Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

És a 2-3 hengerrel való indulás? Meg a folyamatos vízcsordogálás(gondolom nem bír kilégtelenedni a lukas tömítés miatt)?

2-3 hengerezés sokminden mástol is lehe, és nekem 2 hónapig nem légtelenítette ki magát, igaz 1000kmet nem ment a kocsi, de ha nincs sehol vízcsorgás nyoma, akkor vhol megeszi sajna :o

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam. Ásunk addig egy aknát. Sziget városrész mond valamit? :) De vasárnap nem nagyon fogják megsíkolni nem ...?

Aknát, minek? Csak a jobb elsőt vettük le a vezérlés miatt, mindenhez hozzáfértünk fellülről.

120327-20101110-6NCTeR.jpg

120328-20101110-x6k77i.jpg

Dobsz Pü-ben egy pontos címet, egy telefonszámot, meg hogy mikor vagy otthon 6-után és odadobom a szimeringeket. Itt a szemközti utcában van egy ürge aki nekem síkolta annó 3 ezerért, másnapra csinálta meg.

Én is. Mert még azt sem tudom ki csinálja. :o Egyedül meg nem nagyon merek nekiállni. :D

Beszélj pü-ban a Hening Karcsival, nekem is Ő csinálta, mond meg neki, hogy szétszedjük, idehozunk mindent "csak" összeraknia kellene.

Minimális lik :)

Mondjuk ja, a vízfogyás még nem tuti hf-es nekem is a régi hűtőn volt egy lyuk allul, töltögettem rá a vizet rendszeresen. De ez a 3 hengerezés meg a gőz gyanús nem?

Link to comment
Megosztás:

2-3 hengerezés sokminden mástol is lehe, és nekem 2 hónapig nem légtelenítette ki magát, igaz 1000kmet nem ment a kocsi, de ha nincs sehol vízcsorgás nyoma, akkor vhol megeszi sajna :o

De azóta csinálja kb, mióta a vízcsorgást is. Előtte nem volt ilyen. Valamitől meg csak meglevegősödött. (Gondolom beledolgozik a motor?)

(2 hete volt reggelente tócsa alatta, de kicseréltem egy bilincset, azóta nincs. De a víz utána is fogy .)

Link to comment
Megosztás:

Aknát, minek? Csak a jobb elsőt vettük le a vezérlés miatt, mindenhez hozzáfértünk fellülről.

http://pics.coldline.hu/pics/120327-20101110-6NCTeR.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/120328-20101110-x6k77i.jpg

Dobsz Pü-ben egy pontos címet, egy telefonszámot, meg hogy mikor vagy otthon 6-után és odadobom a szimeringeket. Itt a szemközti utcában van egy ürge aki nekem síkolta annó 3 ezerért, másnapra csinálta meg.

Beszélj pü-ban a Hening Karcsival, nekem is Ő csinálta, mond meg neki, hogy szétszedjük, idehozunk mindent "csak" összeraknia kellene.

Mondjuk ja, a vízfogyás még nem tuti hf-es nekem is a régi hűtőn volt egy lyuk allul, töltögettem rá a vizet rendszeresen. De ez a 3 hengerezés meg a gőz gyanús nem?

Későbbre jó lesz az. :o És gondolod vasárnap is megcsinálja? És szerinted megcsinálná nekem?

Mármint hogy hengerfejes-e ?

Mi is a tünetegyüttes ?

Igen.

4 henger hidegen sosem indul be, fehér gőz, csorgó radiátor(eddig nem csinálta tehát valahol levegőt kapott kap), fogy a víz valahol, trugymák az olajbeöntő sapkán, csöpög hátul a kipufogó.

Link to comment
Megosztás:

Későbbre jó lesz az. :o És gondolod vasárnap is megcsinálja? És szerinted megcsinálná nekem?

Igen.

4 henger hidegen sosem indul be, fehér gőz, csorgó radiátor(eddig nem csinálta tehát valahol levegőt kapott kap), fogy a víz valahol, trugymák az olajbeöntő sapkán, csöpög hátul a kipufogó.

Hümmmmmmm....

Olajban vízkicsapódás ?

Ha már meleg a motor, akkor nem nagyon kemények vízcsővek, ha nyomogatod ?

Link to comment
Megosztás:

Hümmmmmmm....

Olajban vízkicsapódás ?

Ha már meleg a motor, akkor nem nagyon kemények vízcsővek, ha nyomogatod ?

Még nem vettem észre. Azt este megnézem, de ha leveszem a kiegyenlítő tetejét, akkor szakaszosan(kb 10 mp) jön fel a buborék a csövön.

Link to comment
Megosztás:

Na de akkor ember már csak 1 ülhet bele.. :(

Mármint sűrűség/térfogat :D de ha belül is bekened vele nyáron senki sem fog beleülni.. :D :P

Nna mondom ha már itthon vagyok kicsit rendet teszek az udvaron mert mindenhol áll a víz, a kapubejáróról nem is beszélve :D eldugult az egyik leeresztő cső -nagy kinlódások közepette sikerült is a 2 colos csövet egy 3/4edes vastag falú KPE csővel kipiszkálnom a mocsoktól :) vagy 2 óra hosszát diliztem mire olyan lett minden amilyen de a gumicsizmában állt a víz, kiborítottam belőle vagy 2 decit.. :P ;)

Csináltam jobb hátulra is ködlámpát. :o Menetközben közeljövőket fékezéssel ijesztgetés céljából. :D

Cseles de nálam még mindig bejön a féloldali :D ugyebár keleten vagyunk.. :P ;)

Annyira nem lehet azért rossz állapotú a motor, tegnap (mielőtt a bejáron állt) utánfutóval hazavittem vele pár kilométerről 1köbméter (2xfél köbméteres fordulókkal) kavicsot, úgy 500kg lehetett az utánfutón, ült rendesen a rugója, és emelkedőn még 3.-ba is fel tudtam kapcsolni vele. Azt hittem, majd talán másodikban megy, de jobban bírta.

1x Kabáról hoztam el 7 mázsás futóval 12 mázsa műtrágyát faternak, nem akartam 2x fordulni :D kicsit nyígtak a futó gumijai, tartottam is tőle, hogy eldurrannak és cumi lesz :( de a rettenet röhögve bírta csak a ráfutófék akasztott ki a rángatásával.. :)

Link to comment
Megosztás:

Haver a kis poloval egész jó képet csinált :)

Én is hasonlót csináltam ahol lefotóztak múltkor :( 1-esben adjneki :D burzsujék meg csak néztek mit csinál az a barom, bömbölő traktor koromfelhővel :) na hadd szokják ha már kirakatták azt a tetű táblát :o ugyanis tudomásomra jutott, hogy nem balesetveszély miatt lett kirakva hanem az ott lakó újgazdagék kérték.. violent.gif

Link to comment
Megosztás:

Én is hasonlót csináltam ahol lefotóztak múltkor :( 1-esben adjneki :D burzsujék meg csak néztek mit csinál az a barom, bömbölő traktor koromfelhővel :) na hadd szokják ha már kirakatták azt a tetű táblát :o ugyanis tudomásomra jutott, hogy nem balesetveszély miatt lett kirakva hanem az ott lakó újgazdagék kérték.. violent.gif

:) :(

Link to comment
Megosztás:

Valóban! A sorsunk előre meg vagyon írva! :( :)

Nem igazán erre akartam célozni. :) Inkább arra, hogy minden történést, balesetet, fogyasztás különbséget vissza lehet vezetni valamire, ami okozza legyen az bármi. Legalábbis nekem ez az életfilozófiám. :D Ha belegondolsz, tényleg így van, nincs véletlen, sem véletlen baleset, az is valaminek a következményeképp történt, pl figyelmetlenség. :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.