Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Car-PC


FPeter

Recommended Posts

nemrég hallottam egy olyan rémtörténetet, hogy a canbus-os kocsi gondolt egyet és megállt az út felett átmenő nagyfesz vezetékek felett, és semerre tovább. tolták pár métert, pöccre indult, mentek tovább... de ez sztem csak egy olyan urban legend, amit valaki elmesélt valakinek, hogy milyen poén lenne ha ez történne, a harmadik meg már megtörtént esetként adta tovább... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 127
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...

sajnos a vinyós lejátszónál is előjött az a probléma, ami a divx-es seltronic fejnél és az elta asztali lejátszónál is előfordult: egyes filmeknél az spdif-en csak recsegés van (a DA-m 192KHz/24bit-ig fogad, ott nem lehet hiba, illetve a gépem hangkártyája is error-t jelzett a jelfolyamra). ezért eldöntöttem, visszatérek a CarPC-hez... elrohantam, vettem egy ilyen lapot 14.4e-ért (ebolt.hu):

5219_large_13-121-317-02.jpg

Intel D201GLY

faca kis ITX vas fillérekért. a procit cerkának hívják, de a gyakorlatban egy 64K L1 + 512K on-die L2 cache-es Yonah, vagyis Core Solo 533-as FSB-vel... egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve... :unsure: agyba-főbe veri az összes VIA C3/C7 alapú vackot, és árban is töredéke az EPIA lapoknak...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Gateway motion M1200 tablet PC

nem ez volna a legegyszerűbb?

adni neki egy stabil tápot, meg egy jó kis carpc tunert?

fel-felmerül minden carpc-s fórumon, hogy mi lenne ha laptopra, vagy tabletpc-re alapoznánk. tény, hogy össze van rakva, komplett, de a kijelző általában túl nagy, a bővíthetőség korlátozott, és drága... mondjuk egy törött kijelzős laptop külső monitorra kötve már költséghatékony lehet...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy ismeritek e: Minden amit a car PC -ről tudni kell típusú könyv angolul, de nem pdf, hanem chm (ez amolyan help file-szerű formátum).

thx, hasznos kis írás, érdemes átfutni... de azért akad benne jópár marhaság: a composite és svideo jeleket úgy emlegeti mintha használható alternatíva lenne monitorhoz, a szivargyújtóba akarja dugni az invertert, meg hasonló egetverő zöldségek... :lol: de azért a kábelezésről, erősítő bekötésekről elég jól ír pl...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Leteszteltem a 12V-os ATX tápokat (ECS ld. fentebb). Sajna Péternek abban igaza volt, hogy a 12V nem szabályozott - ezért mindenképp kell elé egy LDO fesszabályzót építeni, de amúgy tuti a dolog. Ha lesz időm összeütök egy szabályzót (kb. 5 alkatrész, nem gond) és letesztelem úgyis.

Amúgy lehet ám, hogy az Intel miniITX jó alaplap, de figyelj oda Péter, hogy M2-ATX kell neki (160W, P4 tápcsati stb.), a sima M1-ATX nem biztos, hogy jó lesz. Persze lehet arra is tákolni P4-es tápcsatit, talán elmegy, végülis 90W nem kevés.

Ja, amúgy vettem én is egyet, de már csak 12.9-be került :P (Akcijós). Azért vettem meg, mert jópofa, és eBayen 65 Euróért vesztegetik Mondom, ha má' ócsóé van itthon, veszek, fiókban elfér :( (meg valamivel le is kell teszteljem a tápomat, ugye)

Link to comment
Megosztás:

...

az a feszstab nem olyan egyszerű móka nagy áram mellett! én kb 15-20e-et dobtam ki az ablakon egy raklapnyi félvezetőért, megépítettem úgy 5-6 féle különböző booster és kapcsolóüzemű tápot, de mind xar volt élesben tesztelve... a kész táppal kellett volna kezdenem egyből, megspóroltam volna fél évet és rengeteg pénzt - nem beszélve arról a 3 socketA-s lapról és prociról amit a próbálgatások közben részben saját hibából, részben táphibából sikerül elégetnem...

Intel lap vs tápkérdés: igen, kell neki a kiegészítő csati, de tök feleslegesen... lusta vagyok írni, másik fórumra bepötyögöttet idézek:

D201GLY lap procival, 512MB DDR2 @ 666MHz, Maxtor 40/7200/2 asztali vinyó, NEC 3500A asztali DVD olvasó, PS2 egér és bill

5 volton alapjáratban 2.9-3.0A, csúcsterheléssel 3.7-3.8A (VGA terhelés, csak a CPU terhelésétől nem nőtt)

12 volton alapjáratban 0.8-1.0A, csúcsterheléssel 1.8A (DVD felpörög maxra, a CPU és VGA nem számít neki)

3.3 volton cirka elhanyagolható áram, többit nem is mértem mert szintén lényegtelen

ez így alapjáraton 25-30W, csúcsra terhelve (pörög a DVD + 3D) 40W összesen. persze az 5 voltos ágat terheli a sok sok periféria: GPS, BT, PDA, hangkártya, etc... akár még az 50-60W-ot is elérheti csúcsban...

másik nekifutás:

most az egész M1-ATX elé kötöttem be az analóg ampermérőt a 12 voltos inputra: alaphelyzetben 2.4A (29W), terhelve 3.5A volt a max (42W) - és ebben már az M1-ATX vesztesége is ugye benne van...

szóval a 12 voltos ágon nincsen 2A a terhelés soha, az M1 bőven elég, és mivel az 5 voltos ága az M1-nek erősebb (10A szemben az M2 8A-ével), ezért még célszerűbb is az M1-et venni alá... kell hozzá egy ilyen adapter, mert nem indul el nélküle:

12v4pinadapter.jpg

Link to comment
Megosztás:

... kell hozzá egy ilyen adapter, mert nem indul el nélküle:

Jaja, erre célozgattam, de én arra gondoltam, esetleg egy rossz ATX tápról át lehet mókolni. Ennyi gányolás belefér. Amúgy az M2 csak 3 dollárral kerül többe mint az M1....

Kapcsolóüzemű tápok építésével nem kísérletezek, annyira nem szeretek szívni... :( LM1084-el simán lehet csinálni áteresztő stabot, kis dropouttal, amivel a kész és jól működő ECS táp már elboldogul. Mivel nem lesz 12V-os perifériám (drive), ezért elméleti az egész kérdés, csak a ventilátoroknak kell a +12V asszem, azoknak meg nem gáz, ha csak 11V az a 12....

Link to comment
Megosztás:

Jaja, erre célozgattam, de én arra gondoltam, esetleg egy rossz ATX tápról át lehet mókolni. Ennyi gányolás belefér. Amúgy az M2 csak 3 dollárral kerül többe mint az M1....

Kapcsolóüzemű tápok építésével nem kísérletezek, annyira nem szeretek szívni... :( LM1084-el simán lehet csinálni áteresztő stabot, kis dropouttal, amivel a kész és jól működő ECS táp már elboldogul. Mivel nem lesz 12V-os perifériám (drive), ezért elméleti az egész kérdés, csak a ventilátoroknak kell a +12V asszem, azoknak meg nem gáz, ha csak 11V az a 12....

szintén homemade, közvetlenül rá lehet dugni a lapra a tápot:

m1adapter.jpg

nem az a kérdés hogy drágább e az M2 mint az M1, hanem hogy melyik mire való! ez alá az intel lap alá az M1 való, mert ez az 5 voltos ágat terheli... az M2 meg egy mATX-es normál lap alá való... ne úgy kezeld hogy M2 az újabb, az a jobb...

indítózásnál a bejövő fesz 10 volt alá is eshet, és ha még ezt stabilizálod attól már lehet elszáll a lap - de ezt ki lehet próbálni, bajt nem okozol vele max fagyogatni fog...

Link to comment
Megosztás:

csak a ventilátoroknak kell a +12V asszem, azoknak meg nem gáz, ha csak 11V az a 12....

hülye vagyok az áramhoz, de a pc-s ventillátorokat simán 5V-al is elég meghajtani...főnököm bütykölgette otthoni pc-jét igy, sokkal halkabb lett de mégis mozgatott valamennyi levegőt :(

Link to comment
Megosztás:

hülye vagyok az áramhoz, de a pc-s ventillátorokat simán 5V-al is elég meghajtani...főnököm bütykölgette otthoni pc-jét igy, sokkal halkabb lett de mégis mozgatott valamennyi levegőt :(

a venti többnyire elmegy 5 voltról, de a lap 12-t kap, és abból ad annyit a ventinek amennyit jónak lát... viszont azért nemcsak a venti kér 12-t, lehet ami rá van aggatva az elmegy 10-ről is ha az fix, nem ingadozik, de mérget nem vennék rá hogy valóban stabil is lesz a gép...

ha a táp nagyrészt adott, csak a 12 hiányzik, akkor goto elektrokontha.hu :

67-01-52

NOTEBOOKtöltő MW2173CE autós 15/16/18/19/20V-6000 mA 20/2...

AKKU,-TÖLTŐ,H.ADAPT.

nettó ár: 3 883,33 Ft

ezt beállítod 15-16V-ra, és erre akasztod a feszstabot... de én a sok szívás után amit végigcsináltam nem gányolnék már... :P

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
elégedetlen voltam a betömködött alaplappal, most normálisan újraépítettem a rendszert, és kapott egy Live-ot is kxProject driverrel...

Tök jól bepasszíroztad! De a PCI riserrel kapcsolatban - bírni fogja a rázkódást? Hogyan rögzítetted, hogy ne mozdulhasson ki a riser és a kártya a slotból?

(Azért jó sok a hely a H Astra műszerfal alatt :D nemrég szereltem egy Berlingo-t - sose többet.... :lol: :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Tök jól bepasszíroztad! De a PCI riserrel kapcsolatban - bírni fogja a rázkódást? Hogyan rögzítetted, hogy ne mozdulhasson ki a riser és a kártya a slotból?

(Azért jó sok a hely a H Astra műszerfal alatt :D nemrég szereltem egy Berlingo-t - sose többet.... :lol: :huh: )

hozzáfogattam egy dróttal egy csavarhoz, a kártyát pedig a hűtőhöz. a régi rendszerben damillal voltak áthurkolva a normál kátyák, és ott se volt gond...

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.