Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Enyém is most volt motorgenerálon és láss csodát tényleg 101LE :(

Az olajat ette kegyetlenűl :lol:

Hol és mennyiért csinálták a generált? Azóta nem eszi az olajat? Volt más baja is vagy csak az olaj evés miatt került generálra?

Kíváncsi lennék az enyém így olaj zabálósan mennyi LE lehet, mert érzésre nagyon jól megy csak ez az olajzabálás... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért az alkatrészeket tudják agyhalott áron árulni :lol:

Tudják jaja... sajnos.

Hát 1 dugattyú kar nélkül 16ezer Forint volt bele. Hengerfej tán 70ezer forint volt. Adagoló is borsos volt..hajaj de még milyen nagyon.

A kesztyűtartóban van a lista minden 1es alkatrésszel árral felírva.

Ja csak a tied alapjáraton elhúzza a Sínai hegyet is ,mert dizel :lol:

Még a generál előtt 400 kiló szőlő volt belepakolva eddigi rekord... :( és úgy vitte simán a 100-110et. Rá 1 héttel hengerfejes lett.. na akkor került be a "kórházba" egy hónapra

Link to comment
Megosztás:

Van elég olaj a váltóban?

Ne rohanj mindjárt féltengelyt venni, mert lehet egy futómű állítás is megoldja a gondod.

Középállásból mindkét irányba uagyananyit tudsz tekerni a kormányon?

Én elvinném futóműveshez egy nyúzópados vizsgálatra, lengéscsillapító vizsgálatra és futómű beállításra. Kijön 1/3 tank benzin árából jobb helyeken.

Így így! Mert úgy jársz, mint a kedves kutyás cartársunk. :lol:

(Bocsi, Zotya! :( :lol: Már rég voltam kekec. :D )

Link to comment
Megosztás:

Hol és mennyiért csinálták a generált? Azóta nem eszi az olajat? Volt más baja is vagy csak az olaj evés miatt került generálra?

Kíváncsi lennék az enyém így olaj zabálósan mennyi LE lehet, mert érzésre nagyon jól megy csak ez az olajzabálás... :lol:

Ismerős csinálta a generált.

Anyaggal együtt minden cakli-pakli volt 60.

Azóta nem eszi az olajat,az miatt volt csak a generál. (1000km/1L) :lol: Na ezt elégeltem meg.

Link to comment
Megosztás:

Ismerős csinálta a generált.

Anyaggal együtt minden cakli-pakli volt 60.

Azóta nem eszi az olajat,az miatt volt csak a generál. (1000km/1L) :lol: Na ezt elégeltem meg.

Akkor az nem komplett generál volt. Ennyiből nem jönne ki a gépmunka sem, nem hogy az anyagok. Vagy olyan ismerőső van aki a gépmunkát is ingyé csinálta és csak a dugókat, gyűrűket és tömítéseket kellett megvenni?

Link to comment
Megosztás:

Akkor az nem komplett generál volt. Ennyiből nem jönne ki a gépmunka sem, nem hogy az anyagok. Vagy olyan ismerőső van aki a gépmunkát is ingyé csinálta és csak a dugókat, gyűrűket és tömítéseket kellett megvenni?

A vezérmű cserét mindennel kompletten ingyé megcsinyázták

Oszt jó el is b..ták,mert másik csavart tettek az egyik feszítőbe :lol:

Ennek eredménye új szíj+munkadíj másik ismerősnél :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyűrű,hengerfejtömítés, szilentek,kipuf tömítések,olaj ,olajszűrő,ékszíj,légszűrő

jaaa... Nem nagygenerálja vót, csak egy lightos, gyűrűzés :lol: Végülis, olajevés ellen jó, nekem már nem segített volna ennyi :lol:

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Így már értem.

Hirtelen kezdtem megijedni hogy engem átbactak.. :(

Csak az idővel :D

Link to comment
Megosztás:

jaaa... Nem nagygenerálja vót, csak egy lightos, gyűrűzés :lol: Végülis, olajevés ellen jó, nekem már nem segített volna ennyi :lol:

Csak az idővel :D

hát igen... Bár jómunkáhozidőkell.... :(

Inkább ráfogom erre... ááá rossz volt az az időszak míg nem volt :D

De úgyérzem, hogy megérte.

Link to comment
Megosztás:

Nekem zsebileg ez is elég nagy volt :lol:

De ha azt nézed hogy mennyi pénzt locsolhattál volna még bele olaj formájában akkor elég hamar visszahozta :lol:

:lol: :( :D :D :D

nekem is hogy szakadjon meg...

Meg ne hallja mert megsértődik aztán veheted a vízcsöveket meg a komplett hűtőt :D

Link to comment
Megosztás:

A vezérmű cserét mindennel kompletten ingyé megcsinyázták

Oszt jó el is b..ták,mert másik csavart tettek az egyik feszítőbe :lol:

Ennek eredménye új szíj+munkadíj másik ismerősnél :lol:

Hóóóó álljunk meg, a vezérléscsere nem generál. Az inkább az időszakos karbantartás/szervíz volt.

Ezek szerint a motor csak új gyűrűket kapott és megszűnt az olajevésed? Mennyi km van a kocsiban?

Már engem is nagyon idegesít ez az olajzabálás. Ha egy gyűrűzéssel megoldható lenne akkor bele is vágnék. Dugyattyú is maradt a régi? Hengerfejhez szelepszár szimering stb nem is nyúltak?

Link to comment
Megosztás:

De ha azt nézed hogy mennyi pénzt locsolhattál volna még bele olaj formájában akkor elég hamar visszahozta :D

Meg ne hallja mert megsértődik aztán veheted a vízcsöveket meg a komplett hűtőt :(

Adok én neki...örüljön csak,mert legalább kozmetikushoz is elvisszük... Szóval ne nagyon sértődősködjön :D mert még a végén a használt autók között lesz...... :lol: :D :lol: áááá inkább még viccből se mondok ilyet :D

Link to comment
Megosztás:

Adok én neki...örüljön csak,mert legalább kozmetikushoz is elvisszük... Szóval ne nagyon sértődősködjön :( mert még a végén a használt autók között lesz...... :lol: :D :lol: áááá inkább még viccből se mondok ilyet :D

Miért?

Nem elég használt? :D :D

Link to comment
Megosztás:

de...csak ne kerüljön a kirakatba a kereskedésbe... :( éjszaka visszalopnám :lol:

Amúgy lassacskán elérünk a 3ezredik szétoffolt oldalhoz :D

Azé' azé' nem :lol: 900-at ne csalj el :D

hejj, debreceniek! (vagy Dáwid aki már vásárolt ott)

meg tudnátok kérdezni az ottani bontóst hogy van-éé neki és mennyiért, abses dízel féltengely? jobbos balos, kívül nagycsuklós belül kicsi...

Persze. Este felhívom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.