Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi. Remek :) nincs kedvem maszkolgatni, azért akartam leszedni csak azt a részt

na majd hajszárítóval széjjelmelegítem, és próbálkozom :)

ŐŐ 99%ban törik, az időjárástól függetlenül. És a tükörlapot sem egyszerű visszapattintani a helyére. Jobb ha maszkolsz úgyis van egy kis perem közte végig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kiégett a klíma kapcsoló mögötti izzóm.

Cserélt már valaki ilyet? Lehet egyáltalán vagy neki se áljak.

Igazság szerint már 2 éve kiégett és akkor ki akartam cserélni. Nem bírtam kihúzni mert beletörött az izzó búrája.

Úgy néztem forrasztott izzó nem cserélhető foglalatos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kiégett a klíma kapcsoló mögötti izzóm.

Cserélt már valaki ilyet? Lehet egyáltalán vagy neki se áljak.

Igazság szerint már 2 éve kiégett és akkor ki akartam cserélni. Nem bírtam kihúzni mert beletörött az izzó búrája.

Úgy néztem forrasztott izzó nem cserélhető foglalatos.

OP_T92_C_30.png

Itt nem látom hogy szétszedhető lenne az a kapcsoló. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Nem egész egy hónapja jöttek nekem a pirosnál. Nem mondom, hogy nem küldtek elég pénzt rá, de az az oldala a dolognak hogy félig leszakadt hátsó lökössel járok azóta, mert nem tudom leadni az autót egy-két napra, hogy helyretegyék, mert munkaeszköz, és hogy azóta nem pakolhatok vissza mindent a csomagtartóba, mert ha véletlenül mégis el tudnám vinni, akkor éppen lehet hogy nem tudok hova kipakolni belőle, nekem qrvára nem érte meg. Azon kívül, még nekem kell rohangászni biztosítóhoz, és megintcsak nekem kell kiesni melóból, mert szemléztetni kell az autót. Lehet hogy többet ér egy sérülésmentes gyári hátfal...

Nahszóval, 2. felvonás, megkűdte a biztosító a pénzt, hogy kezdődhessen a történés. Ma reggel autó lakatoshoz leállít, és kőccsönautóval melózni menés. A biztosító küldött 75 ezer körült a hátuljára, mondom ebből még az elejét is megcsinálom, de ugye számlásan hiperhivatalosan kell intézni mindent, mert a biztosító megnézi, mire is fizetett. Mondom jó, én is tudok hibátlan lökösöket már 6-8 körül, se nem színezett, se nem ködlámpás, de teljesen jó, és gyári. Gondoltam én, majd kicsit drágábban, de ő is talál, és akkor tökjó. Egen, ehhez képest kaptam egy utángyártott, g.cit hátra, mert azt szerzett... egyrészt gyönyörű, mert tök fekete, a csomagtartó díszlécem meg tökszürke, másrészt meg ropiból van, kb ha erősen nézem is bereped... Jah, és mindezt 55 ezerért, mer' a f.sz tudja honnan sikerült ezt a hulladékot szereznie. Most gyakorlatilag sikerült 75ezret úgy belekölteni az autómba, hogy nagyjából sz.rabbul néz ki mint előtte, 2 napig nem tudtam dolgozni vele, és még föl is vagyok b.szva. Qrvára megérte...

Link to comment
Megosztás:

Nahszóval, 2. felvonás, megkűdte a biztosító a pénzt, hogy kezdődhessen a történés. Ma reggel autó lakatoshoz leállít, és kőccsönautóval melózni menés. A biztosító küldött 75 ezer körült a hátuljára, mondom ebből még az elejét is megcsinálom, de ugye számlásan hiperhivatalosan kell intézni mindent, mert a biztosító megnézi, mire is fizetett. Mondom jó, én is tudok hibátlan lökösöket már 6-8 körül, se nem színezett, se nem ködlámpás, de teljesen jó, és gyári. Gondoltam én, majd kicsit drágábban, de ő is talál, és akkor tökjó. Egen, ehhez képest kaptam egy utángyártott, g.cit hátra, mert azt szerzett... egyrészt gyönyörű, mert tök fekete, a csomagtartó díszlécem meg tökszürke, másrészt meg ropiból van, kb ha erősen nézem is bereped... Jah, és mindezt 55 ezerért, mer' a f.sz tudja honnan sikerült ezt a hulladékot szereznie. Most gyakorlatilag sikerült 75ezret úgy belekölteni az autómba, hogy nagyjából sz.rabbul néz ki mint előtte, 2 napig nem tudtam dolgozni vele, és még föl is vagyok b.szva. Qrvára megérte...

És mi lesz vele? Így marad? :huh:

De amúgy ilyenkor nem úgy van, hogy legalább megbeszélitek, hogy mit vesz és mennyiért? (Nem tudom ám, mert nem volt még biztosítós javításom... ...lekopogom!)

Link to comment
Megosztás:

És mi lesz vele? Így marad? :huh: De amúgy ilyenkor nem úgy van, hogy legalább megbeszÉlitek, hogy mit vesz És mennyiÉrt? (Nem tudom ám, mert nem volt mÉg biztosÍtós javÍtásom... ...lekopogom!)

Az alap állapot, az, hogy neki az a feladat, hogy abból a pénzből, amit a biztosító utalt, a lehető leglátványosabb javulást hozza létre a sérült részen. Hogy az autó összképe milyen, vagy hogy ez hogy befolyásolja, az qrvára nem szempont. A lényeg az, hogy amikor a biztosítós leszemlézte, hogy készen van, akkor virított rajta, hogy a lökös cserélve volt. De, elvileg az volt, hogy majd "néz rá" valami lököst aztán meglátjuk mi lesz. Ebből az lett, hogy fölhívott, hogy mehetek érte, és van egy 55ezres utántaknyolt sz.rom, és még rendes is volt, mert kigörgőzött nekem egy olyan horpadást is, amit nem is ez a kocc okozott (persze... mert nem tudta volna föltenni a lökhárítót) meg még a vonóhorgomat is sikerült leszednie. (ezt pedig én kértem, és valószínű elfelejthette, mert véletlenül ezt is megcsinálta) Most szépen gyökér-lökhárító festékkel fújhatom az egészet, hogy legalább egy színű legyen...

Link to comment
Megosztás:

Az alap állapot, az, hogy neki az a feladat, hogy abból a pénzből, amit a biztosító utalt, a lehető leglátványosabb javulást hozza létre a sérült részen. Hogy az autó összképe milyen, vagy hogy ez hogy befolyásolja, az qrvára nem szempont. A lényeg az, hogy amikor a biztosítós leszemlézte, hogy készen van, akkor virított rajta, hogy a lökös cserélve volt. De, elvileg az volt, hogy majd "néz rá" valami lököst aztán meglátjuk mi lesz. Ebből az lett, hogy fölhívott, hogy mehetek érte, és van egy 55ezres utántaknyolt sz.rom, és még rendes is volt, mert kigörgőzött nekem egy olyan horpadást is, amit nem is ez a kocc okozott (persze... mert nem tudta volna föltenni a lökhárítót) meg még a vonóhorgomat is sikerült leszednie. (ezt pedig én kértem, és valószínű elfelejthette, mert véletlenül ezt is megcsinálta) Most szépen gyökér-lökhárító festékkel fújhatom az egészet, hogy legalább egy színű legyen...

Szép történet. <_<

Faterom Focusának tavaly nyáron nekiment egy robogós. Álltak a pirosnál, a nyomi motoros meg hátulról nekik durrant. A jobb hátsó sarkát húzta meg a kocsinak. Igazából semmi komoly baj nem lett, de azért a biztosítónál jelentve lett. Úgy nézett ki, hogy a belehúzott csík miatt újra kell fújni a lököst. Erre meg is kapták faterék a pénzt és kész, a biztosító ki is szállt a történetből, ha jól emlékszem. Nem is vitték el végül fényezni, igaz, hogy a csík nagyja lejött vízzel. :D

Ezek szerint máshol máshogy mennek a dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Szép történet. <_<

Faterom Focusának tavaly nyáron nekiment egy robogós. Álltak a pirosnál, a nyomi motoros meg hátulról nekik durrant. A jobb hátsó sarkát húzta meg a kocsinak. Igazából semmi komoly baj nem lett, de azért a biztosítónál jelentve lett. Úgy nézett ki, hogy a belehúzott csík miatt újra kell fújni a lököst. Erre meg is kapták faterék a pénzt és kész, a biztosító ki is szállt a történetből, ha jól emlékszem. Nem is vitték el végül fényezni, igaz, hogy a csík nagyja lejött vízzel. :D

Ezek szerint máshol máshogy mennek a dolgok.

Az a baj, hogy ismerős az ember, és azt hittem, hogy nem kell a nyakán állni egész nap, hogy ne csináljon f.szságot, majd úgyis hív, ha valamit alkot. Sajnos megint elb.sztam mert többet néztem ki valakiből, mint amit kellett volna...

Link to comment
Megosztás:

Kérdezni szeretném, hogy most elsejétől már müxik az a műszakiztatás hogy lejárat előtt min 30nappal ha elviszed akkor a lejárati naptól fogják beírni hogy friss a műszaki és nem attól a naptól mikor vitted?

Előre is köszönöm az infót! ;)

Én úgy tudom,hogy az igen most elsejétől van!És állítólag júli 1-től emelik a vizsgát!Legalábbis ezt hallottam.Ennyit tudok ezekről!

Link to comment
Megosztás:

Az nekem se tetszene!Látom a képen,hogy van neked tolatóradar!Ha meg szabad kérdezni mennyiért vetted?Te raktad be?

Szia.

Igen, én raktam be. Nem nagy dolog, egy óra alatt megvolt az egész. OBI ban vettem egy tizesért. Szeptemberben akciózzák ezt mindig. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy ismerős az ember, és azt hittem, hogy nem kell a nyakán állni egész nap, hogy ne csináljon f.szságot, majd úgyis hív, ha valamit alkot. Sajnos megint elb.sztam mert többet néztem ki valakiből, mint amit kellett volna...

Ugyan így jártam, megbeszéltünk mindent, azthittem oké lesz ha megyek az autóért, de nem,,, nem volt oké. Rájöttem, hogy a saját szemeben ez az én autóm, az ő szemében csak egy szaros f astra. Lehúztam a kifizetendő árból 50ezret, nem örült neki de nem tudot mit tenni. Többet nem megyek hozzá ez is biztos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.