Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jól gondolod :D Fater nevén van, de ott is marad. Az új meg majd megy anya nevére. NIncs felesleges lóvé hogy át is irassuk, megmég sok legyen rá az adó. Így a legegyszerűbb. :)

Valamilyen szinten megértem,bár én anno az astrát a saját nevemre írattam és szépen gyarapszik a bonusom(B5),a köv autónál már jól jön a B10. :o

Link to comment
Megosztás:

Valamilyen szinten megértem,bár én anno az astrát a saját nevemre írattam és szépen gyarapszik a bonusom(B5),a köv autónál már jól jön a B10. :o

Multkor néztem, igaz 2010es kalkulátorral, de ha a nevemre szeretném venni az astrát, akkor évente 120ezer forint lenne. :D Így, meg ha elkezdek dolgozni akkor inkább beleadom a családi kasszába, minthogy biztosításra fizessem ki.

Link to comment
Megosztás:

Jaja :P Eladónak mondom.... Jónapot '93as Astra F caravanra kéne nekem hátsó kerékjárati dobbetét, ilyen műanyag.

Eladó: :) :) :( Há de.........gyárilag olyan nincs is.... HÁt mondom tudom, gyárilag nem tettek bele de utángyártott van hozzá...

ő még mindíg... :( Na jóvan hát rákeresek....

Keres..keres... Talál... Csávó: :o :D tényleg van!!! Hát te többet tudsz mint én..

Aztán kereste vagy 10 percig a raktárba :D Majd 1 kis segítséggel megtalálta. :D

óó hát odaviszem én az összes cuccal a karosszériáshoz,és megmondom, hogy ha már lakatolás...tegye már bele.

csak majd utána nézd meg hogy mit csinált....

meg sztem célszerű kinyomni a keletkező üreget üregvédővel

(beletoltam vagy 1 litert...)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fater nevén van, egyébként röhejes az összeg amit elkérnek. Semmi értelme hisz ők is tudják, h mindig találni egy családtagot akinek a nevén olcsóbban kapsz biztosítást, de sebaj. Ha a biztosítóknak ez jó, más nevén lesz az emberek autója mint aki vezeti :o

A másik ez a teljesítményes dolog, sztem jó ötlet volt, bár koránt sem tökéletes :) Mind2 autónk marad a mostani kategóriában, szval nem érint nagyon. Igazságosabb megoldás lenne egy pl lóerő/tonna vagy hasonló mérce :D Mégsem tudok 125 lóerővel úgy száguldozni egy 1.4 tonnás kocsiba mint vki egy 1000kiló alattiban ^^

Link to comment
Megosztás:

csak majd utána nézd meg hogy mit csinált....

meg sztem célszerű kinyomni a keletkező üreget üregvédővel

(beletoltam vagy 1 litert...)

Mármint a kerékjárat és a dobbetét közötti üreget?

Nekem is fater nevén van, egyébként röhejes az összeg amit elkérnek. Semmi értelme hisz ők is tudják, h mindig találni egy családtagot akinek a nevén olcsóbban kapsz biztosítást, de sebaj. Ha a biztosítóknak ez jó, más nevén lesz az emberek autója mint aki vezeti :D

A másik ez a teljesítményes dolog, sztem jó ötlet volt, bár koránt sem tökéletes :) Mind2 autónk marad a mostani kategóriában, szval nem érint nagyon. Igazságosabb megoldás lenne egy pl lóerő/tonna vagy hasonló mérce :) Mégsem tudok 125 lóerővel úgy száguldozni egy 1.4 tonnás kocsiba mint vki egy 1000kiló alattiban ^^

akkor én mit mondjak? Közel 1200 kilóra jut 60 lóerő :o

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fater nevén van, egyébként röhejes az összeg amit elkérnek. Semmi értelme hisz ők is tudják, h mindig találni egy családtagot akinek a nevén olcsóbban kapsz biztosítást, de sebaj. Ha a biztosítóknak ez jó, más nevén lesz az emberek autója mint aki vezeti :o

A másik ez a teljesítményes dolog, sztem jó ötlet volt, bár koránt sem tökéletes :) Mind2 autónk marad a mostani kategóriában, szval nem érint nagyon. Igazságosabb megoldás lenne egy pl lóerő/tonna vagy hasonló mérce :D Mégsem tudok 125 lóerővel úgy száguldozni egy 1.4 tonnás kocsiba mint vki egy 1000kiló alattiban ^^

De van egy olyan rész a kalkulátorban, hogy "vezetők köre" . És akkor év szerint különböző kategóriák. Gondolom annak is van jelentősége. Vagy ?

Nekem 9000 körül van, egy negyedév. És a nevemen van a kocsi is, meg a biztosítás is.

Link to comment
Megosztás:

Multkor néztem, igaz 2010es kalkulátorral, de ha a nevemre szeretném venni az astrát, akkor évente 120ezer forint lenne. :D Így, meg ha elkezdek dolgozni akkor inkább beleadom a családi kasszába, minthogy biztosításra fizessem ki.

Az autónak én vagyok a tulaja, viszont üzembentartónak a hugom apósa van megjelölve, így ~6e a biztosítás negyedévente. De most átíratom a forgalmit az én nevemre és megkötöm magamnak a biztosítást. Biztos több lesz, de egyszer el kell kezdeni, mert ha öt év múlva kötöm meg az én nevemre, akkor is csak A0-ba leszek. De kíváncsi leszek, hogy így mennyire fog most kijönni negyedévente, ha a lóerőt nézik. :o

Link to comment
Megosztás:

Az autónak én vagyok a tulaja, viszont üzembentartónak a hugom apósa van megjelölve, így ~6e a biztosítás negyedévente. De most átíratom a forgalmit az én nevemre és megkötöm magamnak a biztosítást. Biztos több lesz, de egyszer el kell kezdeni, mert ha öt év múlva kötöm meg az én nevemre, akkor is csak A0-ba leszek. De kíváncsi leszek, hogy így mennyire fog most kijönni negyedévente, ha a lóerőt nézik. :D

Na erre én is kiváncsi vagyok. Negyedévente 3200-3300 Ft körül van így. Faterom meg 26 éve hivatásos sofőr 0 okozott kárral, állandó biztosítással. Azért ennyire olcsó. Hátrány...míg tanítgatott vezetni...Neki csak a szakmája. Ha valami nem tetszett az öregnek keményen kinyílvánította :o

Link to comment
Megosztás:

Day!! Füzetben benne van? :) :(

Már a Tiedét is én írjam? :P :D

Klikk

Végre nem kell annyit fizetni, azután mert 1700 ccm. :D Hanem teljesítmény alapján lesz. :D Dejó. Nesze nagy teljesítmény. ;)

Hja. De neked emelkedni fog a biztosítás ezekszerint. :(

És ha már dicsekedtek, akkor nekem idén 22870Ft volt a biztosításom. Erre az évre, amit egyben kifizettem. ;) 27000Ft lett volna az éves, ha negyedévente kérem. Majdnem egy negyedévnyi összeget spóroltam azzal, hogy évest kértem. :o

FPepe! Ma láttam kint a kocsidat a ház mögött. Fél 1kor tiportam el a házatok előtt a T5 fosvágennel. :D Pár házzal arrébb voltam csak tőletek, a MÁV-os Pályafenntartási irodában nyomtuk. :P Mondjuk tudtam már tegnap, hogy ma K.nyéken leszek... :)

Link to comment
Megosztás:

Megyek ki a ház elé az autóhoz, mondom mit látok :D

113943-20101028-mcE0yJt.jpg

Á csak nem az enyémből folyt oda. És de! Kinyitom a motorháztetőt, üres a kiegyenlítő. Csak fél liter cucc volt nálam, beleöntöm még mindig semmi. De szisszent akkorát... :)

Ja és mennék haza. :o

Link to comment
Megosztás:

Megyek ki a ház elé az autóhoz, mondom mit látok :)

Á csak nem az enyémből folyt oda. És de! Kinyitom a motorháztetőt, üres a kiegyenlítő. Csak fél liter cucc volt nálam, beleöntöm még mindig semmi. De szisszent akkorát... :)

Ja és mennék haza. :D

Induljak kötéllel? :o

Link to comment
Megosztás:

Megyek ki a ház elé az autóhoz, mondom mit látok :D

http://pics.coldline.hu/pics/113943-20101028-mcE0yJt.jpg

Á csak nem az enyémből folyt oda. És de! Kinyitom a motorháztetőt, üres a kiegyenlítő. Csak fél liter cucc volt nálam, beleöntöm még mindig semmi. De szisszent akkorát... :)

Ja és mennék haza. :o

Hello!

Jól látom, hogy meg van fúrkálva a hűtőrácsod a fényszóró alatt?

Csak nem ledek pislognak mögötte?

Link to comment
Megosztás:

..a köv autónál már jól jön a B10. :o

Én a waresszel B10ben voltam csak 1.5 évig nem volt szekér így odalett :D közben meg majdnem vettem egy kispolákot, hogy megmaradjon de azért ki kellett volna dobnom átíratás,blablablasoksok ezret úgyhogy lettem átmenetileg autónélküli.. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ja, hát ezt mondjuk gondoltam... :D

Én csak arra céloztam kell-e valamire különösen figyelni? Pl. bármi szétugorhat-e úgy, hogy utána nem tudom újra összefeszíteni, ha nem figyelek rá amikor kiveszem, stb... :o

Nem, csak ne akard letekerni a nagy csavart a rugó felett. Lebontod a talpast, stabrúd bekötését, kormányösszekötőt, a nagy kerékcsavart, amit még a földön álló kerékkel lazítasz meg, meg a motortérben a két kis csavart. Leveszed a féknyerget, valahova felakasztod, hogy ne a fékcsövön lógjon.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy kell majd. Győr-Sziget... Itt vagyok még. Lehet itt is maradok... :o

De igen....

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=fc2d2d789...&aid=184488

Bekapcsolva hagyom a telefont, de igazából pár kilómétert simán lehet menni kevés vízzel, én a Blizre vergődtem el spiccelő hűttővel nyáron 20 kilóméterről, most meg hideg van. De ha aggódsz csörgess rám viszek vizet is, meg kötelet.

Link to comment
Megosztás:

Bekapcsolva hagyom a telefont, de igazából pár kilómétert simán lehet menni kevés vízzel, én a Blizre vergődtem el spiccelő hűttővel nyáron 20 kilóméterről, most meg hideg van. De ha aggódsz csörgess rám viszek vizet is, meg kötelet.

Szombathely azért nem itt van... Ha útközben félúton letérdel megszívtam...

Link to comment
Megosztás:

Szombathely azért nem itt van... Ha útközben félúton letérdel megszívtam...

Ja, Szombathely.....az már más tészta. Töltsd fel, ha mással nem csapvízzel, de szerintem útközben lesz pár szupermarket , a benzinkútak drágák. Figyeld rendszeresen a vizet , mennyire fogy, aztán ha nagy a gáz csörögj rám, csak olyan helyen állj meg, hogy meg is találjalak.

Azt majd örülsz mint Fater, mi? :o :D

Hát c14nz-ve nem fog úgy lobogni mögöttem, mint Fater mögött Kojak. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát c14nz-ve nem fog úgy lobogni mögöttem, mint Fater mögött Kojak. :)

:o :D :)

Gondolhatod, hogy Kicsi Huszi hogy élvezte az olyan ébresztőket Dunaújban.. :( :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.