Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Van még valakinek központi-zár nélküli Astrája?

A Corsámban nincs és még úgy is érzem a hiányát,hogy csak háromajtós. Ha valamilyen vendéget viszek némelyik nem érti,hogy miért kell húzgálni,nyomkodni a gombot...

Mondjuk a swiftünkben sem volt,de az ráadásul még 5ajtós is volt...fúúú az milyen idegesítő minden kiszállás után nyomkodni a hátsó ajtókat is,átnyúlkálva a vezetőüléstől! :)

Utólag szerelt (nem gyári) központizárról van valakinek tapasztalata? (mennyire megbízhatóak,stb..)

Link to comment
Megosztás:

Van még valakinek központi-zár nélküli Astrája?

A Corsámban nincs és még úgy is érzem a hiányát,hogy csak háromajtós. Ha valamilyen vendéget viszek némelyik nem érti,hogy miért kell húzgálni,nyomkodni a gombot...

Mondjuk a swiftünkben sem volt,de az ráadásul még 5ajtós is volt...fúúú az milyen idegesítő minden kiszállás után nyomkodni a hátsó ajtókat is,átnyúlkálva a vezetőüléstől! :)

Utólag szerelt (nem gyári) központizárról van valakinek tapasztalata? (mennyire megbízhatóak,stb..)

Teljesen jó. Reteszelni nem tud mint a gyári, meg (az enyém legalábbis) hangosabb, de nyit-zár-és 1200-ért veszek egy motort szerelékekkel együtt, ha valamelyik besz.rik :D

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jó. Reteszelni nem tud mint a gyári, meg (az enyém legalábbis) hangosabb, de nyit-zár-és 1200-ért veszek egy motort szerelékekkel együtt, ha valamelyik besz.rik :)

Nekem pont a reteszelési funkciója, ami tetszik. Amúgy a gyári lassabb, mint az univerzálisak. Főnökömében (amiben gyárilag univerzális van :D) pl pillanatok alatt lehúzza a gombot és csak egy kattanást hallani, enyémnél meg hallani a motorhangot meg ahogy húzza, stb. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont a reteszelési funkciója, ami tetszik. Amúgy a gyári lassabb, mint az univerzálisak. Főnökömében (amiben gyárilag univerzális van :D) pl pillanatok alatt lehúzza a gombot és csak egy kattanást hallani, enyémnél meg hallani a motorhangot meg ahogy húzza, stb. :D

Enyém is azért hangos, mert hirtelen, be-rántja, nem bezümmögteti mint a Zafiráé (viszont az 2x is csinálja egymás után, hogy ne tudjak kijönni belőle :) )

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jó. Reteszelni nem tud mint a gyári, meg (az enyém legalábbis) hangosabb, de nyit-zár-és 1200-ért veszek egy motort szerelékekkel együtt, ha valamelyik besz.rik :D

Akkor szereltetek én is. Nincs hangulatom szívni vele...valami 18pénzért beleteszik garanciával.Meg akkor lehet kérek még bele ablakemelőt is,mert az sincs.

Dupla lufi van,napfénytető is...központi,e.ablak nincs...érdekes felszereltség. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor szereltetek én is. Nincs hangulatom szívni vele...valami 18pénzért beleteszik garanciával.Meg akkor lehet kérek még bele ablakemelőt is,mert az sincs.

Dupla lufi van,napfénytető is...központi,e.ablak nincs...érdekes felszereltség. :)

Az én felszereltségem is jó: Központi, e.ablak, szervó, klíma nincs, napfénytető + ABS van... :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor szereltetek én is. Nincs hangulatom szívni vele...valami 18pénzért beleteszik garanciával.Meg akkor lehet kérek még bele ablakemelőt is,mert az sincs.

Dupla lufi van,napfénytető is...központi,e.ablak nincs...érdekes felszereltség. :D

Szerintem qrvadrága :) 5.ért láttam már szettet vezérlővel, távval együtt :D

:D A reteszelés elég szívás. :D Bár távirányítós módszerrel nem kéne reteszelnie.

A távirányítón... szóval a kulcson (deb.zi egy kulcsa van szerencsétlennek) ha a zárást kétszer nyomom meg, akkor reteszel is. Ha csak egyszer, akkor nem. De mivel fater is imád reteszelni, mert ha már van akkor legyen, ezért időnként simán bezár az autóba.

Link to comment
Megosztás:

Az én felszereltségem is jó: Központi, e.ablak, szervó, klíma nincs, napfénytető + ABS van... :D

Azt is vedd figyelembe, hogy nem csak adott felszereltségek voltak, hanem lehetett kérni ezt-azt. Németországban pl alapból volt olyan, hogy klíma benne, de itt magyarországon csak kérhető volt. :D Szóval az ABS-t is lehet kérték és a napfénytetőt. :D

Szerintem qrvadrága :) 5.ért láttam már szettet vezérlővel, távval együtt :D

A távirányítón... szóval a kulcson (deb.zi egy kulcsa van szerencsétlennek) ha a zárást kétszer nyomom meg, akkor reteszel is. Ha csak egyszer, akkor nem.

Jaaa, tényleg. :D Ez már G Astra style. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt is vedd figyelembe, hogy nem csak adott felszereltségek voltak, hanem lehetett kérni ezt-azt. Németországban pl alapból volt olyan, hogy klíma benne, de itt magyarországon csak kérhető volt. :) Szóval az ABS-t is lehet kérték és a napfénytetőt. :D

Jaaa, tényleg. :D Ez már G Astra style. :D

Gondolom, hogy így volt. De jobban örültem volna, ha inkább központit, elektromos ablakot és klímát kérnek bele, nem pedig ABS-t és lyukat a tetőre... A szervó meg nem is hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Az én felszereltségem is jó: Központi, e.ablak, szervó, klíma nincs, napfénytető + ABS van... :D

Nálam gyárilag: szervó, két lufi, manuális naptető

Most: elöl vill.ablak, vill.tető, központi, és talán vill. tükör is lesz, ha segítetek az elektromos topikban.... :D :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam gyárilag: szervó, két lufi, manuális naptető

Most: elöl vill.ablak, vill.tető, központi, és talán vill. tükör is lesz, ha segítetek az elektromos topikban.... :D :)

Villany tetőt nehéz faragni manuálisból?

A klímától néha megfájdul a fülem,a napfénytető meg kellemes szellőzést csinál.Én jobban szeretem,mint a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, hogy így volt. De jobban örültem volna, ha inkább központit, elektromos ablakot és klímát kérnek bele, nem pedig ABS-t és lyukat a tetőre... A szervó meg nem is hiányzik.

háááát 94ben klíma... :) GSi-kben is akkoriban fehér zorró esete állt fenn. :D 93/9től jelent meg a kapcsolási rajzon a klíma pl. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam gyárilag: szervó, két lufi, manuális naptető

Most: elöl vill.ablak, vill.tető, központi, és talán vill. tükör is lesz, ha segítetek az elektromos topikban.... :D :)

Nekem gyárilag annyir plusz extra van, hogy tekerhető kormány, kinyitható ajtók és leengedhető üvegek. :D

Viccet félretéve, family felszereltség + klíma. :D

Link to comment
Megosztás:

De most komolyan... ennyire jó ez a megalight? pl sötétben vizes aszfalt mennyire nyeli el a fényét? Mert nekem a +60as van benne azt hiszem és nagyon elnyeli... bár a simához viszonyitva jobb, anno tetszett is mikor ki lett cserélve...de már nem tetszik :D

Nekem is ez van benne és ahogy Day írta sötét, vizes aszfalton is jól látni vele, úgyhogy ilyet vegyé'! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag annyir plusz extra van, hogy tekerhető kormány, kinyitható ajtók és leengedhető üvegek. :)

Viccet félretéve, family felszereltség + klíma. :D

Akkor az volt az az absztrakt ábra a kocsid oldalán ott, ahol nekem is meg Jürgennek is az van kiírva, hogy GL :D

Link to comment
Megosztás:

Villany tetőt nehéz faragni manuálisból?

Nem. Csak az elektromos alkatrészek kellenek hozzá, pár kábel, egy kis forrasztgatás. :)

Nekem a motor simán passzolt a helyére, valakinek kicsit reszelni kellett a burkolatot. Nekem a műanyag takaró panel kicsit nagyobb és kb 1 centit eláll a kárpittól, de nem annyira látszik, csak ha tudod, hogy azt kell figyelni. Van akinek meg az volt simán jó.

Ilyen kisebb dolgok előjöhetnek, de alapvetően nem bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.