Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok!

Van már valakinek tulajdonosként tapasztalata az új (J) Astrákkal kapcsolatban?

Én augusztus elején vettem át az enyémet, egy 1,4-es Turbo benzines Cosmót, ami gyönyörű és jól felszerelt, de a 140 lóerő nem hinném, hogy igaz. Lomhább, mint amire számítottam, annak ellenére, hogy a Flexride-rendszert Sportra átkapcsolva hangyányit dinamikusabbnak tűnik. Egyébként ennek ellenére nagyon szeretem, sokkal méltóságteljesebb lett, mint az elődje. A rugózása sokkal lágyabb, az az érzés vezetés közben, hogy nem is megy, hanem suhan. Sok jót tudnék róla még mondani, akit érdekel, annak szívesen válaszolok bármilyen kérdésére (ha tudok). Most kb. 6400 km van benne.

Sajnos azonban lenne egy kérdésem is rögtön, főleg az autószerelő kollégákhoz ("uhu, segíts!"):

Két napja menet közben (és csak akkor) időnként felvillan 1-2 mp-re az elektronikus kézifék meghibásodását jelző piktogram. Egyébként maga a kézifék úgy tűnik, h működik rendesen, azaz be lehet húzni és kiengedni megálláskor és induláskor (legalábbis őszintén remélem hogy nem félig behúzott kézifékkel autózgatok két napja, de gondolom, azt észrevettem volna más jelekből is).

Mitől lehet ez, és foglalkozzak-e vele vagy ne is törődjek vele?

Különben az egész autót illetően nagy általánosságban az az érzésem, mintha erősen túlszabályozott lenne, és már-már nem is egy autó, hanem egy kaszniba csomagolt számítógép, ami sajnos félő, hogy időnként "lefagy" majd, és akkor jönnek ám a gondok. De ez minden új autóra (márkára) elmondható lassan.

Lehet, hogy hallgatnom kellett volna arra a belső hangra, ami anno a vásárláskor azt súgta, hogy vegyem az Enjoy verziót, amiben még a hagyományos kézifék van... (jól tud az jönni néha...)

Köszi a tippeket, és az esetleges más jellegű tapasztalatokat is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendeltem egy Astra J Cosmo-t első és hátsó parkolóradarral. Az eladó azt mondta, hogy csak hangjelzéssel jelez a parkolásnál a szokásos modón: egyre gyorsabban sípol ahogy közeledünk az akadályhoz és nincs semmilyen grafikus kijelzés sem a nagyképernyős kijelzőn se pedig máshol. Ezzel az a gondom, hogy miből tudja az ember, hogy a kocsi eleje vagy hátúlja közelít az akadályhoz? Ezt csak úgy lehet maximum elképzelni (de ez sem lenne igazán jó megoldás), hogy az első érzékelőknek más hangtónusuk van mint a hátsóknak és ebből derül ki, hogy hol az akadály.

A kérdésem ezzel kapcsolatban (főleg azokhoz, akiknek van ilyen rendszerük), hogy hogyan is működik e a dolog. A neten sehol egy info ebben a témában.

A másik kérésem pedig arra irányúlna, hogy tud-e valaki PDF formátumban angol vagy netán magyar nyelvű kezelési útmutatót az Astra J-ről. A szalonban azt mondták, hogy még nem jelent meg. De hát ez lehetettlen, akkor hogy lehet ilyet eladni????

Előre is köszi a válaszokat.

Maji, nem értem a problémát. Az enyémben van elöl is és hátul is parkolóradar, és bár egyforma a hangja mindkét irányba, de elég egyértelmű, hogy mikor melyik szól. :) Legalábbis, nem kell hozzá sok fantázia. Egyszerre csak egy irányba tudsz vele menni (vagy előre, vagy hátra), nem? Szóval ezzel nincs semmi gond, teljesen jól működik a dolog. Kicsit parázósra vették, mert már 50 cm-nél folyamatosan sípol, pedig akkor még mehet az ember bőven... De ha ezt megszokod, akkor hasznos tud lenni (főleg hátramenetben).

Link to comment
Megosztás:

Maji, nem értem a problémát. Az enyémben van elöl is és hátul is parkolóradar, és bár egyforma a hangja mindkét irányba, de elég egyértelmű, hogy mikor melyik szól. :) Legalábbis, nem kell hozzá sok fantázia. Egyszerre csak egy irányba tudsz vele menni (vagy előre, vagy hátra), nem? Szóval ezzel nincs semmi gond, teljesen jól működik a dolog. Kicsit parázósra vették, mert már 50 cm-nél folyamatosan sípol, pedig akkor még mehet az ember bőven... De ha ezt megszokod, akkor hasznos tud lenni (főleg hátramenetben).

Na én átvettem a kocsit és nekem is elöl-hátúl van parkradar, de... nekem más a hangja ha hátul érzékel valamit és más ha elöl... Elöl "vékonyabb" csipogás van, hátúlra pedig "öblösebb" csipogás. Egyébként mindenképpen így jó, mert pl. ha parkolsz két kocsi közé, akkor mindkettő csipoghat, de ha ugyanolyan lenne az első és a hátsó hangja, akkor pl. nem tudnád megállapítani, hogy az elötted vagy az utánad álló kocsihoz van közel a kasztni...

Úgyhogy mindenképpen vagy vizuális kijelző kell (és ez a profi) vagy más tónusú hang).

Egyébként valóban nagyon jól működik az eddigi tapasztalataim alapján.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van már valakinek tulajdonosként tapasztalata az új (J) Astrákkal kapcsolatban?

Én augusztus elején vettem át az enyémet, egy 1,4-es Turbo benzines Cosmót, ami gyönyörű és jól felszerelt, de a 140 lóerő nem hinném, hogy igaz. Lomhább, mint amire számítottam, annak ellenére, hogy a Flexride-rendszert Sportra átkapcsolva hangyányit dinamikusabbnak tűnik. Egyébként ennek ellenére nagyon szeretem, sokkal méltóságteljesebb lett, mint az elődje. A rugózása sokkal lágyabb, az az érzés vezetés közben, hogy nem is megy, hanem suhan. Sok jót tudnék róla még mondani, akit érdekel, annak szívesen válaszolok bármilyen kérdésére (ha tudok). Most kb. 6400 km van benne.

Sajnos azonban lenne egy kérdésem is rögtön, főleg az autószerelő kollégákhoz ("uhu, segíts!"):

Két napja menet közben (és csak akkor) időnként felvillan 1-2 mp-re az elektronikus kézifék meghibásodását jelző piktogram. Egyébként maga a kézifék úgy tűnik, h működik rendesen, azaz be lehet húzni és kiengedni megálláskor és induláskor (legalábbis őszintén remélem hogy nem félig behúzott kézifékkel autózgatok két napja, de gondolom, azt észrevettem volna más jelekből is).

Mitől lehet ez, és foglalkozzak-e vele vagy ne is törődjek vele?

Különben az egész autót illetően nagy általánosságban az az érzésem, mintha erősen túlszabályozott lenne, és már-már nem is egy autó, hanem egy kaszniba csomagolt számítógép, ami sajnos félő, hogy időnként "lefagy" majd, és akkor jönnek ám a gondok. De ez minden új autóra (márkára) elmondható lassan.

Lehet, hogy hallgatnom kellett volna arra a belső hangra, ami anno a vásárláskor azt súgta, hogy vegyem az Enjoy verziót, amiben még a hagyományos kézifék van... (jól tud az jönni néha...)

Köszi a tippeket, és az esetleges más jellegű tapasztalatokat is!

Ha nem hallasz semmi súrlódást lassú menet közben, magyarul nem érnek hozzá a fékpofák a tárcsához (egy elhagyatott sima betonszakaszon nyisd ki az ablakot és lassan gurúlj vele), akkor csak túl érzékenyre lehet állítva az érzékelő. Menj be a szervízbe és állítsanak rajta, szerintem ennyi.

Más: én most vettem át az 1.6 turbómat. Megosztanád velem, hogy különböző körülmények között (város sima, nagy dugó, 90-100, 130-140, stb.) mennyit fogyaszt a kocsid? Ja és neked automata vagy manuális váltód van-e?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem hallasz semmi súrlódást lassú menet közben, magyarul nem érnek hozzá a fékpofák a tárcsához (egy elhagyatott sima betonszakaszon nyisd ki az ablakot és lassan gurúlj vele), akkor csak túl érzékenyre lehet állítva az érzékelő. Menj be a szervízbe és állítsanak rajta, szerintem ennyi.

Más: én most vettem át az 1.6 turbómat. Megosztanád velem, hogy különböző körülmények között (város sima, nagy dugó, 90-100, 130-140, stb.) mennyit fogyaszt a kocsid? Ja és neked automata vagy manuális váltód van-e?

Köszi a választ, Majestic.

Az enyém manuális, 6 sebességes váltó. A fogyasztása vegyesben (amiben van város is, nagy dugókkal) jelenleg (6400 km után számolt átlag): 7,5 l

Külön nem számoltam ki a tiszta autópályát, de a 6400 km vegyesből kb. 4200 km autópálya volt, és nem szoktam betartani a 130-at. :-) Szóval ezzel a részével elégedett vagyok. De az enyém ugye csak 140 lóerős. És kicsit kevésnek tűnik az önsúlyához képest néha... Városra meg nem elég fürge és szegény elég nagy batár lett.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, Majestic.

Az enyém manuális, 6 sebességes váltó. A fogyasztása vegyesben (amiben van város is, nagy dugókkal) jelenleg (6400 km után számolt átlag): 7,5 l

Külön nem számoltam ki a tiszta autópályát, de a 6400 km vegyesből kb. 4200 km autópálya volt, és nem szoktam betartani a 130-at. :-) Szóval ezzel a részével elégedett vagyok. De az enyém ugye csak 140 lóerős. És kicsit kevésnek tűnik az önsúlyához képest néha... Városra meg nem elég fürge és szegény elég nagy batár lett.

Hát lehet, hogy a 140 LE nem elég, de a 180 az már talán egy kicsit több is mint elég. Nekem automata van (lásd a korábbi képeket) ugyan de ha felveszem a lábam a fékpedálról, akkor olyan érzésem van, mintha kimenne alolam a kocsi :).

Na hát ez az! A 6400-ból 4200 autópálya, de engem nagyon érdekelne a CSAK tisztán városi fogyasztás. Azt megtudnád nekem mondani, vagy esetleg megmérnéd egy közelebi alkalommal?

Azt meg hogy tudod lemérni, hogy a 6400 km-en 7,5 volt az átlagfogyasztása a kocsinak? Nem nulláztad le soha a fedélzeti számítógépet?

Link to comment
Megosztás:

Tök baró! Na és milyen kívűlről a kocsi? :)

Mikor elém kerültél, láttam a turbo feliratot. Gondoltam rá,ha a sajátommal lennék, mehetnénk egyet. Aztán megláttam a rendszámkeretet, ismerős volt, aztán összeállt a kép. Emelkedőn megnéztem oldalról is. Jól néz ki, bár én tuti nagyobb kereket raknék rá, no meg olyat ami kijjebb van. :D

De összességében szép autó.

Link to comment
Megosztás:

Mikor elém kerültél, láttam a turbo feliratot. Gondoltam rá,ha a sajátommal lennék, mehetnénk egyet. Aztán megláttam a rendszámkeretet, ismerős volt, aztán összeállt a kép. Emelkedőn megnéztem oldalról is. Jól néz ki, bár én tuti nagyobb kereket raknék rá, no meg olyat ami kijjebb van. :D

De összességében szép autó.

Annyit költöttem erre a kocsira, hogy egy nagyobb kerék már nem fért bele :) Neked milyen van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van már valakinek tulajdonosként tapasztalata az új (J) Astrákkal kapcsolatban?

Én augusztus elején vettem át az enyémet, egy 1,4-es Turbo benzines Cosmót, ami gyönyörű és jól felszerelt, de a 140 lóerő nem hinném, hogy igaz. Lomhább, mint amire számítottam, annak ellenére, hogy a Flexride-rendszert Sportra átkapcsolva hangyányit dinamikusabbnak tűnik. Egyébként ennek ellenére nagyon szeretem, sokkal méltóságteljesebb lett, mint az elődje. A rugózása sokkal lágyabb, az az érzés vezetés közben, hogy nem is megy, hanem suhan. Sok jót tudnék róla még mondani, akit érdekel, annak szívesen válaszolok bármilyen kérdésére (ha tudok). Most kb. 6400 km van benne.

Sajnos azonban lenne egy kérdésem is rögtön, főleg az autószerelő kollégákhoz ("uhu, segíts!"):

Két napja menet közben (és csak akkor) időnként felvillan 1-2 mp-re az elektronikus kézifék meghibásodását jelző piktogram. Egyébként maga a kézifék úgy tűnik, h működik rendesen, azaz be lehet húzni és kiengedni megálláskor és induláskor (legalábbis őszintén remélem hogy nem félig behúzott kézifékkel autózgatok két napja, de gondolom, azt észrevettem volna más jelekből is).

Mitől lehet ez, és foglalkozzak-e vele vagy ne is törődjek vele?

Különben az egész autót illetően nagy általánosságban az az érzésem, mintha erősen túlszabályozott lenne, és már-már nem is egy autó, hanem egy kaszniba csomagolt számítógép, ami sajnos félő, hogy időnként "lefagy" majd, és akkor jönnek ám a gondok. De ez minden új autóra (márkára) elmondható lassan.

Lehet, hogy hallgatnom kellett volna arra a belső hangra, ami anno a vásárláskor azt súgta, hogy vegyem az Enjoy verziót, amiben még a hagyományos kézifék van... (jól tud az jönni néha...)

Köszi a tippeket, és az esetleges más jellegű tapasztalatokat is!

segitek, de ugyse csinálod meg :D

szóval mi szivtunk már ilyen hibával, és fél nap méricskélés után derült ki, hogy a fékpedál pozició jeladója döglött meg, és ettől világitott a kézifék visszajelző lámpa menet közben. ezt nem jó húzni, mert egyre rosszabb lesz.

Garis, ugyhogy irány a szerviz. :)

Link to comment
Megosztás:

segitek, de ugyse csinálod meg :D

szóval mi szivtunk már ilyen hibával, és fél nap méricskélés után derült ki, hogy a fékpedál pozició jeladója döglött meg, és ettől világitott a kézifék visszajelző lámpa menet közben. ezt nem jó húzni, mert egyre rosszabb lesz.

Garis, ugyhogy irány a szerviz. :D

Szia Uhu,

Miért mondod, hogy úgysem csinálom meg? :D Ismersz már, mi? :) Pedig mindig hallgattam rád, és eddig még mindig igazad is lett (sajnos).

Igazából tudod, mi a helyzet: Luxemburg (ahol élek) egy vérkapitalista ország. Ha elmegyek a szervízbe, akkor óradíj indul 60-70 eurónál valahol. És itt sem arról híresek a szervízek, hogy ilyenkor ne húznának még rád mindent, amit csak lehet. És itt is képesek kiszerelni a vadiúj alkatrészeket szerintem egy szinte vadiúj kocsiból, ha nem állsz ott mellettük (de még ha ott is állsz, akkor is érvényesül a Rodolfo-mondás: "Figyeljék a kezemet, mert csalok!". Úgyhogy valóban nem szívesen viszem most szervízbe, nagyon jól sejted. Ha jönnél velem és végignéznéd, h mit csinálnak vele, akkor nyugodtabb szívvel hagynám ott az ótót. :-)

De mivel én lenni ilyen helyzetekben naívnak és fiatalnak látszó (bár nem szőke és már nem is annyira fiatal) nőci, aki odaállít a szervízbe egy ilyen problémával (még ha olajfoltos farmerben és sportcipőben is), akkor sem fognak vélhetően kollégának nézni és hirtelen becsületessé válni.

Amúgy az az 5000 km-es olajcsere az komolyan értendő? Most cseréltessem le komplett az olajat, ha jót akarok a motornak (és magamnak)? Mondjuk hozzáteszem, h nem kezelem kezesbárányként az autót, tehát gyötörtem elég rendesen így az elején is már. Szerinted kössem egybe egy olajcserével a programot és álljak mellettük, ha lehet? Egy német szervíz van, ahol még nem nagyon vertek át, Trierben, de az sem olcsó azért, csak vmivel olcsóbb és vmivel megbízhatóbbak, mint az itteniek.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az az 5000 km-es olajcsere az komolyan értendő? Most cseréltessem le komplett az olajat, ha jót akarok a motornak (és magamnak)? Mondjuk hozzáteszem, h nem kezelem kezesbárányként az autót, tehát gyötörtem elég rendesen így az elején is már. Szerinted kössem egybe egy olajcserével a programot és álljak mellettük, ha lehet? Egy német szervíz van, ahol még nem nagyon vertek át, Trierben, de az sem olcsó azért, csak vmivel olcsóbb és vmivel megbízhatóbbak, mint az itteniek.

mivel garis az autód ,akkor javítsák ki gariba a hibát....

és tessék olajat cseréltetni 5000nél ha sokáig szeretnéd használni...

jah ,uhuhu tudja mit beszél :)

Link to comment
Megosztás:

mivel garis az autód ,akkor javítsák ki gariba a hibát....

és tessék olajat cseréltetni 5000nél ha sokáig szeretnéd használni...

jah ,uhuhu tudja mit beszél :)

5000-nél már nem fog menni (6400 van benne), de üsse kutya, hallgatok rátok. imádom ezt a fórumot különben. a legjobb a világon!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van már valakinek tulajdonosként tapasztalata az új (J) Astrákkal kapcsolatban?

Én augusztus elején vettem át az enyémet, egy 1,4-es Turbo benzines Cosmót, ami gyönyörű és jól felszerelt, de a 140 lóerő nem hinném, hogy igaz. Lomhább, mint amire számítottam, annak ellenére, hogy a Flexride-rendszert Sportra átkapcsolva hangyányit dinamikusabbnak tűnik. Egyébként ennek ellenére nagyon szeretem, sokkal méltóságteljesebb lett, mint az elődje. A rugózása sokkal lágyabb, az az érzés vezetés közben, hogy nem is megy, hanem suhan. Sok jót tudnék róla még mondani, akit érdekel, annak szívesen válaszolok bármilyen kérdésére (ha tudok). Most kb. 6400 km van benne.

Sajnos azonban lenne egy kérdésem is rögtön, főleg az autószerelő kollégákhoz ("uhu, segíts!"):

Két napja menet közben (és csak akkor) időnként felvillan 1-2 mp-re az elektronikus kézifék meghibásodását jelző piktogram. Egyébként maga a kézifék úgy tűnik, h működik rendesen, azaz be lehet húzni és kiengedni megálláskor és induláskor (legalábbis őszintén remélem hogy nem félig behúzott kézifékkel autózgatok két napja, de gondolom, azt észrevettem volna más jelekből is).

Mitől lehet ez, és foglalkozzak-e vele vagy ne is törődjek vele?

Különben az egész autót illetően nagy általánosságban az az érzésem, mintha erősen túlszabályozott lenne, és már-már nem is egy autó, hanem egy kaszniba csomagolt számítógép, ami sajnos félő, hogy időnként "lefagy" majd, és akkor jönnek ám a gondok. De ez minden új autóra (márkára) elmondható lassan.

Lehet, hogy hallgatnom kellett volna arra a belső hangra, ami anno a vásárláskor azt súgta, hogy vegyem az Enjoy verziót, amiben még a hagyományos kézifék van... (jól tud az jönni néha...)

Köszi a tippeket, és az esetleges más jellegű tapasztalatokat is!

majd ha 12-15ezer lesz benne és akkor is"lomhának" érzed akkor szólj,,,,, azért merek ilyet írni mert még lehet nem állt össze teljesen a motor. Nekem 1.6 H-m van (115Le) és 10-15ezer km után éreztem, hogy összeállt a cucc szóval még van "remény".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.