Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Sanyi!

Ezt írd hozzá légyszíves:

Új autórádió beszerelése a gyári helyett

A CAR300 autórádió lábkiosztása nem egyezik meg teljesen a szabvánnyal. Egyik ilyen probléma a memória tápvezeték és az üzemi tápvezeték felcserélése.

Az alsó 8 érintkezőhelyes csatlakozóban találunk 6 érintkezést. Itt található az üzemi- és memóriatáp. A piros és fekete vezetéket fel kell cserélni, így elkerüljük azt a problémát, hogy állandóan feszültség alatt van a rádió és elfelejti a beállításainkat. Ehhez a művelethez ki kell venni a beépítőkeretet, ahol könnyedén felcserélhetjük a két vezetéket.

Köszi. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sanyíííí :huh:

7.3.2 Elől nagyobb tárcsák (miért jó ez, mi kell hozzá, hogy kell csinálni, mekkora tárcsára melyik a minimális kerékméret)

236x12,7 tömör tárcsa: 14NV, C14NZ, X14NZ, 16LZ2, C14SE, C16NZ, X16SZ, X16SZR

16LZ2, C16NZ, X16SZ, X16SZR FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ

236x20 hűtött tárcsa: 14SE, C14SE, X14XE, 16LZ2, C16NZ, C16NZ, C16SE, X16SZ, X16SZR, 17D, 17DR, 17TD, X17DTL

16LZ2,C16NZ, X16SZ, X16SZR FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ

16LZ2, C16NZ, X16SZ, X16SZR CARAVAN, KISÁRUSZÁLLÍTÓ

256x24 hűtött tárcsa: C14SE, 16LZ2, 16NZ2, 16NZR, X16XEL, 17D, 17DR, 17TD, X17DTL, C18XE, X18XE, 18SE, C18SEL, C18XE, X18XE, C18XEL, C20NE, C20XE, X20XEV

14SE, C14SE FERDEHÁTÚ

X16NE LÉPCSŐSHÁTÚ

X17DTL LÉPCSŐSHÁTÚ

236os tárcsánál a legkisebb felszerelhető kerékméret 13?

256os tárcsánál a legkisebb felszerelhető kerékméret 14?

Mind a három féknyereg másmilyen, tehát kell a tárcsához való nyereg is.

Csere: kerék le, nyerget kiszabadítjuk, (2 csavar fogja asszem), kicsavarjuk a tárcsát tartó csavart, régi tárcsát elrakjuk/kidobjuk kinek rendelkezése szerint. Aztán fordított sorrendben összeszereljük. Légtelenítés!!

Link to comment
Megosztás:

256os tárcsánál a legkisebb felszerelhető kerékméret 14?

Igen.

De a 256-os tárcsához van kétféle féknyereg is, méretben különböző betétekkel.

Illetve nekem hátul 260-as tárcsa van fenn, arra is csak a 14-es felni megy rá, vagy nagyobb. Igaz ez már vectra tárcsa.

X14XE motorban volt automata váltós gép is, amit szintén tárcsával szereltek, és ABS is volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

De a 256-os tárcsához van kétféle féknyereg is, méretben különböző betétekkel.

Illetve nekem hátul 260-as tárcsa van fenn, arra is csak a 14-es felni megy rá, vagy nagyobb. Igaz ez már vectra tárcsa.

X14XE motorban volt automata váltós gép is, amit szintén tárcsával szereltek, és ABS is volt benne.

bármilyen kiegészítést,javítást elfogadok :)

igen, de gyárilag nem raktak hátra tárcsát kismotoros autóhoz. a hátsó féket külön fejezet tárgyalja, és asszem oda le is írtam h 260as és 14es felni :huh:

Link to comment
Megosztás:

...

Külön köszönet Tiu-nak a felajánlásért még ha nem is kérdeztem meg Tőle, de remélem nem haragszik. :huh:

Örülök, hogy segíthettem. :)

Annyi kiegészítés még, hogy az AS gomb nyomva tart, gyújtást ráad ... história ismételve, feloldja a kódkérést. :D

Tulajdonképpen ez a kódkérés funkció ki-be kapcsolása is.

Még ebből jól jöhet a digitek állítása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.