Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

A gyári alufelnihez való csavarok jók acélfelnihez is? Inkább megkérdem, köszi!. :)

Szép az autó Imy. Navis, vagy csak a kijelzője színes?

Én vettem hozzá külön csavarokat, de itthon felrakásnál összenéztem őket, és tök egyformák. De azért az új csavarokkal raktam fel a lemez felnit.

Felszerelés után mentem vele 100 km-t, utánahúztam, de semmi gond nem volt vele, és azóta sincs. Ja még valami, a műanyag védőkupakot ne rakd fel, mert semmi időn belül lelopják.

Link to comment
Megosztás:

Kiderül az astrának a gondja, amit lefoglalóztam. A 3-as én 4-es hengerben a kompresszió elment... Megegyeztem a kereskedővel, visszaadta a foglalót, és megvette tőlem a kocsit, ami még nem is volt nálam...

Tegnap egy COSMO 1.7D-t (125Le) foglalóztam le.

Íme pár kép:

EGYÉB:

Nem LED-es a menetfény, de ez legálisan használható tompított helyett, ugye? AUTOMATA állásban szoktátok használni a fényszórókat?

Én állandóan abban használom, (akkor 21W-al világít)de arra figyelj, hogy olyankor a hátsó helyzetjelzők nem világítanak, és ez esős időben a mögötted haladóknak gond lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép az autó Imy. Navis, vagy csak a kijelzője színes?

Én vettem hozzá külön csavarokat, de itthon felrakásnál összenéztem őket, és tök egyformák. De azért az új csavarokkal raktam fel a lemez felnit.

Felszerelés után mentem vele 100 km-t, utánahúztam, de semmi gond nem volt vele, és azóta sincs. Ja még valami, a műanyag védőkupakot ne rakd fel, mert semmi időn belül lelopják.

Navi 900 van benne, azaz navigáció is van benne. ;) Sajna még nincs nálam, szerdára ígérik. Már várom. :)

Köszi a tanácsot. Most lehet felteszem az Al kerék csavarjaival, és tavasszal veszek hozzá másikat. De mivel Opeléknél veszem az új felnit+gumit, ezért majd ők teszik fel. Melyik műanyag védőkupakot?

Én állandóan abban használom, (akkor 21W-al világít)de arra figyelj, hogy olyankor a hátsó helyzetjelzők nem világítanak, és ez esős időben a mögötted haladóknak gond lehet.

Rendben, köszi! ;) Amúgy a fényt hol érzékeli? Mert ebben van esőérzékelő is, azt nem figyeli, hogy fel kellene kapcsolni a világítást? Vagy mekkora fényben kapcsol?

Amúgy amelyikben van ködlámpa, kanyarodáskor ezek nem kapcsolják be azt a ködlámpát, amerre kanyarodok?

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszi! ;) Amúgy a fényt hol érzékeli? Mert ebben van esőérzékelő is, azt nem figyeli, hogy fel kellene kapcsolni a világítást? Vagy mekkora fényben kapcsol?

Amúgy amelyikben van ködlámpa, kanyarodáskor ezek nem kapcsolják be azt a ködlámpát, amerre kanyarodok?

1: Ha a világítás kapcsoló AUTO állásban van és ha be van kapcsolva az eső érzékelő és tényleg érzékeli cseppeket az üvegen (ergo esik az eső) akkor fényviszonytól függetlenül bekapcsol a tompított és egészen addig égve maradnak, amíg ki nem kapcsolod az esőérzékelőt vagy a világítást.

2: Nem. Cornering light csak az AFL+ fényszóróknál van, de ott nem a ködlámpát kapcsolja fel. Halkan jegyzem meg nem is érne sokat ha ködlámpát kapcsolná be..

Itt egy fotó bi-xenon fényszóróról: http://totalcar.hu/galeria/totalcar/tesztek/2013/01/02/opel_astrasedan/45

A cornering light a belül lévő H11-es izzót kapcsolgatja fel-le és ez tényleg bevilágít oldalra kb 90 fokos szögben.

én automatában szoktam használni, bár az enyém bi-xenon meg ledes, viszont sokszor idegesítő, mikor kapcsolgatja magát, ha átmegyek egy híd alatt, vagy alagútba behajtok.

Amikor világos van én ezt úgy oldom meg, hogy még a motorindítás előtt kikapcsolom az automatikus világítást. Csak el kell billenteni balra a világítás kapcsolót. Egyrészt nem zavaró h ki-be kapcsolgatja xenont + így kíméled az izzókat és izzító trafókat is.

Módosítva : kovacsr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Navi 900 van benne, azaz navigáció is van benne. ;) Sajna még nincs nálam, szerdára ígérik. Már várom. :)

Köszi a tanácsot. Most lehet felteszem az Al kerék csavarjaival, és tavasszal veszek hozzá másikat. De mivel Opeléknél veszem az új felnit+gumit, ezért majd ők teszik fel. Melyik műanyag védőkupakot?

Rendben, köszi! ;) Amúgy a fényt hol érzékeli? Mert ebben van esőérzékelő is, azt nem figyeli, hogy fel kellene kapcsolni a világítást? Vagy mekkora fényben kapcsol?

Amúgy amelyikben van ködlámpa, kanyarodáskor ezek nem kapcsolják be azt a ködlámpát, amerre kanyarodok?

A gyári kerékanya csavarokon van műanyag kupak, arra gondoltam.

A fény, és eső szenzor, ha jól tudom az első szélvédőhöz van beépítve, a belső visszapillantó tükör felfogatásánál, látszik is, ha kívülről megnézed.

A második képen jól látszanak a szürke kerékanya kupakok, és a szenzorok is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amikor világos van én ezt úgy oldom meg, hogy még a motorindítás előtt kikapcsolom az automatikus világítást. Csak el kell billenteni balra a világítás kapcsolót. Egyrészt nem zavaró h ki-be kapcsolgatja xenont + így kíméled az izzókat és izzító trafókat is.

most már én is így tolom :) apropó, az adaptív világítás visszajelzését nem látom a műszerfalon. ennek a ki-bekapcsolása hogyan működik ? kézikönyv elég szűkszavú ezzel kapcsolatban

Link to comment
Megosztás:

Hogy ha a fényszóró automatikusan bekapcsol de az adaptív távfény nem, akkor még indulás előtt kapcsold ki-be 2x a távfényt. Hátra billented a az index kart és vissza 2x, de ne túl lassan. Viszont az is fontos, hogy adaptív távfény csak akkor működik, ha világítás kapcsoló auto állásban van és sötét van.

Módosítva : kovacsr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy ha a fényszóró automatikusan bekapcsol de az adaptív távfény nem, akkor még indulás előtt kapcsold ki-be 2x a távfényt. Hátra billented a az index kart és vissza 2x, de ne túl lassan. Viszont az is fontos, hogy adaptív távfény csak akkor működik, ha világítás kapcsoló auto állásban van és sötét van.

okés, kipróbálom, köszi :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Meg van a J, ma este hoztam haza... G után nagyon jó. :)

Szombaton kap 4 új téli gumit és felni, friss olajat, szűrőket.

Lenne pár kérdésem:

- automata 2 zónás légkondi. Ha automatába van rakva, akkor a klímakompresszor is megy, vagy hidegben azt nem kapcsolja be? Ezt télen hogyan, milyen állapotban használjátok?

- az esőérzékelős ablaktörlő milyen, hatékony? Szoktátok használni?

Esetleg még valami hasznos beállítási funkció, amit érdemes beállítani?

Illetve mire érdemes figyelni, megnézni a kocsin?

Vezetés tekintetében az 1.7 CDTI (125Le) -nek mi az a fordulat szerintetek, ami nem erőlködés? 1400-1500 rpm?

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Meg van a J, ma este hoztam haza... G után nagyon jó. :)

Szombaton kap 4 új téli gumit és felni, friss olajat, szűrőket.

Lenne pár kérdésem:

- automata 2 zónás légkondi. Ha automatába van rakva, akkor a klímakompresszor is megy, vagy hidegben azt nem kapcsolja be? Ezt télen hogyan, milyen állapotban használjátok?

- az esőérzékelős ablaktörlő milyen, hatékony? Szoktátok használni?

Esetleg még valami hasznos beállítási funkció, amit érdemes beállítani?

Illetve mire érdemes figyelni, megnézni a kocsin?

Vezetés tekintetében az 1.7 CDTI (125Le) -nek mi az a fordulat szerintetek, ami nem erőlködés? 1400-1500 rpm?

A klímát külön gombbal kell bekapcsolni. Ha nincs meleg én csak esős/párás időben használom és így nem párásodnak be az ablakok.

Én szeretem, de gyakorlatilag csak városban használom ott is a legalacsonyabb fokozaton, de nekem nanokezelve van a szélvédőm.

Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

A klímát külön gombbal kell bekapcsolni. Ha nincs meleg én csak esős/párás időben használom és így nem párásodnak be az ablakok.

Én szeretem, de gyakorlatilag csak városban használom ott is a legalacsonyabb fokozaton, de nekem nanokezelve van a szélvédőm.

Ha benyomja az auto gombot, akkor bekapcsolja a klímát is, legalábbis én úgy emlékszem, hogy olyankor mind a kettő led világít. Ha szélvédő párátlanítást nyomsz, akkor is bekapcsolja a klímát. Meg nekem az a tapasztalatom, hogy ha nincs benyomva a klíma, de pl a beállított hőfoknál melegebb van bent az utastérben, akkor amíg visszahűti, akkor is bekapcsolja.

Link to comment
Megosztás:

egyszerű megnézni ... ha a klíma bekapcsol, a fogyasztóknál kiírja :)

ha AUTO-ra van állítva, akkor a beállított hőmérsékletet próbálja tartani, de nem feltétlenül fogja a klímát bekapcsolni, ez hőmérséklettől függ szerintem.

Már akinek van fogyasztó menüje :D

Én álláskor a pillanatnyi fogyasztáson látom, hogy a 0,7L/H helyett van 1,4L/H

Link to comment
Megosztás:

egyszerű megnézni ... ha a klíma bekapcsol, a fogyasztóknál kiírja :)

ha AUTO-ra van állítva, akkor a beállított hőmérsékletet próbálja tartani, de nem feltétlenül fogja a klímát bekapcsolni, ez hőmérséklettől függ szerintem.

Biztos hogy nem fogja automatikusan bekapcsolni a klímát. Beállítod a hőfokot és neked kell eldönteni hogy szeretnél e klímázni vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomja az auto gombot, akkor bekapcsolja a klímát is, legalábbis én úgy emlékszem, hogy olyankor mind a kettő led világít. Ha szélvédő párátlanítást nyomsz, akkor is bekapcsolja a klímát. Meg nekem az a tapasztalatom, hogy ha nincs benyomva a klíma, de pl a beállított hőfoknál melegebb van bent az utastérben, akkor amíg visszahűti, akkor is bekapcsolja.

Igen, akkor mindkét LED világít (Auto+Klíma)

Biztos hogy nem fogja automatikusan bekapcsolni a klímát. Beállítod a hőfokot és neked kell eldönteni hogy szeretnél e klímázni vagy nem.

De auto gombbal a klíma is aktivizálódik. Gondolom akkor, ha melegebb van. De aztán fene tudja. Akár páratartalmat is nézhet.

Link to comment
Megosztás:

Igen, akkor mindkét LED világít (Auto+Klíma)

De auto gombbal a klíma is aktivizálódik. Gondolom akkor, ha melegebb van. De aztán fene tudja. Akár páratartalmat is nézhet.

Sajnos nem! Tehát hiába van auton attól a klímát nem fogja automatikusan bekapcsolni. Módosítva : kovacsr
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem! Tehát hiába van auton attól a klímát nem fogja automatikusan bekapcsolni.

Automatikus állásnál klímát is kapcsol, de csak abban az esetben megy a kompresszor, ha hűtenie kell az utasteret, vagy párátlanítania a szélvédőt, legalább is az enyém biztosan így működik. :D

Link to comment
Megosztás:

Meg van a J, ma este hoztam haza... G után nagyon jó. :)

Szombaton kap 4 új téli gumit és felni, friss olajat, szűrőket.

Lenne pár kérdésem:

- automata 2 zónás légkondi. Ha automatába van rakva, akkor a klímakompresszor is megy, vagy hidegben azt nem kapcsolja be? Ezt télen hogyan, milyen állapotban használjátok?

- az esőérzékelős ablaktörlő milyen, hatékony? Szoktátok használni?

Esetleg még valami hasznos beállítási funkció, amit érdemes beállítani?

Illetve mire érdemes figyelni, megnézni a kocsin?

Vezetés tekintetében az 1.7 CDTI (125Le) -nek mi az a fordulat szerintetek, ami nem erőlködés? 1400-1500 rpm?

Az esőérzékelő elég jól teszi a dolgát, én nem is szoktam mást használni.

Vezérlés csere nem lesz?

Link to comment
Megosztás:

Az esőérzékelő elég jól teszi a dolgát, én nem is szoktam mást használni.

Vezérlés csere nem lesz?

A kocsiban most lesz 100e km, meg 2012/08/28, tehát semmi nem indokolja.

DE tavasszal tervben van. De nyugodt vagyok ez miatt, mert ennyinél nem lehet gond. (vagy mégis?)!

Ma délelőtt elgurultam vele futóművet nézetni, nem is kellett hozzányúlni/állítani.

Van valakinek egy táblázata, hogy mi az előírt? Nekem olasz a szervizfüzetem. :(

Te milyen fordulaton szoktad még használni, ami szerinted nem erőlködés? Jó Tied 2.0, de akkor is.

+ még pár kép már rendszámosan, s nálam. :)

13931953007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2366499798_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Automatikus állásnál klímát is kapcsol, de csak abban az esetben megy a kompresszor, ha hűtenie kell az utasteret, vagy párátlanítania a szélvédőt, legalább is az enyém biztosan így működik. :D

Igen én is ezt tapasztaltam. De arra még nem jöttem rá, ha nem auton van, de bent melegebb van, akkor miért használja?

Ősszel volt most sokszor ilyen, pl. hogy hosszabb autópályás út volt, azaz volt idő beszuszogni az utasteret, kint volt 17 fok, a beállított hőfok 20 volt, klíma nem volt benyomva de mégis hideg levegőt fújt, 17 fokosnál jóval hidegebbet. De csinált ilyet városon belül is, ahol a fentebb említett álló helyzeti fogyasztás értékekből kiderült számomra, hogy mégis használja a kompresszort. Talány

Link to comment
Megosztás:

a fogyasztó listában ha bekapcsolom az AUTO gombot, akkor a ventillátort írja ki, nem a klímát, 0,13L-es többlettel.

Parkolóban 17 fok volt, autót elindítottam, megvártam, míg az alapjárat beáll, aztán AUTO, majd a hőmérsékletet letekertem minimumra. Itt nekiállt tolni a levegőt, mint állat, de a klímát nem kapcsolta be. Másik véglet, feltekertem maxra, ekkor sem kapcsolta be a klímát.

Szóval rapszódikus :D klíma nálam csak nyáron kapcsolt be, mikor kint 30+ fok volt, beltérre meg beállítottam 8-10 fokkal hidegebbet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.