Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


ivannorbi

Recommended Posts

Nagyon szépen megkérném a mélyen tisztelt cartársakat, ha shoppingoltok ruhát kérjetek nekem számlát z fentebb megadott névre,címre. Ugyanis csak akkor adómentes a ruhapénzünk, ha viszek ruhavásárlásról számlát. Előre is köszönöm. Ha kell smsben is elküldöm az adatokat, és akkor mindig kéznél van B)

Link to comment
Megosztás:

Boldog névnapot Tiu! B)

Köszönöm a segítséget mindenkinek, ma megoldódott az autó probléma. Az egyik jó barátomnak van egy régi Mitsubishi Colt-ja amit alig használt és most rábeszéltem, hogy eladja nekem. Jövő héten viszi műszakira és utána már el is hozhatom. Kívülről nem egy nagy szépség, viszont nem rohad és mechanikailag teljesen rendben van. És ami a lényeg, hogy 100ezer forintért odaadja és még átíratni sem kell. :D

Ez nem az, de pontosan így néz ki:

mitsubishicolt_n1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Boldog névnapot Tiu! B)

Köszönöm a segítséget mindenkinek, ma megoldódott az autó probléma. Az egyik jó barátomnak van egy régi Mitsubishi Colt-ja amit alig használt és most rábeszéltem, hogy eladja nekem. Jövő héten viszi műszakira és utána már el is hozhatom. Kívülről nem egy nagy szépség, viszont nem rohad és mechanikailag teljesen rendben van. És ami a lényeg, hogy 100ezer forintért odaadja és még átíratni sem kell. :D

Még a végén megtetszik és átállsz a japán oldalra. Ennyi pénzért, főleg, ha jó állapotban van, ismerőstől, átiratás nélkül, keresve sem találnál. Egyik ismerősőmnek van 1,6 os Lancere, kb. ezzel egyidős és 6Literrel elfurikázik vele.

Link to comment
Megosztás:

Boldog névnapot Tiu! B)

Köszönöm a segítséget mindenkinek, ma megoldódott az autó probléma. Az egyik jó barátomnak van egy régi Mitsubishi Colt-ja amit alig használt és most rábeszéltem, hogy eladja nekem. Jövő héten viszi műszakira és utána már el is hozhatom. Kívülről nem egy nagy szépség, viszont nem rohad és mechanikailag teljesen rendben van. És ami a lényeg, hogy 100ezer forintért odaadja és még átíratni sem kell. :)

...

Köszi. :D

Annyi pénzért jó lesz az. :( A 82 ló pedig nem lesz olyan rossz ahhoz a kasznihoz. :)

Link to comment
Megosztás:

Még a végén megtetszik és átállsz a japán oldalra. Ennyi pénzért, főleg, ha jó állapotban van, ismerőstől, átiratás nélkül, keresve sem találnál. Egyik ismerősőmnek van 1,6 os Lancere, kb. ezzel egyidős és 6Literrel elfurikázik vele.

Mindenképp átállok a japán oldalra, hiszen már eldöntött dolog, hogy a következő autóm egy Nissan 200SX lesz. B) De az Omega attól még itt van, úgyhogy nem távolodok el az Opelektől sem. :D

Link to comment
Megosztás:

Lomha úr ! jó típus ! a váltó vákum dobja ami kényes benne amúgy nem sok gond van ezekkel.

Én sem hinném, hogy gond lenne vele. A mostani gazdáját már 13 éve szolgálja gond nélkül, sosem volt rá panasz. És ami a lényeg, hogy mindig be volt tartva az időszakos szerviz és nem spóroltak rajta. Folyadékból és alkatrészből is mindig jót kapott. Ha jól fog szolgálni, akkor megtartom azután is, hogy meglesz a Nissan. Rohangálósnak ennél jobb nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Jaj de megszívatott a vészvillogó kapcsolója. :D

Szétszedtem, mert már csak 10-ből 1x kapcsolt ki, és nem akartam megvárni, hogy a vizsgán maradjon úgy.

Kicsit el volt hajolva a pöcök, ami megy a horonyban, és megállítja a kapcsolót a két véghelyzetben. Gondoltam visszahajlítom, ő viszont úgy gondolta, hogy eltörik. :) (jellemzően spiáterből készül, így törik is és nem igazán forrasztható)

Így kénytelen voltam újat csinálni 1mm-es lemezből és 3-as meg 1-es drótból, összeforrasztva.

Minden jó is lett, de mikor visszapattintottam a helyére, nem vészvillogó, hanem "vészduda" lett belőle. B) Mikor bekapcsoltam nem villogott, ehelyett az óracsoport dudált. :) Ráadásul sem vészvillogó sem irányjelző nem volt.

Szedhettem szét még egyszer, mert az érintkezők elmozdultak, és nem ért össze mindegyik.

Miután beállítottam az érintkezőket is, már minden rendesen működött és működik most is. :(

Link to comment
Megosztás:

Maradt vmi használható benne?

Nagyon kevés dolog. Hátsó futómű, 4 felni, talán a gumik is. Csomagtérajtó, jobb hátsó lámpa, kipufogódob is megúszták. Szinte minden más kuka, nem számítva az apróságokat, mint kapcsolók meg hasonló semmiségek.

Viszont megvan az utódja, ami nem a Mitsubishi lett, mivel azt elvittem átnézetni és sajnos voltak problémái amik nem voltak veszélyesek, de nagyon drága lett volna hozzá az alkatrész. A barátnőm nagybátyjának volt egy 22 éve tulajdonában lévő Toyota Starlet-je, azt hoztam el. Olyan megbecsült családtag volt, hogy az új Toyota kint állt az utcán, ez pedig bent a garázsban. Többször el kellett mondanom, hogy jó helyre kerül, meg lesz becsülve. Csak akkor láttam a megnyugvást rajta, mikor megmutattam neki a Kadett fotóit. :D Nagyon jó állapotban van, nagyon pici kasznimunkát igényel, azon kívül semmit.

Ő az:

957075274F_nyk_p0124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

F_nyk_p0125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

F_nyk_p0126_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.