Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Nekem nem ilyen. Nincs ott semmilyen fekete cucc. A kipufogó pedig bent van teljesen a lökhárító mögött. Csak akkor látom a cső végét, ha benézek a kocsi alá a lökhárító mögé.

Ilyesmi az alja: http://rbcdn.hu/b/201404/77/5209773_1024x768.jpg Általában ilyet szoktam látni másik autókon is.

Igen a "sima" Astrákon olyan mint neked.

Azt hittem, hogy felszereltség függő, azért gondoltam hogy a Tiéd is ilyen.

Utána néztem és csak nagyobb motorokhoz és a sport felszereltséghez adták.

2.0 turbó és 1.8 az ilyen, de lehet 1.9 CDTI is?

Ezen is ilyen van mint nekem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_2.0_t_cosmo__markaszervizelt._valos_km-7178998

Módosítva : vans
Link to comment
Megosztás:

Igen a "sima" Astrákon olyan mint neked.

Azt hittem, hogy felszereltség függő, azért gondoltam hogy a Tiéd is ilyen.

Utána néztem és csak nagyobb motorokhoz és a sport felszereltséghez adták.

2.0 turbó és 1.8 az ilyen, de lehet 1.9 CDTI is?

Ezen is ilyen van mint nekem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_2.0_t_cosmo__markaszervizelt._valos_km-7178998

Lehet... én még nem láttam ilyet élőben, nem lehet túl gyakori.

Ezen amit linkeltél pont nem nagyon látszik.

De a linkelt autóról jut eszembe: mennyit fogyaszthat egy ilyen 2.0T motorral szerelt Astra? (A gyári adatot meg tudom nézni, de aszerint az enyémnek is 4,2-vel kéne hogy beérje.)

Kár, hogy a kartámasz nem gyári meg olyan csúnya fekete a középkonzol. Láttam már ilyet korábban is, de nekem nagyon nem tetszik. Nagyon elüt az autó belterének többi részétől. Bennem kicsit olyan benyomást kelt, mintha valamiért cserélni kellett volna és a bontóban csak ilyen lett volna, a gyári új színazonosra meg sajnálta volna a tulaj a pénzt.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Lehet... én még nem láttam ilyet élőben, nem lehet túl gyakori.

Ezen amit linkeltél pont nem nagyon látszik.

De a linkelt autóról jut eszembe: mennyit fogyaszthat egy ilyen 2.0T motorral szerelt Astra? (A gyári adatot meg tudom nézni, de aszerint az enyémnek is 4,2-vel kéne hogy beérje.)

Kár, hogy a kartámasz nem gyári meg olyan csúnya fekete a középkonzol. Láttam már ilyet korábban is, de nekem nagyon nem tetszik. Nagyon elüt az autó belterének többi részétől. Bennem kicsit olyan benyomást kelt, mintha valamiért cserélni kellett volna és a bontóban csak ilyen lett volna, a gyári új színazonosra meg sajnálta volna a tulaj a pénzt.

A sima 2.0T nem tudom mennyit fogyaszthat, de az OPC 12 litert eszik vegyes használat mellett.

Nekem is fekete a középkonzol, szerintem jól néz ki csak nem lehet rendesen takarítani mert folyton ujjlenyomatos lesz.

Az új Classic nevezetűekben nincs oldalsó díszléc és minden más sima matt fekete műanyag. Ez a bevonat pedig el kezd lekopni és nagyon nem esztétikus...

A Tiéd mennyit eszik?

Link to comment
Megosztás:

A sima 2.0T nem tudom mennyit fogyaszthat, de az OPC 12 litert eszik vegyes használat mellett.

Nekem is fekete a középkonzol, szerintem jól néz ki csak nem lehet rendesen takarítani mert folyton ujjlenyomatos lesz.

Az új Classic nevezetűekben nincs oldalsó díszléc és minden más sima matt fekete műanyag. Ez a bevonat pedig el kezd lekopni és nagyon nem esztétikus...

A Tiéd mennyit eszik?

6 körül sokat pályázva óra szerint 140-nel.

A díszléc nálam ilyen elöl meg az ajtón is: http://kepfeltoltes.hu/130316/P1030188_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (A képre kattintva tovább nagyítható, úgy talán jobban látszik.)

Nem tudom ez milyen szín, minta, de nekem tetszik. A céges kocsiknál nálunk is sima matt ezüst színűek a díszlécek. Az valahogy kevésbé hat igényesnek.

Láttam már vöröses barnás fa utánzat szerű díszlécet is. Az valahogy túl csiri-csáré nekem megint a műszerfal szürke színéhez képest.

Link to comment
Megosztás:

6 körül sokat pályázva óra szerint 140-nel.

A díszléc nálam ilyen elöl meg az ajtón is: http://kepfeltoltes.hu/130316/P1030188_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (A képre kattintva tovább nagyítható, úgy talán jobban látszik.)

Nem tudom ez milyen szín, minta, de nekem tetszik. A céges kocsiknál nálunk is sima matt ezüst színűek a díszlécek. Az valahogy kevésbé hat igényesnek.

Láttam már vöröses barnás fa utánzat szerű díszlécet is. Az valahogy túl csiri-csáré nekem megint a műszerfal szürke színéhez képest.

Igen, ezt tudom melyik, az a cosmo felszereltséghez járt.

Nekem ilyen világosabb színű és mintás díszléc van benne.

A sima ezüst még nem olyan rossz szerintem, de a matt fekete az nem jön be nekem.

Láttam már cabriot fa utánzat lécekkel és barna üléssel, de az sem volt valami szép.

Nekem 110-120-nál eszik 6 litert tempomattal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szélvédő sötétítésen gondolkodom. Igaz az, hogy csak a hátsó ablakokat lehet lesötétíteni újra műszakiztatás nélkül? Ha körbe sötétíteném az autót akkor vinnem is kell műszakira különben nem szabályos? Tud valaki ez ügyben vmi okosat? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szélvédő sötétítésen gondolkodom. Igaz az, hogy csak a hátsó ablakokat lehet lesötétíteni újra műszakiztatás nélkül? Ha körbe sötétíteném az autót akkor vinnem is kell műszakira különben nem szabályos? Tud valaki ez ügyben vmi okosat? :icon1:

Szia!

"B" oszloptól hátrafelé akár a legsötétebb fóliát is választhatod. Viszont az első ajtókra csak olyat tehetsz fel, ami a fény minimum 70%-át átengedi. Az első szélvédőre pedig a napellenző teljesen lehajtott vonaláig lehet fóliát tenni.

A lényeg, hogy a fólia, amit feltesznek, rendelkezzen jóváhagyással, vagyis autóba szerelhető legyen (ugyanúgy, mint pl. egy lámpabúra). Az sem rossz, ha a cég, ahol csináltatod, ad erről egy igazolást, meg arról is, hogy melyik ablakokra milyen fényáteresztő-képességű fólia került. Ugyanis már van a rendőröknél olyan készülék, ami méri a fenti fényáteresztő- képességet, így gyorsan le lehet bukni egy sötétebb fóliával. Viszont, ha a cég cseszte el, akkor tudsz náluk reklamálni.

Műszakiztatni emiatt nem kell az autót.

6/1990. Köhém rendelet:

97.§. (7)

A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:

a) ha a szélvédő (kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület), valamint a vezetőtéri oldalablakok üvegei esetében (amelyeken keresztül a jármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van) a mérték legalább 70%;

b) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és hátsó ablakok) üvegei esetében 70% alatti mérték is megengedhető, ha a járművet két külső tükörrel szerelték fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

"B" oszloptól hátrafelé akár a legsötétebb fóliát is választhatod. Viszont az első ajtókra csak olyat tehetsz fel, ami a fény minimum 70%-át átengedi. Az első szélvédőre pedig a napellenző teljesen lehajtott vonaláig lehet fóliát tenni.

A lényeg, hogy a fólia, amit feltesznek, rendelkezzen jóváhagyással, vagyis autóba szerelhető legyen (ugyanúgy, mint pl. egy lámpabúra). Az sem rossz, ha a cég, ahol csináltatod, ad erről egy igazolást, meg arról is, hogy melyik ablakokra milyen fényáteresztő-képességű fólia került. Ugyanis már van a rendőröknél olyan készülék, ami méri a fenti fényáteresztő- képességet, így gyorsan le lehet bukni egy sötétebb fóliával. Viszont, ha a cég cseszte el, akkor tudsz náluk reklamálni.

Műszakiztatni emiatt nem kell az autót.

6/1990. Köhém rendelet:

97.§. (7)

A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:

a) ha a szélvédő (kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület), valamint a vezetőtéri oldalablakok üvegei esetében (amelyeken keresztül a jármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van) a mérték legalább 70%;

B) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és hátsó ablakok) üvegei esetében 70% alatti mérték is megengedhető, ha a járművet két külső tükörrel szerelték fel.

Köszi a kimerítő válaszod! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ez gyárilag ilyen, van egy fekete diffúzor a lökhárító alján:

kipufog__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondolom egy kipufogós ki tudja vágni szépen, de ebben nincs tapasztalatom!

Én egy parragi dobot tettem az enyémre,nagy opc véggel.meg volt a helye bal oldalon,csak neki kellett esni dekopirral,..:-)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt tudom melyik, az a cosmo felszereltséghez járt.

Nekem ilyen világosabb színű és mintás díszléc van benne.

A sima ezüst még nem olyan rossz szerintem, de a matt fekete az nem jön be nekem.

Láttam már cabriot fa utánzat lécekkel és barna üléssel, de az sem volt valami szép.

Nekem 110-120-nál eszik 6 litert tempomattal.

Nekem 7,3at. 200-220nál. (221km/h/4000ford max)csak a százas tábláknál lassitok.a díszléc 2 óra alatt kedvedre alakíthatod fóliával.vagy tudok egy telefonszámot,aki csak H astrát bont,inkább csak gtc-ket.

Link to comment
Megosztás:

Egy pillanat! Akkor ha bele van építve a lámpába az elektromos magasság állítás akkor az én autómba is beszerelhető elvileg és jó is lesz? Árulnak külön úgy, hogy magasság állítás motor nélkül meg motorral is ilyen lámpákat?

A legtöbb csere -lámpában van magasságállító,CAR-DNA termékeket keresd. én is erre szeretném cserélni,bár nekem xenonom van,és még kérdés,hogy ezek bírják -e a 14000k-s égőt,mert nem szeretnék belerakni mást,hivatalosan meg nem xenonossak...60-80 ezerért meg sok lenne a tanulópénz. van valakinek ilyen tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Na, ennél pont látszik ez a fautánzatos díszléc: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_elegance_1.tulaj_123.000km-7918048

Nekem ez nem nagyon jön be.

Amúgy tudja valaki mi az a "króm csomag"? Szintén ebben a hirdetésben írják.

Szerintem az ablaklécre, meg a hűtőrácsra gondol. Van amelyiknek a hűtőrácsa színre van fújva, nem pedig krómos.

Ha jól tudom, akkor 2007-től viszont már alap a krómos hűtőrács.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem az ablaklécre, meg a hűtőrácsra gondol. Van amelyiknek a hűtőrácsa színre van fújva, nem pedig krómos.

Ha jól tudom, akkor 2007-től viszont már alap a krómos hűtőrács.

Olyat, ami színre van fújva és nem krómos, ezidáig egyetlen egyet láttam. Még gondoltam is, hogy ez biztos valami feláras külön rendelhető extra volt. De ezek szerint nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ennél pont látszik ez a fautánzatos díszléc: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_elegance_1.tulaj_123.000km-7918048

Nekem ez nem nagyon jön be.

Amúgy tudja valaki mi az a "króm csomag"? Szintén ebben a hirdetésben írják.

Szerintem is a króm ablakszegélyek lehetnek. Én is rendeltem már a sajátomra de az istennek nem akar megjönni már 1 hónapja :)

Link to comment
Megosztás:

Ma beszereltem a kocsiba a Ledes rendszámtábla világítást. Hát mit ne mondjak, marha jól néz ki...

Hatalmas fénye van, ugyan olyan hideg fehér színű mint a nappali menetjelző fény csak kicsiben. Az autó egész hátulját bevilágítja szinte.

Nem akarom elrontani az örömöd de hivatalosan ez olyan átalakítása a kocsi világító berendezesenek ami nem megengedett. Azaz kekec rendőr lekaparhatja cserébe a műszaki matricát. Minden olyan világító berendezés ami a kocsi felületén van, azaz más közlekedő is láthatja csak olyan izzóval használható amivel kijott a gyárból. Magyarán a belső világításon kívül más nem ledesitheto.

Fél off

Kolléga kifogott egy kekec germán rendőrt. Neki sötétített volt az első üveg is fóliával. 200 EUR és kézzel kellett letepni a fóliát. Megvartak amíg végez.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom elrontani az örömöd de hivatalosan ez olyan átalakítása a kocsi világító berendezesenek ami nem megengedett. Azaz kekec rendőr lekaparhatja cserébe a műszaki matricát. Minden olyan világító berendezés ami a kocsi felületén van, azaz más közlekedő is láthatja csak olyan izzóval használható amivel kijott a gyárból. Magyarán a belső világításon kívül más nem ledesitheto.

Fél off

Kolléga kifogott egy kekec germán rendőrt. Neki sötétített volt az első üveg is fóliával. 200 EUR és kézzel kellett letepni a fóliát. Megvartak amíg végez.

Az első szélvédő fólia természetes, hogy nem szabályos, max ha úgy külön leműszakiztatod, de 25centis csíkban a napellenző sávjában még le lehet fóliázni.

Egyébként ez is E szabványú, tehet az unioban hivatalosan megengedett a használata. Ugyan úgy mint a DRL-nek is, ami tényleg az abba bele is van írva hogy RL, vagy DRL és a márkája stb, vagyis hivatalosan is nappali menetjelző fénynek minősül, és ugyan úgy E jeles. Persze nem szabad összekeverni a pár ezer ft-os HELYZETJELZŐ FÉNYnyel amit az okos Vérpistikék ugyan úgy használnak este is meg lakott területen kívül is. Na nekik szokott örülni a rendőr :icon1:

Manapság már szinte minden új autó így jön ki gyárilag, hogy a nappali menetjelző fény benne van.

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Az autó egész hátulját bevilágítja szinte.

Ha lefelé világít, akkor ezt hogy?

A 90%-os fólia, ha E jeles, akkor sem teheted az első ajtókra. Szóval ez az E dolog még nem jelent semmit, csak azt, hogy autóba szerelhető.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Az első szélvédő fólia természetes, hogy nem szabályos, max ha úgy külön leműszakiztatod, de 25centis csíkban a napellenző sávjában még le lehet fóliázni.

Egyébként ez is E szabványú, tehet az unioban hivatalosan megengedett a használata. Ugyan úgy mint a DRL-nek is, ami tényleg az abba bele is van írva hogy RL, vagy DRL és a márkája stb, vagyis hivatalosan is nappali menetjelző fénynek minősül, és ugyan úgy E jeles. Persze nem szabad összekeverni a pár ezer ft-os HELYZETJELZŐ FÉNYnyel amit az okos Vérpistikék ugyan úgy használnak este is meg lakott területen kívül is. Na nekik szokott örülni a rendőr :icon1:

Manapság már szinte minden új autó így jön ki gyárilag, hogy a nappali menetjelző fény benne van.

A nappali menetfeny az a lényeg hogy a lecserelt rendszamtabla izzó miatt bukhatod a muszakit. Ja és a kollégának nem a szelvedo hanem a vezető melletti oldalablak volt foliazva.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ez is E szabványú, tehet az unioban hivatalosan megengedett a használata.

Igen, ha eleve, gyárilag LED fényforrást tartalmazó lámpába teszed. Ugyan úgy a főfényszóró H7-es (vagy amilyen van neked) halogén izzója helyett sem használhatsz hivatalosan ledest, hiába van rajta E jelzés. Csak olyan lámpába tehetsz ledet, legyen rajta akármilyen jóváhagyás, amit eleve ledesre terveztek, optimalizáltak.

Egy időben én is kicseréltem a sima izzót ledesre a rendszámtábla világításban. De aztán visszaraktam az eredetit. Nem láttam akkora előnyét, hogy emiatt érdemes lenne kockáztatni, vagy legalábbis minden műszaki vizsga előtt és után cserélgetéssel vacakolni. Amellett tudom hogy rengetegen használnak ilyet régebbi autókban is, de az az ő dolguk. Sőt némely BKV (vagy BKK vagy mi is most az elnevezésük) buszon is láttam már ledes rendszámtábla világítást.

A normál izzó is ellátja a funkcióját: megvilágítja a rendszámtáblát. Ja, hogy nem csinál feltűnő fényárt a hátam mögött?! Na és!

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nekem ezen az autómon semelyik ablak sincs fóliázva, de a másikon minden üvegfelület.

Szélvédőre és első oldalabrakokra sima átlátszó 90%-os UV védelemmel, hátul kicsit sötétebb.

Mondanom sem kell, hogy mennyivel jobb volt...most készülök a mostanira felrakni ugyanezt a kombinációt.

Műszakin simán átment, mert nem vették észre hogy fóliázva vannak az ablakok elöl és a szélvédőt sem. (drágább autókon az összesen ilyen van)

Alapból nem lehet igazoló számot(műbizonylatot) kiadni első ablakokra csak hátra.

Fóliát fel lehet tenni előre ahogyan itt előttem is írták, de arról nem adhatsz semmilyen okmányt.

Link to comment
Megosztás:

Hú de beindultatok tegnap óta srácok, nem akartam ekkora vihart kavarni :icon1:

Én úgy tudom, hogy az első 2 ajtót és a szélvédőt is le lehet fóliázni újra műszakiztatás nélkül is, DE legalább 70%-osnak kell maradnia a fényáteresztésnek. Tehet 30% nál jobban már nem lehet sötétíteni.

Ha a hátsó ablakok sokkal sötétebbek akkor persze, hogy nem tűnik fel, hogy az első 2 meg a szélvédő is le van.

Tud valaki esetleg valami jó fóliázós helyet Szolnok vagy Heves megyében? Még Pest megye keleti része is jó lenne :icon1:

Egyébként ezekkel a Ledes dolgokkal még a mai napig elég nagy a katyvasz, mert sok helyen még a sima helyzetjelző ledeket is nappali menetfényként árulják pl. De aki jobban ért hozzá az a lámpán is meg tudja mutatni, hogy hol van feltüntetve rajta pl. mert ami tényleg az azon fel van, és mellesleg a fénye is sokkal erősebb annak. Sok rendőr nincs tisztában sajnos ezekkel a dolgokkal, ha kötekednek érdemes ezt neki megmutatni és elmagyarázni, ha kell még a jogszabályokat is kinyomtatni és magunkkal vinni :D

1 hónap múlva megy műszakira az autó, majd azért a rendszámtábla ledeket visszacserélem a biztonság kedvéért addig, meg fóliázásba se akarok kezdeni, mert első szélvédő csere is lesz sajnos, végig van repedve :sick:

Link to comment
Megosztás:

1 hónap múlva megy műszakira az autó, majd azért a rendszámtábla ledeket visszacserélem a biztonság kedvéért addig, meg fóliázásba se akarok kezdeni, mert első szélvédő csere is lesz sajnos, végig van repedve :sick:

Ha úgyis cseréled a szélvédőt, a hővisszaverős fajtát nagyon tudom ajánlani! :)

Bár ha amúgy is fóliázod majd, akkor majdnem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.