Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

Csakhogy ez nem a direktnek köszönhető. :)

Másrészt ha valahol erősebb lesz, akkor máshol meg gyengébb.

Ezzel azért nem értek teljesen egyet. Okés hogy mindennek ára van, de azért nem fix paci van az univerzumban. Hozzá is lehet tenni ám. :huh: A direkt több levegőt szív be, mint a gyári papírszűrő, ez gondolom vitán felül áll. A több levegővel pedig több üzemanyagot lehet elégetni. Ergő nő a teljesítmény.

A szívrész hossza is olyan minimális mértékben változik, hogy az nem hinném, hogy bármit is érdeben befolyásolna.

Azt én is aláírom, hogy nem feltétlenül +300000 kW-ot eredményez, de azért csak van valami eredmény, különben nem alkalmaznák még a legnevesebb tuningcégek is. De egyébként összedobhatnánk egy mérésre, mert nagyon kíváncsi vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Mi is ez a lengőcsöves rezonátor buli? :lol:

A szívórészben (kipufnál is) a szelepek nyitása és zárása következtében a levegő állandóan lassul és gyorsul, és ez egyfajta hullámmozgást eredményez. Bizonyos szívőcsőkeresztmetszet és hossz (tervezni kell) elősegítheti valamely szűk fordulatszámtartományban, hogy ezek a hullámok úgy haladjanak, hogy mikor a szívószelep nyit, akkor egy kis túlnyomás legyen, ezzel segítve a töltetcserét.

Ezzel azért nem értek teljesen egyet. Okés hogy mindennek ára van, de azért nem fix paci van az univerzumban. Hozzá is lehet tenni ám. :) A direkt több levegőt szív be, mint a gyári papírszűrő, ez gondolom vitán felül áll. A több levegővel pedig több üzemanyagot lehet elégetni. Ergő nő a teljesítmény.

A szívrész hossza is olyan minimális mértékben változik, hogy az nem hinném, hogy bármit is érdeben befolyásolna.

Azt én is aláírom, hogy nem feltétlenül +300000 kW-ot eredményez, de azért csak van valami eredmény, különben nem alkalmaznák még a legnevesebb tuningcégek is. De egyébként összedobhatnánk egy mérésre, mert nagyon kíváncsi vagyok. :D

Nem a szűrő szív hanem a motor. A szűrő egyfajta ellenállás, amit ha kisebbre cserélsz akkor könnyebben veszi majd a levegőt, de többet igazán nem juttatsz be.

Hozzá is lehet tenni a lovakhoz, de nem direkttel. :huh:

A szívórész hosszának változása nemcsak minimális lehet. Ez általában attól függ hova siekrül rögzíteni a direktet.

Nem mondom hogy teljesen hasztalan, de szerintem csak egy hozzá igazított motorral tud egy keveset hozni.

Másrészt az esetek legnagyobb többségében nem tudsz annyi hideg levegőt odavezetni mint a gyári dobozba, és a melegebb levegő jobban rontja a hatásfokot mint a kisebb szívási ellenállás javítja.

Link to comment
Megosztás:

A szívórészben (kipufnál is) a szelepek nyitása és zárása következtében a levegő állandóan lassul és gyorsul, és ez egyfajta hullámmozgást eredményez. Bizonyos szívőcsőkeresztmetszet és hossz (tervezni kell) elősegítheti valamely szűk fordulatszámtartományban, hogy ezek a hullámok úgy haladjanak, hogy mikor a szívószelep nyit, akkor egy kis túlnyomás legyen, ezzel segítve a töltetcserét.

Ezt értem, de hol ebben a lengőcső? :lol:

Azért ezt elég komoly dolog kiszámolni. Lehet hogy ezzel is többet tudsz ronatni, mint javítani, ha esetleg véletlenül nem veszel figyelembe valamit.

Nem a szűrő szív hanem a motor. A szűrő egyfajta ellenállás, amit ha kisebbre cserélsz akkor könnyebben veszi majd a levegőt, de többet igazán nem juttatsz be.

Hozzá is lehet tenni a lovakhoz, de nem direkttel. :huh:

A szívórész hosszának változása nemcsak minimális lehet. Ez általában attól függ hova siekrül rögzíteni a direktet.

Nem mondom hogy teljesen hasztalan, de szerintem csak egy hozzá igazított motorral tud egy keveset hozni.

Másrészt az esetek legnagyobb többségében nem tudsz annyi hideg levegőt odavezetni mint a gyári dobozba, és a melegebb levegő jobban rontja a hatásfokot mint a kisebb szívási ellenállás javítja.

Bocsi, ezt a szürő szív dolgot én sem gondoltam komolyan. :) :D

Viszont ez a szívőcső hossz változás igen érdekes. Ha mondjuk közvetlenül a folytószelep házra tenném fel a direktet akkor magas fordulaton jobban menne, lent viszont gyengébb lenne? Azt hittem hogy ez a hossz dolog, csak a folytószelep-ház utáni részre vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem, de hol ebben a lengőcső? :huh:

Azért ezt elég komoly dolog kiszámolni. Lehet hogy ezzel is többet tudsz ronatni, mint javítani, ha esetleg véletlenül nem veszel figyelembe valamit.

Bocsi, ezt a szürő szív dolgot én sem gondoltam komolyan. :lol: :)

Viszont ez a szívőcső hossz változás igen érdekes. Ha mondjuk közvetlenül a folytószelep házra tenném fel a direktet akkor magas fordulaton jobban menne, lent viszont gyengébb lenne? Azt hittem hogy ez a hossz dolog, csak a folytószelep-ház utáni részre vonatkozik.

A lengőcső azt a csőhosszt jelenti amiben a levegő a lengést végzi. Nem a cső leng. :D

Bizony komoly dolog kiszámolni, szerintem akik itthon utólagosan ilyet árulnak, azok nem nagyon számolnak. De gyárilag meg van az tervezve, főleg korszerűbb motoroknál.

Próbáld ki, de itt sem kell ugrásszerű változásokra számítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Ca. 4-5 nap direktszűrőzés tapasztalatai a QP-ban:

- én nyomatékosabbnak éreztem egy picit, de lehet, hogy nem volt az.

- a hangja... az eszméletlen volt! Főleg 5500-6000 rpm körül! :D

Fogyasztás... hááát... amennyire nyomtam, annyit zabált. (simán ráraktam +2 litert a megszokottra a városban!)

A probléma: Egy szerelő ismerős tegnap homályosított föl, hogy a LÉGTÖMEGMÉRŐS autókban gáz lehet vele. Ugyanis a légszűrőre permetezett olaj a levegővel együtt bejut a rendszerbe és "bepermetezi" a légtömegmérőt, aminek ez a halálát okozza!

Elmondása szerint nemrég egy BMW-ban 2-szer cseréltek légtömegmérőt, mire rájöttek, hogy mi okozza a gebaszt. :D

Egy légtömegmérő pedig ugye... elég rázós tétel (50-60-70e Ft).

VÉLEMÉNY? :huh:

Folyékony nitrogén... :lol: :)
intercooler! :)
Link to comment
Megosztás:

...

A probléma: Egy szerelő ismerős tegnap homályosított föl, hogy a LÉGTÖMEGMÉRŐS autókban gáz lehet vele. Ugyanis a légszűrőre permetezett olaj a levegővel együtt bejut a rendszerbe és "bepermetezi" a légtömegmérőt, aminek ez a halálát okozza!

Elmondása szerint nemrég egy BMW-ban 2-szer cseréltek légtömegmérőt, mire rájöttek, hogy mi okozza a gebaszt. :lol:

Egy légtömegmérő pedig ugye... elég rázós tétel (50-60-70e Ft).

VÉLEMÉNY? :huh:

Egyetértek vele... én is olvastam, hallottam erről... ezért nekem nem is lesz...

:)

Link to comment
Megosztás:

omg honnan tudsz ennyiért? :huh:

Mellesleg elméletileg elképzelhető, de az ami nálam van elég koszos, meg tisztiítást is régen kaphatott tehát ettől remélem nem lett baja az autónak :lol:

Redi! pl. autósbolt. :) :D

Egyik nagy cégnél a tiédhez 70e, Speednek 48e..... Ez engem is meglepett, de mégis így van.

nekem is kb. 48...

nekem ennyit nem ér a direktszűrő...költök nélküle is eleget a gépre.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg az sem megoldás. Gondolom azért kell rá ez az olajos akármi, hogy az igazán finom porszemcsék beleragadjanak.

Miért?

Be kell finoman olajozni, nem pedig áztatni, erre gondoltam. Ha megnézel valami márkás gyárilag olajozott szürőt, akkor abból nem fog semmi lecsöppeni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az is megoldás ám, ha nem áztadod olajba a cuccot. :huh:

Kb. ez a megoldás.Amúgy Paja cartárs járt úgy, hogy korábban kicsit berakódott neki olajjal a légtömegmérője, aztán nemes 1Xűséggel kitakarították, és utána jó lett, továbbra is.De ki azért nem lövi szvsz a légtömegmérőt.Elég sok autó van felszerelve vele, és mégis használják a direktet.

Mondjuk pl. nem tudom, hogy egy bömbi hogyan szívja a luftot..................

Link to comment
Megosztás:

A kérdés, hogy egy 1,4-es; egy 1,8-as; egy 2,2-es illetve egy 3,0-es esetében mennyivel több levegőt kérnek a motorok! Nyilván lényegesen, ahogy nő a köbcenti!

Ezért az, hogy egy 1,4-esben még nem üti ki, attól lehet, hogy egy nagyobbnál már igen... :D szvsz.

Állítólag a bömösök különösen érzékenyek a direktszűrőre. (mármint a légtömegmérőjük)

Szóval én kicsit most fázok a direktszűrőtől... ugyanakkor nagyon tetszett a hang, amit adott a gépnek! :D :) :huh:

A kevesebb olajjal meg az a baj, hogy nem biztos, hogy úgy eléri a kellő hatékonyságot a szűrő. :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Redi! pl. autósbolt. :huh: :D

Egyik nagy cégnél a tiédhez 70e, Speednek 48e..... Ez engem is meglepett, de mégis így van.

nekem is kb. 48...

nekem ennyit nem ér a direktszűrő...költök nélküle is eleget a gépre.

Hmm. ez egész jó árnak tünik.. csak mert én nem kis kedvezménnyel kb. két éve, 71 rugó volt(eredetileg 100 rugesz lett volna) de enyémben más van mint Rediében.. egy new generation :lol: :)

Jah.. és ezt az olajos légtömeges dolgot én is hallottam már... de csak hallottam

Link to comment
Megosztás:

Direkt szerintem:

- kérdéses, hogy növeli-e a lovak számát

- kérdéses, hogy mennyit ártasz a motornak, mert nem tudod mennyit koszt enged át

- kérdéses, hogy egyéb alkatrészeknek mennyit ártasz vele

- kérdéses, hogy a fogyasztást hogyan befolyásolja

Vegyük hogy az elsőben biztosak vagyunk és tényleg növeli (kicsit), vajon megéri-e a többi kockázat ezt a keveset... :huh:

Nekem is volt benn pár10ezret, és lehet hogy más motornál többet számít, de akinek csak direkt van benn az összes többi gyári alkatrész mellett az nem sokmindenre megy vele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem közel 40 ezer km-ert ment az elöző kocsim direktszűrővel, semmi baja se nem volt nekije...rendszeres karbantartás mellett nem hiszem, hogy gondot okozhat benne... :D
és volt benne légtömegmérő? :lol:

...vajon megéri-e a többi kockázat ezt a keveset... :huh:

Nekem is volt benn pár10ezret, és lehet hogy más motornál többet számít, de akinek csak direkt van benn az összes többi gyári alkatrész mellett az nem sokmindenre megy vele.

Nálam a hang az, ami miatt húz hozzá a szívem!

Ha felrakok egy kipufogót, az mindig üvölt, vagy szól, ha akarom, ha nem. Ha megyek a pályán 140-nel, 160-nal, 180-nal, előbb-utóbb nagyon zavaró lesz.

Míg egy direktszűrő csak akkor szól, ha akarom! --> "When I push the pedal to the metal!" :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ha van egy kamrás közébdob az olyan 130felett teljesen elnyeli a hangot.

és ha közúton megyek valamilyen okból kifolyólag 100-zal? (sokáig) (mondjuk konvojozunk, vagy csak dolgozó lány nagy forgalom van, vagy ilyesmi...)

Szóval nekem ezért nem annyira... :/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.