Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

<_< :) :icon13:

mondom én hogy tudatlan vagyok mert még nem tudom miről van szó....

van a kocsi hátuljába jégpálya korizó fiúval??aki elesik?? :D

nem is rossz ötlet, azé' elek, látom neked sincs gond a fantáziáddal, de nem. Apámtól tanultam ezt a kifejezést, ő arra használta, ha vki mondjuk 100 km/h-ról kell lefékezzen, amilyen gyorsan csak tud, 0-ra. Ezt hívja ő hokiféknek. Én meg tőle tanultam beszélni, sajna. :-(

Link to comment
Megosztás:

<_< :) :icon13:

mondom én hogy tudatlan vagyok mert még nem tudom miről van szó....

van a kocsi hátuljába jégpálya korizó fiúval??aki elesik?? :D

Gondolom, abból jön, hogy a jégkorongban így kell gyorsan megállni. Ez a neve ennek a figurának. ;-) Ami itt a videjjón nem sikerült ugye maradéktalanul. :-)

Link to comment
Megosztás:

akkor az olyan mint ha kidobnád a vasmacskát :)

lehet, ezt meg én nem hallottam még. de a lényeg, h kicsit tényleg fura, illetve, lehet, h normális ez a hang. olyan tompa kis puffanó hangot ad, miután fékezek. tényleg legjobban egy puffogóviperához tudom csak hasonlítani (bár azt sem hallottam még élőben). :-)

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, tippelek: nem lehet, hogy a lefuvoszelepet hallod? :)

lehet. igazság szerint fogalmam sincs, mit kéne hallanom, mivel ez életem első turbó autója. úgyhogy lehet, h pontosan ezt kell hallani, amit hallok. csak mintha ez eddig nem lett volna, de azért bepillantok má' hátha, a csomagtartóba, téllleg, me' lehet, h csak egy-két véletlenül bevásárlószatyorból kiesett és általam eddig nem észlelt joghurt (mint unidentified flying object) adja meg magát a benne felhalmozódott légnyomásnak. who knows... :D

Link to comment
Megosztás:

lehet. igazság szerint fogalmam sincs, mit kéne hallanom, mivel ez életem első turbó autója. úgyhogy lehet, h pontosan ezt kell hallani, amit hallok. csak mintha ez eddig nem lett volna, de azért bepillantok má' hátha, a csomagtartóba, téllleg, me' lehet, h csak egy-két véletlenül bevásárlószatyorból kiesett és általam eddig nem észlelt joghurt (mint unidentified flying object) adja meg magát a benne felhalmozódott légnyomásnak. who knows... <_<

Húzd le az ablakot, és rugdosd kicsit a gázt. Ha akkor hallod, mikor elengeded a pedált, akkor lefújó. :)

A macska meg még mindig nem rajtad nevet. :D

Link to comment
Megosztás:

Húzd le az ablakot, és rugdosd kicsit a gázt. Ha akkor hallod, mikor elengeded a pedált, akkor lefújó. :D

A macska meg még mindig nem rajtad nevet. <_<

köszi a tippet, este megnézem.

de nincs kedvem dógozni! (pedig nagyon kéne)

(macsek nem zavar, felőlem nyeríthet is a kacagástól. egy nyerítő macska amúgy is sokkal szórakoztatóbb, mint egy sima dorombolós) :)

Link to comment
Megosztás:

Maji kedvéért a legutóbbi tankolástól kezdve igyekeztem főleg városban használni az ótót, és a következő adattal tudok szolgálni: 7,9-et zabál nagy dugókban és úgy, hogy időnként (nem is ritkán) használom a FlexRide SPORT gombját, ami szerintem növeli a fogyasztást jócskán.

Majd mérek vmikor egy autópályát is, az eddigi összesített saját "vegyes" 7,5 körül volt, ahogy írtam korábban. De ez valójában nem a klasszikus "vegyes"!

A kontroll-lichttel kapcsolatban (elektr. kézifék): uhu remekül ismer, naná, h nem vittem el sehova, és (DÁDÁÁÁM).... nem akarom lekopogni, de megszűnt a probléma, már két hete nem jelez ki semmit. :D

Köszi szépen! Nekem is van teljesen friss infom a fogyasztással kapcsolatban! Ugyebár az enyém 1.6 Turbo Automata és CSAK városban (folyamatos dugóval), a fogyasztás a következőképpen alakul:

Amennyiben tisztán csak "automata üzemódott" használom, akkor a fogyasztás 10 L/100KM normális vezetés mellett. Amennyiben sportosabban vezetek, akkor ez + 1 litert eredményez.

Amennyiben az ActivSelect módot használom (manuálisan váltogatok), akkor normál vezetésnél 9L/100KM. És ha nyomom neki, akkor + 1L, tehát 10 körül jön ki a fogyasztás.

Szerintem ez NEM SOK ennél a teljesítménynél (180 LE) és közel 1500 kg-nál. :)

Mérd le légyszi városok kívűl is, majd én is megteszem!

Mégegyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az okosokhoz lenne egy kérdésem: azt mondták a szervízben, hogy javasolják lecserélni a motorolajat 2500 km-nél. Szerintetek ez egy kicsit nem túlzás? Vagy van objektív alapja a javaslatnak?

Nem túlzás....

mivel a motor úgymond most kopik be....

szerintem csere,hosszú távon meghálálja :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Nekem is van teljesen friss infom a fogyasztással kapcsolatban! Ugyebár az enyém 1.6 Turbo Automata és CSAK városban (folyamatos dugóval), a fogyasztás a következőképpen alakul:

Amennyiben tisztán csak "automata üzemódott" használom, akkor a fogyasztás 10 L/100KM normális vezetés mellett. Amennyiben sportosabban vezetek, akkor ez + 1 litert eredményez.

Amennyiben az ActivSelect módot használom (manuálisan váltogatok), akkor normál vezetésnél 9L/100KM. És ha nyomom neki, akkor + 1L, tehát 10 körül jön ki a fogyasztás.

Szerintem ez NEM SOK ennél a teljesítménynél (180 LE) és közel 1500 kg-nál. :)

Mérd le légyszi városok kívűl is, majd én is megteszem!

Mégegyszer köszi!

O.K., lemérem. De én (a sajátom tekintetében) soknak találom kicsit a fogyasztást. Persze azzal tisztában voltam a vásárláskor, h nem japán autót veszek, de azért mégis...

Remélem, hogy az első olajcserekor, ahogy mc-elek írta, vmi szoftverfrissítést is történik, bízom a bevált német szervizben, ahova vinni szoktam. Én már közben 7250 körül tartok, úgyhogy a csere nagyon is időszerű, ha igaz, amit mc-elek ír. Azt nem értem, h a mellékelt gyári karbantartási útmutató erről miért nem ír semmit. A service-plan szerint ha jól emlékszem 15.000 km, ill. egy év szerepel első olajcserére. Vagy 30 000, ill. két év, amelyik előbb bekövetkezik.

Link to comment
Megosztás:

O.K., lemérem. De én (a sajátom tekintetében) soknak találom kicsit a fogyasztást. Persze azzal tisztában voltam a vásárláskor, h nem japán autót veszek, de azért mégis...

Remélem, hogy az első olajcserekor, ahogy mc-elek írta, vmi szoftverfrissítést is történik, bízom a bevált német szervizben, ahova vinni szoktam. Én már közben 7250 körül tartok, úgyhogy a csere nagyon is időszerű, ha igaz, amit mc-elek ír. Azt nem értem, h a mellékelt gyári karbantartási útmutató erről miért nem ír semmit. A service-plan szerint ha jól emlékszem 15.000 km, ill. egy év szerepel első olajcserére. Vagy 30 000, ill. két év, amelyik előbb bekövetkezik.

a szoftverfrissítés nem biztos...más gyártónál tudom hogy van ilyen...

Link to comment
Megosztás:

szoftver frissítést a "régebbi" daraboknál érdemes elvégeztetni (ha meg előjött már a tempomat akkor mindegy, újaknál nincs ilyen hiba).

Amugy valamit biztos állítanak a szoftveren, a mienk érzésre jobb lett 2000 km után.

Nem tudom, ti hogy szoktatok autót venni, nekünk az átadás napján mondta a srác, hogy 1500 km után olajcsere és utána kaptunk egy szép castrol-os matricát a motortérbe, hogy amint elérjük a 15000 km-t újra várnak.

Link to comment
Megosztás:

O.K., lemérem. De én (a sajátom tekintetében) soknak találom kicsit a fogyasztást. Persze azzal tisztában voltam a vásárláskor, h nem japán autót veszek, de azért mégis...

Remélem, hogy az első olajcserekor, ahogy mc-elek írta, vmi szoftverfrissítést is történik, bízom a bevált német szervizben, ahova vinni szoktam. Én már közben 7250 körül tartok, úgyhogy a csere nagyon is időszerű, ha igaz, amit mc-elek ír. Azt nem értem, h a mellékelt gyári karbantartási útmutató erről miért nem ír semmit. A service-plan szerint ha jól emlékszem 15.000 km, ill. egy év szerepel első olajcserére. Vagy 30 000, ill. két év, amelyik előbb bekövetkezik.

Hát nemtudom: a haveromnak 1.6-os Toyota Aurisa van tiptronikus váltóval és városban 10 litert fogyaszt a kocsija. Ha egy kicsit sportosabban vezet és a dugó is nagy, akkor simán megeszi neki a 11-et is. A a két kocsi közötti teljesítményben azért van különbség, méghozzá fényvnyi! Szerintem nem sok a fogyasztásod (az enyém se). Azonban ha nagyon utazol a fogyasztásra, akkor kapcsolgasd kisebb sebességnél magasabb fokozatban és még kevesebbet fog fogyasztani. Ezzel nyerhetsz úgy 0,5-1 liter között városban.

Link to comment
Megosztás:

szoftver frissítést a "régebbi" daraboknál érdemes elvégeztetni (ha meg előjött már a tempomat akkor mindegy, újaknál nincs ilyen hiba).

Amugy valamit biztos állítanak a szoftveren, a mienk érzésre jobb lett 2000 km után.

Nem tudom, ti hogy szoktatok autót venni, nekünk az átadás napján mondta a srác, hogy 1500 km után olajcsere és utána kaptunk egy szép castrol-os matricát a motortérbe, hogy amint elérjük a 15000 km-t újra várnak.

Nekem itt semmi ilyet nem mondtak, se ennél, se az előzőnél (a H-nál). De a három különböző szerviznél sem, ahol eddig jártam. Pedig igazán érdekükben állna...

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt semmi ilyet nem mondtak, se ennél, se az előzőnél (a H-nál). De a három különböző szerviznél sem, ahol eddig jártam. Pedig igazán érdekükben állna...

Szerintem is több benne a lehúzás, mint a ráció. Soha semmilyen kocsimnál nem javasoltak ilyen korai olajcserét CSAK az Opelnél... Nem akarom elhinni, hogy az Opel olyan szar motorokat gyárt, hogy a bejáratás miatt kellene lecserélni az olajat ilyen kevesett futott km után!

Ha kint élsz Németországban, akkor szerintem DIRREKT kérdezz rá erre telefonon egy márkaszervízben, szerintem ez csak ithon "divat" (mármint a korai olajcsere javaslat).

Link to comment
Megosztás:

Egy biztos! ártani senki nem fog az autójának, ha lecseréli az olajat.

Én 4600nál cseréltem Castrolra. Nincs vele bajom. Lassan a 10.000 is eltelik azóta.

A könyve 30.000 km vagy 1 évet ír elő. Akkor viszem megint. Egyébként a komputer szerint az

olaj élettartam 72% úgy hogy cserénél lenulláztam.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is több benne a lehúzás, mint a ráció. Soha semmilyen kocsimnál nem javasoltak ilyen korai olajcserét CSAK az Opelnél... Nem akarom elhinni, hogy az Opel olyan szar motorokat gyárt, hogy a bejáratás miatt kellene lecserélni az olajat ilyen kevesett futott km után!

Ha kint élsz Németországban, akkor szerintem DIRREKT kérdezz rá erre telefonon egy márkaszervízben, szerintem ez csak ithon "divat" (mármint a korai olajcsere javaslat).

Azt nem állítom, h a lehúzás miatt. Lehet, h csak nem foglalkoznak vele, "mindenki azt csinál az autójával, amit akar" alapon. Azért megkérdezem legközelebb, de akármit mondanak, én hallgatok a fórumos fiúkra és inkább lecseréltetem. Ártani biztosan nem árthat.

Egyébként megnéztem a gyári útmutatót, és azért ír olyasmit (az angol nyelvű legalábbis), hogy az első olajcserét célszerű az első 6 hónap táján megejteni. Meg olyat is, hogy intenzív használat (taxik, céges autók, pl.) esetén hamarabb kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Meg olyat is, hogy intenzív használat (taxik, céges autók, pl.) esetén hamarabb kell cserélni.

ez logikus.

meg az eurotax szerint normál használatu autó 15600 km/év, céges autó 35000 km/év, taxi meg közel 60000km/év. Ők erre építenek. A felhasználók meg ezeket az értékeket keverik össze-vissza :)

Link to comment
Megosztás:

ez logikus.

meg az eurotax szerint normál használatu autó 15600 km/év, céges autó 35000 km/év, taxi meg közel 60000km/év. Ők erre építenek. A felhasználók meg ezeket az értékeket keverik össze-vissza :o

Nem, az óravisszatekergetők kevergetik azokat. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.