Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Értem! Azért egyszer egy utat el tudnák viselni ott! :D :lol: :) :D biztos király lenne!!! :D :D :D

Amióta a megszaporodtak az ellenőrzések, nem nagyon engednek fel a gépre a mozdonyvezetők senkit... Félnek az NKH-soktól. Bár, azt hallottam, hogy ez csak a Trakcióra igaz, a Cargora nem, oda nem mehet fel gépre az NKH-s (vbo-s) ellenőrizni :D

Link to comment
Megosztás:

Amióta a megszaporodtak az ellenőrzések, nem nagyon engednek fel a gépre a mozdonyvezetők senkit... Félnek az NKH-soktól. Bár, azt hallottam, hogy ez csak a Trakcióra igaz, a Cargora nem, oda nem mehet fel gépre az NKH-s (vbo-s) ellenőrizni :D

Mindenkire érvényes. Általános dolog. Ha trakciós gép húzza, akkor ugyanúgy érvényes rá a szigorítás, hogy csak egyedül lehet a vezérállásban, illetve ha elhagyja a vezérállást, akkor főkapcsoló ki és áramszedő le, villanymozdony esetén. :) Bár télen elnézőbbek a fűtés miatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenkire érvényes. Általános dolog. Ha trakciós gép húzza, akkor ugyanúgy érvényes rá a szigorítás, hogy csak egyedül lehet a vezérállásban, illetve ha elhagyja a vezérállást, akkor főkapcsoló ki és áramszedő le, villanymozdony esetén. :) Bár télen elnézőbbek a fűtés miatt. :D

Hát, majd egyszer elmesélem a dolgot, amit hallottam, csak nem itt. Majd "élőben", leírni túl hosszú lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Én már "vezettem" mozdonyt kb. 40-50 km-t.

Kis tárcsát kellett tekergetni és azzal lehetett gyorsítani/lassítani. Meg az éberségjelző zajongott mindig.

Pécsről jöttünk haza éjjel, mert a vonatunk nem Kaposvár hanem a Barcs felé ment.

Sopronból mentünk volna Dombóvárra.

Az volt a legviccesebb, hogy a pécsi és a soproni állomásfőnök vitatkozott arról, hogy merre is megy az a vonat. :D

Később kaptam 1 levelet a GYSEV-től, hogy akkor is arra megy és kész. :)

Link to comment
Megosztás:

A sihuhu topicba!

Lehúztam 13 évet a MÁVINFORMATIKA KFT-nél, illetve az elődnél. Akkoriban sokat utazgattam mindenféle mozdonyon! Még a Román határon is rendszeresen átjártam, Kürtösnél. Nem semmi idők voltak!

Persze sokszor szidtam a békaugrasztót! Éjszakáztam is a békéscsabai állomáson. Általában asztalon aludtunk, vastag szivacson. A rendezőről sokszor bejártak a vasutasok kávézni a forgalmi irodába, mozdonnyal! Olyankor az ablak alatt állt meg a böhöm mozdony egy-egy órára. Az emeleti ablakok folyamatosan zizegtek míg ott ette a fene őket! Szerintem egy hónapig eljárnék annyi gázolajjal, ami egy ilyen kávézás alatt elment! :)

Megesett egyszer, hogy hajnali háromkor csörög a telefon. Föltápászkodok a szivacsról, nagy álmosan... tessééék! Kürtösről telefonált egy libuska adatrögzítő hölgyemény. A kérdése az volt, hogy a monitorra az van kiírva, hogy üssön ENTER-t. Mia frász ez! Most mit csináljak? Hát talán üsse le az ENTER billentyűt! Az melyik? Jaaa!!! Bocsi!!!!

A 80-as évek közepe volt. Az IBM XT a maga turbós 8 Mhz-ével 3.30-as DOS-al nagyon korszerű gép volt! :D

Húúú, de rég volt!

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg azért nem fizetik az autós bejárást, mert: 1. mégis csak a MÁV-nál dolgozom. :D 2. vasúti tömegközlekedéssel be tudok járni. :D

Amúgy én csak 2,4Ft-ot kapok kilométerenként a cégesem vezetéséért. :D A kosarasemelősért már 3Ft-ot. :D

Annyit képesek adni? :D :D Én hasonló emelőkosarasért egy napra 976ft bruttót kapok... függetlenül attól, hogy mennyit megyek-ha megyek... :)

Link to comment
Megosztás:

És milyen pozitív változást vettél észre? Ősszel én is gondolkodtam rajta, mikor kiégett már mindkét izzó, de olyan qva drága a szofitaLEd az izzóhoz képest, hogy nekem nem ért annyit a dolog.

Ez már egy fél éves LED, csak most haver adott egy kegyetlen gyilkolós belső világítást (9LED egy sofitában :D ), és amik eddig voltak azokat most betoltam kívülre. A változás annyi, hogy "kicsit" fölé lőttem a feladatnak :) ha leejtek egy csavart a kocsi mögött, simán megtalálom a fényénél. A tábla meg már szinte vakít, így autómosás után. Holnap teszek bele izzókat, mert ez nagyon durva lett, és dolgozom valami visszafogottabb változaton :D

Próbáltam képeket csinálni, de nem igazán adja vissza :D (telefonos)

http://pics.coldline.hu/pics/154952-20110112-ZFBYBT.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/154953-20110112-hAdG6Y.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/154954-20110112-V3k5ZX.jpg

Tehát kék. :D

Neeeeeeeem :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.