Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen vannak jó vételek!!Pl én még műbőrös kormánnyal vettem a kocsit és teljesen szétfeslett.Nagyon csúnya nagy lukak voltak rajta,leakartam cserélni és sikerűlt vennem a vaterán egy 97-es astrából való hibátlan kinézetű szintén légzsákos kormányt....Ezek után az enyémet felraktam teszveszre és elvitték egy ötösért.Tehát elég jó biznisz volt 5ezerét kaptam egy dolgozó lány jó kormányt....

Vannak olyan emberek akik azt se tudják mit vesznek :lol:

Az a lényeg, hogy jól jártál. :D

Röhögni fogsz, de az opel olajat is kb így csinálják gyárilag :lol:

Újrahasznosított termék...

Akkor ezért volt olyan silány az olaj. :) Pár ezer kilométer után olyan volt mintha mentem volna vele 12e km-ert.

Szerencsére a Castrol nem ilyen :)

Link to comment
Megosztás:

Vannak olyan emberek akik azt se tudják mit vesznek :lol:

Az a lényeg, hogy jól jártál. :D

Akkor ezért volt olyan silány az olaj. :) Pár ezer kilométer után olyan volt mintha mentem volna vele 12e km-ert.

Szerencsére a Castrol nem ilyen :)

Hát igen,örültem neki eléggé... :lol: A castrol akkor szerinted jó?Mert arra lett most kicserélve.magnatec 10W40re.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez van...És a kalapácsos verzió bejött.Először ha csak simán állva hagytam magától beindult,majd eljutottunk odáig h az öninditókábel megmozgatására indult be és most már csak a kalapácsra....romlik a helyzet. :) Neked csak reggel csinálja?

Nekem csak ezen a reggelen csinálta. Még egyelőre nem biztos, hogy az önindító, de remélem az és nem mondjuk a computer.

Mint mondtam kapcsolatba hozom a dolgot a nedves időjárással.

Munka után megnézem mi lehet az oka és használom a vezetékmozgatás és "kalapáccsalütögetés" technikáját.

Ha az egyik bejön, már akkor is tudom, hogy mi a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Igen az nagyon jó! Én meg vagyok vele elégedve!

Mikor cseréljük az olajat akkor még elép szép, nincs annyira elhasználódva.

Kérdezhetek mégegy hülyeséget? :) Kevés még a tapasztalatom...Kellene cserélnem hátsó féket.A fékpofa méretei kellenének,muszáj hozzá szétszedni és megnézni?Tudnék egyet szintén nagyon jó áron csak nemtudom megfelel-e a méret...asszem 200x28as

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak ezen a reggelen csinálta. Még egyelőre nem biztos, hogy az önindító, de remélem az és nem mondjuk a computer.

Mint mondtam kapcsolatba hozom a dolgot a nedves időjárással.

Munka után megnézem mi lehet az oka és használom a vezetékmozgatás és "kalapáccsalütögetés" technikáját.

Ha az egyik bejön, már akkor is tudom, hogy mi a probléma.

szeru mki!

a 94esekben már van computer? vagy csak a benzinesekben? :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdezhetek mégegy hülyeséget? :) Kevés még a tapasztalatom...Kellene cserélnem hátsó féket.A fékpofa méretei kellenének,muszáj hozzá szétszedni és megnézni?Tudnék egyet szintén nagyon jó áron csak nemtudom megfelel-e a méret...asszem 200x28as

Hát azt sajna nem tudom.

Ha van doboza, és rajta van melyik évjárat, és motorkódhóz való akkor könnyebb lenne beazonósítani.

De jönnek a professzorok, és ők jobban megmondják a tutit :)

Link to comment
Megosztás:

Hát azt sajna nem tudom.

Ha van doboza, és rajta van melyik évjárat, és motorkódhóz való akkor könnyebb lenne beazonósítani.

De jönnek a professzorok, és ők jobban megmondják a tutit :)

oké,köszi azért.Szintén vaterán találtam és unix cikkszámot adott meg...Meg is találtam a unixnál és ki is dobja az enyémhez csak az a bajom h ezen kivűl kidob még egy 200:46 -ost is.Ezért nem vágom... :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak ezen a reggelen csinálta. Még egyelőre nem biztos, hogy az önindító, de remélem az és nem mondjuk a computer.

Mint mondtam kapcsolatba hozom a dolgot a nedves időjárással.

Munka után megnézem mi lehet az oka és használom a vezetékmozgatás és "kalapáccsalütögetés" technikáját.

Ha az egyik bejön, már akkor is tudom, hogy mi a probléma.

Netán gyújtáskapcsoló probléma????

Link to comment
Megosztás:

oké,köszi azért.Szintén vaterán találtam és unix cikkszámot adott meg...Meg is találtam a unixnál és ki is dobja az enyémhez csak az a bajom h ezen kivűl kidob még egy 200:46 -ost is.Ezért nem vágom... :)

Vigyázni kell vele.

Nekem a gyújtás osztó fedelet kellett cserélni, és amit vettünk az sokkal kisebb volt ami az enyém. Pedig cikkszám szerint az enyémre is passzolni kellett volna :)

Link to comment
Megosztás:

ok.Akkor kicsit jobban utána járok elötte... :)

c/x 14nz-hez van 3 féle kialakítású fedél. Cikszám alapján mindegyik jó a motorhoz, de csak az egyik fog passzolni. (Ezek a gyertyakábel helyének kialakításában térnek el egymástól.)

Az a tuti, hogy megnézed a Tieden melyik van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy hol találok az autómhoz műszaki leírást, akár weboldal akár nyomtatott kézikönyv formájában?

Tudom, hogy van itt Pesten a Nagykőrösi úton egy műszaki könyvesbolt, neten megnéztem a könyvkínálatukat, de csak több típust és évjáratot összefoglaló könyveket találtam ott.

Motorkód alapján lehet legjobban beazonosítani, vagy kell még hozzá más adat is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy hol találok az autómhoz műszaki leírást, akár weboldal akár nyomtatott kézikönyv formájában?

Tudom, hogy van itt Pesten a Nagykőrösi úton egy műszaki könyvesbolt, neten megnéztem a könyvkínálatukat, de csak több típust és évjáratot összefoglaló könyveket találtam ott.

Motorkód alapján lehet legjobban beazonosítani, vagy kell még hozzá más adat is?

Szia Dita!

Szervízkönyvre gondoltál? Nekem van a gépen 1. Csak az 86 Megabájtos. ( astra F dizel és benzines szervizkönyv, és kezelési útmutató ) foggalmam sincs honnan töltöttem le de fentvan. Ez jó lesz?

De találtam 1 kisebb verziót. :) Remélem EZ jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szia Dita!

Szervízkönyvre gondoltál? Nekem van a gépen 1. Csak az 86 Megabájtos. ( astra F dizel és benzines szervizkönyv, és kezelési útmutató ) foggalmam sincs honnan töltöttem le de fentvan. Ez jó lesz?

De találtam 1 kisebb verziót. :) Remélem EZ jó lesz.

Szerintem igen. Majd este írok aztán megbeszéljük, jó?

Köszönöm szépen! :)

Nagyon aranyos vagy! :D

Link to comment
Megosztás:

c/x 14nz-hez van 3 féle kialakítású fedél. Cikszám alapján mindegyik jó a motorhoz, de csak az egyik fog passzolni. (Ezek a gyertyakábel helyének kialakításában térnek el egymástól.)

Az a tuti, hogy megnézed a Tieden melyik van.

Rendben,köszönöm szépen!!

Link to comment
Megosztás:

Röhögni fogsz, de az opel olajat is kb így csinálják gyárilag :)

Újrahasznosított termék...

Nincs új a nap alatt. :)

Netán gyújtáskapcsoló probléma????

Az is lehet, de 90%, hogy önindító. Fogsz egy kiskalapácsot, a motor mögött lent találsz egy fekete hengeres biszbaszt mégegy kisebbel az oldalán. Finoman kocogasd körbe, majdnem tuti, hogy akkor behúz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Valaki tudna segíteni honnan tudom beszerezni,letölteni bármilyen formában Hans-Rüdiger Etzold Így csináld! Opel Astra Opel Astra 1991. szeptemberétől gyártott Limuzin és Caravan 1,4 - 1,6 - 1,8 - 2,0 literes, dízel 1,7 literes modellekhez. Tudni illik tönkre ment a termosztátom és a cseréjéhez meg kell bontani a vezérlést tudtommal. HELP :)

lécci segítsen valaki :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.