Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Még a fékeshez be lehet szúrni pontosításnak, hogy a hátsó fék az szimplex rendszerű dobfék.

majd lesz hátsófékes anyag is

abba elmagyarázzuk

vagyis betesszük

szipmleX azt jelenti, hogy egy fékmunkahenger van hátul, és felfutó, meg lefutó fékbetétek vannak, mert egyikoldalon a kerék forgásásból adódóan van egy felfutó oldal, illetve egy lefutó.

van ezenkívül a duplex, ahol két fékbetét van (trabikban volt ilyen elől) itt menetirány szerint csak felfutó fékbetét van, mert a kialakítása miatt mind a két fékbetét ugyan úgy nyomódik hozzá

szimpdup_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

remélem érthető ez a móricka rajz most paintoltam

Link to comment
Megosztás:

majd lesz hátsófékes anyag is

abba elmagyarázzuk

vagyis betesszük

szipmleX azt jelenti, hogy egy fékmunkahenger van hátul, és felfutó, meg lefutó fékbetétek vannak, mert egyikoldalon a kerék forgásásból adódóan van egy felfutó oldal, illetve egy lefutó.

van ezenkívül a duplex, ahol két fékbetét van (trabikban volt ilyen elől) itt menetirány szerint csak felfutó fékbetét van, mert a kialakítása miatt mind a két fékbetét ugyan úgy nyomódik hozzá

http://kepfeltoltes.hu/090320/szimpdup_www...ltoltes.hu_.jpg

remélem érthető ez a móricka rajz most paintoltam

Ez tetszik, de ha már ilyen részletes, legyen benne a duo duplex is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez tetszik, de ha már ilyen részletes, legyen benne a duo duplex is. ;)

nem ismerem a duó duplexet, az milyen?

más:

ma szétszedtem az elsőajtó, meghajtottam a kilincs rugóját, és fényképezgettem, ugyhogy lesz anyag az elsőajtóról, meg a ablaktekerő kurbliról is, hogy kell leszedni, mert az még mai napig visszatérő téma.

Link to comment
Megosztás:

nem ismerem a duó duplexet, az milyen?

más:

ma szétszedtem az elsőajtó, meghajtottam a kilincs rugóját, és fényképezgettem, ugyhogy lesz anyag az elsőajtóról, meg a ablaktekerő kurbliról is, hogy kell leszedni, mert az még mai napig visszatérő téma.

A duo duplex olyan hogy alul és felül is mindkét irányba nyom a munkahenger. Így a fékerő nem változik ha változik a forgásirány: pl tolatás.

Link to comment
Megosztás:

A duo duplex olyan hogy alul és felül is mindkét irányba nyom a munkahenger. Így a fékerő nem változik ha változik a forgásirány: pl tolatás.

őőőő

lehet akkor tanultam anno ezt is :lol:

de a szimplexnél se változik egyébként ;)

csak ott gyengébb

majd kiegészítem akkor egy másik móricka rajzzal és lecserélem, és a fékes dolgokhoz azt is felrakjuk ,) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon tudom, hogyan kell egyszerre több képet küldeni, mindig csak 1et akar megjeleníteni a hozzászólásban. Betzippeltem mindet, itt a link:

Motrortér képek

Feltűnt nekem hogy a motor és az injektor háza között van egy ufószerű réz(legalábbis úgy tűnik) valami. Látom hogy neked 1,6-os, de majdnem ugyanaz mint az enyém ezért érdekelne hogy mi az, mi célt szolgál? ;)

Link to comment
Megosztás:

Feltűnt nekem hogy a motor és az injektor háza között van egy ufószerű réz(legalábbis úgy tűnik) valami. Látom hogy neked 1,6-os, de majdnem ugyanaz mint az enyém ezért érdekelne hogy mi az, mi célt szolgál? :lol:

AGR asszem,a régi fajta. ;) Ezt nem kell lezárni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ajtókárpit leszerelése az első ajtón.

Az F Astra ajtókárpitját részben bolhák, részben csavarok tartják, illetve az ablakemelő kurblija.

Ezek egy része rejtve van, és a kurbli leszedése se egyszerű elsőre.

A csavarok kereszthornyos csavarok, egy átlagos csavarhúzó elég hozzájuk.

A kárpit leszedéséhez szükséges szerszámok: Csillagcsavarhúzó, sima kisfejű csavarhúzó, oldalcsípő, spec célszerszám, egy pici kampójú drótdarab.

Első nekifutásra a kurblit szedjük le. Általam használt mód erre: a kárpitot kézzel a műanyag koronggal együtt benyomjuk, hogy nagyobb hely legyen a kurbli mögött. A kampós dróttal kihúzzuk az omega rugót. Az omega rugót kicsit keresgélni kell, de ott van az, csak esetenként nagyon befelé van, ezért található nehezen, a fogantyújával ellenkező végén keresgéljünk, ott látható is egy kis kiemelkedés a kurbli szárában.

Kivételekor vigyázzunk, mert elpattanhat, és akkor lehet keresni mágnessel az udvaron, mint ahogy egyszer sikerült nekem is.

Második körben a csavarokat vegyük ki. Ezek közül 3 db szemmel látható, a kárpit legalján, 1 a faceliftes, 2 a facelift előtti autókon a kapaszkodó alatt, ez is szemmel látható, illetve egy rejtett csavar van, az elektromos ablak kapcsoló helye alatt, ehhez ki kell pattintani a kapcsolót, vagy a műanyag kupakot a kiscsavarhúzóval.

Ha ezekkel megvagyunk, alulról nyúljunk be a kárpit alá, és egy határozott mozdulattal, egyesével ugrasszuk ki a bolhákat a helyükről. Az első pár bolha után kiugrik az egész a helyéről.

Az ajtóban maradt bolhákat oldalcsípővel vegyük ki, és helyezzük a kárpitba, visszarakásnál másképpen nem tudjuk feltenni majd a kárpitot.

Ezzel készen is vagyunk.

Ha elvégeztük a munkát, ami miatt le lett szedve a kárpit, a visszarakás fordított sorrendben történik, csak előtte a tükör háromszögét is le kell venni, mert visszafelé nem megy olyan könnyen a kárpit, ha az fennmarad, illetve a páravédő fóliát ellenőrizzük, szakadás, hiányosság esetén cseréljük. Több megoldás alkalmazható erre a célra. Laminált padló alá kapható szivacsos anyag, illetve radiátor mögé kapható alufóliás szivacsos anyag, de sima egyszerű fólia is jó, kétoldalas ragasztóval felragasztva, vagy akár széles ragasztószalaggal is megoldható.

Visszarakásnál figyeljünk oda arra, hogy a gombot dugjuk a helyére, és arra, hogy a belső kilincsnél van egy pozicionáló tüske, ez is kerüljön a helyére. A patentokat egyesével vagy egy ütéssel, vagy pedig egy nyomással vissza lehet tenni.

képek ehhez is vannak, várom a véleményeket.

hátsó ajtót már régen szedtem szét, nemtudom már hogyan is van... azt valaki írja már le, ha jól emlékszem, a kapaszkodót ki kell szedni, és az alatt van egy csavar még?

de ezenkívül nem különbözik semmibe?

mert akkor ezt még beleírom.

Link to comment
Megosztás:

Ajtókárpit leszerelése az első ajtón.

Az F Astra ajtókárpitját részben bolhák, részben csavarok tartják, illetve az ablakemelő kurblija.

Ezek egy része rejtve van, és a kurbli leszedése se egyszerű elsőre...

...

Aképek ehhez is vannak, várom a véleményeket.

hátsó ajtót már régen szedtem szét, nemtudom már hogyan is van... azt valaki írja már le, ha jól emlékszem, a kapaszkodót ki kell szedni, és az alatt van egy csavar még?

de ezenkívül nem különbözik semmibe?

mert akkor ezt még beleírom.

Jól hangzik, csak két észrevétel: a kurblit nem ohmega, hanem omega gyűrű tartja (semmi köze az elektromos ellenálláshoz, a görög betű alakja után kapta a nevét), a másik, hogy a párazáró fólia épségéről célszerű meggyőződni, ha már levették a kárpitot, ill. szükség esetén a cseréje is hasznos. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik, csak két észrevétel: a kurblit nem ohmega, hanem omega gyűrű tartja (semmi köze az elektromos ellenálláshoz, a görög betű alakja után kapta a nevét), a másik, hogy a párazáró fólia épségéről célszerű meggyőződni, ha már levették a kárpitot, ill. szükség esetén a cseréje is hasznos. ;)

ezen tököltem egy darabig, hogy kell e a h vagy sem... hasonlít a jelre, így beleírtam, de akkor kijavítom.

párazáró fólia... a képemről látszani fog, hogy az neekm már régen cserélve lett, de beleírom ezt is.

a képen jelölve vannak a csavarok helyei :lol:

ki is egészítettem, illetve javítottam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.