Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na most már én sem értem. ha veszel egy ültetőszettel ega sima astrához mondjuk -30 ast akkor kb megkapod a gsi magasságot nem?

De ha gsi hez veszek egy -30ast akkor az a 30 az eredeti gsi magasságból jön le nem? vagyis sima astra -60.

De lehet hogy tényleg az én eszmefuttatásommal van a baj :rolleyes: :huh:

De ezt egyik eladó sem tudta megmondani hogy miből miben különbözik.

Ja te hol találtál f astrához állítható futómű szettet???

hát nyilván ha gsi-hez veszel egy 30ast akkor a gsi gyári magasságából jön le.

rs-shop.hu

Vagy spzoli dávid barátja. :lol: De az rugó törött. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát nyilván ha gsi-hez veszel egy 30ast akkor a gsi gyári magasságából jön le.

rs-shop.hu

Vagy spzoli dávid barátja. :rolleyes: De az rugó törött. :huh:

Akkor még is csak jól írtam, nekem a sima astrából kellene kiindulnom hogy abból tudjak vissza számolni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még is csak jól írtam, nekem a sima astrából kellene kiindulnom hogy abból tudjak vissza számolni.

És ezt hogy akarod kivitelezni mikor a gsi -2cm-el alacsonyabb? :rolleyes: hogy vonsz összefüggést a gyengébb sima autóba valór rugó között meg tételezzuük fel a gsi-be való erősebb rugó között? mert amikor a gsi rugót át teszik a simába az magasabb lesz. :huh: tehát nem értelek. :lol: Ugyan akkor ha a sima 1.6os rugót teszem a gsi-be sztem az 0ára leülne. :lol: Tehát ezt nem értem, hogy akarod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bótból, Vöröséktől, Szivákéktól, íbéjről, :rolleyes:

Van bene valami. :huh: Hát akkor adott a dolog. :lol: De ki tudja milyen pl a gátló benne? Na ezért nem veszek én használtba ilyet. Lett volna annó nekem is sárga koni 40ért. De gondolom az olyan is volt. Nem ócsárolom Dávidét. De épp elég gebasz h törve vana rugó.....

Link to comment
Megosztás:

Van bene valami. :huh: Hát akkor adott a dolog. :lol: De ki tudja milyen pl a gátló benne? Na ezért nem veszek én használtba ilyet. Lett volna annó nekem is sárga koni 40ért. De gondolom az olyan is volt. Nem ócsárolom Dávidét. De épp elég gebasz h törve vana rugó.....

Mindenki, aki ismeri :lol: Nem tetszik nem kell megvenni. Nekem, ha már csak futóművezés lenne hátra, akkor elhoznám. (meg mondjuk több mindent megvennék arról az autóról, de sajna nem abban a kategóriában focizok :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Mindenki, aki ismeri :huh: Nem tetszik nem kell megvenni. Nekem, ha már csak futóművezés lenne hátra, akkor elhoznám. (meg mondjuk több mindent megvennék arról az autóról, de sajna nem abban a kategóriában focizok :rolleyes: )

Nyilván. :lol: Hát ha pénzem lenne se nagyon venném meg pont a rugó miatt. :lol: Amúgy meg tényleg ritka cucc és ennyiért ocsó. De én biztos nem venném meg. :lol: A géptetőt meg már kérdeztem tőle. :D A felni árát meg tudom. Na a másik emg a felnije. :D NA azt el hoznám XD

De msot csak el bomlassza a kombit? Annó régebbena tetőt kérdeztem tőle azt modnta azt nem adja el mert nem bontja a kocsit. De most akkor? :D Még se lesz ujra kombi? Vagy ennyire nagyon más lesz? :D

Link to comment
Megosztás:

És ezt hogy akarod kivitelezni mikor a gsi -2cm-el alacsonyabb? :rolleyes: hogy vonsz összefüggést a gyengébb sima autóba valór rugó között meg tételezzuük fel a gsi-be való erősebb rugó között? mert amikor a gsi rugót át teszik a simába az magasabb lesz. :huh: tehát nem értelek. :lol: Ugyan akkor ha a sima 1.6os rugót teszem a gsi-be sztem az 0ára leülne. :lol: Tehát ezt nem értem, hogy akarod. :lol:

Mivel van sima astrába is ilyen motorral szerelt tipus ami nem gsi hanem pl 5ajtós.

Raktunk már bele sima 1,6-os astrába gsi rugókat és nem volt nagy különbség.

Mármint szerelés után az 1,6-os és a gsi között talán 1cm.

Link to comment
Megosztás:

Nyilván. :rolleyes: Hát ha pénzem lenne se nagyon venném meg pont a rugó miatt. :huh: Amúgy meg tényleg ritka cucc és ennyiért ocsó. De én biztos nem venném meg. :lol: A géptetőt meg már kérdeztem tőle. :lol: A felni árát meg tudom. Na a másik emg a felnije. :lol: NA azt el hoznám XD

De msot csak el bomlassza a kombit? Annó régebbena tetőt kérdeztem tőle azt modnta azt nem adja el mert nem bontja a kocsit. De most akkor? :D Még se lesz ujra kombi? Vagy ennyire nagyon más lesz? :D

Bontja. Már más van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Felkerültek a kocsimra az új felnik, 195/45-ös gumikkal. Viszont túlságosan soknak érzem a távolságot a gumi és a sárvédő között.

Íme a kép:

IMG_0015.JPG

Milyen mértékű ültetést javasoltok? Szeretném, hogy a konfort érzés némileg megmaradjon. Illetve elég lenne csak ültető rugókat használni?

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Felkerültek a kocsimra az új felnik, 195/45-ös gumikkal. Viszont túlságosan soknak érzem a távolságot a gumi és a sárvédő között.

Íme a kép:

https://lh6.googleusercontent.com/-E9djTxYp...40/IMG_0015.JPG

Milyen mértékű ültetést javasoltok? Szeretném, hogy a konfort érzés némileg megmaradjon. Illetve elég lenne csak ültető rugókat használni?

Üdv

Dani

Nagyok, mert a váltóméret az 195/50 R15 lenne...feltéve ha 15 colos a felni. Ha 14-es akkor meg 195/55 vagy 195/60...

A 30/30-as ültetés már jó lenne... :-) De arra számítani kell, hogy pattogósabb lesz...ja és ajánlott hozzá a feszesebb lengéscsillapító. A gyári nem nagyon viseli el az ültetést...

Link to comment
Megosztás:

Nagyok, mert a váltóméret az 195/50 R15 lenne...feltéve ha 15 colos a felni. Ha 14-es akkor meg 195/55 vagy 195/60...

A 30/30-as ültetés már jó lenne... :-) De arra számítani kell, hogy pattogósabb lesz...ja és ajánlott hozzá a feszesebb lengéscsillapító. A gyári nem nagyon viseli el az ültetést...

A felni 15-ös, viszont ezzel a gumival szerintem jobban néz ki. 30/30-as valamire való sport futómű szettet nem találtam. A 40/40-es FK meg TA-Technix szett nem tudom mennyire jó... 40e lenne a szett... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Felkerültek a kocsimra az új felnik, 195/45-ös gumikkal. Viszont túlságosan soknak érzem a távolságot a gumi és a sárvédő között.

Íme a kép:

Milyen mértékű ültetést javasoltok? Szeretném, hogy a konfort érzés némileg megmaradjon. Illetve elég lenne csak ültető rugókat használni?

Üdv

Dani

30as 40es ültetést elvileg el bír a gyári gátló. De azzal hajókázás lesz jobban fog billegni stb. Komfort ugrot.. Ha valamivel keményebb gátlókat veszel a tartása jobb lesz. De viszont pattogósabb lesz. Tehát a komfort ismét ugrott.... :huh: Tehát nem lesz olyan a komfort mint eddig.... De mondjuk igényli az ültetést az biztos és jócskán meg is dobja az autó kinézetét. De hát valamit valamiért. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A felni 15-ös, viszont ezzel a gumival szerintem jobban néz ki. 30/30-as valamire való sport futómű szettet nem találtam. A 40/40-es FK meg TA-Technix szett nem tudom mennyire jó... 40e lenne a szett... :rolleyes:

Ta meg az FK. Ezeknek csak 1bajuk van. Az hogy mind a 2 sz*rt sem ér. :huh: Ajánlom a konit Mint gátló rugó meg sztem mind1. Csak ne ta és fk.

Koniból pedig a narancssárgát az viszonylag olcsó.... De ugyan akkor 30%al keményebb a gyárinál. Ebben az esetben nem fogsz kijönni 40ből. De lesz egy normális futóműved..

Link to comment
Megosztás:

Ta meg az FK. Ezeknek csak 1bajuk van. Az hogy mind a 2 sz*rt sem ér. :lol: Ajánlom a konit Mint gátló rugó meg sztem mind1. Csak ne ta és fk.

Koniból pedig a narancssárgát az viszonylag olcsó.... De ugyan akkor 30%al keményebb a gyárinál. Ebben az esetben nem fogsz kijönni 40ből. De lesz egy normális futóműved..

Mert? :rolleyes: Nem KONI, tudom, viszont nem is kerül egy szett 120-ba. Ezért az árért teljesen korrekt cucc, semmi bajom nincs vele, pedig van használva. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha fkja lenne, akkor az lenne az istencsászár, úgyh mind1... :huh:

Nem dicsőíteném mert nem vélettlen nem azt vettem. Nem tudom mi a rákot okoskodsz megint. :rolleyes:

Meg gondolom a többi user is akinek narisárga konija van az akkor azé dicsőíti mert az van neki. Na mind1 ti tudjátok.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, csak ezzel azt aki idejön fogalmatlanul, és kérdez, hogy tudjon valamit, úgy bekeveri az erdőbe, hogy az életbe nem talál ki belőle az ember...

Mert mivel kavartam be áruld már el légyszi. Kiváncsi vagyok rá be kavartam-e. Másrészt vezettem ta-futóműves kocsit. Szal nem a kisújamból ráztam elő de mind1 is ti vagytok a górék ti mindent tudtok mindenről. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A felni 15-ös, viszont ezzel a gumival szerintem jobban néz ki. 30/30-as valamire való sport futómű szettet nem találtam. A 40/40-es FK meg TA-Technix szett nem tudom mennyire jó... 40e lenne a szett... :rolleyes:

Ha jól emlékszem árultak itt a fórumon egy 40/40-es ültető szettet F Astrához olcsón.

Ehhez veszel Koni narancs gátlókat előre, aztán ha lesz pénzed veszel hátra is.

Szerintem hátul nem olyan kritikus a csere. :huh:

Kérdezd meg, hátha meg van még neki!

LINK

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.