Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Hello!

Valamik eszembe jutottak még.

Gondolom másnak is borzolja az idegrendszerét, ez pedig a részecskeszűrő. A leglehetetlenebb helyeken (város közepe, vasúti átjáró, körforgalom stb) és időben indul el. A nejem úgy jött haza a múltkor, hogy elromlott valami (műszakilag nem igazán ...). Ilyenkor kicsit nehézkesen megy, mintha dadogna, inkább alapjáraton venni észre. A pillanatnyi fogyasztás megugrik és nem mindig van mód a fordulatot 2000 fölé vinni. Mi történik, ha többedszerre sem tud lefutni az égetés? Miért nem lehetett erről egy visszajelzést beilleszteni valahova (pl a vezető információs kijelzőn és mellé pár csipogás mint a biztonsági övé, ha nincs bekapcsolva)? Ez szerintem szoftverből megoldható lenne.

Időnként azt vettem észre, mintha a fűtés közben hideg áramlat csapná meg a kezem a váltó körül. A nejem a lábtérnél érzi az anyósülésnél. A víz hőfoka már üzemi ilyenkor. Mintha ne zárnának a légbeömlők rendesen. Arra is gondoltam, hátha az automatika így tartja a beállított hőfokot. Ez lehetséges?

Módosítva : roob5
Link to comment
Megosztás:

Azert mert ugy fos az egesz diesel Opel ahogy van, es hidd el jobb ha nem latod hanyszor regeneral egy heten ha varosba jarsz. A gyar is az nem csinalta igy, hogy ezzel ne jeszzek el a vasarlokat. Amugy van jelso lampa csak akkor jelez ha 3xor nem sikerult a regeneralas. Provald meg heti 1xer kivinni a varosbol egy 100km utra ahol kifuja magat. Kulonben 1800 eurod banja, annyiba kerul a reszecske szuro. Az ilyen csoda tisztitas meg tobb kart okoz megolvasza a szuro beksejet es akkor tenyleg kuka.

Link to comment
Megosztás:

Azert mert ugy fos az egesz diesel Opel ahogy van, es hidd el jobb ha nem latod hanyszor regeneral egy heten ha varosba jarsz. A gyar is az nem csinalta igy, hogy ezzel ne jeszzek el a vasarlokat. Amugy van jelso lampa csak akkor jelez ha 3xor nem sikerult a regeneralas. Provald meg heti 1xer kivinni a varosbol egy 100km utra ahol kifuja magat. Kulonben 1800 eurod banja, annyiba kerul a reszecske szuro. Az ilyen csoda tisztitas meg tobb kart okoz megolvasza a szuro beksejet es akkor tenyleg kuka.

Akkor is érdekes,mert akkor csinálja,mikor hosszabb útról hazaérek.Néha idegesítő,de ez van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy astra j 2.0cdti-m automata klímás.

Nem működik a fűtőventilátorom egyszerűen nem indul el mindegy hogy automata vagy általam kiválasztott sebességben kéne fújnia a levegőt vagy ha a szélvédő párátlanítás be van kapcsolva.

Először csak néha nem ment most már egyáltalán nem indul be. Tapasztalt már valaki ilyesmit?

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy astra j 2.0cdti-m automata klímás.

Nem működik a fűtőventilátorom egyszerűen nem indul el mindegy hogy automata vagy általam kiválasztott sebességben kéne fújnia a levegőt vagy ha a szélvédő párátlanítás be van kapcsolva.

Először csak néha nem ment most már egyáltalán nem indul be. Tapasztalt már valaki ilyesmit?

Segítséget előre is köszönöm.

Milyen klímád. Egyzónás vagy kétzónás

Link to comment
Megosztás:

Ma találtam egy katalógusban az alábbiakat a gumiabroncs levegőrendszer működése kapcsán.:

"...Ezenkívül az egy tengelyen lévő gumiabroncsok levegőnyomásai közötti jelentős eltérésről figyelmeztető üzenet jelenik meg a vezető információs központban. A jelentős levegőnyomás-eltéréseket ezen felül az w ellenőrzőlámpa is jelzi..."

Azt nem találtam sehol, hogy mennyi az a jelentős eltérés, illetve mihez mérten méri a rendszer az eltérést. Alapból 2,3 -ra van a kerék állítva (mind a 4)

Találkoztatok már hasonlóval, mert nekem már előfordult, hogy hosszú út során jelzett, majd megállás után "meggyógyult". Azt nem néztem meg, hogy mennyi volt az első hátsó keréknyomás előtte

Link to comment
Megosztás:

Camaron kerlek kuldj egy e-mail cimet, ide nemtudom feltolteni a kepeket. E megoldas tartossagarol meg annyit,h nekem megint kezd hangosabban kattogni, de meg messze nemannyira mint elotte, meg nem zavaro, ugynezki teljes megoldaskent egyenlore a csere volna javasolhato

Sajna nem maradt más, mint a csere, mert sehogy nem akart meggyógyulni. De egész jól sikerült kijönnöm belőle, mert felajánlottam a szerviznek, hogy leszedem magam az ajtókárpitokat és így nekik minimális munkájuk lesz vele, adtak kedvezményt az ajtóhatárolóra is.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem maradt más, mint a csere, mert sehogy nem akart meggyógyulni. De egész jól sikerült kijönnöm belőle, mert felajánlottam a szerviznek, hogy leszedem magam az ajtókárpitokat és így nekik minimális munkájuk lesz vele, adtak kedvezményt az ajtóhatárolóra is.

Nekem is ujra elkezdett kattogni, igaz nem annyira mint az elejen, csere lesz itt is azthiszem. Szeretnelek megkerni,h ha tudsz csinalj par kepet az ajtokarpitrol ahogy leszeded, koszonom. Es milyen arban adjak az ajtohatarolot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Nem tudom kivenni az első fejtámlákat az Astra J 1.6 autómból.Üléshuzat végett.

Nekem anno azt mondta a kereskedő, hogy a fejtámlára ne tegyek védőhuzatot az ülés ergonomikus kialakítása miatt. Nem tudom miért és hogyan reagálna adott esetben a fejtámla, de én nem is tettem rá semmit

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno azt mondta a kereskedő, hogy a fejtámlára ne tegyek védőhuzatot az ülés ergonomikus kialakítása miatt. Nem tudom miért és hogyan reagálna adott esetben a fejtámla, de én nem is tettem rá semmit

Én nem teszek az enyimre üléshuzatot, mivel az ülésben van légzsákom, illetve a fejtámlám is aktív.

Igazából én nem értem, hogy a videón mit programozott át a srác, mert az enyém pl ezeket az akku feszültség kivételével alapból tudja. Igaz, nem ez a képformátum

Nekem az első menüben csak:

1. sebesség

2. napi számláló 1

3. napi számláló 2

4. megtehető km

5. átlagfogyasztás

6. pillanatnyi fogyasztás

7. átlagsebesség

Második menüben:

1. olaj élettartam

2. sebesség túllépés figyelmeztetés

Ami nekem jól jönne:

- akksi feszültség

- hűtővíz hőmérséklet (habár erre ott van az óra)

- navigációs menű (hogy ide is kitegye a nyilakat)

Link to comment
Megosztás:

Én nem teszek az enyimre üléshuzatot, mivel az ülésben van légzsákom, illetve a fejtámlám is aktív.

Nekem az első menüben csak:

1. sebesség

2. napi számláló 1

3. napi számláló 2

4. megtehető km

5. átlagfogyasztás

6. pillanatnyi fogyasztás

7. átlagsebesség

Második menüben:

1. olaj élettartam

2. sebesség túllépés figyelmeztetés

Ami nekem jól jönne:

- akksi feszültség

- hűtővíz hőmérséklet (habár erre ott van az óra)

- navigációs menű (hogy ide is kitegye a nyilakat)

Nekem az első menüben csak:

1. sebesség

2. napi számláló 1

3. napi számláló 2

Második menüben:

1. olaj élettartam

A héten ha megjön az OP-COM megtudom mondani hogy lehet-e programozni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az első menüben csak:

1. sebesség

2. napi számláló 1

3. napi számláló 2

Második menüben:

1. olaj élettartam

A héten ha megjön az OP-COM megtudom mondani hogy lehet-e programozni.

Okés, arra kíváncsi leszek. ;)

Honnan rendelted, s menyiért? Mert lehet én is beruházok, ha van értelme. Szóval majd várom a tapasztalatokat vele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én nem teszek az enyimre üléshuzatot, mivel az ülésben van légzsákom, illetve a fejtámlám is aktív.

Nekem az első menüben csak:

1. sebesség

2. napi számláló 1

3. napi számláló 2

4. megtehető km

5. átlagfogyasztás

6. pillanatnyi fogyasztás

7. átlagsebesség

Második menüben:

1. olaj élettartam

2. sebesség túllépés figyelmeztetés

Ami nekem jól jönne:

- akksi feszültség

- hűtővíz hőmérséklet (habár erre ott van az óra)

- navigációs menű (hogy ide is kitegye a nyilakat)

Az enyém még ott jelzi az abroncsnyomást is, de az akksi feszültség nekem is jól jönne

Link to comment
Megosztás:

Okés, arra kíváncsi leszek. ;)

Honnan rendelted, s menyiért? Mert lehet én is beruházok, ha van értelme. Szóval majd várom a tapasztalatokat vele. ;)

Vatera. 15 ezer. eladó állítása szerint próbálták Astra J és működött. De majd kiderül és leírom miket lehet vele csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Vatera. 15 ezer. eladó állítása szerint próbálták Astra J és működött. De majd kiderül és leírom miket lehet vele csinálni.

Sikeresen zártam az estét. Működik az OP-com sikeresen be lehet állítani vele a videóban látottakat.

Most már mutat mindent a kijelző.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.