha a talp alá teszek egy gumialátétet + a csavar feje alá mondjuk ettől még a teste hozzáér a fémhez elvileg? De erre írta novy, hogy attól még a csavar testel szóval akkor lényegébe tök mindegy, hogy teszek e alá valamit vagy nem. Mondjuk most nincs zaj így, hogy leszedtem a gyári pio fém keretet szóval lehet hagyom a fenébe így az egészet legalább le van testelve rendesen :lol::D

Középről nem raktad még vissza az RCA kat?? Félnék középen hagyni őket... ott eléggé könnyen sérülhet, váltóbox, ülés elvághatja stb.

Kárpitozástól nem kell félni annyira, én se csináltam soha 5-6 évvel ezelőtt, azóta meg több ládát is kalaptartót sőt !!! tetőt is kárpitoztam már, és sokak szerint (szerintem még most se hibátlan) is szép eredménnyel. Erősítő alá egy egy lécet, azt felcsavarozni az ülésre, arra meg lehet csavarozni az erősítőt, és szigetel is, meg szellőzik is :D

Link to comment
Megosztás:

Középről nem raktad még vissza az RCA kat?? Félnék középen hagyni őket... ott eléggé könnyen sérülhet, váltóbox, ülés elvághatja stb.

Kárpitozástól nem kell félni annyira, én se csináltam soha 5-6 évvel ezelőtt, azóta meg több ládát is kalaptartót sőt !!! tetőt is kárpitoztam már, és sokak szerint (szerintem még most se hibátlan) is szép eredménnyel. Erősítő alá egy egy lécet, azt felcsavarozni az ülésre, arra meg lehet csavarozni az erősítőt, és szigetel is, meg szellőzik is :D

Igen a léc megoldásra én is gondoltam de az nem valami esztétikus. :lol: De szerintem így hogy most nincs zaj minek szórakozzak a támlával? Nem hinném, hogy emiatt bármi elromlik a keretet nem akarom visszatenni mert keret nélkül sokkal szebben betettem. Most raktam át középre a kábeleket nem fogom visszarakni oldalra amúgy nem teljesen középen van a kardán bal oldalán megy el tehát nem találkozik a váltóboxal, és átfűztem 1 lyukon is alul a padlóban, hogy még véletlen se csússzon az üléshez és nagy ívbe elvan kerülve az ülés melletti rész is. Pont ezért mert féltünk, hogy szétvágja az ülés ott már kb az ülés alatt középen megy majdnem és a hátsó ülés előtt elkanyarítottam oldalra hogy az ülést ne kelljen rácsukni így az ülés mellett megy el hátul szerintem elég korrekt lett. De köszönöm szépen minden segítséged az, hogy az erősítőket meg még leveszem a fémről elgondolkodok rajta van e értelme így, hogy nincs hang

Link to comment
Megosztás:

Igen a léc megoldásra én is gondoltam de az nem valami esztétikus. :lol: De szerintem így hogy most nincs zaj minek szórakozzak a támlával? Nem hinném, hogy emiatt bármi elromlik a keretet nem akarom visszatenni mert keret nélkül sokkal szebben betettem. Most raktam át középre a kábeleket nem fogom visszarakni oldalra amúgy nem teljesen középen van a kardán bal oldalán megy el tehát nem találkozik a váltóboxal, és átfűztem 1 lyukon is alul a padlóban, hogy még véletlen se csússzon az üléshez és nagy ívbe elvan kerülve az ülés melletti rész is. Pont ezért mert féltünk, hogy szétvágja az ülés ott már kb az ülés alatt középen megy majdnem és a hátsó ülés előtt elkanyarítottam oldalra hogy az ülést ne kelljen rácsukni így az ülés mellett megy el hátul szerintem elég korrekt lett. De köszönöm szépen minden segítséged az, hogy az erősítőket meg még leveszem a fémről elgondolkodok rajta van e értelme így, hogy nincs hang

A léceket vond be szövettel, és úgy jol fog kinézni is, ha mégis megcsinálnád :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

96' Astra Sedanom van, amiben ugyebár a kalaptartó a kaszni része.

Na most, vettem 2 db 17cm-es 2 utas Pioneer szórót, viszont bárhogy rakom be őket, picit komolyabb hangerőnél zupog az egész csomagtartó.

3mm vastag gumiparafát tettem a szóró és a fém közé. Valaki segitsen, mert igy nemtudom kihasználni a cuccot.

Del.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted azt, hogy zupog az egész csomagtartó?

Én se értettem kicsit részletesebben leírhatta volna, hogy mi is a pontos gond hullámzik a lemez vagy mi? Meg hogy hova rakta be, ki volt e gyárilag vágva vagy valami de nem hiszem, hogy a parafa cucc tompítana valamit.. mindegy nem értem pedig akartam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Én se értettem kicsit részletesebben leírhatta volna, hogy mi is a pontos gond hullámzik a lemez vagy mi? Meg hogy hova rakta be, ki volt e gyárilag vágva vagy valami de nem hiszem, hogy a parafa cucc tompítana valamit.. mindegy nem értem pedig akartam segíteni.

Biztos hogy nem hullámzik a lemez, az kicsit fura lenne két kárpithangszórótól :D Még ládától se nagyon. Szeintem vminagyon rezeg neki, csörömpöl.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy nem hullámzik a lemez, az kicsit fura lenne két kárpithangszórótól :D Még ládától se nagyon. Szeintem vminagyon rezeg neki, csörömpöl.

Ezért nem értem én már mindenre gondoltam, de már mindent beleképzeltem XDDDDDd Mindegy érthetőbben kellene leírni mert senki se értette kb.

Link to comment
Megosztás:

Nagy gondban vagyok...:S

1, Hogyan tudok mélyládát építeni?

-Hallottam T/S paraméterekről amiket be kell írni egy pogiba és kiadja a láda adatait.(Fs, Vas... adatok) A TS adatok megvannak de a program használata nehézkes. Egy MNC Votan-hoz kellene. Az is jó ha valaki megmondja, hogy a gyári láda mekkora(már ha van ilyen)

2, Miért puffan egyet a mélyláda mikor kikapcsolom a fejegységet?

-Egy erős basszust ad amikor kikapcsolom(zene nem megy).

3, 10-es tápkábel megy hátra az erősítőhöz ami meghatja a ládát(van kondi, és az erősítő 600w). Akarok előre egy hangszóró szettet(2közép és 2csipogó, hangváltóval)

- Pioneer TS-A 170 ci a szett neve, a fejegység egy MNC(4*50w). Kössek rá egy erősítőt vagy elég ha a fejegységről megy. Ha erősítőre lesz szükség akkor az jó, ha a 10-es tápkábelt elvágom oda rakom előre az erősítőt? Vagyis egy kábel jön az aksitól ami kettéválik(egyik megy hátra a másik előre az erősítőbe)

Köszi:)

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem értem én már mindenre gondoltam, de már mindent beleképzeltem XDDDDDd Mindegy érthetőbben kellene leírni mert senki se értette kb.

Na!

Megpróbálom érthetőbben, szóval a 2 gyári 17-es helyére tettem be az újakat, és magasabb hangerőnél a mély hang olyan mintha valaki valamivel csapkodná a kalaptartót, és ilyen zrrrr-zrrrr-zrrrrr hangot ad :D

Most biztos értitek. :lol: Az a baj hogy rezonál az egész kalaptartó a kérdésem inkább az, hogy mit tudok alá tenni, hogy ne vegye át a lemez?

Link to comment
Megosztás:

Na!

Megpróbálom érthetőbben, szóval a 2 gyári 17-es helyére tettem be az újakat, és magasabb hangerőnél a mély hang olyan mintha valaki valamivel csapkodná a kalaptartót, és ilyen zrrrr-zrrrr-zrrrrr hangot ad :D

Most biztos értitek. :lol: Az a baj hogy rezonál az egész kalaptartó a kérdésem inkább az, hogy mit tudok alá tenni, hogy ne vegye át a lemez?

Hát nem ártana valamivel megmerevíteni az egész lemezt akkor szerintem, hogy nem tudjon rezonálni, vannak ilyen bitumen lapok amik zajcsillapításra vannak ajtónál és fém részeknél szokták lehet tele kéne pakolni az egészet és akkor nem rezonálna, vagy alulról bevágni valami vastagabb fa lapot és felcsavarozni a vas részhez lehet az is eléggé merevítené egyenlőre ennyi 5letem van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.