Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezért még lesz beszólás :D

Megúszta.

Ilyet vehettél volna Zolitól :D (Miért kellett bele kapcsoló? :D )

Tőled meg jégfehér ledet hozzá.

Egy darab led nem is fog másik irányban világítani, de van olyan, hogy polaritáscserére egy másik színű led villan fel, ami gyakorlatilag fordítva van bekötve, ugye. :D De biztos erre gondolt, csak elfelejtette ezt közölni. :D Amúgy light-emitting diode. :)

Szerencséd. :D

Meg van olyan, ami egy ledben 3 szín. 2 lába van, és megahtározott sorrendben automatikosan váltogatja a színt. Olyan is van aminek 2 vagy 3 lába van, a +vagy- rész közös, a többi 2 vagy 3 láb meg a színek. Amelyiket kötöd az a szín világít.

Link to comment
Megosztás:

Ne röhögj, nincs beszerelve. :D

ha lenn nekem két neon, most is beraknám, mivel venni kell, így inkább led :lol:

:D :D

Tudtommal a led-ben a d a diódát jelenti, és az nagyon nem vezet polaritáscserére :)

De javítsatok ki ha tévedek mert épphogy kettes lettem elektróból

kijavítottak -_-

Egy darab led nem is fog másik irányban világítani, de van olyan, hogy polaritáscserére egy másik színű led villan fel, ami gyakorlatilag fordítva van bekötve, ugye. :D De biztos erre gondolt, csak elfelejtette ezt közölni. :D Amúgy light-emitting diode. :D

Szerencséd. :)

hát nem kérte senki, hogy magyarázzam el részletesen :D

Link to comment
Megosztás:

Jóaz, miért nem adtad oda nekik azt amit Jürgenéből leszedtél? :D

Szerintem már benne van valamelyik csörgőben. :) Tegnap kiöntöttem már a fáradt olajtárolóba. :D

Egy indításra elég is lett volna. :D

Hidegen első indítás előttre is kevés lenne. :D Mikor ugye tölti fel egy pici motor olajjal a kenőpontokat még az indítás előtt. :D

Link to comment
Megosztás:

ha lenn nekem két neon, most is beraknám, mivel venni kell, így inkább led :D

kijavítottak :D

hát nem kérte senki, hogy magyarázzam el részletesen :D

A fény úgy keletkezik, hogy a diódára adott áramforrás a dióda anyagában levő atomok elektronjait gerjeszti, amitől azok nagyobb energiaszintű elektronpályára lépnek, majd miközben visszatérnek eredeti energiaszintjükre, fotonokat bocsátanak ki. Nyitóirányú áram esetén a PN átmeneten az elektronok a N rétegből a P-be, a lyukak a P rétegből az N-be diffundálnak. A diffúziós kisebbségi és többségi töltéshordozók között rekombinációs folyamat indul meg, melynek során a felszabaduló energia fotonok formájában kisugárzódik. Nagyobb feszültség hatására nagyobb a kisugárzott fotonok mennyisége, egészen egy bizonyos nyitóirányú áramértékig, ahonnan már nem számottevő a változás.

A sugárzás csak úgy jöhet létre, ha az elektronok átkerülnek a nagyenergiájú vezetési sávból a kisebb energiájú vegyértéksávba. Az elektron eme állapota nem stabil, hanem egy kis idő elteltével visszaugrik az eredeti elektronpályájára. A többletenergia, amivel előzőleg képes volt feljebb lépni, sugárzás formájában hagyja el az atomot. Ez a sugárzás a hullámhossztól függő (lásd a táblázatot) fény formájában jelentkezik. A rekombinációknak körülbelül az 1%-a jár foton kibocsátással, míg a többi hőtermeléssel. Legnagyobb hatásfokkal az infravörös fénydióda rendelkezik (1-5%), a többinél ez 0,05% alatt van[forrás?].

A LED-ek előnye, hogy a kimeneti fény előállításához alacsony áramot és feszültséget igényelnek, nagy a kapcsolási sebesség, kis helyen elférnek, ütésállók és nagy az élettartamuk.

Belemenjünk az N és P adalékolásba is, vagy elég lesz ennyi? :)

Link to comment
Megosztás:

Belemenjünk az N és P adalékolásba is, vagy elég lesz ennyi? :)

Én eddig is tudtam ezt, és nem kettes voltam elektróból :D

Amásik dolog pedig, hogy Day mondta is, hogy arra gondoltam, csak nem fejtetem ki :D Nem mondtál rossz dolgokat, mert egy dióda valóban nem fog polaritáscserétől más színben világítani, de senki se beszélt diódáról, hanem ledekről beszéltünk :D És igen kimondottan a 3lábú ledekről beszélek, amiket lehet variálni, és pl RGB led esetén szinte bármilyen szín előállítható potik segítségével.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig is tudtam ezt, és nem kettes voltam elektróból :D

Amásik dolog pedig, hogy Day mondta is, hogy arra gondoltam, csak nem fejtetem ki :D Nem mondtál rossz dolgokat, mert egy dióda valóban nem fog polaritáscserétől más színben világítani, de senki se beszélt diódáról, hanem ledekről beszéltünk :D És igen kimondottan a 3lábú ledekről beszélek, amiket lehet variálni, és pl RGB led esetén szinte bármilyen szín előállítható potik segítségével.

A led az dióda. :)

Link to comment
Megosztás:

Dávid! Van hülyegyerekkék bcm, mint a bakternak...nem kell? :D

Nekem meg van "fölvanb.szvaazagyam-piros" LED-em, majd beleteszem azt :D Mi pénzért adod? :D (és mit mutat alaphelyzetben, ha nem gyári a rádió, nincs bekötve a fogyasztásrésze, és egy érzékelő sincs hozzá? Órán kívül tud még valamit, vagy csak díszkivilágításnak jó? :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg van "fölvanb.szvaazagyam-piros" LED-em, majd beleteszem azt :D Mi pénzért adod? :D (és mit mutat alaphelyzetben, ha nem gyári a rádió, nincs bekötve a fogyasztásrésze, és egy érzékelő sincs hozzá? Órán kívül tud még valamit, vagy csak díszkivilágításnak jó? :)

Amit nem tudsz használni, azt lekötöd testre és öröm bódottá. :D Dátumot nem jelez ki, szóval semmit sem fog mutatni, max a kinti hőmérsékletet. :D

Link to comment
Megosztás:

AC pumpás kérdésemre valaki valamit? :)

Már régebben is azt mondta a többség,hogy ne vegyél drága pumpát,illetve ők sem vettek új drága szivattyút bele.

Az enyémből 13évesen sem a gyári pumpa jött már ki.Tegyük fel,hogy a Bosch bír tíz évet és az árából veszel minimum 4 tízen-valahány ezer ft-osat.

Ami a beszámolók alapján simán megy még 40.000km múlva is.Akkor most melyiket érdemes rakni egy 94-es autóba? (Ha a restaurálás és az OT rendszám a cél,akkor nem szóltam) :D

Arra megint nem érdemes számolni,hogy "fúú nagyon drága cuccokat raktam bele biztosan nem fog megállni!" ,mert akkor úgyis egy olyan dolog miatt maradhatsz az út szélén amire nem is gondoltál.

Link to comment
Megosztás:

De a LED az önmagában egy dióda, ami világít. :D

de nem önmagában álló ledről beszéltem. :D

de akkor is dióda, ha RGB akkor is. :D

:) :D

és még bele se mentünk a következőkbe:

led izzó

led dióda

világító led

világító dióda (ami mondjuk egyedüli értelmes ezek közül)

óó nemár:

A következő hibák léptek fel:

Túl sok idézetet tartalmaz a hozzászólás. Érezzétek a többit is ideidézve :D

Link to comment
Megosztás:

Hol-hol-hol? Nekem is kőne :D .

Én csakcsak felhívnám a Lángautó Székesfehérvári boltját, mert ha van, akkor ott 3200 / pár :)

Székesfehérvár (Nagykereskedés)

A.G.A. Car Ker. Kft.

8000 Székesfehérvár, Móri út 154.

Tel:(22) 340-314

Fax: (22) 313-607

ui:

Remélem amik nálam vannak is el fognak kelni :D

Dáwid, Breki?

Link to comment
Megosztás:

:) :D

és még bele se mentünk a következőkbe:

led izzó

led dióda

világító ledvilágító dióda (ami mondjuk egyedüli értelmes ezek közül)

óó nemár:

A következő hibák léptek fel:

Túl sok idézetet tartalmaz a hozzászólás. Érezzétek a többit is ideidézve :D

nekem az tetszik legjobban :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

És kettesnél jobbat kaptál elektróból?

Ejnye:D

Nálunk már a kettes is nagyon jó jegy volt...

Nálunk akkor is egyből bukó, ha URI törvényét elrontotta valaki. Mondjuk azért meg is érdemelte :)

csak tetszik, nem azt mondtam, hogy helyes szerintem, aki az urit meg nem tudta az az 1x1et se :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.