Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Mennyibe került? :)

Gondolkodom rajta egy ideje de meg kellene oldani a fényszóró mosást hozzá.

ezt most én 45 ba vagy 46 tudom szerezni (nincs nálam a lista) H4 Bi szett úgy hogy 1 xenon van benne és mechanikusan lesz belőle tompitott meg refi .

friss portéka most tesztelem (pár napja intenzíven) eddig tökéletes és biztosan mindíg azt csinálja amit elvársz tőle .

sajna vannak szettek amik nagyon érzékenyek a tápfeszre és nagybiztonsággal csak erősebb akkuval hajlandók rendesen gyújtani pl. 45Ah akkuval már vagy gyengébb akkuval már vacakolhatnak .

nekem egy 45 Ah Banner van és tökéletes ! mindíg indul és okosan is villant pl. ha nincsen bekapcsolva a lámpa, és villantok, akkor begyújt és 1.5 másodpercig úgy is marad . ez azért fontos mert így hosszabb az izzó élettartalma (nem lesz hamar bugyirózsaszín)

amit ajánlanék K ben az a 6000Kelvines mert az még nem ibolyakék de kékes erősen és esőben is kitűnő ! ezt tegnap volt alkalmam kipróbálni felhőszakadásban Paks előtt éjjel . tökéletes !

Link to comment
Megosztás:

mé, nem tetszik a bugyirózsaszín?? de sztem jó a 4500 K-s is ha nem az a lényeg hogy kék fényed legyen, sőt sztem az a legjobb mert annak a legnagyobb a fénye és azzal látsz jobban, minél nagyobb a K érték annál kevesebbet világít.

szép a bugyirózsaszín ! :)

igen ez így oké is ! de az utolsó ami még jó sztem. a 6000K annál nagyobbat nem tennék be .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van nekem egy kis elektromos bajom, de az elektromos topikba jó régen nem írt senki, ezért itt teszem fel:

Adott a kocsim, és annak egy nyugalmi áramfelvétele: 0,14A

Ugyan ez élesített riasztóval: 0,17A

Elméletileg folyamatos áram alatt van az óra, a fejegység memóriakábele, és a riasztó... A bajom, hogy teljesen feltötött akkumulátort is megeszik az autó durván egy hét alatt ha nem használom (tehát nincs beindítva), de az akku jó! A legkisebb töltést is felveszi, és egy akkukereskedő (Vartás, mellesleg rokon) méricskélései alapján az akku még kb 90%-át tudja a gyári értékeknek.

Kérdéseim: jók lehetnek-e ezek az áramfelvételi értékek, vagy keressek valamit, ami eszi az áramot (esetleg az erősítök)?

Továbbá aggaszt az is, amit az alábbi képeken láthattok:

kicsi_DSCF2325.jpgkicsi_DSCF2326.jpg

KATT a képre!

Ez meg ilyen fehér por szerű akármi (mintha salétrom lenne), csak a pozitív sarunál van. Ez mitől lehet? Túltöltés? Vagy csak cseréljek sarukat?

A válaszokat előre is köszönöm...

Üdv: Crime

Link to comment
Megosztás:

Az áramfelvétel lehet a hifi(fejegység),a riasztó és más fogyasztók.

Amit látsz a sarun,azt grünspan-nak szokták nevezni.Le kell takarítani és kezelni a sarukat.

Én lefújtam az enyémet egy vékony lakkréteggel,de bekenheted ipari vazelinnel,a lényeg,hogy a zoxigén elöl elzárd.

Link to comment
Megosztás:

Az áramfelvétel lehet a hifi(fejegység),a riasztó és más fogyasztók.

Amit látsz a sarun,azt grünspan-nak szokták nevezni.Le kell takarítani és kezelni a sarukat.

Én lefújtam az enyémet egy vékony lakkréteggel,de bekenheted ipari vazelinnel,a lényeg,hogy a zoxigén elöl elzárd.

Köszi, ezt kipróbálom.

Tomi! Elvileg ugye kapcsolójel vezérli az erősítőket. Tehát ha a fejegység ki van kacsolva, akkor azok is. Viszont még mindíg nem tudom, hogy az áramfelvétel sok vagy kevés? Mennyi a normális?

Link to comment
Megosztás:

Az erősítők nem vehetnek fel,kapcsoló üzmű tápja van,inkább a fejegységnél keresném a problémát.

Ettől függetlenül bele lehet mérni az erősítők tápvonalába is nyugalmi helyzetben.

De,ha nem az RMT -re van kötve hanem direktre akkor leszophatja az akkut.

Link to comment
Megosztás:

saruk kezelése : egy pohár vízbe mártod 10 percre majd szárasáa után valami zsírféle és ennyi :unsure:

a 0.14 A még nem vészes ! persze ha lehet belőlle faragni ,az nem baj . én sűrűbben inditanám a vasat vagy le kell szedni a sarut ameddig nincsen használva a masina .

Amíg minden nap használtam nem is volt vele gond... Illetve most jut eszembe még egy: kicsit tele van pakolva elektronikával a kis Kadett, és ha már van használnám is. A múlt télen tünt fel, hogy valami nem stimmel talán a töltéssel, vagy a fesszabályzóval. Reggel még sötét volt, mikor indultam dolgozni, tehát világítás fel... A tükör lefagyott, tükörfűtés fel... No meg hideg volt a kocsiban, a motor is még hideg, ülésfűtés fel... A töltésjelzőt meg csak lestem, mikot bőven 12V alá ment (bár a digit műszerfalon nehéz pontosan behatárolni). Ilyenkor kikapcsoltam valamit, és nem foglalkoztam vele. De mostanra ott tart a dolog, hogy a világítás mellett rálépek a fékre, akkor is leugrik a töltésvisszajelzőm... Szerintetek a generátorom fáradt el, vagy a fesszabályzóm? Vagy mit nézzek? Ja itt is méregettem: Alapjáraton minden fogyasztó kikapcsolva: 12,4V a fesz az akksin. Általános fogyasztók (világítás, szellőztetés) alapjáraton 11,6V. Ha mindent bekapcsolok (zene is), akkor már inkább 10V közeli a fesz. Már a normál terhelés nélküli fesz is gyanús nekem! Nem 14,4V-nak kellene lennie?

Akkusarulevétellel orvosolom én is jelenleg, de ez sem megoldás, mert akkor minek van benne a riasztó? Bent áll ugyan az udvarban, de a kapu nem zárható, és én meg nem vagyok mindíg otthon...

J0hnny! Most néztem meg a képeidet! Gyönyörű a motortered...

Link to comment
Megosztás:

fhuu.... miért nem ezzel indultunk :wacko: az a generátor kicsit rosszul tölt :unsure: 14.2-14.4 és terhelve 13.7-13.4 V fesz szab így első körben de ha szétkapod lehet lesz ott kis csemege is .

Delco ? Bosch? Valeo? melyik van ?

(én csak Bosch-t vagyok hajlandó használni is mind kettőben)

Link to comment
Megosztás:

a Bosch tartósabb és üzembiztosabb meg strapásabb is . sajna a Delco rol ez nem mondható el főleg ha sok a fogyasztó és netán van egy komolyabb hifi is a vasban .

volt széria hogy tettek bele Hitachi-t is igen de azt nem sokáig erőltették sztem meg volt még egy valami távolkeleti is ami egy vicc volt csak nem generátor/öninditó . ezek aztán a Daewo ba debütáltak . nem valami nagy sikerrel :wacko:

nekem anno a caliban is Delco volt felújítva és nem komázta a xenont amikor indult :unsure: aztán raktam be 70Ah Bosch-t és egy csapásra megszünt a gubanc .

a kadett E ben is delco volt de csak addig míg Kojakbarátomnál nem leltem egy GSi ről egy Bosch-t amit felújítás után megkapott a vas és most van benn xenon DVD erősítő digit riasztó meg minden ketyere mindez 45AH Banner akkuval és tökéletes ! a Delco val terhelés alatt kisebb a töltés többnyire .

Link to comment
Megosztás:

ez a motortér látvány számomra nagyobb tuning mint egy akármilyen optikai kiegészítő valami :wacko: szép !

Ááááááá!Nincs neon,nincs sárkányos matrica a többi nem lényeg.

Kit érdekel ,hogy a motortérben csak egy fekete vasdarab van?

Müszaki vizsgán láttad volna a vizsgáztató arcát,amikor kinyitotta! :unsure:

"Mi ez?Patika?"

Link to comment
Megosztás:

Ááááááá!Nincs neon,nincs sárkányos matrica a többi nem lényeg.

Kit érdekel ,hogy a motortérben csak egy fekete vasdarab van?

Müszaki vizsgán láttad volna a vizsgáztató arcát,amikor kinyitotta! :unsure:

"Mi ez?Patika?"

Sajna nem értek a motorhoz... Hiába takarítom, ha egy hét múlva megint minden oldalról olajos.

kicsi_DSCF2327.jpg

És ez volt a szitu rögtön a felújítás után is. Hiába mondtam a szerelőnek, nem foglalkozott vele, de azért lekapcsolt rólam 120e-t...

Pedig egy olyan motortérbe benézni is megnyugtatób, hát ha még ne adj isten valamiért bele is kell nyúlni...

Úgyhogy nálam marad tuningnak a neon, meg a ledek... :wacko:

CS

Link to comment
Megosztás:

Akkor igen,de kevés az olyan erősítő szerintem ma már,még az én régi sony-m is vez.tápra indul!

Én arra írtam Johnny,hogy balf@szul kötötték be esetleg.

Láttam már ilyet de nem én csináltam.

Lehet nekem is felkéne tennem a kocsit a szárvájlingra? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.