Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Csináltam jobb hátulra is ködlámpát. :o

Menetközben közeljövőket fékezéssel ijesztgetés céljából. :D

Persze szerváltam másik panelt.

Nem az eredetit fúrtam ki. :D

Komolyan annyian tolnak, hogy érdemes ezzel foglalkozni ?

Én a másikon évekóta megcsináltam, de nem a fékezgetésmiatt, hanem azért, hogy legyen :) Sokkal jobb úgy :)

Caravanon meg azt se tudom mikor hol világít... jo az indexet, meg a lükvercet tudom, meg azt hogy a helyzetjelző egybn féklámpa is, de hogy pl a ködlámpa hol világít, és hogy egy darabvan e azt még nem volt időm kideríteni az enyémen.

Jaaaa minek kellett furkálni? :( Ha kerítettél másik foglalatot, akkor csak akis érintkezőt kellettvolna átrakni a tiédbe én így csináltam legalábbis :(

Link to comment
Megosztás:

Én a másikon évekóta megcsináltam, de nem a fékezgetésmiatt, hanem azért, hogy legyen :D Sokkal jobb úgy :D

Caravanon meg azt se tudom mikor hol világít... jo az indexet, meg a lükvercet tudom, meg azt hogy a helyzetjelző egybn féklámpa is, de hogy pl a ködlámpa hol világít, és hogy egy darabvan e azt még nem volt időm kideríteni az enyémen.

Jaaaa minek kellett furkálni? :P Ha kerítettél másik foglalatot, akkor csak akis érintkezőt kellettvolna átrakni a tiédbe én így csináltam legalábbis :P

:D :) :) :(

A bal helyzetjelző az 5/21W-ot és a 21W-os világít, ha ködlámpázol hátra. Amúgy elég szomorú, hogy van egy autód és az alapvető napi első vizsgálatot sem tetted meg mióta megvan, hogy még azt se tudod hol világítanak. :( Abból is látszik, mert a helyzetjelző nem egyben a féklámpa. :o

Link to comment
Megosztás:

:D :) :) :(

A bal helyzetjelző az 5/21W-ot és a 21W-os világít, ha ködlámpázol hátra. Amúgy elég szomorú, hogy van egy autód és az alapvető napi első vizsgálatot sem tetted meg mióta megvan, hogy még azt se tudod hol világítanak. ;) Abból is látszik, mert a helyzetjelző nem egyben a féklámpa. :o

:( :D Nah Novy, érezd magad lebacva :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

:D :) :) :(

A bal helyzetjelző az 5/21W-ot és a 21W-os világít, ha ködlámpázol hátra. Amúgy elég szomorú, hogy van egy autód és az alapvető napi első vizsgálatot sem tetted meg mióta megvan, hogy még azt se tudod hol világítanak. :D Abból is látszik, mert a helyzetjelző nem egyben a féklámpa. :o

Amióta jogosítványom van nem tettem meg... :( Bár azt tudom, hogy mi hol világít. :D

Link to comment
Megosztás:

:o :D Nah Novy, érezd magad lebacva :) :) :(

Annyira nem hat meg mert hülyeséget beszél, a helyzetjelzőt látom,hogy világít, mikor zárom a kaput, a féklámpát meg már akkor látom, hogy működik, mikor még az udvarrol gurulokki :( ködlámpát is láttam, hogy világít,így csak a helyüket nemtudom :D Azért nem mindegy, hogy a helyét nemtudom, vagy azt hogy egyáltalán van e :D

Arra van lehetőség, hogy ugyan olyan izzót tegyek a másik helyzetjelzőbe is, hogy mindkét oldalon legyen ködlámpám?

Link to comment
Megosztás:

Amióta jogosítványom van nem tettem meg... :o Bár azt tudom, hogy mi hol világít. :)

Én se szoktam a sajátomat. (a cégnél az üvegajtóra rátolatva parkolok, indulásnál azért szoktam nézni tükörben, csak a "szabálos változatot nem szoktam") Azt haverom nézi amikor mögöttem jön. Aztán fordítva :D Az enyém asszem fullos, de a pizsónak sz.r a tolatólámpája, és a 3. féklámpa 2. égője nem világít :)

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy a hővédő lemez :o ?

Ez a lemez pontosan hol van? Amúgy ma hallgatóztam megint, zöröghet a generátorba vagy a környékén valami(nemrég kb.: 3 hónapja szedettem szét villanyásszal csak fesz szabályzót és szénkefétcserélt aztmondta a csapágy jó...)?

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem hat meg mert hülyeséget beszél, a helyzetjelzőt látom,hogy világít, mikor zárom a kaput, a féklámpát meg már akkor látom, hogy működik, mikor még az udvarrol gurulokki :) ködlámpát is láttam, hogy világít,így csak a helyüket nemtudom :) Azért nem mindegy, hogy a helyét nemtudom, vagy azt hogy egyáltalán van e :(

Arra van lehetőség, hogy ugyan olyan izzót tegyek a másik helyzetjelzőbe is, hogy mindkét oldalon legyen ködlámpám?

Tehát hülyeséget beszélek, mert egyben van a féklámpa a helyzetjelzővel? :o :D

Amúgy jobb oldalon is 5/21W-os izzó szükséges, csak ugye a 21W-os résznek az érintkezője nincs bent a foglalatban. :(

Link to comment
Megosztás:

Én se szoktam a sajátomat. (a cégnél az üvegajtóra rátolatva parkolok, indulásnál azért szoktam nézni tükörben, csak a "szabálos változatot nem szoktam") Azt haverom nézi amikor mögöttem jön. Aztán fordítva :o Az enyém asszem fullos, de a pizsónak sz.r a tolatólámpája, és a 3. féklámpa 2. égője nem világít :)

Nekem a tolatólámpám szar azt tudom. Az izzó jó, a váltón a kapcsoló jó...valami a kettő között van... :D

Link to comment
Megosztás:

Tehát hülyeséget beszélek, mert egyben van a féklámpa a helyzetjelzővel? :o :D

Amúgy jobb oldalon is 5/21W-os izzó szükséges, csak ugye a 21W-os résznek az érintkezője nincs bent a foglalatban. :)

Azé beszéltél hülyeséget, mert szt mondtad hogy sose ellenőriztem méglepedigde :(

Azt is tudom,hogy hol van lükverclámpám, hol nincs :)

Láttál már 5 ajtós lámpafoglalatot belülről?? Olyanok az érintkezők, mint a caravanba? mert ha igen akkor holnap meg is csinálom a kétoldali ködlámpát :(

Link to comment
Megosztás:

Azért faxa gyerek vagy te. Te szétszeded, én meg rakjam össze??? :o

Elnézést kérek, természetesen nem kérem ezt tőled. :D Csak arra gondoltam , hogy szétszedjük, lesíkoltatjuk a hf-et, kicseréljük benne amit kell, visszarakjuk, lehúzzuk és csak a döntő pillanatban kérjük a segítséged/szakértelmed a vezérműszíj visszarakásakor.

Ez a lemez pontosan hol van? Amúgy ma hallgatóztam megint, zöröghet a generátorba vagy a környékén valami(nemrég kb.: 3 hónapja szedettem szét villanyásszal csak fesz szabályzót és szénkefétcserélt aztmondta a csapágy jó...)?

A leömlő feletti lemez szokott zörögni, mert kirohad a csavar alól.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanígy vagyok én is.....1 hétig van 3 hónapig nincs...3 napig van....félévig nincs :o Műszakin nem fognak örülni neki. Hátha akkorra előjön.. :)

A kapcsoló nem jó akkor neked se, én kiszedtem kipucoltam pár hétig volt, de most egy ideje nincs... pedig nem ártana venni egyet,mert eléggé sokat fogunk sötétben járni mostanában :D

Link to comment
Megosztás:

Az emelőn alálestem a gépnek és hát nem igazán örültem :) Még a nyáron lebactam az alját egy szegélyen, de nem gondoltam hogy ennyire... a hátsó lábtér alatt, kb 8-10 centis részen beszakadt a padlólemez... :o a repedés egyik felén, ha nyomkodom, akkor fel tudom nyomni a lemezt. Ezt nem hagyhatom így télre :) :D

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló nem jó akkor neked se, én kiszedtem kipucoltam pár hétig volt, de most egy ideje nincs... pedig nem ártana venni egyet,mert eléggé sokat fogunk sötétben járni mostanában :D

Ami a váltón van kapcsoló? Azt már kicseréltem.Biztosra mentem, úgy voltam vele bontós Sanyitól veszek 2 darabot....Mindegyikkel ezt csinálja. Aztán meguntam, és így szóltam: "foglalkozzon vele a kurvaanyja". Most műszakin meg az a gáz, hogy foglalkozni fognak vele... :o nah mindegy. Úgyis átcsúszik, akár így akár úgy :) Ez az 1 kínja lesz. Ki lesz lakatolva, szélvédőt kicserélem, motor hibátltan, futómű hibátlan, ez az 1 kis szar szemétkedik velem...

Link to comment
Megosztás:

Az emelőn alálestem a gépnek és hát nem igazán örültem :) Még a nyáron lebactam az alját egy szegélyen, de nem gondoltam hogy ennyire... a hátsó lábtér alatt, kb 8-10 centis részen beszakadt a padlólemez... :o a repedés egyik felén, ha nyomkodom, akkor fel tudom nyomni a lemezt. Ezt nem hagyhatom így télre :( :D

Én is ezeken a projekteneken dolgozom, amerre bontok, mindenhol találok egykét kisebb foltot, most a beltérben az első lábterekben ugyan ott kezdte meg a rozsda a lemezt, vannak a nagy gumidugók, na nem ott, hanem a kis pici gumidugónál, na ott jobboldalon kijött a csavarhúzó mellette, baloldalon meg elég erősen meg kell drótkorongozni, és bevarrni azt a lukat, utána meg lekezelni. :)

Link to comment
Megosztás:

Elnézést kérek, természetesen nem kérem ezt tőled. :o Csak arra gondoltam , hogy szétszedjük, lesíkoltatjuk a hf-et, kicseréljük benne amit kell, visszarakjuk, lehúzzuk és csak a döntő pillanatban kérjük a segítséged/szakértelmed a vezérműszíj visszarakásakor.

A leömlő feletti lemez szokott zörögni, mert kirohad a csavar alól.

Aha köszi megnéztem de nem mozog... mi tud még zörögni? A generátor csapágy mit csinál- milyen hangot ad ki mikor kezdi megadni magát?

Link to comment
Megosztás:

Az emelőn alálestem a gépnek és hát nem igazán örültem :) Még a nyáron lebactam az alját egy szegélyen, de nem gondoltam hogy ennyire... a hátsó lábtér alatt, kb 8-10 centis részen beszakadt a padlólemez... :o a repedés egyik felén, ha nyomkodom, akkor fel tudom nyomni a lemezt. Ezt nem hagyhatom így télre :) :D

Hátsó taposót lehet kapni az unixban is, amikor kerestem előlre akkor néztük a csávóval, csak első nem volt, azért kellett bontóban flexelnem.

Link to comment
Megosztás:

Aha köszi megnéztem de nem mozog... mi tud még zörögni? A generátor csapágy mit csinál- milyen hangot ad ki mikor kezdi megadni magát?

Azt nem tudom, nekem még nem volt gond a generátorral, de ezt könnyen ki lehet szűrni ha leveszed az ékszíjat és mész egy próbakört, töltés nélkül simán kíbír pár kilómétert.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó taposót lehet kapni az unixban is, amikor kerestem előlre akkor néztük a csávóval, csak első nem volt, azért kellett bontóban flexelnem.

Persze, cserélni is lehet, meg még ezt is meg lehet foltozni, mert nem elrohadva van, hanem beütve, csak azért ez má' végképp nem volt beleszámolva... Barátnőmet tegnap elküldtem, cigit nem vettem, inni nem ittam, azt mégis sz.pás van... Ki adta ezt a hülye tanácsot? :D :o :) :) :(

Link to comment
Megosztás:

Persze, cserélni is lehet, meg még ezt is meg lehet foltozni, mert nem elrohadva van, hanem beütve, csak azért ez má' végképp nem volt beleszámolva... Barátnőmet tegnap elküldtem, cigit nem vettem, inni nem ittam, azt mégis sz.pás van... Ki adta ezt a hülye tanácsot? :D :o :) :) :(

mivan elküldted barátnődet?

rem nem a pénz miatt, me ez ratyiság lenne :D Egyébként fel a fejjel, ha fel tudod nyomni azt a lemezt,akkor az el is van rohadva :D

Amúgy nekem meg a kardán alagút végénél van elválva a gyári tömítőpaszta, és ki is látok ott rajta,alámentem, és látom, hogy a dobomon van egy jó 10cmes horpadás,deelég durván... felakadtak vele vhol, és ugy felnyomta a kipufogót, hogy dodavágott az alagutnak is alulrol, be is van gyűrődve ott a lemez... jah és folytatódik a tankon is ez a mutatvány :(

Link to comment
Megosztás:

Persze, cserélni is lehet, meg még ezt is meg lehet foltozni, mert nem elrohadva van, hanem beütve, csak azért ez má' végképp nem volt beleszámolva... Barátnőmet tegnap elküldtem, cigit nem vettem, inni nem ittam, azt mégis sz.pás van... Ki adta ezt a hülye tanácsot? :) :o :) :( :(

Link

Szard le! Holnap úgyis kitör a harmadik világháború... :D Legalább a kasztnizást megvárhatták volna.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

mivan elküldted barátnődet?

rem nem a pénz miatt, me ez ratyiság lenne :D Egyébként fel a fejjel, ha fel tudod nyomni azt a lemezt,akkor az el is van rohadva :)

Amúgy nekem meg a kardán alagút végénél van elválva a gyári tömítőpaszta, és ki is látok ott rajta,alámentem, és látom, hogy a dobomon van egy jó 10cmes horpadás,deelég durván... felakadtak vele vhol, és ugy felnyomta a kipufogót, hogy dodavágott az alagutnak is alulrol, be is van gyűrődve ott a lemez... jah és folytatódik a tankon is ez a mutatvány :o

El. Nem, nem a pénz miatt, és te leszel elrohadva ha beszósz :) :( Nem papír szinten benyomható, csak egy annyira tudom nyomkorászni, hogy látni lehessen, hogy két darabban van.

Link to comment
Megosztás:

El. Nem, nem a pénz miatt, és te leszel elrohadva ha beszósz :D :) Nem papír szinten benyomható, csak egy annyira tudom nyomkorászni, hogy látni lehessen, hogy két darabban van.

mi van itt ez a szakítások hónapja, te vagy a 3. ja nem 4. aki most szakít ismerőseim közzül. Én nem tervezek ilyet... mivel nincs kivel :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.