Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Lehet táp probléma,test probléma,lehet hogy az RCA összeszedi valahonnan,lehet hogy a remote vezeték nem jó helyre van kötve a fejegységen......Lehet gyenge aksi miatt is.....Lehet amiatt is hogy szét van osztva az RCA.....Több info kellene,mert így csak találgatok.....

nahy egy clarion rádió, egy rca kimenet, jön egy osztás : két rca, egy rca egy erősítő, egyik erősítő mélyláda, másik erősítő első szettek, tápkábel rca nem találkozik nincsenek közel egymáshoz sehol....tápkábelek rendben, estkábelek rendben, egy ismerős azt mondja, hogy a magnóba van valami test kábel és hogy lehet az éget le vagy valami...nemtom nem értek hozzá

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

nahy egy clarion rádió, egy rca kimenet, jön egy osztás : két rca, egy rca egy erősítő, egyik erősítő mélyláda, másik erősítő első szettek, tápkábel rca nem találkozik nincsenek közel egymáshoz sehol....tápkábelek rendben, estkábelek rendben, egy ismerős azt mondja, hogy a magnóba van valami test kábel és hogy lehet az éget le vagy valami...nemtom nem értek hozzá

És mi változott most?Mert ugye eddig nem volt ilyen....Elég kicsi az esélye,hogy neked is meg a haverodnak is pont leéget a fejegységben egy testkábel......A biztosíték szokott kimenni a fejegységben,ha be van kapcsolva,és úgy dogod bele az RCA vezetékeket...

Link to comment
Megosztás:

És mi változott most?Mert ugye eddig nem volt ilyen....Elég kicsi az esélye,hogy neked is meg a haverodnak is pont leéget a fejegységben egy testkábel......A biztosíték szokott kimenni a fejegységben,ha be van kapcsolva,és úgy dogod bele az RCA vezetékeket...

hátha a biztosíték ment volna ki, akkor nem szólna egyáltalán nem? előzőekhez képest, kapott egy elosztott közvetlenül amagnónál egy rca kimenetből lett kettő..idáig egy rca volt ami belemnt a négycsatis erősítőbe így szólt a két hátsó hangszóró illetve a mélyláda, az első hansgzórók a magnóról mentek, nemtom most hogy hívják, kétutas,(külön csipogo hangváltóval az a lényeg) most kapott mégegy erősítőt, amihez kellett a plusz rca, az új erősítőre lett rákötve a két első hangszóró, de a csipogók a hangváltóval együtt le lettek vágva a rendszerről és az továbbra is a magnóról szólnak ha jól tudom, mert sajnos nem én csináltam:( jah és az új erősítő kapott egy baszott vastag, hüvelykujjni vastagságú negatív kábelt, illetve a pozitivat a másik erősítőből kapja...

haveromnak egy rca hátra az erősítőbe, ugyanígy négycsatis hátsó hangszórók plusz mélyláda....most mélyláda, illetve két első hangszóró szólnak róla...

a pozitiv illetve a negatív kábelek teljesen távol vannak az rca-któl

Link to comment
Megosztás:

hátha a biztosíték ment volna ki, akkor nem szólna egyáltalán nem? előzőekhez képest, kapott egy elosztott közvetlenül amagnónál egy rca kimenetből lett kettő..idáig egy rca volt ami belemnt a négycsatis erősítőbe így szólt a két hátsó hangszóró illetve a mélyláda, az első hansgzórók a magnóról mentek, nemtom most hogy hívják, kétutas,(külön csipogo hangváltóval az a lényeg) most kapott mégegy erősítőt, amihez kellett a plusz rca, az új erősítőre lett rákötve a két első hangszóró, de a csipogók a hangváltóval együtt le lettek vágva a rendszerről és az továbbra is a magnóról szólnak ha jól tudom, mert sajnos nem én csináltam:( jah és az új erősítő kapott egy baszott vastag, hüvelykujjni vastagságú negatív kábelt, illetve a pozitivat a másik erősítőből kapja...

haveromnak egy rca hátra az erősítőbe, ugyanígy négycsatis hátsó hangszórók plusz mélyláda....most mélyláda, illetve két első hangszóró szólnak róla...

a pozitiv illetve a negatív kábelek teljesen távol vannak az rca-któl

Szerintem az RCA osztás lesz a hibás. próbáld meg az erősítőből átvinni az RCA jelet a másik erősítőbe,ha van rá lehetőség....De a legjobb lenne egy olyan fejegység amin min 2 pár RCA hely van.

Ha a fejegységben ment volna ki egy bizti(amit Te nem látsz)attól még szólna,csak sípol.....Nem a fő biztosítékra gondolok......

Ezt a magas dolgot nem igazán értem,miért kell a fejegységről hajtani.Mikor a hangváltónak pont az a szerepe,hogy megvágj a magasat meg a mélyközepet.A helyes bekötés,hogy az erősítőből érkező hangszóró vezetéket bekötöd a hangváltóba,és onnan jönnek ki a hangszóró vezetékek tovább a mélyközéphez,és a magashoz.Érthetően írtam le?

A tápmegoldás sem túl szerencsés...jobb lenne az erősítő előtt egy biztosítékos tápelosztóval elosztani a tápkábelt,és külön külön bekötni az erősítőbe.....

A hátsó hangszórók teljesen feleslegesek,inkább tegyél be egy mélyládát.....haverodnak is felesleges.....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az RCA osztás lesz a hibás. próbáld meg az erősítőből átvinni az RCA jelet a másik erősítőbe,ha van rá lehetőség....De a legjobb lenne egy olyan fejegység amin min 2 pár RCA hely van.

Ha a fejegységben ment volna ki egy bizti(amit Te nem látsz)attól még szólna,csak sípol.....Nem a fő biztosítékra gondolok......

Ezt a magas dolgot nem igazán értem,miért kell a fejegységről hajtani.Mikor a hangváltónak pont az a szerepe,hogy megvágj a magasat meg a mélyközepet.A helyes bekötés,hogy az erősítőből érkező hangszóró vezetéket bekötöd a hangváltóba,és onnan jönnek ki a hangszóró vezetékek tovább a mélyközéphez,és a magashoz.Érthetően írtam le?

A tápmegoldás sem túl szerencsés...jobb lenne az erősítő előtt egy biztosítékos tápelosztóval elosztani a tápkábelt,és külön külön bekötni az erősítőbe.....

A hátsó hangszórók teljesen feleslegesek,inkább tegyél be egy mélyládát.....haverodnak is felesleges.....

a magnó adott, szóval azzal kell oksodkodni, ami van

melyik rca-t hova kössem? a két erősítőbe? őőő nemtudom mért maradt a fejegységen a magas, egyébként azt tudom azért lett kikötve a magas illetve a mélyközép, mert a mélyközépből csak "magas" hang jött, alig szólt belőle a zene...

mélyládda van mind a két kocsiban...most arra gondolsz hogy egy első szett illetve mélyláda? ezt most arra értem, hogy hátsó hangszórók feleslegesek...vagy azokat elég a rádióról meghajtani? ezt most nem értem:D bocsi, hogy ennyi gondom van!:D

Link to comment
Megosztás:

a magnó adott, szóval azzal kell oksodkodni, ami van

melyik rca-t hova kössem? a két erősítőbe? őőő nemtudom mért maradt a fejegységen a magas, egyébként azt tudom azért lett kikötve a magas illetve a mélyközép, mert a mélyközépből csak "magas" hang jött, alig szólt belőle a zene...

mélyládda van mind a két kocsiban...most arra gondolsz hogy egy első szett illetve mélyláda? ezt most arra értem, hogy hátsó hangszórók feleslegesek...vagy azokat elég a rádióról meghajtani? ezt most nem értem:D bocsi, hogy ennyi gondom van! :D

Ezzel a fejegységgel sosem lesz jó.....

vannak olyan erősítők,amiknek van RCA bemenete,és kimenete.A fejegységből jővő RCA-t bekötöd a bemenethez,a kimenetből meg viszel egy RCA-t a másik erősítőhöz....Milyen erősítő?Azért nem volt hangja,mert ha elosztod a az RCA jelet,akkor pont ez szokott történni,mivel a jel erősségét és ketté osztod.....

Pont arra gondolok,hogy első szett és mélyláda....a többi cucc teljesen felesleges ;) A hátsó hangszórók,csak bele zavarnak a hangzásba,és a mély miatt elvileg nem is nagyon hallod őket...vagy ha igen,akkor hátulról szól...az úgy meg nem jó...

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a fejegységgel sosem lesz jó.....

vannak olyan erősítők,amiknek van RCA bemenete,és kimenete.A fejegységből jővő RCA-t bekötöd a bemenethez,a kimenetből meg viszel egy RCA-t a másik erősítőhöz....Milyen erősítő?Azért nem volt hangja,mert ha elosztod a az RCA jelet,akkor pont ez szokott történni,mivel a jel erősségét és ketté osztod.....

Pont arra gondolok,hogy első szett és mélyláda....a többi cucc teljesen felesleges ;) A hátsó hangszórók,csak bele zavarnak a hangzásba,és a mély miatt elvileg nem is nagyon hallod őket...vagy ha igen,akkor hátulról szól...az úgy meg nem jó...

azt hiszem már kezdem érteni...:D hát ezeknek az erősítőknek egyiknek sincsen kimenete, csak be:( mostmár csak az a bajom, hogy hogy adjam vissza az előző tulajnak és hogy szedjem vissza a pénzem...:( ? :)

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem már kezdem érteni... :D hát ezeknek az erősítőknek egyiknek sincsen kimenete, csak be:( mostmár csak az a bajom, hogy hogy adjam vissza az előző tulajnak és hogy szedjem vissza a pénzem... :( ? :)

Az elég sokat segítene,ha leírnád,milyen fejegység,milyen erősítő,milyen első szett,milyen mélyláda.... :D
Link to comment
Megosztás:

Az elég sokat segítene,ha leírnád,milyen fejegység,milyen erősítő,milyen első szett,milyen mélyláda.... :D

jó, valamelyik nap leírom csak mindjárt indulok dolgozni szal kicsi pihi azt go roham:( egyébként lenne egy más témával való kapcsolatban kérdésem, mért csak 3 üzenetet tudok elküldeni egy nap??

Link to comment
Megosztás:

Hello srácok!!!

Már jó rég nem néztem be.... feltartott egy kicsit az építkezés :)

Épp ott tartok, hogy az autóhifi hobbim is felszámolom, eladom a cuccaimat. Fel is adtam hirdetést itt a fórumon, ha valakit érdekel, szóljon csak bátran....

http://www.opelforum.hu/index.php?app=classifieds&module=core&do=view_item&item_id=24

Látom, coupe, még aktivizálod magad :) Ha jobb idő lesz, kimegyek majd a Lurdyhoz, ha még vannak talik csütörtökön..... :huh:

Link to comment
Megosztás:

háj

van egy ilyen erősítőm : http://www.autohifia...%20%DAjdons%E1g!

megmakacsolta magát...

folyamatosan világít rajta a piros LED (túlterhelést jelző) .. csak tudnám mitől amikor nincs hajtva...

ötlet?

flex?

duna?

szerviz?

Elég sok minden lehet...nálam eddig táp probléma miatt,vagy rossz test miatt világított.....egyszer meg végfok cserénél,de annak volt más tünete is.Olyan forró volt,hogy nem lehetett megfogni :D

Link to comment
Megosztás:

Hello srácok!!!

Már jó rég nem néztem be.... feltartott egy kicsit az építkezés :)

Épp ott tartok, hogy az autóhifi hobbim is felszámolom, eladom a cuccaimat. Fel is adtam hirdetést itt a fórumon, ha valakit érdekel, szóljon csak bátran....

http://www.opelforum...item&item_id=24

Látom, coupe, még aktivizálod magad :) Ha jobb idő lesz, kimegyek majd a Lurdyhoz, ha még vannak talik csütörtökön..... :huh:

Én már kb 3 éve nem voltam kint lurdynál csütörtökön :D Amúgy mindenem megvan,most lesz eslő szett csere.Ebbe az autóba lényegesen jobban szól a zene,csak elég sok áramot vesz fel,így kellene még 1 akksi hátra is..... :D Meg kellene itt is rezgéscsillapítás,mert zörög benne minden :D

Link to comment
Megosztás:

Elég sok minden lehet...nálam eddig táp probléma miatt,vagy rossz test miatt világított.....egyszer meg végfok cserénél,de annak volt más tünete is.Olyan forró volt,hogy nem lehetett megfogni :D

mértem feszkókat azok rendben vannak...

a test pontot megnézem...

próbálkoztam mindennel...

másik biztik...

direkt 12V...

rem szál mérés..

főbizti csere..

a negatív szálat még nem néztem...

feszkók 12.4 vagy 12.6 ,járó mocinál 14.4

az bosszant hogy nem találom a gariját :(

Link to comment
Megosztás:

izzad a végfok :D

csillaggarázs, gondolom, és páralecsapódás a jó kis -10 fokos bordán.

Azért a biztonság kedvéért kösd le a hangszórókábeleket, és próbáld ki, akkor is túlterhelésbe megy-e.

Sajnos sok olyan végfok van, ami így hal meg. Ha a végfok tranzisztora zárlatos lesz, akkor ez a jelenség. A túláram-védelem nem engedi, hogy szétégjen az egész, de nem lehet kihozni a tiltásból.

Javítani lehet azért, csak kérdés, megéri-e. Ha garis, és mégis meglesz a papír, akkor mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

izzad a végfok :D

csillaggarázs, gondolom, és páralecsapódás a jó kis -10 fokos bordán.

Azért a biztonság kedvéért kösd le a hangszórókábeleket, és próbáld ki, akkor is túlterhelésbe megy-e.

Sajnos sok olyan végfok van, ami így hal meg. Ha a végfok tranzisztora zárlatos lesz, akkor ez a jelenség. A túláram-védelem nem engedi, hogy szétégjen az egész, de nem lehet kihozni a tiltásból.

Javítani lehet azért, csak kérdés, megéri-e. Ha garis, és mégis meglesz a papír, akkor mindenképp.

Az enyém is utcán áll,de akkor sincs rajta pára......

Link to comment
Megosztás:

Mitől folyik rajta a pára?Nekem sosem volt ilyen......

gondolom a hólé ..

vagy mitom én

de gondolom mitől ...ablakmosó ott lakik 5 lityi és azon is folyik a lé..

ma reggel kiszedetem beraktam száradni hátha...

délbe adtam neki menyküt továbra is tilt...

ha hétfőn is akkor beadom szervizbe...

kollégának is folyik a pára rajta... 6 éve... és az SAL...

majd kiderül én nem bízom benne hogy jó lenne...

remélem hogy csak hőgomba sz@rt be benne...

Link to comment
Megosztás:

gondolom a hólé ..

vagy mitom én

de gondolom mitől ...ablakmosó ott lakik 5 lityi és azon is folyik a lé..

ma reggel kiszedetem beraktam száradni hátha...

délbe adtam neki menyküt továbra is tilt...

ha hétfőn is akkor beadom szervizbe...

kollégának is folyik a pára rajta... 6 éve... és az SAL...

majd kiderül én nem bízom benne hogy jó lenne...

remélem hogy csak hőgomba sz@rt be benne...

Holnap reggel megnézem az enyémet...hátha van rajta pára :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.