Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

nekem nem jött be 1 kép sem, lehet policy rulz, de ez most nem is számít.

nos fogod rca,remote jön fej1ség felöl, ezekt bekötöd meg a mélyet hídba gondolom a másik az első szett lesz.

Utána beállítod az erősítődön, hogy a mélyre csak mélyet az első szettre közepet,magasat toljon. Van aki a mélyet is ráengedi az első szettre!

(Itt megjegyezném a 2 szett elsőszett elfüstölését eredményezte nálam a mély ráengedésre az első szettre, majd mind2 esetben a halálos cselekmény a fej1ségen levő DSO funkció bekapcsolása volt)

Ezekután szépen fülre beállítod a vágási frekit és az erősítést.

El lehet vele szeretkezni az ídőt rendesen az fix :lol:

No megprószálom így:

Minden stimm, csak erre vagyok igazán kíváncsi:

" beállítod az erősítődön, hogy a mélyre csak mélyet az első szettre közepet,magasat toljon "

No ezt hogyan? Gyakorlatilag nem értek a saját erősítőmhöz... :oops:

Ez van

http://img.tar.hu/is345/img/13549882.jpg#3

http://img.tar.hu/is345/img/13549881.jpg#3

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ja... hát akkor bekábelezem, aztán elgurulok hozzáértőhöz, hogy állitsa szépen be.

Asszem ez lesz a legjobb ;)

Állítsd Lowpassra azt a kapcsolót , és vágd meg a hangot olyan 120Hz körül , a kimenő jel erősségét rakd kb. a felére , próbálj , majd csökkentsd úgy hogy 3/4-ed hangerőn se torzítson.

A többit tudod állítani a fejegységedről is. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a hozzáértők hogy látják? Jó ez a párosítás:

Sony cdx s2200 x-plod 4x50 w egy előerősített kimenettel

Meg az említett erősítő és láda hídba kötve.

Bírják egymást, vagy azért nem árt odafigyelni (mittom én pl erősebb az erölködő mint a láda ill. fordítva, Frekvenciára vigyázni kell vagy elbírja csak csúnyán szól, stb. )

Link to comment
Megosztás:

na ez az amit cikkszám alapján max a hifisek fognak megmondani.

De evvel sem mész messzire, ha pont a te fülednek nem fog tecceni a hangzásvilág, akkor hát nem marad más hátra drága klubbtársam,minthogy b@sz6od :lol:

S ez hifinek számít?

aki ilyet épít mijé a faken ktartóba csinálja nem áldoz rá???

no ezt tényleg és végképp nem értem....

50474780_6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Végül is beszereltem, szól is normálisan (relatív mert nincs viszonyítási alapom), meló után pedig megprószálom hangolni, ahhogy írtátok.

Közben beszéltem egyik ismerősömmel a M.C.A.-nál, garancia ügyben ill. finomhangolás műszerrel, aztán visszaszólt, hogy utánajár és elintézzük okosban.

Talán ez lesz a legjobb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Yeahh... délután megyek finomhangoltatni műszerrel, plusz kapok garipecsétet, föltéve hogy jól szereltem, ami meg tény, mert az nem egy bonyolúlt dolog, leszámítva a műszerfal szétszedéséd, de az már rutin munka, ahányszor már szétkaptam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát az a kék astra csomagtartó elég látványos nak tűnik. Bár nem igazán szeretnék ilyet a hátam mögött tudni. Azért szívesen meghallgatnám egyszer. Csinos darab.

Nekem (hát azt nem mondanám, hogy hifi, inkább hobbi zenecucc) van az autómbam.

Fejegységnek egy Clarion DXZ548RMP >4X51W>MP3 lejátszó van

A hangszórószett Alpine közepek, hozzá csippanókkal, amit az AL-Step Kft. szerelt

Erősítő na az jó kérdés. Clarion, de típusszámot nem tudok hozzá mondani. 2X300W körül lehet, állítható sub, közép-magas, és teljes sávban. Persze nálam csak közép-magas üzemmódon megy. Mellette van egy Crunch erősítő 800W

A csomagtartóban pedig egy Crunch Fat Boy iker Band Pass láda 2X500 / 2X1000 W. Igazából még soha nem hajtottam meg. Azért szeretem, mert kis hangerőnél is szép dinamikus mélyet ad, és nagyon lágyat. Ezt külön szeretem, mert az autóban nem jellemző, hogy house zenét hallgassak, nagy ritkán trance-t, de inkább akusztikus zenéket szeretek. Az pedig szépen szól vele. - Gondolom. Sajna nem tudom, hogy lehetne ide képet beszúrni, mert akkor szívesen megmutatnám. Véleményeteket is szívesen olvasnám.

Link to comment
Megosztás:

Megvan oldva a problémám :lol:

Megvan a garanciapecsét is, meg be is lett lőve , hát számomra nagyon szépen szól, de persze ez az igazi megszállottaknak semmi, hisz nem egy csúcsteljesítmény, de nekem bőben sok is :(

Hát volt rajta mit állítani, ahhoz képest, amilyen volt, mintha egy teljesen más láda szólna, plusz át lett fordítva a hátsók polaritása, és így valóban szép tiszta hangzást produkál.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szeretnék láma kérdést feltenni. Ha az első hangszóróimat és egy subcsövet szeretnék hajtani erősítőről, akkor 4 csatornás darabra van szükségem erősítőből, ugye?

Más:

Szeretném a gyári hangszórókat az alábbi szettel kiváltani. Nem vagyok egy hifi őrült, de szeretem, ha valami szépen szól. Szerintetek az alábbiak jó választásnak tűnnek?

Előre: MACAUDIO MX 2.16 szett (11.990,-Ft)

Erősítő: MACAUDIO MP 4000 (29.990,-Ft)

Subcső: MACAUDIO MP TUBE 25 (12.990,-Ft)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szeretnék láma kérdést feltenni. Ha az első hangszóróimat és egy subcsövet szeretnék hajtani erősítőről, akkor 4 csatornás darabra van szükségem erősítőből, ugye?

Igen 4 csatis kell és a hátulját hídba kell kötni.

Vagy 2 erőlködőt teszel be de a 4 csatis az egyszerűbb.

Nekem 5 csatornás van(4X75 + 180W a sub)de 3X180W-ra van kötve :wink: /Alpine Flex 5/

Link to comment
Megosztás:

Jim jah 4 csatornás kő!

Ha komolyabbat akarsz akkor külön külön erősítő a mélynek és a hangfosóknak...

De ha rámhallgatsz végig hallgatod a palettát és úgy véálasztasz melyik párosítás szól neked igazán megfelelően...

Vagy ez így csomagban inda eksön van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.