Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

nekem meg olyat csinál újabban, hogy csak akkor "parázslik" a töltésvisszajelző, ha megy valami fogyasztó (pl: rálépek a fékre, felkapcsolom a távolságit ...)

ezt is csak este vettem észre, nappal egyáltalán nem látszik. éjjel is csak épphogy észrevehető :P

mi lehet a gond? :D

szíjjam van, csak nincs kedvem lecserélni ilyen hidegbe :rolleyes:

Vidd el a generátorodat felujitásra,vagy ha olcsobban akarod meguszni akkor vegyél hozzá szén kefét,és diódasort!

Nekem is így kezdödőt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vidd el a generátorodat felujitásra,vagy ha olcsobban akarod meguszni akkor vegyél hozzá szén kefét,és diódasort!

Nekem is így kezdödőt :D

van tartalékom, akkor inkább felrakom azt :rolleyes:

a legérdekesebb az, hogy a töltés értékek minden mérésnél jó (alapjáraton, emelt fordulaton, bekapcsolt fogyasztóknál)

Link to comment
Megosztás:

van tartalékom, akkor inkább felrakom azt :rolleyes:

a legérdekesebb az, hogy a töltés értékek minden mérésnél jó (alapjáraton, emelt fordulaton, bekapcsolt fogyasztóknál)

Én kipróbálnám másik akksival előtte.Nekem a régivel csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne. Kombi Astrám van és a csomagtérbe is szeretnék beépíteni egy szivargyújtó csatlakozót az lenne a kérdésem hogy honnan tudnák vinni neki áramot? Meg milyen keresztmetszetű kábelt javasolnátok hozzá?

Nagyon köszönöm: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne. Kombi Astrám van és a csomagtérbe is szeretnék beépíteni egy szivargyújtó csatlakozót az lenne a kérdésem hogy honnan tudnák vinni neki áramot? Meg milyen keresztmetszetű kábelt javasolnátok hozzá?

Nagyon köszönöm: Dávid

ez leginkább attol függ, mit akarsz használni róla.

egy erősítőhöz kell kisujnyi kábel... de egy hűtőtáskához elég vékonyabb is.

az meg hogy honnan viszed... lehet egyből az aksitól vinni, lengőbiztivel... de lehet akár a gyáriról is vinni, de lehet a biztitáblábol is egy üres helyről...

Link to comment
Megosztás:

ez leginkább attol függ, mit akarsz használni róla.

egy erősítőhöz kell kisujnyi kábel... de egy hűtőtáskához elég vékonyabb is.

az meg hogy honnan viszed... lehet egyből az aksitól vinni, lengőbiztivel... de lehet akár a gyáriról is vinni, de lehet a biztitáblábol is egy üres helyről...

Hát egy hűtő táskát szeretnék meghajtani róla. Ha a biztosíték táblától viszem akkor csak akkor fog működni ha jár a motor vagy ha a gyújtás rajta van? A biztosíték táblára mennyire macerás rákötni?

Link to comment
Megosztás:

Hát egy hűtő táskát szeretnék meghajtani róla. Ha a biztosíték táblától viszem akkor csak akkor fog működni ha jár a motor vagy ha a gyújtás rajta van? A biztosíték táblára mennyire macerás rákötni?

attol függ hova kötöd.

vannak olyan helyek ahol állandóan van fesz, de van ahol csak gyujtásra.

eléggé macerás, mert kell hozzá olyan érintkező, amit bedughatsz a biztitáblába... bár beszerezhető így vagy úgy.

Link to comment
Megosztás:

attol függ hova kötöd.

vannak olyan helyek ahol állandóan van fesz, de van ahol csak gyujtásra.

eléggé macerás, mert kell hozzá olyan érintkező, amit bedughatsz a biztitáblába... bár beszerezhető így vagy úgy.

Melyik a legegyszerűbb megoldás amiben csak akkor van áram ha gyújtás van?

Link to comment
Megosztás:

Simán kössem csak rá a szivargyújtó kábelére? ha pl megy hátul egy hűtőtáska elöl meg mondjuk egy GPS akkor nem lessz sok a gyári kábelnek?

Nekem Blitz-re menet hátul hűtőtáska, elöl gps ment, és semmi baj nem lett. A hátsó aljzatra a szivargyújtóról vittem villanyt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Blitz-re menet hátul hűtőtáska, elöl gps ment, és semmi baj nem lett. A hátsó aljzatra a szivargyújtóról vittem villanyt.

simán bíri :rolleyes:

nekem két ülésfűtés, mp3 lejátszó, meg GPs ment és nem volt baja

dehát miért is lenne??

a szivargyujtó meg izzik elég rendesen.

erre lett tervezve.

Link to comment
Megosztás:

simán bíri :rolleyes:

nekem két ülésfűtés, mp3 lejátszó, meg GPs ment és nem volt baja

dehát miért is lenne??

a szivargyujtó meg izzik elég rendesen.

erre lett tervezve.

rendben köszönöm szépen a segítséget majd megvásárolom az aljzatot és beépítem. Még egy kérdés milyen vastagságú kábel kellene hozzá?

Ez a sima hangszóró kábel is megfelel hozzá mondjuk egy 1mm2 -es változat nem értek hozzá csak kérdezem .

Link to comment
Megosztás:

rendben köszönöm szépen a segítséget majd megvásárolom az aljzatot és beépítem. Még egy kérdés milyen vastagságú kábel kellene hozzá?

Ez a sima hangszóró kábel is megfelel hozzá mondjuk egy 1mm2 -es változat nem értek hozzá csak kérdezem .

Sztem azért a biztonság kedvéért 1.5-es jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sztem azért a biztonság kedvéért 1.5-es jó lenne.

ha a hosszát isnézzük, akkor akár vasagabb is

pl az erősítőt bent hajtva tápegységről nem melegedik vezeték, de csak azért, mert egy 20cm es darabon folyik az a pár amperocska

de kocsiban meg 4 méteren át.

Link to comment
Megosztás:

ha a hosszát isnézzük, akkor akár vasagabb is

pl az erősítőt bent hajtva tápegységről nem melegedik vezeték, de csak azért, mert egy 20cm es darabon folyik az a pár amperocska

de kocsiban meg 4 méteren át.

Azért túlzásokba se kell esni, egy 1.5-es vezeték 20A-tól se biztos, hogy melegedne még, úgyhogy oda sztem bőven elég.

Link to comment
Megosztás:

Azért túlzásokba se kell esni, egy 1.5-es vezeték 20A-tól se biztos, hogy melegedne még, úgyhogy oda sztem bőven elég.

hát... ezt cáfolám

a magnat rebel erősítőben pl 20 amperos a bizti, és ki se volt hajtva egy hidalt oldala se, és egy félméteres vezetékdarab igencsak bepuhult igaz az nem voltmásfeles... 1es volt azt hiszem.

a toldás előtt meg kisujnyi tépkábelen semmit se lehetett érezni, de onnantol ahol átváltott vékonyra, ott igencsak melgedett.

de egy hűtőtáska nem vesz fel 20 amperokat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát... ezt cáfolám

a magnat rebel erősítőben pl 20 amperos a bizti, és ki se volt hajtva egy hidalt oldala se, és egy félméteres vezetékdarab igencsak bepuhult igaz az nem voltmásfeles... 1es volt azt hiszem.

a toldás előtt meg kisujnyi tépkábelen semmit se lehetett érezni, de onnantol ahol átváltott vékonyra, ott igencsak melgedett.

de egy hűtőtáska nem vesz fel 20 amperokat :rolleyes:

Asszem 4-et vesz fel a mienk max. Főleg hogy a szivargyújtónak 10-es a biztije ha jól rémlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék! 93-as F Astrám van. Tegnapelőtt este autó leállításakor a helyzetjelzőt nem bírtam lekapcsolni. Hiába fordítottam el a kapcsolót továbbra is világított és nyitott ajtónál visított is rendesen. Kivettem a biztosítékot is, de akkor is világított. Ezután levettem az akksi sarkot. Ma reggel akksi vissza, helyzetjelző nem világít. Viszont helyette világít a belső világítás meg a riasztó visszajelző lámpa. Azóta a riasztóm sem működik. Mi lehet a probléma?

Előre is köszi!

üdv, Tibor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.