Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

A napokban rámszakadt ajándékba egy nem agyon használt M.N.C InnoCD névre keresztelt valami. Úgy első ránézésre (meg úgy összesen) ami megfogott az hogy SD kártyát, és pendrive-ot eszik. Jó randa, de azért betoltam egy pár napra az autóba, kipróbálni. Olyan kis hülyeségek, hogy a számokba beletekerni nem tud, csak lépetni, meg a tekerő gomb első körben a kezembe maradt, már nem is zavartak, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennek ennyire gyökér hangja legyen. Szerintem ha egy öreg telefont bedob az ember a kútba, tisztább, szebb hangok jönnek ki belőle... Valaki hallott már ilyen eszközt megszólalni? Van neki 4 darab RCA-ja, meg még beállítási lehetőség is akadna, mp3, WMA lejátszás, szóval úgy ránézésre az ember azt hinné hogy ez egy valami, de hogy egy ilyen katasztrófa valami legyen, azt már nem tudom elhinni. Tompa, se mély, se magas, de inkább még úgy közép se ;) Se rádiónál, se USB-ről, se SD-ről nem tud tisztán megszólalni (a jól bevált Pana c1465-öt visszatoltam, és azóta is azt hallgatom) Igazából az lenne a kérdés, hogy valaki tud -e valamit erről a fejegységről, mert ha valaki hallott normális hangot kijönni ilyenből, akkor játszok vele egy kicsit, csak ha az összes ilyen hulladék akkor el se kezdenék foglalkozni vele ;)

Mit vársz egy MNC-től...... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kizárt hogy valaha szép hangja legyen :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...
Hali

vélemény és tapasztalat a Clarion cz101E -ről ?

http://www.red-carparts.de/SHOP/media/imag...o_CD_CZ101E.jpg

és igaz h hülyeség kalaptartóba rakni hangszórókat ha már van mélyláda ?

(mert egymás ellen szólnak vagy mi... :lol: ) ??

Hali!

Ez igaz.Teljesen hazavágja a hangzásképet.Ennek több oka is van.De vegyük csak a legkézenfekvőbb dolgokat.Ha a kalaptartóba szánt hangszórókat a fejegységről hajtod ami akárhogy nézzük még papíron sem több 40W-nál ,és a mély ládát ugye minimum 2x ennyivel.Nna akkor milyen hangerőhöz állítod be a hangzást?Ezen kívül ami szelt kelt a mélyláda,az nyomkodja a kalaptartóba szerelt hangszóró membránját is és nagyobb hangerőnél csúnya csattogó hang keletkezik. A mélyládának csak az a dolga,hogy a legalsó frekiket tolja ,a többire ott van a komponens szett.Egy jól beállított rendszernél nem hallod hogy hátulról jön a mély!De nagyon nagyon sok minden befolyásolja a színpadképet ,és minél több elemből áll a hangrendszer,annál nehezebb beállítani.Inkább kevesebb ,de jó minőségű hangszóróra költs.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

a kalaptartóba akkor nem teszek. de astra F-ben a kalaptartó szélénél van a hátsó gyáriszett helye. akkor ha nagy mélyet tervezek a cs.térbe. azt a rést zárjam le ? vagy épithetek oda pár magast ? közepet ? elzárva a csomagtértől ?

első szettem clarion SRE1721R: http://tfautohifi.boltaneten.hu/image/term...n_sre_1721r.jpg

ami fejről hajtva egyenesen szar a várthoz a gyári jobban szólt.

Erősitővel hajtva jobban szólnak ?

magasnak vettem /////ALPINE SXE-1025S-t : http://images.gittigidiyor.com/3528/Alpine..._35288704_0.jpg magasnak megfelel ?

Általában rapet halgatok magyar és külföldit vegyesen szóval a szöveg értése és éles hangok fontosak, de viszon kell a brutális mélyis mellé...

még semmi nincs beszerelve csak a fej.

várom az ajánlatokat ,összeállításokat 1kezdő de fejleszthető rendszerhez.

Köszönöm .

szép napot.

;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

a kalaptartóba akkor nem teszek. de astra F-ben a kalaptartó szélénél van a hátsó gyáriszett helye. akkor ha nagy mélyet tervezek a cs.térbe. azt a rést zárjam le ? vagy épithetek oda pár magast ? közepet ? elzárva a csomagtértől ?

első szettem clarion SRE1721R: http://tfautohifi.boltaneten.hu/image/term...n_sre_1721r.jpg

ami fejről hajtva egyenesen szar a várthoz a gyári jobban szólt.

Erősitővel hajtva jobban szólnak ?

magasnak vettem /////ALPINE SXE-1025S-t : http://images.gittigidiyor.com/3528/Alpine..._35288704_0.jpg magasnak megfelel ?

Általában rapet halgatok magyar és külföldit vegyesen szóval a szöveg értése és éles hangok fontosak, de viszon kell a brutális mélyis mellé...

még semmi nincs beszerelve csak a fej.

várom az ajánlatokat ,összeállításokat 1kezdő de fejleszthető rendszerhez.

Köszönöm .

szép napot.

;) :lol:

Halihó!

Háát,a koakx hangszóró választásokat nem nagyon értem,mindenesetre nem ezek lesznek azok,amikkel boldog leszel hidd el.

Egyik sem komponens szett.Neked kb. ez kellene, http://www.loero.hu/index.php?op=hir_reszl...ss=&archiv=

ezt legalább tudom hogy jól szól,már 1 éve a párom G Astra -jába. Ha "igényes" zenét is szeretnél hallgatni ,akkor mindenképp zárt mélyládát javasolnék a csomagtartóba és a kalaptartó szélénél található gyári hangszórókat vagy simán benne hagyod csak "dugónak",vagy ki is veheted a helyükről és akkor ott is felmegy a mélyhang,ezt viszont próbálgatni kell,melyik hangzás tetszik jobban.

Remélem nem tapostam nagyon bele a lelkivilágodba.De Te kértél hozzászólást.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

A koax hangszórót Én se nagyon értem.Az első ajtóba kell egy jó komponens szett(külön a magas,és mély közép),ha RAP zenét hallgatsz,akkor valami erősebb szett,ami nem olcsó.Hátra kell egy brutál mély láda(rap zenéhez szigorúan reflex).A magas hangszórókat,meg érdemes vagy a gyári helyre rakni,vagy kisérletezgetni az A oszlopon hol a leg ideálisabb.A második variáció a jobb megoldás,csak nehezebb kivitelezni :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyári hangszóró,azért szól sokkan jobban a fejegységről hajtva,mert nagyon érzékenyek :lol: Még a legjobb fejegységek se tudnak 4x4W többet,így nem is tudják meghajtani a szettet,ezért hamar el kezd torzítani,és élvezhetetlenné válik az egész.

Olyan fejegységet kell venni,aminek min 2pár RCA kimenete van(a clarion jó,mit kinéztél ebből a szempontból)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!

Astra F ferde hátú a hátsó gyári hangszóró az milyen átmérővel rendelkezik mert arra gondoltam kicserélném 2 utasra mert naon csúnya hangja van, egyébként még gyári fejegységem van egy kazetta adapterrel ami egyenlöre jó nekem míg műszakilag nem lesz teljesen 100-as a gép....

válaszotokat elöre is kösszi

adam

Link to comment
Megosztás:

A napokban rámszakadt ajándékba egy nem agyon használt M.N.C InnoCD névre keresztelt valami. Úgy első ránézésre (meg úgy összesen) ami megfogott az hogy SD kártyát, és pendrive-ot eszik. Jó randa, de azért betoltam egy pár napra az autóba, kipróbálni. Olyan kis hülyeségek, hogy a számokba beletekerni nem tud, csak lépetni, meg a tekerő gomb első körben a kezembe maradt, már nem is zavartak, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennek ennyire gyökér hangja legyen. Szerintem ha egy öreg telefont bedob az ember a kútba, tisztább, szebb hangok jönnek ki belőle... Valaki hallott már ilyen eszközt megszólalni? Van neki 4 darab RCA-ja, meg még beállítási lehetőség is akadna, mp3, WMA lejátszás, szóval úgy ránézésre az ember azt hinné hogy ez egy valami, de hogy egy ilyen katasztrófa valami legyen, azt már nem tudom elhinni. Tompa, se mély, se magas, de inkább még úgy közép se ;) Se rádiónál, se USB-ről, se SD-ről nem tud tisztán megszólalni (a jól bevált Pana c1465-öt visszatoltam, és azóta is azt hallgatom) Igazából az lenne a kérdés, hogy valaki tud -e valamit erről a fejegységről, mert ha valaki hallott normális hangot kijönni ilyenből, akkor játszok vele egy kicsit, csak ha az összes ilyen hulladék akkor el se kezdenék foglalkozni vele :lol:

Hello!

És mennyiért szabadulnál meg tőle???

Üdv

adam

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Oké, akkor nem simogatom tovább :) Köszi :lol:

Lehet már tovább ajándékoztad a lejátszót,de nekem is egy olcsó lejátszóm van (SD+Pendrive-os Sencor ;) ) csak,de semmi problémám nincs vele!Ha valami nagyon összetömörített zenefájl kerül rá,akkor van csak régi "babapiskótás Alcatel" telefon hangja!

Link to comment
Megosztás:

Lehet már tovább ajándékoztad a lejátszót,de nekem is egy olcsó lejátszóm van (SD+Pendrive-os Sencor :lol: ) csak,de semmi problémám nincs vele!Ha valami nagyon összetömörített zenefájl kerül rá,akkor van csak régi "babapiskótás Alcatel" telefon hangja!

Még megvan, aktívan használatban van haverom autójában. (1 DIN-nyi lyukat kellett betömni valamivel, hogy ne lógjanak ki a kábelek a műszerfalból és erre tökéletesen alkalmas ;) :) ) Direkt úgy próbáltam le, hogy kiírtam lemezre egy pakk zenét, ugyan azt a kupacot áthúztam pendrive-ra is, és meghallgattam egymás után az enyémet, meg azt. Nagyon erősen közük sincs egymáshoz. +ugye a rádiónak is buta hangja van. Lehet hogy csak valami pillanatnyi agylövése van, és tök egyszerűen észre lehetne billenteni, de nekem nem ér annyit hogy foglalkozzak vele. 5pénzért kitettem eladóra, aztán ha valakinek olyanja van, akkor játszhat vele. Ha senkinek nem kell, akkor meg addig se lógnak kifelé a kábelek a műszerfalból a cimbinél :) De köszi szépen :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv, srácok!

Lenne hozzátok egy kérdésem, mert gondolom jártasabbak vagytok a témába.

Adott egy Kondenzátor, amire ez van ráírva:

SIEMENS

B41457-N4100T

16V-

100000μF

-40...+85Celsius fok.

Ez használható valóban autó erősítőhöz?

használni lehet amit írsz,de nem ér semmit

minimum 1F ,amit Te írsz az 0.1F (ha jól váltom)

én 4F-t tervezek bele abban van már elég tartalék egy kisebb rendszerhez

Link to comment
Megosztás:

használni lehet amit írsz,de nem ér semmit

minimum 1F ,amit Te írsz az 0.1F (ha jól váltom)

én 4F-t tervezek bele abban van már elég tartalék egy kisebb rendszerhez

Vegyél egy spirálcellás aksit,és nem kell kondi ;) :) de ha az túl drága,mert sajnos nem olcsó,akkor a carstylingon szoktak árulni szünetmentes aksit,az is jó + hátra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uhh.. ;) VAn ám ára..

Na belinkelem, talán elírtam egy számot:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1521327467

Nem kell nekem, h mindenféle csicsa márkás színes bigyó legyen 10-20ért... Elég nekem valami gagyi is, csak nem menjen szét az akksim, meg az autóm ne égjen le. :)

Link to comment
Megosztás:

ez így kép alapján is csak 0.1F

Hát akkor az piskóta, már látom, 5db nulla van és a 6nullával lenne egy Farados..

Am olcsón van 2db 0.5Farados az megoldható összekötni, v nem ajánlatos? v inkább maradjak a plusz akksinál?

Ohh jajj.. Ez a 2 akksis dolog se olyan egyszerű a generátor miatt.

Viszont, ha:

a) 1 Akksiról használom, (normál gyári képességű) és csak menetközben használnám a hangcuccot, akkor még ettől is lemerülhet? nem ajánlatos?

:lol: Vagy pedig egy külön akksi, de nem generátorra kötve, hanem mindig manuálisan töltve? (ez mennyire jó megoldás, valamint mennyire gyorsan merülne le? Vagy akár egy zselés akksi?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.