Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Jim jah 4 csatornás kő!

Ha komolyabbat akarsz akkor külön külön erősítő a mélynek és a hangfosóknak...

De ha rámhallgatsz végig hallgatod a palettát és úgy véálasztasz melyik párosítás szól neked igazán megfelelően...

Vagy ez így csomagban inda eksön van?

Nincs csomagban, de nekem nem szükséges high-end cucc a kocsiba. A gyári hangszórótól és a fejegység erölködőjétől meg biztosan jobban szól, és az már nekm elég. De, ha tudtok olcsóbb megoldást, ami hasonló minőség, akkor ne tartsátok magatokban :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

ööö ha nincs csomagban és akcióban akkor tnyleg válogasd össze!

mert így nem csak olcsóbban hanem szebb hangzásvilággal is megúsz6od :wink:

Hát nem igazán van időm nagyon válogatni. De tudsz esetleg ajánlani valamit. Lágy, telt ne mán párti vagyok... :wink:

Link to comment
Megosztás:

130e felett már elég szépen szólnak! :wink:

ehavi T&Sből idéznék...

A 7850es ára 119 990, a 7750-esé 89 990. Persze ízlések és pofonok... De szerény véleményem szerint ez a két gép a jelenleg kapható piaci kínálat abszólut elitje. Az öreg Alpine-om végre nyugdíjba mehetett...

ezexerint mégse annyira fos a Sony, főleg ha Alpinehoz hasonlítja a kollega...

s még1 idézet a cikkből, aki benne van tudni fogja mit jelent:

A hírek szerint Burr Brown digital-analog átalakító került beléjük,....

Link to comment
Megosztás:

ehavi T&Sből idéznék...

Namost, ha a Puding & Mono reklámszövegeit nem is vesszük figyelembe, hozzáértők akkor is elismerik az idei szériát. Állítólag sokkal jobb a hangjuk, mint a régebbiek - persze feltételezem, hogy ez inkább a nagyobb fejekre vonatkozik, és azt is hozzá kell tenni, hogy a régieket nem volt nehéz átugrani. Az elismerés inkább a fejlődés mértékének szól, most megint egyenrangú vetélytársai a Clarionoknak, Alpine-oknak, stb.

Ettől függetlenül bennem még mindig élnek a kétségek az elmúlt évek hihetetlenül instabil és megbízhatatlan gépei miatt, amiknél soha nem tudtad, hogy másnap bekapcsolnak-e egyáltalán. Persze, ez csak az én személyes véleményem, nem kell sem megsértődni miatta, sem egyetérteni vele!

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki tud nekem válaszolni a fentebb feltett kérdésemre? :wink:

THX! :prayer:

Hát én sem vagyok szaki a témában (hangzás), de ha szép telt hangzást akarsz, akkor mindenképp a beltéri szetthez (legyen most akármilyen) kell egy 4 csatis erősítő, és szerintem szubcső helyett inkább ládát tegyél bele.

Kisebb teljesítményű jól beállított láda szebb hangzásvilágot produkál, mint egy kicsivel még nagyobb teljesítményű szubcső.

Én végighallgattamj párat, és pl egy 240 wattos láda szebben, öblösebben szólt, mint egy 320 wattow szubcső.

Persze sokmindentől függ még (membrán, kialakítás, stb.), de én személy szerint szubcsövet akartam (kinézet miatt) de mikor meghallgattam, rögtön szembetűnő ill. hallható volt a külömbség, így maradt a láda.... szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valaki tud nekem válaszolni a fentebb feltett kérdésemre? :wink:

A "milyen cuccot válogassak össze, ami ennél olcsóbb és jobb"-ra?

Azt válaszolnám, hogy vagy-vagy, tehát vagy jobb, vagy olcsóbb, de konkrét típusokat ne várj! Az ízlések különböznek, míg Te a "lágy, telt nahát"-ot szereted, én inkább a kis formás, kézbeillőt részesítem előnyben! :wink:

Viszont azt javaslom, hogy ne próbálkozz tízezer pénzbe kerülő szettekkel, lehet, hogy rosszabb lesz, mint a gyári! (Persze lehet, hogy egy sokkal jobbat is rosszabbnak fogsz hallani elsőre, mert a gyári szett búgását hajlamos az ember "szépen szólás"-nak elfogadni, aztán később úgyis kiderül, hogy erről szó nincs.)

Ezenkívül ne foglalkozz szubcsövekkel, ezek abszolút minden méretezés nélküli, a legsilányabb anyagokból, leggagyibban összerakott dolgok, ahol az számít, mennyiből jön ki a gyárkapun.

Igaz, lehet, hogy Te szereted magad kínozni - pl csalánnal csapkodni - ezt meg sem kérdeztem... Ha így van, akkor hajrá! 8)

Link to comment
Megosztás:

Az is lehet, hogy inkább még spórolok egy kicsit és többet szánok a cuccra.

Szerintem ezt nagyon jól teszed!

De akár az is lehet megoldás, ha először veszel egy jó első szettet, meg hozzá erősítőt, aztán ki tudja, lehet, hogy nem is kell ládikó...

Naná, hogy ez függ a hallgatott zenétől, meg a szett típusától is, de azért ha nem kibírhatatlan a láda hiánya, én bepróbálkoznék egy jó kis zajcsillapítással! Majdnem annyit dob a hangzáson, mint egy mélyláda. Sőt én inkább a láda elé vanném a sorban.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, de szerintem egy normális szett, legyen akármilyen közép-felső kategóriás (márkára) ami még a nagyok közé nem sorolható autóhifiként, de egy átlagembernek bőven elég és szépen szól, az minden sallangjával együtt nem hiszem, hogy kijön 120-130 ezer alatt... szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Asszem beláttam, hogy igazatok lesz és kicsit többet szánok a dologra.

MACAUDIO FLATBLOCK 220 (mert így marad hely a csomagtartóban is) Vélemény?

MACAUDIO MP 4000 erősítő

MACAUDIO AUDIO DVD 2.16 (első szett), de lehet, hogy csak MACAUDIO PREMIUM 2.16 vagy MACAUDIO MOBIL REFERENCE 2.16 lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Hofi spanom segítségemre szokott lenni ezekben ő amúhy qtas és studijómérnök 1ben... namost neki most alpnie fejhez most szerzett vmi komolyabb első szettet (40-50e volt) és akkorát és olyan tisztán szól, hogy a mai napig senki nem hiszi el, hogy nincs benne láda.

Amúgyan én most is tartom magam ahhoz, hogy nagyon sokat sőőőt ha lehet végig kell hallgatni a palettát és az alapján választani nem név, haver mondta vagy éppen márka - gyártó alapján.

Az is fix, hogy az elején el kell dönteni, hogy mire kell? Szóljon kicsit jobban mint a gyári vagy audiofil módjára beülök zene bekapcs és várom az orgazmust.... So ezekhez az igényekhez és pénztárcához igazítva szerintem össze lehet rakni 100 alatt is jó szettet és lehet 2 misiből is szart építeni...

Link to comment
Megosztás:

Asszem beláttam, hogy igazatok lesz és kicsit többet szánok a dologra.

MACAUDIO FLATBLOCK 220 (mert így marad hely a csomagtartóban is) Vélemény?

MACAUDIO MP 4000 erősítő

MACAUDIO AUDIO DVD 2.16 (első szett), de lehet, hogy csak MACAUDIO PREMIUM 2.16 vagy MACAUDIO MOBIL REFERENCE 2.16 lesz belőle.

Nem rosz a láda, csak figyelj a teljesítményre az erősítőnél (annak nem tudom az adatait, amit irtál (mp 4000))

Link to comment
Megosztás:

G. :!:

Ha adott x literes láda egy 500w-s mélynyomóval ami ráadásul duplatekercses, akkor ehhez is shimán jó az általános ládatervező program?

Amit nem mondtam: ez a láda q vékony kell h legyen, mert hellyel problémák adódtak út közben...

Vagy inkább építsem be a "talajba" a pótkerékhez vagy fölé :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.